10 sekso tiesų, kurias būčiau norėjusi žinoti, kai man buvo 18

 (22)
Su metais požiūris į seksą ir save pačią keičiasi, todėl tai, kas jaunystėje galbūt tave baugino, vėliau atrodo vieni niekai.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Tavo kūnas nuostabus. „Per padidinamąjį stiklą ieškodama celiulito, nuolat bandydama įtraukti nesantį pilvą, būdama giliai įsitikinusi esanti negraži ir neseksuali, tu atimi iš savęs didžiulį malonumą būti moterimi. Patikėk, normaliam vyrui visiškai nesvarbu, kad tavo liemens apimtis padidėjo puse centimetro. Tapusi močiute ir ant savo klubų matydama tikro celiulito žymes, tu galiausiai suprasi, koks nuostabus dalykas yra jaunas kūnas. Nepamiršk to pasakyti savo dukrai.

2. Smalsumas nėra kliūtis, tačiau seksas iš smalsumo – ne pats geriausias pasirinkimas. Nereikėtų nerti į sekso malonumus su vaikinu, kuris vos per 20 pažinties minučių spėjo pažadėti tau atskleisti viso pasaulio paslaptis. „Suaugusi“ moteris nuo „jauniklės“ skiriasi savo gebėjimu vertinti ne vyro pasididžiavimo dydį, o jo elgesį jos atžvilgiu ir jo sugebėjimą būti vyru.

3. Nekaltybė – ne gėda. Kažkurią akimirką tau pradeda atrodyti, kad aplink nebeliko nė vienos nekaltos dvasios, išskyrus tave. Jautiesi nepilnaverte. Turėdama vertingą skyrybų patirtį ir kartų nusivylimą meile, pradėsi gailėtis savo skuboto sprendimo nekaltybę atiduoti Andriui iš 10B.

4. „Noriu“ – tai dar nereiškia, kad myliu. Deja, būnant 18-os, hormonų audras atskirti nuo gilaus jausmo praktiškai neįmanoma. Gamta taip jau viską sudėliojo, nesuteikdama jaunoms smegenims galimybės susimąstyti apie pasekmes. Žinoma, seksą tai daro tik spalvingesniu. Tačiau pasekmės palieka savo kartėlį.

5. Tu visada gali atsisakyti. Jeigu sulaukei kvietimo pasivaikščioti, tai dar nereiškia, kad tas vakaras su menkai pažįstamu vaikinu turėtų pasibaigti lovoje vien todėl, kad jis prigirdė tave kokteiliu ir pašnabždėjo „aš tavęs noriu“. Mokėjimas nusistatyti ir išlaikyti ribas ateina su amžiumi, tačiau įsisąmoninti tai, kad turi savo nuomonę ir savas taisykles pravartu kuo anksčiau.

6. Masturbuotis galima. Žinoma, jeigu tau 18 ir jam tiek pat, galima linksmai praleisti laiką užsiimant „reikalingų mygtukų“ paieška. Bet niekas geriau nei tu nepažįsta tavo kūno. O kaip sužinosi kas tau patinka, jeigu savęs netyrinėsi? Ir jei nebūtų tų griežtų draudimų, kiek dabartinių močiučių būtų galėjusios pasidžiaugti orgazmine laime, kurios taip ir nepatyrė šeimyninio gyvenimo rutinoje.

7. Nereikia meluoti tam, su kuriuo miegi. Kai tau 18, esi pasirengusi viskam, kad tik atrodytum labiau seksualiai patyrusi. Geriau iš karto jam pasakyti, kad tau skauda ar nemalonu. Tuomet net nesulaukusi „suaugusios“ moters statuso, turėsi visas galimybes pažinti visą sekso grožį ir pilnatvę, o tuo pačiu išmoksi atsiverti partneriui ir išsakyti jam savo norus.

8. Aktorinį meistriškumą rodyti reikia scenoje. Mylintis prieš jį tau norisi atrodyti stulbinančiai: išsirieti kaip katė, giliai dūsauji, vartai akis... Ir visa tai tik tam, kad jis liktų patenkintas tavimi, o savo draugams pasakotų, kokia esi fantastiška. Tik prabėgus ne vieneriems metams pradedi suprasti, jog tam, kad būtum mylima ir laiminga, visai nebūtina kopijuoti mėgėjiškų pornografinių filmų žvaigždžių. Tereikia būti savimi.

9. Nelygink savęs su kitomis. Žiūrėdama į fotošopu nudailintas gražuoles ant blizgių žurnalų viršelių, neįsileisk minties, kad tikra seksuali moteris turi atrodyti kažkaip kitaip. Šis sunkiai įveikiamas kompleksas bėgant metams išnyksta, bet, deja, su juo praeina ir jaunystė, stangrus kūnas, lygi oda ir švytinčios, netemdomos nuovargio akys. Mėgaukis savo tikrai dailiu jaunu kūnu ir neišsigalvok trūkumų.

10. Aistra praeina. Kiek galima būtų sutaupyti jėgų ir nervų žinant, kad aistra nėra amžina. Po pakilimo laikotarpio visada ateina ir nuosmukis. Tačiau „gyventi pakilime“ taip natūralu ir įprasta jaunam organizmui, kad menkiausias nuosmukis sukelia paniką, o su ja ir visą nepilnavertiškumo kompleksų puokštę. Nereikia panikuoti, jeigu noras mylėtis prislopo – tai natūralus dalykas, o ne tavo kaltė. Tvirtuose santykiuose seksas yra ne pagrindinis patiekalas, o svarbus prieskonis. Todėl jeigu tavo vyrukas tavęs nebegeidžia ir be jokių pastangų kažką pakeisti lekia paskui kitą sijoną – jis paprasčiausiai ne tas, kurio tau reikia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Vaikinas tobulas, bet virtualiai man „neištikimas“

Ką daryti, jei vaikinas realybėje lyg ir ištikimas, bet virtualiame pasaulyje nelabai?

Nebesusišneku su vyru - ką daryti?

"Ar gali būti, kad mano vyras apsėstas? Kaip koks kipšas būtų į jį įlindęs – visas piktas, suirzęs, pykstamės ištisai, nesuprantu, kas darosi… O gal meilužę turi? Ką man daryti, kad grįžtų mano normalusis vyras? Ar tikrai turi būti išbandymų mūsų santykiuose?"

Psichologė paaiškino, kas trukdo susirasti antrą pusę

Noras surasti partnerį yra natūralus ir suprantamas. Kai jo įgyvendinti nepavyksta, kyla klausimai: Kodėl?.. Kas su manimi ne taip?.. Siūlyčiau juos esmingai papildyti dar vienu klausimu: ką galėčiau padaryti, kad situacija pasikeistų?