Širdį draskanti Titaniko scena: kaip iš tiesų mirė šie du senukai

 (9)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ši scena veria širdį: pagyvenę vyras ir moteris glaudžiasi vienas prie kito lovoje, tyliai stebėdami, kaip ledinis vanduo veržiasi į jų kabiną ir kyla vis aukštyn. Jis spaudžia jos ranką ir švelniai bučiuoja į skruostą. Jie laukia savo lemties.

Nors „Titaniko“ režisierius Jamesas Cameronas, gruodžio 19 dieną švenčiantis 20-ąsias šio „Oskarus“ susišlavusio filmo metines, šią akimirką pavaizdavo itin meniškai, šioje scenoje vaizduojama pora buvo realybėje egzistavę žmonės - tuomet 67 metų Isidoras Strausas ir jo ketveriais metais jaunesnė žmona Ida Straus. Porai priklausė įmonė „Macy's“ ir jie buvo vieni turtingiausių keleivių visame „Titanike“. Jie mirė taip, kaip ir gyveno – mylėdami vienas kitą.


O štai kas jiems iš tikrųjų nutiko tą lemtingą naktį...

Prieš pat 1912 metų balandžio 14-osios vidurnaktį „neskęstantis“ „Titanikas“ kliudė ledkalnį ir per atsiradusias skyles į jo korpusą ėmė bėgti vanduo. Kai tapo aišku, kad laivas skęsta, Isidoras ir Ida darė tai, kas jiems buvo liepta – užsidėjo gelbėjimosi liemenes ir išbėgo į denį, kur laivo įgula leido į vandenį gelbėjimosi valtis ir patarinėjo moterims, vaikams bei pirmosios klasės keleiviams lipti į jas pirmiausia.

Pasak Idos tarnaitės ir Isidoro darbo kolegos prisiminimų (abu jie – išgyvenę šios tragedijos liudininkai, tuo metu ne kartą pasakoję šią istoriją laikraščiams), ilgą mėtų spalvos paltą vilkėjusiai Idai buvo liepta šokti į valtį. Ji taip ir padarė. Kai buvo pašauktas Isidoras sekti paskui ją, jis papurtė galvą.

„Isidoras pasakė: „Ne, aš nelipsiu į gelbėjimo valtį tol, kol nematysiu, kad galimybę išsigelbėti turėjo kiekviena moteris ir kiekvienas vaikas, – CountryLiving.com pasakojo poros provaikaitis, Strausų šeimos istorikas, profesorius Paulas Kurzmanas. – Pareigūnas pasakė: „Žiūrėkit, pone Strausai, mes žinome, kas jūs esate, todėl, žinoma, jūs gausite vietą gelbėjimo valtyje“. Nepaisant to, jis liko denyje.“

Ida išlipo iš valties ir atsisuko į savo mylimą vyrą: „Mes 40 metų kartu gyvenome nuostabų gyvenimą, turime šešis puikius vaikus, jeigu tu nelipsi į gelbėjimo valtį, nelipsiu ir aš“ - pasakė Ida.

Ji atsargiai nusirengė savo mėtų spalvos paltą ir ištiesė jį savo tarnaitei Ellen Bird. „Man daugiau nieko nereikės, – sakė Ida. – Prašau, paimk jį lipdama į gelbėjimo valtį, kad tau būtų šilta tol, kol tave išgelbės.“

„Isidoras apkabino ją, – pasakoja P. Kurzmanas. – Tada atėjo milžiniška banga ir juos abu nubloškė į jūrą. Tai buvo paskutinis kartas, kai juos matė gyvus.“

Isidoras ir Ida realiame gyvenime
Isidoras ir Ida realiame gyvenime
© Vida Press

Ši jautri akimirka yra tik viena iš daugelio širdį veriančių paskutiniųjų „Titaniko“ epizodų, tačiau priešingai nei kitos, ji tuo metu buvo detaliai atpasakota naujienų pranešimuose. Scenoje, kuri nepateko į finalinę „Titaniko“ versiją, Isidoras mėgina įtikinti Idą lipti į gelbėjimo valtį be jo. Ida atsako: „Kur tu eini, einu ir aš. Nesiginčyk su manim, Isidorai, juk žinai, kad tai nieko gero neduos.“ Isidoras ją apkabina ir scena baigiasi.

Vėliau filme jie rodomi kartu lovoje, susikibę už rankų. Ši antroji scena į juostą buvo įtraukta, nors nei viena jų nėra visiškai tiksli, tikina P. Kurzmanas.

„Jamesas sakė man žinojęs, kad tai nėra tikslus įvykio aprašymas, tačiau jis pasinaudojo režisieriaus teisėmis, – aiškina P. Kurzmanas. – Iš tikrųjų jie mirė stovėdami ant tilto denyje, laikydami vienas kitą.“ Interviu „USA Today“ J. Cameronas sakė: „Buvau scenarijaus autorius. Nemaniau, kad turiu būti istorikas“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Dienos horoskopas: Jaučiams idealus laikas pagerinti santykius, o Vandeniams...

Astrologinė prognozė liepos 21-ajai, šeštadieniui.

Dienos horoskopas tavo Zodiako ženklui

Šiandien daugumai Zodiako ženklų žadama nelengva diena - gali kilti įvairiausių nesusipratimų, tad geriau išlikti ramiems ir neskubinti įvykių.

Geriausi filmai: 10 komedijų, kurias verta pamatyti

Oi, kaip mes mėgstame jaukius filmų vakarus! Ypatingai tomis dienomis, kai už lango kapsi lietaus lašai ir niekur nesinori kišti nosies iš namų. Tad šį kartą geriausių komedijų sąrašas ateičiai - kai norėsis kažko lengvo ar prireiks išvaikyti netikėtai užklupusį liūdesiuką.

Jaučių laukia meilės nuotykiai, o Žuvims...

Dienos horoskopas! Paskaityk, ką tavo Zodiako ženklui žada žvaigždės.

Šio vyro meilė atminties netekusiai žmonai sujaudino mus iki ašarų

Jeffo Hartungo ir Angelos Sartin-Hartung meilės istorija viena iš tų, apie kurias gali būti rašomos knygos. Po 12 metų trukusio laimingo gyvenimo kartu, likimas jiems atsiuntė išbandymą - Angela papuolė į avariją ir neteko atminties, tačiau Jeffas neketino pasiduoti ir paleisti savo mylimos moters.

Vyrai tikrai apsidžiaugtų, jei merginos bikinius dėvėtų štai taip... (1)

Kaip juokauja modelis Valentina Fradegrada, jos sugalvotas bikinio dėvėjimo metodas - alternatyva plastinei chirurgijai.

Paskutinės Irano imperatorienės gyvenimas

Kiekvienos karalienės istorija unikali. Šį kartą kviečiame bent akies krašteliu pažvelgti į neeilinę moterį - paskutiniąją Irano imperatorienę Farah Pahlavi.

Ši mergina turi gražiausias krūtis Britanijoje

Oi, karštą konkursiuką suorganizavo britų dienraštis The Sun! Daugiau nei 1400 merginų panoro varžytis dėl gražiausios krūtinės titulo - natūralios, silikoninės... jokio skirtumo! Svarbu, kad skaitytojams patiktų.