Šilta ir ganėtinai nebrangu - lietuvių pamėgtos atostogų kryptys

© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugiau nei 61 proc. apklausoje dalyvavusių lietuvių, rinkdamiesi atostogų kryptį, pirmenybę teikia poilsinėms kelionėms Europos kurortuose, informacijos apie šalis ieškosi „Google“, o kelionių planavimo rutiną mielai perleidžia agentūroms.

Graikija, Ispanija, Turkija – tai mėgstamiausios atostogų kryptys, jos lyderiauja ir tarp dažniausiai lankomų šalių, tokias tendencijas atskleidžia kelionių agentūros TopTravel.lt atlikta klientų apklausa.

„Šiais metais keliautojai dažniausiai atostogavo bei planuoja atostogauti Europos kurortuose. Kaip ir praėjusiais metais, populiariausia šalimi išliko Turkija, ją dažniausiai atostogoms rinkosi daugiau nei 25 proc. apklaustųjų, pernai tokių buvo kiek daugiau nei 26 proc. Antroji pagal populiarumą šalis buvo Graikija (16,5 proc.), toliau rikiavosi Ispanijos kurortai (14,8 proc.). Šiais metais populiariausiųjų atostogų krypčių trejetuke neliko Egipto, tam įtakos galėjo turėti šiaurinę Afrikos dalį krėtę neramumai bei terorizmo išpuoliai”, – apklausos duomenis komentavo kelionių agentūros vadovas Tadas Rimkus.

Tarp kelionių prioritetų – ir pažintinės išvykos Europoje, jas rinktųsi 21,4 proc. turistų. Tolimųjų kraštų kelionėms pirmenybę teiktų kiek daugiau nei 9 proc. apklaustųjų. Poilsį ir keliones po Lietuvą mieliau rinktųsi 4 proc. respondentų.

Šilumos paieškos ir ištikimybė „Google“

Nors paskutinės minutės kelionės vis dar yra labai populiarios, tačiau nedaug apklausoje dalyvavusių lietuvių ryžtasi planuoti atostogas prieš pat išvykimą, taip daro vos 6,8 proc. Didžioji dalis tautiečių į kelionės planavimą žiūri atsakingiau ir planuoti pradeda prieš pusę metų (38,4 proc.) ar bent prieš kelis mėnesius (38,6 proc.). Dažniausiais kelionės partneriais tampa draugas ar sutuoktinis (35,7 proc.), tačiau labai mėgstama keliauti ir su visa šeima, atostogas su vaikais bei sutuoktiniu ar draugu renkasi beveik 30 proc. apklaustųjų. Yra tokių, kuriems atostogų partneriai nereikalingi, keliauti vieni renkasi kiek daugiau nei 4 proc. respondentų.

Praktišką požiūrį ir keliavimo aistrą lietuviai labiausiai išreiškė atsakydami į klausimą apie atostogų šalies pasirinkimo kriterijus. Geriausias atostogų kainos ir kokybės santykis šalies pasirinkimą nulemia beveik 23 proc. keliautojų. Dar tiek pat renkasi atostogas tose šalyse, kuriose nėra apsilankę. O daugiau nei 20 proc. atostogauti nori tik ten, kur šilta.

Sprendimą, kurią šalį atostogoms rinktis, žmonės dažniausiai priima patys, tai nurodė beveik 20 proc. keliautojų. Kitiems didžiausią įtaką šalies pasirinkimui daro kelionių agentūrų naujienlaiškiai (18,3 proc.) bei kitų žmonių kelionių įspūdžiai (17,8 proc.).

Savarankiškumu apklaustieji lietuviai pasižymi ir informacijos paieškose. Didžioji dalis keliautojų, daugiau nei 26 proc., informacijos apie planuojamą aplankyti šalį ieško pasitelkdami paieškos sistemą „Google“. Šis skaičius, lyginant su 2015 metų apklausos rezultatais, nepakito. Daugiau nei 20 proc. lankosi specialiose turizmo svetainėse, daugiau nei 16 proc. apklaustųjų skaitinėja forumus bei socialinius tinklus.

Atostogų metu didžioji dalis keliautojų lanko žymiausias kurortų vietas (33,3 proc.), ilsisi paplūdimyje ar viešbutyje (30,4 proc.). Besidžiaugiančių naujų atradimų pojūčiais irgi nemažai, beveik 12 proc. mėgsta lankytis vietiniuose restoranuose ir kavinėse, o nieko neplanuoja ir stengiasi atrasti naujas vietas šiek tiek daugiau nei 10 proc. turistų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Praūžė pirmoji diena grožio, mados ir stiliaus parodoje

Šiandien Klaipėdos „Švyturio“ arenoje po vienu stogu prasidėjo XIII-oji Tarptautinė grožio industrijos paroda „GROŽIS 2017“ ir mados paroda „STILIUZ 2017“. Tris dienas grožiu, stiliumi ir mada šturmuoti Klaipėdos miestą pasiruošęs renginys žada ne tik nuolaidas profesionalioms grožio priemonėms ar madingiems daiktams, bet specializuotus seminarus, parodas ir užsiėmimus.

Suktas likimo vingis gražuolę madam de Brinvilliers pavertė žudike

Nežinia, kaip būtų susiklostęs madam de Brinvilliers gyvenimas, jei jos tėvas nebūtų uždraudęs matytis su mylimuoju. Deja, gražuole tituluojamos merginos gyvenimo istorija baigėsi labai liūdnai.

COSMO kino vakaras su komedijos KAIP IŠSIRINKTI VYRĄ premjera

Spalio COSMOPOLITAN kino vakare – romantinės komedijos KAIP IŠSIRINKTI VYRĄ premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms!