4 porų tipai. Kurių šansai susituokti patys didžiausi

 (5)
Būna porų, kurioms viskas slysta kaip per sviestą: santuoka, namai, vaikai ir nesibaigiantis džiaugsmas kartu. Tik tokių nedaug. Kur kas daugiau tų, kuriems santykiai - tai nuolatinis balansavimas ir kampų šlifavimas.
bučinys
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ilinojaus universiteto tyrėjas Brianas Ogolskis nusprendė atlikti eksperimentą, kuriam atrinko 376 nesusituokusias poras (amžiaus – nuo 20 iki 30 metų). Tyrimo tikslas buvo gana paprastas - stebėti, kaip šioms poroms seksis gyventi ir kiek iš jų per 9 mėnesius parodys norą susituokti. Šiuo atveju buvo labai svarbu, kad noras būtų abipusis, todėl jei poroje santuokos norėjo tik vienas - tai jau nebesiskaitė.

Brianas išskyrė keturis porų tipus:

1.Dramatiškos (poros, kurios mažiau laiko leidžia kartu, išgyvena daug krizių ir pakilimų).
2.Konfliktiškos (poros kuriose labiausiai vertinamas partneris, kurių kartu leidžiamas laikas įvairus).
3.Socialios (poros, kurios nuolat bendrauja tarpusavyje socialiniuose tinklalapiuose).
4.Poros, kuriose svarbiausia – partneris (tos poros daugiausia pykstasi, tačiau jų santykiai stabilesni nei dramatiškų porų).

Tarp tiriamųjų daugiausia buvo dramatiškų porų – 34 proc. Porų, kuriose svarbiausia – partneris, buvo 30 proc., socialių porų – 19 proc., o konfliktiškų porų – 12 proc.

Baigiantis devyniems mėnesiams paaiškėjo, kad greičiausiai išsiskiria dramatiškos poros, socialios poros neturi didelio poreikio galiausiai susituokti, konfliktiškos poros laikui bėgant vis mažiau nori įsipareigoti, na o poros, kuriose svarbiausia – partneris, turi daugiausia šansų sukurti ilgalaikę santuoką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Psichologas apie amžiaus skirtumą poroje: yra užslėptų psichologinių motyvų (16)

Dar prieš kelis amžius visuomenės požiūris į amžiaus skirtumą porose skyrėsi, tačiau šiandien jis tampa vis liberalesnis. Dažnai su kolegomis tenka diskutuoti, ar amžiaus skirtumas poroje yra normalus reiškinys? Šioje publikacijoje išreikšiu savo nuomonę bei patirtį, sako psichologas Erikas Siudikas.

Psichologas: kas laiko "negyvuose" santykiuose ir kodėl sunku išsiskirti

Prisimenu priešais save sėdinčią klientę. Ji vardu Eglė (vardas pakeistas, gautas klientės leidimas). Ne tik jos širdis, tačiau ir akys yra kupinos skausmo. Ji dalinasi savo išgyvenimais pasakodama gyvenimo istoriją, kuri jai pačiai yra unikali ir išskirtinė.