Velnio pasiuntinė: iššifruotas Liuciferio apsėstos vienuolės laiškas

 (12)
© COSMOPOLITAN montažas / Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugybę metų tyrinėtojai bandė iššifruoti paslaptingą vienuolės Marios Crocifissos paliktą laišką. Galiausiai, praėjus 340 metų, Silicilijos ekspertams pavyko tai padaryti.

1676 metų rugpjūčio 11 dieną laišką parašė Isabella Tommasi, po įžadų tapusi Maria Crocifissa della Concezione – pažodžiui, „nukryžiuotąja“ Marija. Kai ištarė vienuolės priesaikos žodžius, Mariai buvo tik penkiolika metų. Mergina gyveno Benediktinų vienuolyne Palma di Montekjaro komunoje Sicilijoje.

Pasak vienos legendos, kartą Maria nubudo ryte ir pamatė, kad jos rankos ir veidas ištepti rašalu. Šalia ji rado paslaptingą laišką, parašytą nesuprantama kalba. Tiksliau, šifru. Maria nuskubėjo pas seseris, įsitikinusi, kad laišką jos rankomis parašė pats Liuciferis.

Kas jame parašyta, ji nežinojo. Šifras susidėjo iš graikų ir lotynų abėcėlių raidžių, taip pat ir kirilicos ir net runų elementų. Keturiolika paslaptingų eilučių buvo saugomos Palma di Montekjaro vienuolyne, o kopija buvo pristatyta į Agridžento katedrą.

Tris šimtmečius mokslininkai veltui bandė iššifruoti paslaptingus rašmenis, kuriuos paliko ši vienuolė, tačiau prieš kelias savaites Ludum mokslo centro mokslininkai sugalvojo panaudoti visus resursus, įskaitant ir „Darknetą“ („tamsusis tinklas“).

„Mes girdėjome apie programinę įrangą, kurią žvalgyba tariamai naudoja dekodavimui, – pasakojo Ludum mokslo centro vadovas Daniele Abete. – Įkėlėme į programinę įrangą senovės graikų kalbą, arabų ir runų abėcėlės, taip pat lotynų kalbą. Ir tai išties kažkas velniško.“

Paaiškėjo, kad laiškas nelabai suprantamas ir ne visai nuoseklus.

„Dievas mano, kad gali išlaisvinti mirtinguosius, – rašė sesuo Maria, ir pridūrė: tai neveikia“.

Vienuolė Dievą, Jėzų ir Šventąją Dvasią pavadino „nenaudingu, nereikalingu krūviu“. Taip pat rašė: „Gali būti, kad Stiksas egzistuoja“. Ji turėjo omenyje upę iš senovės graikų mitologijos, kuri tekėjo Hado mirusiųjų karalystėje.

Kaip matyti iš to, kas parašyta, Maria buvo išsilavinusi mergina ir dar talentinga lingvistė. Vieni kalba, kad Maria buvo apsėstoji, kiti spėja, kad ji sirgo šizofrenija arba bipoliniu sutrikimu. Įdomu štai kas: pasak legendų, esą buvo dar du panašia maniera parašyti laiškai. Deja, iki mūsų dienų jie neišliko. O gal..?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.