Šeichų žmonos: realybėje ne visuomet tokios, kokias įsivaizduojame

 (18)
© COSMOPOLITAN montažas / Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugelis mūsų esame pratę manyti, kad Rytų princesės vengia viešumos, o visa jų gyvenimo veikla tėra vaikų gimdymas. Vis tik toks įsivaizdavimas dažnu atveju neatspindi realybės.

Antroji Dubajaus šeicho žmona Haya

Haya Bint Al Hussein
Haya Bint Al Hussein
© Vida Press
Haya Bint Al Hussein
Haya Bint Al Hussein
© Vida Press


Haya Bint Al Hussein tapo antrąja Dubajaus šeicho Mohammedo Al Maktoumo žmona. Ji kilusi iš karališkos šeimos – tėvas yra buvęs Jordanijos karalius. Haya, turinti Oksfordo universitete įgytą išsilavinimą, su būsimu vyru susipažino karališkosiose iškilmėse, o susituokė praėjus vos keliems mėnesiams nuo pažinties.

Nors turi du vaikus, ji atsiduoti vien tik motinystei nepanoro, - Haya aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje. Vienas iš jos projektų – kovos su bado problema fondas gimtojoje Jordanijoje. Dubajaus valdytojo žmoną dažnai galima pamatyti lenktynėse, nes žirgai yra jos aistra. Haya pirmenybę teikia europietiškam aprangos stiliui ir yra laikoma viena gražiausių Artimųjų Rytų moterų.

Saudo Arabijos karaliaus žmona Fathima Kulsum Zohar

Fathima Kulsum Zohar
Fathima Kulsum Zohar
© Facebook


Žinių apie karalienę labai nedaug: ji gimė visiškai paprastoje šeimoje, mokėsi tarptautiniame Dubajaus koledže, vėliau įgijo teisininkės specialybę. Iki šiol lieka neaišku, kaip merginai iš neturtingos šeimos pavyko pelnyti karaliaus dėmesį ir tapti jo žmona. Svarbu pastebėti, kad karalius Abdullah vedė daugiau nei 30 kartų, tačiau nė viena iš žmonų nepelnė išskirtinio jo prielankumo tam, kad liktų gyventi kartu su juo, o štai Fatimai pavyko. Daugelį metų apie šią moterį nebuvo jokių žinių, bet vėliau karaliaus sutuoktinė netikėtai susikūrė paskyrą feisbuke ir ėmė ją pildyti informacija anglų kalba.

Antroji buvusio Kataro emyro žmona Moza bint Nasser

Moza bint Nasser
Moza bint Nasser
© Vida Press
Moza bint Nasser
Moza bint Nasser
© Vida PressAntroji buvusio Kataro emyro Hamado bin Khalifos žmona ir dabartinio valdytojo motina Moza bint Nasser ne tik užsiima labdaringa veikla, bet ir aktyviai dalyvauja politiniame gyvenime. Ji tapo specialiąja UNESCO pasiuntine, turi ne vienas valstybines ir tarptautines pareigas.

Vis tik labiausiai ji žinoma madų pasaulyje, nes septynių vaikų Mozos bint Nasser figūra tiesiog tobula, o stiliaus pojūtis – nepakartojamas. Atiduodama duoklę savo šalies tradicijoms ji rengiasi santūriai ir kukliai, bet tuo pačiu neatsilieka nuo pasaulinių tendencijų.

Jordanijos karaliaus žmona Rania

Rania
Rania
© Vida Press
Rania
Rania
© Vida PressJordanijos karaliaus Abdullah ibn al Husseino žmona ir sosto įpėdinio princo Husseino motina Rania laikoma žinomiausia pasaulyje Rytų karaliene. Ji aktyviai kovoja už moterų teises Artimuosiuose Rytuose, gina moterų teisę steigti įmones neatsižvelgiant į vyro ar tėvo nuomonę. Karalienė Rania pasisako už laipsnišką tradicinio drabužių stiliaus atsisakymą. Pati ji tiesiog dievina džinsus ir vyriško stiliaus marškinius, reguliariai viešumoje pasirodo be galvos dangalo, o pirmenybę teikia Giorgio Armani kūriniams. 2008 m. Rania tapo pirmąja arabų pasaulio karaliene, ganėtinai atvirais drabužiais pasirodžiusia ant žurnalo „Vanity Fair“ viršelio. Taip pat karalienė Rania turi Jordanijos kariuomenės pulkininko laipsnį, kurį jai skyrė sutuoktinis.

Saudo Arabijos princesė Ameera al Taweel

Ameera al Taweel
Ameera al Taweel
© Vida Press
Ameera al Taweel
Ameera al Taweel
© Vida PressJi Saudo Arabijoje vadinama maištininke ir tradicinės visuomenės pagrindo griovike. Toks apibūdinimas princesės nė kiek neglumina. Prieš ištekėdama ji baigė universitetą JAV, gavo mokslinį verslo administravimo laipsnį, įgijo tarptautines vairuotojo teises ir pati vairuoja automobilį (Saudo Arabijoje toks elgesys – tikrų tikriausias iššūkis visuomenei). Lyg to dar būtų maža, praėjus keleriems metams po vestuvių Ameera al Taweel su vyru išsiskyrė. Pačios princesės teigimu, sutuoktinis reikalavo kuo greičiau susilaukti vaikų, o ji savęs motinos vaidmenyje nematė. Pikti liežuviai plaka, kad Ameera al Taweel nevaisinga.

Po skyrybų buvęs princesės vyras naujos žmonos bent jau kol kas dar nerado ir dažnai susitinka su buvusia žmona. Jiedu palaiko šiltus draugiškus santykius, vykdo bendrą labdaringą veiklą. Šiuo metu princesei 33 m., ji veiklą vykdo plataus spektro humanitarinių problemų sprendimo srityje tiek Saudo Arabijoje, tiek ir visame pasaulyje. Ameera al Taweel vadovauja fondui, kurio veikla – programų ir projektų, skirtų kovoti su skurdo problema, likviduoti stichinių nelaimių padarinius, plėtoti tarpkonfesinį dialogą ir plėsti moterų teisės, rėmimas. Princesė aplankė daugiau nei 70 pasaulio valstybių, jos misijos nukreiptos į Saudo Arabijos moters įvaizdžio gerinimą. Kartu su Edinburgo hercogu Philipu Kembridžo universitete ji atidarė Islamo tyrimų centrą, kur iš princo Philipo gavo apdovanojimą už išskirtinę labdaringą veiklą. Vėliau Ameera al Taweel ėmė vadovauti misijai, skirtai teikti pagalbą Somaliui, kur kartu su buvusiu sutuoktiniu kuravo fondo lėšų paskirstymą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

4 vaikų mama parodė savo pilvą po gimdymo (1)

Iš Malaizijos kilusiai Doreen Ching dar tik 23 metai, tačiau kartu su vyru jiedu jau augina keturis vaikus. Socialiniuose tinkluose Doreen pasidalino nuotrauka, sulaukusia išskirtinio dėmesio.

Žuvims metas pradėti naują etapą, o Ožiaragiams...

Dienos horoskopas jau čia! Paskaityk, kas šiandien laukia tavo Zodiako ženklo.

Į kokį rojų pateks tavo Zodiako ženklas (1)

Visi Zodiako ženklai pateks į rojų, tik vieniems jis primins realų gyvenimą, o kiti pagaliau galės iš širdies atsipūsti. Paskaityk, kur keliausi tu!

Geriausios 2018 metų komedijos – puikiai tiks šiam vakarui

Kas gali būti geriau savaitgalio vakarą, nei geras filmas? Šį kartą atrinkome tau tris geriausias komedijas iš 2018 metų filmų repertuaro. Žiūrisi lengvai, tad sekmadienio vakarui tiks idealiai!

Mergina pasidalino savo selfiu, bet dėmesį patraukė tikrai ne jos figūra... (1)

Nuobodžiaujantiems socialinių tinklų vartotojams aptarinėti svetimas nuotraukas - vienas malonumas! Ši mergina tikriausiai tikėjosi būti pastebėta dėl įspūdingai atrodančių kūno linijų, bet... Vonios kambarys pasirodo kur kas įdomesnis nei ji pati.

Birželio mėnesio HOROSKOPAS

Kalendorinė vasara jau beveik atėjo, o mes skubame dalintis karštuoju Birželio mėnesio horoskopu! Paskaityk, ką žvaigždės žada tavo Zodiako ženklui.

COSMOPOLITAN kino vakare – filmas KOL DAR NEATĖJO AUDRA

Gegužės 31 d. per COSMOPOLITAN kino vakarą – pagal tikrą istoriją pastatytos jausmingos istorijos KOL DAR NEATĖJO AUDRA premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms. Pamatyk pirmoji!

Pažvelk į savo papuošalus - galbūt nežinojai, kad nešioji meilės ar laimės akmenį

Senovės egiptiečiai, graikai, romėnai, kinai, majai ir inkai įvairiems skausmams malšinti, tikslui pasiekti ar nuo blogos akies apsiginti naudojo tauruosius mineralus. Pagonis lietuvius nuo negandų saugojo gintaro amuletai.

Festivalis „Vegfest LT“ stebins augalinio maisto įvairove ir skoniais

Veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos, filmų peržiūros, muzikinė programa – visa tai siūlo birželio 9 d. Vilniuje vyksiantis „Vegfest LT“ vasaros festivalis.

Oksana Pikul paviešino vyro žinutes: necenzūriniai žodžiai ir raginimas susikrovus daiktus su vaiku dingti iš jo namo (5)

Nuolatiniai išgėrinėjimai, nuo kelių dienų iki kelių savaičių trunkantys pasilinksminimai gyvenant ne šeimos namuose, o viešbučiuose arba pas draugus, trumpalaikiai romanai su kitomis moterimis – taip apie kitą, nematomą santuokos pusę su garsiu krepšininku Simu Jasaičiu jau šį pirmadienio vakarą 20.30 val. LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ pasakos 33-ejų grupės „Naujosios pupytės“ lyderė Oksana Pikul.