Žiauri Etiopijos grožio kaina: genties nariai pjaustomi dar vaikystėje

 (34)
Šiuolaikiniame pasaulyje grožis kuriamas pagal vyraujančias tendencijas, pavyzdžiui, madingas makiažas, naujos jo priemonės, plaukų dažymo būdai ir t.t., o nuo civilizacijos nutolusiose vietose galioja visai kitoks grožio suvokimas. Čia grožio kanonai atsiremia į tradicijas, kurios gyvuoja nuo seniausių laikų.
© Instagram

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Svetur giliai įsišaknijusios grožio tradicijos mums ne visada yra suprantamos. Ypač tuomet, kai dėl jų žmonės turi iškęsti nesuvokiamą skausmą. Viena tokių tradicijų, kurią daugelis mūsų pavadintų žiauria, iki šiol populiari Etiopijoje gyvenančioje Surma gentyje. Jos nariai mano, kad lygi oda nėra graži, todėl šią randuoja įpjaudami skutimosi peiliukais. Dar vaikystėje mergaitėms ir berniukams tenka sukandus dantis iškęsti randavimo procedūrą, kurios metu oda gali būti įpjaunama šimtus kartų.

Kita Surmos genties randavimo reikšmė - perėjimas į suaugusiųjų pasaulį. Taip gražinamos merginos, parodydamos, kad jau yra subrendusios ir pasiruošusios šeimai, odos pjaustymo metu turi nė necyptelėti. Galimybė stebėti šį procesą teko fotografui Ericui Lafforgue, kuris svečiavosi Etiopijoje ir įamžino savitus Surma papročius. Greta jo buvo randuojama 12 m. mergaitė, kuri viso proceso metu nepratarė nė žodžio. Vėliau ji fotografui prisipažino, kad vienu metu iš skausmo buvo beprarandanti samonę.

A post shared by A f r a A m b a (@afraamba) on Mar 27, 2017 at 10:56am PDT

A post shared by WESTSIDE (@tallisgal) on Mar 31, 2017 at 12:18pm PDT

Nors toks kūno gražinimas gyvuoja nuo senų laikų, ne visiems genties nariams jis baigiasi laimingai. Ištverti sunku ne tik randavimo procesą, bet ir gijimą po jo. Prie atvirų žaizdų nuolat lenda musės, limpa purvai, pasitaiko įvairiausių infekcijų, kurios pasiglemžia gyvybes. Kai kurie po randavimo peiliukais, siekdami išraiškingesnio randų efekto, žaizdas trina tam tikrų augalų sultimis arba natūraliomis dažančiomis medžiagomis, pavyzdžiui, anglimi, augalų žievelėmis. Taip sukuriamas ryškesnių iškilusių randelių efektas - gražiausia kūno puošmena.

A post shared by WESTSIDE (@tallisgal) on Mar 31, 2017 at 12:20pm PDT

Vietiniams randavimas yra tarsi atskira meno rūšis. Randais jie sukuria įvairiausius ornamentus, tiek primityvius, tiek itin originalius. Tokia kūno bei veido puošyba populiari ir kitose Afrikos gentyse. Randų reikšmės skirtingose gentyse irgi skiriasi, vienur jos žymi pasiekimus, kitur tėra grožio elementai. Pavyzdžiui, Pietų Sudane ištekėjusios genties Toposa moterys geometriniais raštais randuoja savo pilvus - tai šeimos statuso ženklas. Jei Toposos vyro krūtinę nuo-iki puošia randai, jis didžiuojasi nužudęs priešą.

Skiriasi ne tik ornamentų reikšmės, bet ir randavimo technikos. Odos piešiniams naudojami ir skutimosi peiliukai, ir įvairūs savadarbiai metalo įrankiai. Tačiau visas kūną randais puošiančias gentis vienija stiprios tradicijos, kurių jie iki šiol nesulaužė.

A post shared by Yassin Juma (@yassinjuma) on Mar 29, 2017 at 4:19pm PDT

A post shared by EAHOUNOU (@eahounou) on Apr 5, 2017 at 7:49pm PDT

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Žuvų laukia jausmai, o Liūtams...

Šiandienos horoskopas jau čia! Paskaityk, ką tavo Zodiako ženklui suplanavo žvaigždės.

Kaip realybėje atrodo seksualioji mergina iš garsiųjų komiksų

Istorijos apie porelės iš Tel Avivo gyvenimą išpopuliarėjo visame pasaulyje. Matyt dėl to, kad situacijos, kurias savo komiksuose atvaizduojamas Yehuda Deviro ir jo sutuoktinės gyvenimas, tikrai pažįstamos kiekvienai porai.

Įdomios laisvalaikio idėjos magiškiausiai metų šventei

Joninės arba Rasos – tai bene giliausias tradicijas turinti lietuvių šventė.

Svarstyklėms patariama būti atsargioms meilės reikaluose, o Liūtams...

Paskaityk, ką tavo Zodiako ženklui šiandien suplanavo žvaigždės!

4 vaikų mama parodė savo pilvą po gimdymo (1)

Iš Malaizijos kilusiai Doreen Ching dar tik 23 metai, tačiau kartu su vyru jiedu jau augina keturis vaikus. Socialiniuose tinkluose Doreen pasidalino nuotrauka, sulaukusia išskirtinio dėmesio.

Į kokį rojų pateks tavo Zodiako ženklas (1)

Visi Zodiako ženklai pateks į rojų, tik vieniems jis primins realų gyvenimą, o kiti pagaliau galės iš širdies atsipūsti. Paskaityk, kur keliausi tu!

Geriausios 2018 metų komedijos – puikiai tiks šiam vakarui

Kas gali būti geriau savaitgalio vakarą, nei geras filmas? Šį kartą atrinkome tau tris geriausias komedijas iš 2018 metų filmų repertuaro. Žiūrisi lengvai, tad sekmadienio vakarui tiks idealiai!

Mergina pasidalino savo selfiu, bet dėmesį patraukė tikrai ne jos figūra... (1)

Nuobodžiaujantiems socialinių tinklų vartotojams aptarinėti svetimas nuotraukas - vienas malonumas! Ši mergina tikriausiai tikėjosi būti pastebėta dėl įspūdingai atrodančių kūno linijų, bet... Vonios kambarys pasirodo kur kas įdomesnis nei ji pati.

Birželio mėnesio HOROSKOPAS

Kalendorinė vasara jau beveik atėjo, o mes skubame dalintis karštuoju Birželio mėnesio horoskopu! Paskaityk, ką žvaigždės žada tavo Zodiako ženklui.

COSMOPOLITAN kino vakare – filmas KOL DAR NEATĖJO AUDRA

Gegužės 31 d. per COSMOPOLITAN kino vakarą – pagal tikrą istoriją pastatytos jausmingos istorijos KOL DAR NEATĖJO AUDRA premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms. Pamatyk pirmoji!