Šilta ir ganėtinai nebrangu - lietuvių pamėgtos atostogų kryptys

© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugiau nei 61 proc. apklausoje dalyvavusių lietuvių, rinkdamiesi atostogų kryptį, pirmenybę teikia poilsinėms kelionėms Europos kurortuose, informacijos apie šalis ieškosi „Google“, o kelionių planavimo rutiną mielai perleidžia agentūroms.

Graikija, Ispanija, Turkija – tai mėgstamiausios atostogų kryptys, jos lyderiauja ir tarp dažniausiai lankomų šalių, tokias tendencijas atskleidžia kelionių agentūros TopTravel.lt atlikta klientų apklausa.

„Šiais metais keliautojai dažniausiai atostogavo bei planuoja atostogauti Europos kurortuose. Kaip ir praėjusiais metais, populiariausia šalimi išliko Turkija, ją dažniausiai atostogoms rinkosi daugiau nei 25 proc. apklaustųjų, pernai tokių buvo kiek daugiau nei 26 proc. Antroji pagal populiarumą šalis buvo Graikija (16,5 proc.), toliau rikiavosi Ispanijos kurortai (14,8 proc.). Šiais metais populiariausiųjų atostogų krypčių trejetuke neliko Egipto, tam įtakos galėjo turėti šiaurinę Afrikos dalį krėtę neramumai bei terorizmo išpuoliai”, – apklausos duomenis komentavo kelionių agentūros vadovas Tadas Rimkus.

Tarp kelionių prioritetų – ir pažintinės išvykos Europoje, jas rinktųsi 21,4 proc. turistų. Tolimųjų kraštų kelionėms pirmenybę teiktų kiek daugiau nei 9 proc. apklaustųjų. Poilsį ir keliones po Lietuvą mieliau rinktųsi 4 proc. respondentų.

Šilumos paieškos ir ištikimybė „Google“

Nors paskutinės minutės kelionės vis dar yra labai populiarios, tačiau nedaug apklausoje dalyvavusių lietuvių ryžtasi planuoti atostogas prieš pat išvykimą, taip daro vos 6,8 proc. Didžioji dalis tautiečių į kelionės planavimą žiūri atsakingiau ir planuoti pradeda prieš pusę metų (38,4 proc.) ar bent prieš kelis mėnesius (38,6 proc.). Dažniausiais kelionės partneriais tampa draugas ar sutuoktinis (35,7 proc.), tačiau labai mėgstama keliauti ir su visa šeima, atostogas su vaikais bei sutuoktiniu ar draugu renkasi beveik 30 proc. apklaustųjų. Yra tokių, kuriems atostogų partneriai nereikalingi, keliauti vieni renkasi kiek daugiau nei 4 proc. respondentų.

Praktišką požiūrį ir keliavimo aistrą lietuviai labiausiai išreiškė atsakydami į klausimą apie atostogų šalies pasirinkimo kriterijus. Geriausias atostogų kainos ir kokybės santykis šalies pasirinkimą nulemia beveik 23 proc. keliautojų. Dar tiek pat renkasi atostogas tose šalyse, kuriose nėra apsilankę. O daugiau nei 20 proc. atostogauti nori tik ten, kur šilta.

Sprendimą, kurią šalį atostogoms rinktis, žmonės dažniausiai priima patys, tai nurodė beveik 20 proc. keliautojų. Kitiems didžiausią įtaką šalies pasirinkimui daro kelionių agentūrų naujienlaiškiai (18,3 proc.) bei kitų žmonių kelionių įspūdžiai (17,8 proc.).

Savarankiškumu apklaustieji lietuviai pasižymi ir informacijos paieškose. Didžioji dalis keliautojų, daugiau nei 26 proc., informacijos apie planuojamą aplankyti šalį ieško pasitelkdami paieškos sistemą „Google“. Šis skaičius, lyginant su 2015 metų apklausos rezultatais, nepakito. Daugiau nei 20 proc. lankosi specialiose turizmo svetainėse, daugiau nei 16 proc. apklaustųjų skaitinėja forumus bei socialinius tinklus.

Atostogų metu didžioji dalis keliautojų lanko žymiausias kurortų vietas (33,3 proc.), ilsisi paplūdimyje ar viešbutyje (30,4 proc.). Besidžiaugiančių naujų atradimų pojūčiais irgi nemažai, beveik 12 proc. mėgsta lankytis vietiniuose restoranuose ir kavinėse, o nieko neplanuoja ir stengiasi atrasti naujas vietas šiek tiek daugiau nei 10 proc. turistų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Dienos horoskopas: Dvyniai sulauks dėmesio iš priešingos lyties atstovų

Dienos horoskopas daugumai Zodiako ženklų žada teigiamas permainas. Paskaityk, ką žvaigždės suplanavo tau!

Geriausi filmai: 10 komedijų, kurias verta pamatyti

Oi, kaip mes mėgstame jaukius filmų vakarus! Ypatingai tomis dienomis, kai už lango kapsi lietaus lašai ir niekur nesinori kišti nosies iš namų. Tad šį kartą geriausių komedijų sąrašas ateičiai - kai norėsis kažko lengvo ar prireiks išvaikyti netikėtai užklupusį liūdesiuką.

Jaučių laukia meilės nuotykiai, o Žuvims...

Dienos horoskopas! Paskaityk, ką tavo Zodiako ženklui žada žvaigždės.

Dienos horoskopas: Vėžiams - tobula diena, o Vandeniams...

Dienos horoskopas! Paskaityk, ką tavo Zodiako ženklui žada žvaigdžės.

Šio vyro meilė atminties netekusiai žmonai sujaudino mus iki ašarų

Jeffo Hartungo ir Angelos Sartin-Hartung meilės istorija viena iš tų, apie kurias gali būti rašomos knygos. Po 12 metų trukusio laimingo gyvenimo kartu, likimas jiems atsiuntė išbandymą - Angela papuolė į avariją ir neteko atminties, tačiau Jeffas neketino pasiduoti ir paleisti savo mylimos moters.

Vyrai tikrai apsidžiaugtų, jei merginos bikinius dėvėtų štai taip... (1)

Kaip juokauja modelis Valentina Fradegrada, jos sugalvotas bikinio dėvėjimo metodas - alternatyva plastinei chirurgijai.

Paskutinės Irano imperatorienės gyvenimas

Kiekvienos karalienės istorija unikali. Šį kartą kviečiame bent akies krašteliu pažvelgti į neeilinę moterį - paskutiniąją Irano imperatorienę Farah Pahlavi.

Ši mergina turi gražiausias krūtis Britanijoje

Oi, karštą konkursiuką suorganizavo britų dienraštis The Sun! Daugiau nei 1400 merginų panoro varžytis dėl gražiausios krūtinės titulo - natūralios, silikoninės... jokio skirtumo! Svarbu, kad skaitytojams patiktų.

Liepos mėnesio HOROSKOPAS

Pirmasis vasaros mėnuo prabėgo nepastebėtas, bet vasara dar tikrai nesibaigia ir žvaigždės tau parengė ne vieną staigmeną! Paskaityk, ką tavo Zodiako ženklui žada mėnesio horoskopas.