Šilta ir ganėtinai nebrangu - lietuvių pamėgtos atostogų kryptys

© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugiau nei 61 proc. apklausoje dalyvavusių lietuvių, rinkdamiesi atostogų kryptį, pirmenybę teikia poilsinėms kelionėms Europos kurortuose, informacijos apie šalis ieškosi „Google“, o kelionių planavimo rutiną mielai perleidžia agentūroms.

Graikija, Ispanija, Turkija – tai mėgstamiausios atostogų kryptys, jos lyderiauja ir tarp dažniausiai lankomų šalių, tokias tendencijas atskleidžia kelionių agentūros TopTravel.lt atlikta klientų apklausa.

„Šiais metais keliautojai dažniausiai atostogavo bei planuoja atostogauti Europos kurortuose. Kaip ir praėjusiais metais, populiariausia šalimi išliko Turkija, ją dažniausiai atostogoms rinkosi daugiau nei 25 proc. apklaustųjų, pernai tokių buvo kiek daugiau nei 26 proc. Antroji pagal populiarumą šalis buvo Graikija (16,5 proc.), toliau rikiavosi Ispanijos kurortai (14,8 proc.). Šiais metais populiariausiųjų atostogų krypčių trejetuke neliko Egipto, tam įtakos galėjo turėti šiaurinę Afrikos dalį krėtę neramumai bei terorizmo išpuoliai”, – apklausos duomenis komentavo kelionių agentūros vadovas Tadas Rimkus.

Tarp kelionių prioritetų – ir pažintinės išvykos Europoje, jas rinktųsi 21,4 proc. turistų. Tolimųjų kraštų kelionėms pirmenybę teiktų kiek daugiau nei 9 proc. apklaustųjų. Poilsį ir keliones po Lietuvą mieliau rinktųsi 4 proc. respondentų.

Šilumos paieškos ir ištikimybė „Google“

Nors paskutinės minutės kelionės vis dar yra labai populiarios, tačiau nedaug apklausoje dalyvavusių lietuvių ryžtasi planuoti atostogas prieš pat išvykimą, taip daro vos 6,8 proc. Didžioji dalis tautiečių į kelionės planavimą žiūri atsakingiau ir planuoti pradeda prieš pusę metų (38,4 proc.) ar bent prieš kelis mėnesius (38,6 proc.). Dažniausiais kelionės partneriais tampa draugas ar sutuoktinis (35,7 proc.), tačiau labai mėgstama keliauti ir su visa šeima, atostogas su vaikais bei sutuoktiniu ar draugu renkasi beveik 30 proc. apklaustųjų. Yra tokių, kuriems atostogų partneriai nereikalingi, keliauti vieni renkasi kiek daugiau nei 4 proc. respondentų.

Praktišką požiūrį ir keliavimo aistrą lietuviai labiausiai išreiškė atsakydami į klausimą apie atostogų šalies pasirinkimo kriterijus. Geriausias atostogų kainos ir kokybės santykis šalies pasirinkimą nulemia beveik 23 proc. keliautojų. Dar tiek pat renkasi atostogas tose šalyse, kuriose nėra apsilankę. O daugiau nei 20 proc. atostogauti nori tik ten, kur šilta.

Sprendimą, kurią šalį atostogoms rinktis, žmonės dažniausiai priima patys, tai nurodė beveik 20 proc. keliautojų. Kitiems didžiausią įtaką šalies pasirinkimui daro kelionių agentūrų naujienlaiškiai (18,3 proc.) bei kitų žmonių kelionių įspūdžiai (17,8 proc.).

Savarankiškumu apklaustieji lietuviai pasižymi ir informacijos paieškose. Didžioji dalis keliautojų, daugiau nei 26 proc., informacijos apie planuojamą aplankyti šalį ieško pasitelkdami paieškos sistemą „Google“. Šis skaičius, lyginant su 2015 metų apklausos rezultatais, nepakito. Daugiau nei 20 proc. lankosi specialiose turizmo svetainėse, daugiau nei 16 proc. apklaustųjų skaitinėja forumus bei socialinius tinklus.

Atostogų metu didžioji dalis keliautojų lanko žymiausias kurortų vietas (33,3 proc.), ilsisi paplūdimyje ar viešbutyje (30,4 proc.). Besidžiaugiančių naujų atradimų pojūčiais irgi nemažai, beveik 12 proc. mėgsta lankytis vietiniuose restoranuose ir kavinėse, o nieko neplanuoja ir stengiasi atrasti naujas vietas šiek tiek daugiau nei 10 proc. turistų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Zimbabvėje vyko kitoks grožio konkursas: išrinkta „Mis Albinosė“

Zimbabvėje pirmą kartą surengtas labai neįprastas grožio konkursas. Šalis išsirinko gražiausią moterį albinosę. Ja tapo 22 metų Sithembiso Mutukura, įveikusi 12 kitų kandidačių.

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.