10 dalykų, kuriuos laimingos poros daro kitaip

 (2)
„Namai - tai ne vieta. Namai – tai žmogus. Kai šalia yra artimas žmogus, tik tada pasijuntame turintys namus.“ – kartą pasakė rašytoja Stephanie Perkins. Visos puikiai žinome, kad santykiai pirmiausia pagrįsti sąžiningumu, pasitikėjimu, pagarba… Tačiau poros skiriasi, susiranda naujas antrąsias puses ir vėl skiriasi…
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

O juk yra ir tokių, kurie kartu sugeba žengti dešimtmečiais. Manai, jiems tiesiog pasisekė? Jiems nereikėjo susidurti su kliūtimis? Nė velnio! Net ir tvirčiausioms poroms teko išgyventi pačių sudėtingiausių situacijų ir nuryti skaudų kartėlį. Dėl savęs. Ir dėl šalia esančio žmogaus. Mylimo žmogaus. Ką šios poros daro kitaip, nei dauguma?

1. Jie daug laiko praleidžia kartu.

Dėmesio trūkumas santykius griauna kur kas dažniau, nei rodomas pernelyg didelis dėmesys. Ne pusryčiai į lovą, ne romantiškos dovanos, o tiesiog buvimas šalia. Gaila, bet dažnai neįvertiname paprasto dalyko: gebėjimo klausytis. Nors šis paprastas veiksmas gali tapti pačia veiksmingiausia rūpestingumo išraiška.

Išbandyk: kiekvieną dieną skirk laiko savo antrajai pusei. TIK JAM. Tiesiog atsisėsk šalia ir paklausk, kaip jam sekėsi. Jokių įjungtų televizorių, kompiuterių ar maisto gaminimo. Bent 10 minučių pokalbio akis į akį, geriant puodelį karštos arbatos.

TAIP PAT SKAITYK: 20 minučių ir jis žinos, ar tavęs geidžia

2. Jie nesuka ratų aplink.

Jei myli - pasakyk, jei nori - paprašyk, jei pasiilgai - paskambink… Tikriausiai ne kartą esi skaičiusi panašių patarimų, bet ar dažnai pati jais pasinaudoji? Žiūrint iš šalies, šiek tiek juokinga: gyveni su žmogumi po vienu stogu, o taip dažnai negali atvirai pasakyti pačių paprasčiausių dalykų!

Išbandyk: neatidėliok to, ką nori pasakyti ar padaryti. Nustok vadovautis požiūriu „Jis juk ir taip žino“. Tu taip pat žinai, kad jis tave myli, bet juk norisi tai kartais išgirsti ir iš jo lūpų.

3. Jie juda į priekį kartu

Būti šalia ir būti kartu - du labai skirtingi dalykai. Šalia gali būti draugai ar pažįstami, kurie tam tikrame gyvenimo etape gali tiesiog pasukti į kitą pusę, o mylimas žmogus turi žengti kartu su tavimi. Tu padedi jam - jis padeda tau.

Išbandyk: imkis iniciatyvos ir būk tuo žmogumi, kuris ne tik ima, bet ir duoda. Nustok galvoti apie tai, kiek gauni pati ir tiesiog mėgaukis tuo, kad gali kažką duoti kitam žmogui. Jei šalia tavęs tikrai TAS žmogus - jis tai įvertins.

TAIP PAT SKAITYK: Brittany Gibbons istorija: 365 dienos sekso

4. Jie nekalba, o veikia.

Veiksmai dažnai pasako kur kas daugiau nei žodžiai. Kai ką nors myli, parodai tai poelgiais. Gali tūkstantį kartų atsiprašinėti ar kartoti „Aš tave myliu“, tačiau be veiksmų tai bus tik beprasmiai žodžiai.

Išbandyk: jei jau pamiršai, kada paskutinį kartą nuoširdžiai padarei kažką tik dėl JO, pats metas ištaisyti šią klaidą! Pagalvok, kas nudžiugintų tavo mylimąjį.

5. Jie gerbia vienas kitą.

Nėra tobulų žmonių. Tu esi tiesiog žmogus, tavo partneris, beje – taip pat, todėl santykiuose pasitaiko visko. Ir nereikalingų žodžių, ir poelgių. Bet jei gerbi šalia esantį žmogų - tokios akimirkos pasitaiko labai retai.

Išbandyk: mokykis susitvardyti. Jei kyla noras leptelėti kažką nemalonaus - prieš tai giliai įkvėpk ir pagalvok, ar tikrai verta. Kas pasikeis nuo tavo žodžių? Na, taip, tu jį įžeisi, įskaudini, supykdysi. Ar tau nuo to bus lengviau? Vargu. Greičiausiai tiesiog priversi jį pasijusti prastai. O nuoskaudos tai kaupiasi lašas po lašo… Pabandyk ramiai pasakyti, kas tau nepatinka ir ko iš jo tu tikiesi. Patikėk, tai kur kas efektyviau.

TAIP PAT SKAITYK: Nepasiduok tik jausmams! Į ką atkreipti dėmesį, renkantis vyrą

6. Jie sutelkia dėmesį į tai, kas jiems vienam kitame patinka.

Į ką nukreipsi savo dėmesį - tas ir taps tau svarbiausiu dalyku. Susikoncentruosi į trūkumus ar dar blogiau - stengsiesi pakeisti kitą žmogų - anksčiau ar vėliau teks nusivilti. Žmonės keičiasi tik tada, kai patys to nori. Todėl stenkis matyti teigiamas mylimojo savybes.

Išbandyk: nustok badyti pirštais į jo trūkumus. Dažniausiai tai tik pablogina situaciją, nes žmogus savaime užsiblokuoja ir priešinasi. Geriau pabrėžk tai, kas tau jame patinka, kad tos gerosios savybės niekur nedingtų. Jeigu tavo vyrukas pasakytų, kad šį vakarą tu velniškai karšta, sekantį vakarą tikriausiai būtum dar seksualesnė!

7. Tarp jų yra kai kas daugiau nei vien fizinė trauka.

Ar pastebėjai, kad įvertinti naujų pažįstamų išvaizdą galime labai paprastai, o bandydami įvertinti gerą draugą, dažniausiai nebesugebame pasakyti, gražus jis mums, ar ne. Paprasčiausiai išvaizda mums nebeteikia jokios reikšmės. Panašiai būna ir santykiuose: pirminė aistra priblėsta, todėl jeigu daugiau niekas nesieja - telieka sukti skirtingais keliais.

Išbandyk: tai, kad gyvenate po vienu stogu, dar nereiškia, kad esate artimi. Kartais žmonės kartu pragyvena ne vienerius metus, o išsiskyrę supranta, kad jų nesiejo niekas, tik tas bendras stogas virš galvos. Kalbėkitės… Nuolatos.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip elgtis būnant su vyru… 1930 metų patarimai moterims

8. Konfliktus jie sprendžia ieškodami sprendimų, o ne kaltininkų.

Na, susipykote. Tebūnie, kaltas jis. Bet koks dabar skirtumas? Jeigu jau iškilo problemą - svarbiausia rasti jos sprendimą, o ne kaltininką. Nuo to, kad badysite vienas į kitą pirštais - problema tikrai neišsispręs. Užtai tikrai pasikartos ir ateityje.

Išbandyk: iškilus konfliktui nepulk kaltinti jo. Sukaupk visą savo ramybę ir paaiškink, kas tau nepatiko, kokia yra tavo pozicija šiuo klausimu, kas tave įskaudino ir ko tu tikiesi iš jo pusės. Būk sąžininga ir pripažink, jeigu dalis kaltės vis dėlto priklauso ir tau. Juk žinai, kad vienas kaltas retai kada būna.

9. Jie atviri vienas kitam, ypač sunkiomis gyvenimo akimirkomis.

Išgyvendama sunkų laikotarpį, neslėpk savo jausmų nuo partnerio. Būk visiškai atvira. Nesitikėk, kad jis išspręs tavo problemas, tiesiog leisk jam žinoti, suprasti tavo savijautą ir tiesiog būti šalia. Jis galbūt ir nesugebės ištraukti tavęs iš keblios padėties, bet vien jau noras padėti reiškia labai daug.

Išbandyk: nebijok pasakyti, kad tau sunku. Patikėk, kai bandai viską išgyventi viena ir atsitveri tylos siena, nelengviau nei tau, nei jam. Mylimas žmogus turi žinoti, kaip tu jautiesi. Juk iš jo tikėtumeisi lygiai to paties.

10. Jie auga kartu.

Tu padedi tobulėti jam - jis padeda tobulėti tau. Žinai, poros dažnai išsiskiria dėl to, kad vienas iš partnerių nustoja tobulėti. Tiesiog sustoja vietoje, o kitas nepaliauja žengęs pirmyn. Nieko keisto, kad jie nutolsta. Taip neturėtų būti.

Išbandyk: susimąstyk apie tai, ką tu ir tavo partneris įnešate vienas į kito gyvenimus. Nepriklausomai nuo to, kad esate du atskiri žmonės, turite mokytis augti kaip vienas. Kai reikia - jis pastūmėja tave, kai reikia, tu pastūmėji jį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Meilė

Moterys atskleidė, kodėl jos nenori sekso su savo vyrais

Anksčiau ar vėliau tai nutinka kiekvienuose santykiuose. Ir nieko baisaus, jeigu kartelį ar kitą aistrų bioritmai nesutapo. Kur kas blogiau, kai žodelis „ne“ tampa nuolatiniu seksualinio gyvenimo palydovu.

„Noriu išgirsti tavo orgazmą“: 8 vyrų geismą žadinančios frazės

Kalbėti sekso temomis ne visada būna paprasta, ypatingai, pačiomis intymiausiomis akimirkomis.

Meilės testas atskleis, kokia tu esi santykiuose

Kas tau yra meilė - geismas, prisirišimas, o gal tik žaidimas? Atsakyti į šį klausimą ne visuomet paprasta, mat mūsų suvokimas apie meilę ir santykius keičiasi priklausomai nuo amžiaus, įgytos patirties ir šalia esančio žmogaus, nori nenori formuojančio mūsų sampratą.

Būtent ši spalva labiausiai kaitina vyrų fantaziją

Išduosime tau paslaptį: viena mūsų kolegė, eidama į susirinkimus ar susitikimus, visuomet vilkėdavo raudonus drabužius ar bent ryškiai raudonai nusilakuodavo nagus - tam, kad gestikuliuojant rankomis visi susirinkusieji į ją labiau atkreiptų dėmesį. Ir, patikėk mumis, tai veikia 100%!

Blogiau nebūna: 7 skyrybų istorijos, kurių niekam nelinkėtume

„Būna ir blogiau!“ - primink sau šiuos žodžius, jei kada galvosi, kad tavo skyrybos - totalus košmaras. Panaršėme Reddit`e ir atkapstėme tau keletą įdomesnių istorijų.

80% santykių būtų tvirtesni, jei išmoktume atpažinti tikrąją meilę

Santykių ekspertai teigia, kad dauguma santykių išyra dėl paprasčiausios priežasties - mes painiojame pirminę aistrą su tikrąja meile. Tikimės, kad gražusis periodas tęsis amžinai, o susidūrę su natūralia santykių kaita nusiviliame ir pasukame skirtingais keliais.

Atvira išpažintis: aš išbandžiau seksą su mergina už pinigus

Visuomenėje vyrauja tam tikri stereotipai, susiję su seksu už pinigus, tačiau situacijos būna skirtingos. Viename ne lietuvių forume biseksuali mergina, nepanorusi atskleisti savo tapatybės, papasakojo apie savo pirmąjį kartą su seksualines paslaugas teikiančia mergina.

Tikra istorija: priklausomybė tam vyrui vos manęs nepražudė

„Jo nuomonė man tapo narkotiku“ - teigia 27 metų Ana ir pasakoja, kaip dėl nuolatinės mylimojo kritikos atsidūrė ligoninėje.

Astrologė atskleidė, kokio sekso gali tikėtis iš vyro pagal jo Zodiako ženklą

Astrologė Nadia Pavlovskaja ištyrinėjo Zodiako ženklų poreikius ir pasidalijo su mumis gautais rezultatais.

Santykių ekspertas pataria moterims: atkreipkite dėmesį, ar jūsų vyras daro šiuos 4 dalykus

Galėtume prirašyti ilgiausią straipsnį apie slaptus ženklus, išduodančius vyro simpatiją ir rimtus ketinimus tavo atžvilgiu, bet...