Velnio pasiuntinė: iššifruotas Liuciferio apsėstos vienuolės laiškas

 (12)
© COSMOPOLITAN montažas / Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugybę metų tyrinėtojai bandė iššifruoti paslaptingą vienuolės Marios Crocifissos paliktą laišką. Galiausiai, praėjus 340 metų, Silicilijos ekspertams pavyko tai padaryti.

1676 metų rugpjūčio 11 dieną laišką parašė Isabella Tommasi, po įžadų tapusi Maria Crocifissa della Concezione – pažodžiui, „nukryžiuotąja“ Marija. Kai ištarė vienuolės priesaikos žodžius, Mariai buvo tik penkiolika metų. Mergina gyveno Benediktinų vienuolyne Palma di Montekjaro komunoje Sicilijoje.

Pasak vienos legendos, kartą Maria nubudo ryte ir pamatė, kad jos rankos ir veidas ištepti rašalu. Šalia ji rado paslaptingą laišką, parašytą nesuprantama kalba. Tiksliau, šifru. Maria nuskubėjo pas seseris, įsitikinusi, kad laišką jos rankomis parašė pats Liuciferis.

Kas jame parašyta, ji nežinojo. Šifras susidėjo iš graikų ir lotynų abėcėlių raidžių, taip pat ir kirilicos ir net runų elementų. Keturiolika paslaptingų eilučių buvo saugomos Palma di Montekjaro vienuolyne, o kopija buvo pristatyta į Agridžento katedrą.

Tris šimtmečius mokslininkai veltui bandė iššifruoti paslaptingus rašmenis, kuriuos paliko ši vienuolė, tačiau prieš kelias savaites Ludum mokslo centro mokslininkai sugalvojo panaudoti visus resursus, įskaitant ir „Darknetą“ („tamsusis tinklas“).

„Mes girdėjome apie programinę įrangą, kurią žvalgyba tariamai naudoja dekodavimui, – pasakojo Ludum mokslo centro vadovas Daniele Abete. – Įkėlėme į programinę įrangą senovės graikų kalbą, arabų ir runų abėcėlės, taip pat lotynų kalbą. Ir tai išties kažkas velniško.“

Paaiškėjo, kad laiškas nelabai suprantamas ir ne visai nuoseklus.

„Dievas mano, kad gali išlaisvinti mirtinguosius, – rašė sesuo Maria, ir pridūrė: tai neveikia“.

Vienuolė Dievą, Jėzų ir Šventąją Dvasią pavadino „nenaudingu, nereikalingu krūviu“. Taip pat rašė: „Gali būti, kad Stiksas egzistuoja“. Ji turėjo omenyje upę iš senovės graikų mitologijos, kuri tekėjo Hado mirusiųjų karalystėje.

Kaip matyti iš to, kas parašyta, Maria buvo išsilavinusi mergina ir dar talentinga lingvistė. Vieni kalba, kad Maria buvo apsėstoji, kiti spėja, kad ji sirgo šizofrenija arba bipoliniu sutrikimu. Įdomu štai kas: pasak legendų, esą buvo dar du panašia maniera parašyti laiškai. Deja, iki mūsų dienų jie neišliko. O gal..?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Dienos horoskopas: Žuvims daugiau dėmesio reiktų skirti santykiams

Šiandienos horoskopas! Pažiūrėk, kas laukia tavo Zodiako ženklo

Dienos horoskopas: Šauliai šiandien bus ypatingai seksualūs

Astrologinė prognozė ketvirtadieniui - liepos 12 dienai. Paskaityk, ką tavo Zodiako ženklui žada žvaigždės.

Šio vyro meilė atminties netekusiai žmonai sujaudino mus iki ašarų

Jeffo Hartungo ir Angelos Sartin-Hartung meilės istorija viena iš tų, apie kurias gali būti rašomos knygos. Po 12 metų trukusio laimingo gyvenimo kartu, likimas jiems atsiuntė išbandymą - Angela papuolė į avariją ir neteko atminties, tačiau Jeffas neketino pasiduoti ir paleisti savo mylimos moters.

Vyrai tikrai apsidžiaugtų, jei merginos bikinius dėvėtų štai taip... (1)

Kaip juokauja modelis Valentina Fradegrada, jos sugalvotas bikinio dėvėjimo metodas - alternatyva plastinei chirurgijai.

Paskutinės Irano imperatorienės gyvenimas

Kiekvienos karalienės istorija unikali. Šį kartą kviečiame bent akies krašteliu pažvelgti į neeilinę moterį - paskutiniąją Irano imperatorienę Farah Pahlavi.

Ši mergina turi gražiausias krūtis Britanijoje

Oi, karštą konkursiuką suorganizavo britų dienraštis The Sun! Daugiau nei 1400 merginų panoro varžytis dėl gražiausios krūtinės titulo - natūralios, silikoninės... jokio skirtumo! Svarbu, kad skaitytojams patiktų.

Liepos mėnesio HOROSKOPAS

Pirmasis vasaros mėnuo prabėgo nepastebėtas, bet vasara dar tikrai nesibaigia ir žvaigždės tau parengė ne vieną staigmeną! Paskaityk, ką tavo Zodiako ženklui žada mėnesio horoskopas.

3 geriausi serialai, pasiilgusioms jausmingų išgyvenimų

Ką gi veikti vėlais vakarais namuose? Žinoma, kad žiūrėti serialus! Šį kartą trys variantai toms, kurios pasiilgo jausmų ir romantiškų išgyvenimų.

Iškrypėlių pora, kurios košmariškais nusikaltimais sunku patikėti

Gerai, kuomet vyras ir žmona turi bendrų pomėgių, tačiau kalbant apie šią porą, liežuvis neapsiverčia taip pasakyti. Kraupi istorija apie du žudikus - Rosemarie ir Fredą Westus.