Sunku patikėti, tačiau senovėje nekaltybė buvo atimama būtent taip

 (147)
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Romėnėms prieš vestuves defloracija (nekaltybės atėmimas) būdavo atliekama iškilmingai rūmuose, o štai arabų moterims už nekaltybės praradimą iki vestuvių dar iki dabar gresia mirties bausmė. Patyrusios moteriškės nusidėjusioms iki vestuvių turėjo keletą patarimų, pavyzdžiui, pirmą vedybų naktį įdėti į makštį žuvies pūslę arba kempinėlę su krauju, taip apgaunant būsimą vyrą ir nuslepiant savo praeities nuodėmes. Siūlome paskaityti, kokie papročiai buvo gajūs skirtinguose pasaulio kampeliuose.

Senovės skandinavų gentyse gyvavo įdomus paprotys: sutemus prieš pirmąją vestuvinę naktį žynys išsivesdavo nekaltą merginą į mišką, uždegdavo laužą ir paaukodavo deivei Frėjai briedį arba šerną. Po to vykdavo ritualinė sueitis su mergina. Jei lytinio akto metu neplyšdavo mergystės plėvė ir nepasirodydavo kraujas, buvo manoma, kad auka nepriimta. Jeigu „aukojimo“ ritualas nepavykdavo ir antrąkart, žynys paskelbdavo, kad dievai merginos nepriėmė ir ji būdavo pasmerkiama amžinai vienatvei. Sužadėtuvės tokiu atveju būdavo nutraukiamos, o jaunikiui surasdavo naują nuotaką.

Egipte, Saudo Arabijoje ir daugelyje kitų musulmoniškų šalių buvo populiarus iškilmingo nekaltybės atėmimo paprotys – kai mergystės plėvė įplėšiama dešinės rankos smiliumi, apvyniotu baltu audiniu, kuris, žinoma, turi nusidažyti ryškiai raudona spalva.

Senovės Rusijos vestuvių apeigose buvo liaudies paprotys: pajaunys pirmąją vestuvių naktį likdavo kartu su jaunaisiais. Jei jaunikis nesusidorodavo su savo santuokinėmis pareigomis, pajaunys buvo įpareigotas jį pakeisti.

Šiaurės Slovakijoje, Bosnijoje ir Juodkalnijoje jaunajai simboliškai (o anksčiau ko gero ir iš tikrųjų) nekaltybę atimdavo jaunikio pabrolys, kuris buvo laikomas svarbiausiu vestuvėse.

Tibete imti į žmonas nekaltą merginą buvo laikoma prastu tonu. Jei gyvenvietėje sužinodavo apie šį faktą, porą galėdavo ir apskritai išvyti... Negana to, iki vestuvių merginai reikėdavo atsiduoti ne mažiau nei dvidešimčiai vyrų. Beje, Tibetas niekada nebuvo labai tankiai gyvenamas, todėl ši užduotis buvo nelengva. Vis dėlto pasakoti vyrui, kiek turėjo partnerių, buvo laikoma neetišku dalyku.

Okeanijoje tradiciškai jaunikis savo būsimą žmoną patikėdavo keliems draugams, kurie praleisdavo su ja kelias dienas toli nuo gyvenvietės, ir tik kai jie sugrįždavo, vykdavo vestuvių iškilmės.

Zakajų gentyje (Sumatros sala) atimti nekaltybę merginai turėdavo tėvas, kuriam padėdavo jos dėdės, tai yra, tėvo ir motinos broliai, nepriklausomai nuo amžiaus. Kartais prie būsimosios nuotakos lovos susirinkdavo iki 25 vyrų nuo 10 iki 70 metų.

Garsus kultūrologas Mircea Eliade knygoje „Šamanizmas: archajiškos ekstazės technikos“ pasakoja apie tai, kaip buvo atimama nekaltybė merginai, įšventinamai į šamanes: „Mergina nurengiama, paguldoma ant lovos, užklotos avikailiais ir apibarstytos kanelo lapais. Nuolat atliekami magiški judesiai. Po to virš jos pasilenkia moterys šamanės ir ima čiulpti jai krūtis, pilvą ir genitalijas su tokia jėga, kad jaunoji šamanė pasiekia ekstazę. Tuo pačiu ji netenka nekaltybės.“

Senovės Indijoje defloracijos procedūrą už pinigus atlikdavo žmonės, specialiai išmokyti šio „meistriškumo“. Sprendimą nuvesti merginą pas tokį specialistą priimdavo jos motina. Nekaltybė buvo atimama pasitelkus falo simbolį iš akmens, medžio ar kitos medžiagos. Po to merginai į makštį buvo įkišama speciali priemonė iš gydomųjų lapų, kuri užgydydavo ir sumažindavo nemalonius pojūčius. O kraują, kuris pasirodydavo defloracijos metu, tėvų sprendimu galima buvo surinkti ir panaudoti kaip magišką priemonę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Šauliai sulauks dėmesio, o Svarstyklės...

Dienos horoskopas: paskaityk, kas žadama tavo Zodiako ženklui

Kaip realybėje atrodo seksualioji mergina iš garsiųjų komiksų

Istorijos apie porelės iš Tel Avivo gyvenimą išpopuliarėjo visame pasaulyje. Matyt dėl to, kad situacijos, kurias savo komiksuose atvaizduojamas Yehuda Deviro ir jo sutuoktinės gyvenimas, tikrai pažįstamos kiekvienai porai.

Įdomios laisvalaikio idėjos magiškiausiai metų šventei

Joninės arba Rasos – tai bene giliausias tradicijas turinti lietuvių šventė.

4 vaikų mama parodė savo pilvą po gimdymo (1)

Iš Malaizijos kilusiai Doreen Ching dar tik 23 metai, tačiau kartu su vyru jiedu jau augina keturis vaikus. Socialiniuose tinkluose Doreen pasidalino nuotrauka, sulaukusia išskirtinio dėmesio.

Į kokį rojų pateks tavo Zodiako ženklas (1)

Visi Zodiako ženklai pateks į rojų, tik vieniems jis primins realų gyvenimą, o kiti pagaliau galės iš širdies atsipūsti. Paskaityk, kur keliausi tu!

Geriausios 2018 metų komedijos – puikiai tiks šiam vakarui

Kas gali būti geriau savaitgalio vakarą, nei geras filmas? Šį kartą atrinkome tau tris geriausias komedijas iš 2018 metų filmų repertuaro. Žiūrisi lengvai, tad sekmadienio vakarui tiks idealiai!

Mergina pasidalino savo selfiu, bet dėmesį patraukė tikrai ne jos figūra... (2)

Nuobodžiaujantiems socialinių tinklų vartotojams aptarinėti svetimas nuotraukas - vienas malonumas! Ši mergina tikriausiai tikėjosi būti pastebėta dėl įspūdingai atrodančių kūno linijų, bet... Vonios kambarys pasirodo kur kas įdomesnis nei ji pati.

Birželio mėnesio HOROSKOPAS

Kalendorinė vasara jau beveik atėjo, o mes skubame dalintis karštuoju Birželio mėnesio horoskopu! Paskaityk, ką žvaigždės žada tavo Zodiako ženklui.

COSMOPOLITAN kino vakare – filmas KOL DAR NEATĖJO AUDRA

Gegužės 31 d. per COSMOPOLITAN kino vakarą – pagal tikrą istoriją pastatytos jausmingos istorijos KOL DAR NEATĖJO AUDRA premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms. Pamatyk pirmoji!

Pažvelk į savo papuošalus - galbūt nežinojai, kad nešioji meilės ar laimės akmenį

Senovės egiptiečiai, graikai, romėnai, kinai, majai ir inkai įvairiems skausmams malšinti, tikslui pasiekti ar nuo blogos akies apsiginti naudojo tauruosius mineralus. Pagonis lietuvius nuo negandų saugojo gintaro amuletai.