Tikroji tiesa, kuri slėpėsi už filmo „Esminis instinktas“ scenų

 (27)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1992 metų vasario 10 dieną, žiūrovai pirmą kartą išvydo erotinį trilerį, tapusį šio žanro klasika. Būtent nuo „Esminio instinkto“ Holivude prasidėjo tikra seksualinė revoliucija, juk iki Paulo Verhoeveno nė vienas režisierius nesiryžo filmuoti tokių atvirų scenų stambiu planu. „Esminis instinktas“ buvo parodytas visuose šalies kino teatruose ir tapo vienu iš pelningiausių tų laikų filmų. Tuo tarpu skandalų netrūko ir paties filmavimo metu, ir filmui išvydus dienos šviesą.

Režisierius Paulas Verhoevenas išgarsėjo filmais „Robokopas“ (RoboCop) ir „Viską prisiminti“ (Total Recall), taigi gavęs pasiūlymą dirbti su nauju projektu, užsiprašė nemenkos sumelės - 5 milijonų dolerių. Dar 15 milijonų teko sumokėti Michaelui Douglasui - pagrindiniame vyro vaidmenyje prodiuseris matė būtent šį aktorių, be to kiti galimi pretendentai (Harisonas Fordas, Robertas De Niro, Tomas Hanksas, Sylvesteris Stallone, Jackas Nicholsonas, Bruce Willis, Al Pacino) atsisakė filmuotis atviroms sekso scenoms. Taigi dar iki filmavimo pradžios kino kompanija jau buvo išleidusi 20 milijonų dolerių.

Tikroji tiesa, <span style="color: #c00000;">kuri slėpėsi už</span> filmo „Esminis instinktas“ scenų
© Vida Press

Filmo scenarijų parašė Joe Eszterhas, kuris tuo metu išgyveno nelengvą periodą - buvę jo darbai liko neįvertinti ir netgi stipriai sukritikuoti. Tuomet Joe prisiminė prieš 10-metį sugalvotą savo siužetą apie piktavalę moterį. Anot sklindančių pasakojimų, Joe užsidarė namuose 13 dienų ir vienu įkvėpimu parašė visą „Esminio instinkto“ scenarijų. Už šį darbą jis gavo rekordinius 3 milijonus dolerių.

Pagrindiniai filmo veikėjai turėjo realius prototipus. Detektyvo Nicko Currano (vaidina Michaelas Douglasas) personažas buvo įkvėptas policininko, su kuriuo scenarijaus autorius kadaise susipažino. Jis nušovė 3 žmones ir Joe atrodė, kad tam pareigūnui patinka žudyti. O rašytoja Catherine Tramell (vaidina Sharon Stone) atsirado po scenaristo pažinties su viena striptizo šokėja, kuri su juo permiegojusi pareiškė, kad yra užmušusi kelis savo meilužius. Ar taip buvo iš tiesų - nežinia, tačiau būtent šie jos žodžiai įkvėpė Joe naujam siužetui.

Tiesa, finalinė filmo versija gerokai skyrėsi nuo scenarijaus. Atvirų scenų iš pradžių buvo kur kas mažiau, tačiau prodiuseris ir režisierius reikalavo, kad filmas būtų kuo skandalingesnis. Originaliame scenarijuje praktiškai apie visus intymius dalykus buvo užsimenama labai subtiliai (pavyzdžiui apie pagrindinės herojės biseksualumą), tačiau kiekviena tokia užuomina galutiniame rezultate virto atvira sekso scena.

Michaelas Douglasas ir Paulas Verhoevenas reikalavo pakeisti filmo pabaigą - jie norėjo, kad detektyvas vis tik perprastų ir galiausiai nušautų pagrindinę heroję, tačiau scenaristui pavyko išsaugoti originalią pabaigą, nors diskusijos buvo labai karštos. Galiausiai abi pusės rado kompromisą - scenaristas susitaikė su tuo, kad filme bus itin daug atvirų scenų, o režisieriui teko sutikti, kad pabaiga nebus tokia, kokios jis norėjo. Tačiau ties tuo konfliktai nesibaigė.

Tikroji tiesa, <span style="color: #c00000;">kuri slėpėsi už</span> filmo „Esminis instinktas“ scenų
© Vida Press

Aktorės paieškos pagrindiniam vaidmeniui užtruko labai ilgai. Vaidinti atsisakė Julia Roberts, Meg Ryan ir kitos aktorės. Tada režisierius nusprendė pakviesti Sharon Stone, su kuria dirbo filme „Viską prisiminti“. Gavusi pasiūlymą atvykti į perklausą, pati Sharon nesitikėjo, kad ją pasirinks: „Visi žinojo, kad „Esminiame instinkte“ vaidins žvaigždė. O aš tuo metu vargu ar tokia buvau“. Todėl Sharon Stone užmokestis už šį filmą buvo labai kuklus - 500 000 dolerių.

Tuo metu Sharon buvo 34 metai, jos kino karjera tikrai neblizgėjo ir aktorė sutiko su visomis režisieriaus sąlygomis. Garsiosios apklausos scenos policijos nuovadoje scenarijuje nebuvo. Šią sceną sugalvojo režisierius, prisiminęs vieną panašią patirtį iš savo jaunystės. Jis įkalbėjo Sharon filmuotis scenoje be apatinių kelnaičių, esą jos pernelyg švietėsi. Aktorė sutiko ir net neįtarė, kad režisierius šiam epizodui parinks stambų planą. Apie tai, kad nufilmuotos jos intymiausios kūno vietos, Sharon sužinojo tik filmo pristatymo metu, kai nieko pakeisti jau nebegalėjo. Įsiutusi ji trinktelėjo režisieriui per veidą, bet būtent ta scena jai pelnė pasaulinę šlovę.

Skandalai tęsėsi ir toliau: LGBT apkaltino režisierių homofobija ir rengė mitingus dėl to, kad filme vaizduojami neigiami stereotipai apie lezbietes. Tam, kad filmas vis tik būtų patvirtintas ir jį leistų rodyti kino ekranuose, režisieriui teko permontuoti jį 14 kartų. Galima tik įsivaizduoti, kokia buvo pirminė „Esminio instinkto“ versija. 2006 metais buvo išleista antra dalis, tačiau sėkmės ji nesusilaukė, o Sharon gavo „auksinę avietę“ už blogiausią vaidmenį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.