4 atvejai, kai gali būti ragana

Visiems normalu kartais susimauti. Tačiau per didelis nuolaidžiavimas, naujausių tyrimų duomenimis, gali negrįžtamai sugadinti santykius. Kada reikėtų griežčiau vertinti vaikino klaidas, priklauso nuo konkrečios situacijos.
© Žurnalas "Cosmopolitan"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėra prasmės rodyti nepasitenkinimo, jeigu vaikinas deda visas pastangas padaryti tave laimingą ir susimauna rečiau, negu tikiesi. Ir netgi kai susimauna, manai, kad būna ir blogiau – štai Ritos vaikinas nuolat pamiršta jos gimtadienius, o Eglės draugas yra pavydus išsišokėlis. Taigi blogiausia, ką gali sugalvoti norėdama dėl mažų klaidelių pamokyti visai neprastą variantą, – tai išspirti jį pro duris. 

Tokia nuostata išties nėra prasta, galima į vieną kitą vaikino poelgį nereaguoti, tačiau kai kurie jų gali smarkiai pakenkti judviejų santykiams ir žeisti tavo jausmus. Tyrimų duomenimis, kartą nesureagavusi tu nesąmoningai skatini vaikiną vėl ir vėl kartoti klaidas. Kita vertus, jis gali išmąstyti, kad, šiandien nepričiuptas, ir rytoj išvengs savo blogo elgesio padarinių. Bet tu juk nori, kad vaikinas su tavimi elgtųsi nepriekaištingai? 

Žinoma, visiškai nesinorėtų būti griežta mamyte ar nuolat besisklaidančia bambekle, taigi labai svarbu nusistatyti ribą, kada į jo netinkamą elgesį gali žiūrėti pro pirštus, o kada turi virsti pikta ragana.

Jis švaistosi pinigais, užuot apmokėjęs skolas 

Žiūrėk į tai pro pirštus, jeigu... dar nesate kalbėję apie pinigus. Jeigu tu savo biudžetą suplanuoji mažiausia prieš metus, tai nereiškia, kad ir vaikinas su savo pinigais elgsis taip pat apgalvotai, – būtų nelogiška pamokslauti suaugusiam žmogui. Kas kita, jeigu jau esate sutarę kaupti pinigus bendru tikslu: šiuo atveju vaikinas tavo atžvilgiu elgtųsi nesąžiningai švaistydamas pinigus, tad pokalbis apie tai turi būti neišvengiamas. 

Pirmiausia, ką gali padaryti, tai aiškiai pasakyti, kad nenorėtum savo paskolų naštos užkrauti jam ir jis, ko gero, nenorėtų daryti to paties. Nekaltink jo niekuo, tiesiog pasiūlyk drauge apsibrėžti bendrą biudžetą ir individualias išlaidas. 

Nutarkite, kiek pinigų kiekvienas skirsite bendroms sąskaitoms apmokėti bei taupyti, kiek pinigų galite išleisti bendriems ir atskiriems pirkiniams. Kitas būdas nenumatytoms išlaidoms kontroliuoti: susitarkite derinti visus pirkinius, brangesnius kaip, pavyzdžiui, 500 litų. Galbūt tai atrodo pernelyg didelė kontrolė, tačiau šiuo atveju ji labai praverstų. 

Būk ragana, jeigu... kalbos apie pinigus jau tapo dažnesnės negu intymūs pokalbiai prigludus jam prie krūtinės. Anoks čia argumentas iš jūsų kartu kaupiamų pinigų nupirkus naujausio modelio televizorių pasakyti: “Tai – dovana tau, brangioji.” Vis dėlto užuot gluminusi jį šūkaliojimais “Mes negalime sau to leisti”, aiškiai ir ramiai pasakyk, kaip nesmagiai jautiesi suvokdama, kad šis naujasis žaisliukais visiškai sujaukė jūsų suplanuotą kuklų biudžetą. Paklausk jo nuomonės: „Kaip manai, mielasis, koks tinkamiausias būdas tai išspręsti?“

Būk protinga ir susilaikyk nuo pagundos demonstratyviai grąžinti naująjį televizorių atgal į parduotuvę – padėk savo klausimais ir teiginiais šį sprendimą priimti jam pačiam. Vyrams patinka manyti, kad daugelio gerų idėjų autorė yra ne jų moteris, o jie, šaunuoliai.

Jis negali pakęsti savo darbo

Žiūrėk į tai pro pirštus, jeigu... nuolatinės vaikino kalbos apie viskuo nepatenkintą bosą mažų mažiausia kelia žiovulį. Taip, jis išsiilgęs polėkio. Taip, tu esi artimiausias žmogus, kuriam jis nori išsipasakoti, ir dar tokia supratinga, taip įsijautusi į savąjį nebylios psichoterapeutės vaidmenį, kad bijai jį sustabdyti. Be to, ir vyro savivertė yra glaudžiai susijusi su tavo nuomone apie jo galimybes susirasti naują patrauklų darbą. Tad nejaukiai jautiesi abejodama, ar patarti jam tiesiog nustoti burbėti ir tiesiog imtis veiklos (pagaliau), ar toliau kankintis esamame darbe.

Regis, turi vaikinui subtiliai patarti susirasti naują psichoterapeutą –tegul kreipiasi, pavyzdžiui, į savo geriausią draugą: „Ar kalbėjai apie tai su Sauliumi? Jis galėtų pažvelgti į šią situaciją iš kitos perspektyvos ir duoti tau naudingų patarimų“. Taip nušausi du zuikius: parodysi, kad tebesirūpini jo savijauta ir vertini draugų nuomonę.

Būk ragana, jeigu... tavojo šaunuolio kalbos apie nuobodų darbą išstūmė kitas jūsų pokalbių temas, o jis ir toliau tik mala liežuviu, užuot ką nors daręs. Iššvaistęs energiją skundams jis pajunta laikiną palengvėjimą, tačiau ilgainiui noras ką nors keisti tik mažės, todėl būdama ragana dabar tu jam padarytum didžiulę paslaugą. 

Pabrėžk, jog labai jį myli, tačiau tuo pat metu esi labai sunerimusi, kad jis tik blaškosi ir nieko nedaro. Sutik išklausyti jo dūsavimų apie nevykusį darbą tik tuo atveju, kai jis pradės atkakliai ieškoti naujų karjeros galimybių. Jei vaikinas vėl ims muistytis ir aimanuoti, užuot veikęs aktyviai ir dėjęs visas pastangas, nieko nelaukusi keisk pokalbio temą.

Jis feisbuke atnaujino ryšius su ekse

Žiūrėk į tai pro pirštus, jeigu... jūsų santykiai tokie puikūs, kad niekada nesijauti nemylima ir nereikalinga. Tokiu atveju, nors šiek tiek ir glumintų vaikino feisbuko profilyje staiga sušmėžavusi jo eksė, tyliai stebėk situaciją, bet venk aktyviai demonstruoti savo jausmus mylimajam ant sienos. Ir netikrink jo kas minutę – kuo dažniau tikrinsi, tuo įtaresnė atrodysi. 

Vis dėlto turi visą teisę pasidomėti, kodėl nutrūkę ryšiai vėl buvo atnaujinti virtualioje erdvėje. Pastaba „Mačiau, kad susisiekei su buvusiąja feisbuke. Kaip ji laikosi?“ yra visiškai normali. Tokiu būdu parodai, jog pastarasis įvykis tau rūpi, tačiau nedarai iš to didelės dramos. Kai jis atsakys „Manau, ji laikosi puikiai“ daugiau nebegvildenk šios temos. 

Būk ragana, jeigu... po pastarojo įvykio jūsų bendravimas iš esmės pasikeitė: vaikinas rečiau pasakoja, ką nuveikė per dieną (arba pasakoja tik tada, kai paklausi), pradeda daugiau leisti laiko prie kompiuterio ar nepaleidžia iš rankų savo išmaniojo, tu staiga tampi vienintele sekso iniciatore.

Pasisodink jį priešais ir pasakyk, kad pastebėjai jo elgesio pokyčių nuo tada, kai atnaujino ryšius su buvusiąja. Atvirai pasakyk, kad sekdama jųdviejų ryšį jautiesi kaip policininkė ir tai nėra tas santykių vaidmuo, kurį norėtum atlikti. Primink vaikinui, kad esi jam įsipareigojusi ir tikiesi to paties iš jo, o paskui paklausk, kaip jaustųsi, jei tu atnaujintum ryšius su savo buvusiuoju. Vis dėlto kad ir kaip pakryptų jūsų pokalbis, nebūk kategoriška, nedrausk jam bendrauti su ekse – atsimink, jog visais atvejais jam ką nors drausdama tu peržengi ribas. Juk nenori, kad jis elgtųsi taip pat?

Tu nori rimtų įsipareigojimų, o jis dvejoja

Žiūrėk į tai pro pirštus, jeigu... jūsų santykiai jau perėjo visus etapus ir išbandymus: susipažinai su jo draugais ir tėvais, kartu keliavote, daug matėte ir daug patyrėte. Tu mielai jau dabar apvestum vestuvių datą kalendoriuje, nes esi tikra: šalia tavęs yra tas vienintelis, tačiau jo delsimas bei dvejonės tave veda iš proto.

Nepulk isteriškai jam priekaištauti, kad tavęs nemyli. Nes jis greičiausiai myli, ir jo dvejonės pateisinamos dėl kitų priežasčių. Pabandyk šitaip: „Beprotiškai tave myliu ir įsivaizduoju šalia savęs visą gyvenimą. O kaip tu įsivaizduoji mus santuokoje?“ Svarbu paklausti taip, kad vaikinas turėtų atsakyti išsamiai, ne vien „taip“ arba „ne“. Be to, klausimas turi skambėti rimtai – kad vaikinas nepriimtų jo juokais. Jeigu vaikiną šiuo klausimu užklupai netikėtai ir jis negali iškart atsakyti, neremk jo prie sienos pakartok klausimą vėliau. 

Būk ragana, jeigu... ir vėliau uždavusi klausimą apie santuoką nesulauksi jokio atsakymo ar bent ženklų, kad jis tokią galimybę apskritai svarstė. Pasakyk, kad tau norisi aiškumo, norėtum geriau anksčiau nei vėliau žinoti jo poziciją dėl tolesnių jūsų santykių. Ir laikinai atsitrauk, suteik jam erdvės – kad galėtų apgalvoti, ką iš tiesų jam reiški ir kaip jis įsivaizduoja tolesnę savo (jūsų) ateitį.

Kai vaikinas supras nenorintis nė minutės praleisti atskirai ir pagaliau priklaupęs prieš tave ant kelių išties žiedą, nustatyk sužadėtuvių periodą, trunkantį nuo šešių mėnesių iki vienerių metų: taip parodysi, kad apie santuoką kalbėjai rimtai, tačiau neketini jo iškart spausti į kampą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Moterys atskleidė, kodėl jos nenori sekso su savo vyrais

Anksčiau ar vėliau tai nutinka kiekvienuose santykiuose. Ir nieko baisaus, jeigu kartelį ar kitą aistrų bioritmai nesutapo. Kur kas blogiau, kai žodelis „ne“ tampa nuolatiniu seksualinio gyvenimo palydovu.

„Noriu išgirsti tavo orgazmą“: 8 vyrų geismą žadinančios frazės

Kalbėti sekso temomis ne visada būna paprasta, ypatingai, pačiomis intymiausiomis akimirkomis.

Meilės testas atskleis, kokia tu esi santykiuose

Kas tau yra meilė - geismas, prisirišimas, o gal tik žaidimas? Atsakyti į šį klausimą ne visuomet paprasta, mat mūsų suvokimas apie meilę ir santykius keičiasi priklausomai nuo amžiaus, įgytos patirties ir šalia esančio žmogaus, nori nenori formuojančio mūsų sampratą.

Būtent ši spalva labiausiai kaitina vyrų fantaziją

Išduosime tau paslaptį: viena mūsų kolegė, eidama į susirinkimus ar susitikimus, visuomet vilkėdavo raudonus drabužius ar bent ryškiai raudonai nusilakuodavo nagus - tam, kad gestikuliuojant rankomis visi susirinkusieji į ją labiau atkreiptų dėmesį. Ir, patikėk mumis, tai veikia 100%!

Blogiau nebūna: 7 skyrybų istorijos, kurių niekam nelinkėtume

„Būna ir blogiau!“ - primink sau šiuos žodžius, jei kada galvosi, kad tavo skyrybos - totalus košmaras. Panaršėme Reddit`e ir atkapstėme tau keletą įdomesnių istorijų.

80% santykių būtų tvirtesni, jei išmoktume atpažinti tikrąją meilę

Santykių ekspertai teigia, kad dauguma santykių išyra dėl paprasčiausios priežasties - mes painiojame pirminę aistrą su tikrąja meile. Tikimės, kad gražusis periodas tęsis amžinai, o susidūrę su natūralia santykių kaita nusiviliame ir pasukame skirtingais keliais.

Atvira išpažintis: aš išbandžiau seksą su mergina už pinigus

Visuomenėje vyrauja tam tikri stereotipai, susiję su seksu už pinigus, tačiau situacijos būna skirtingos. Viename ne lietuvių forume biseksuali mergina, nepanorusi atskleisti savo tapatybės, papasakojo apie savo pirmąjį kartą su seksualines paslaugas teikiančia mergina.

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.

Santykių ekspertas pataria moterims: atkreipkite dėmesį, ar jūsų vyras daro šiuos 4 dalykus

Galėtume prirašyti ilgiausią straipsnį apie slaptus ženklus, išduodančius vyro simpatiją ir rimtus ketinimus tavo atžvilgiu, bet...