Protu nesuvokiama, ką galvoja šių mergaičių mamos

 (48)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Už atsiųsta nuomonę šia tema dėkojame mūsų skaitytojai, panorusiai likti anonime. Jei nori pasidalinti savo nuomone tau rūpimais klausimais ar papasakoti savo istoriją, rašyk mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt

Ar jums kartais neatrodo, kad visas mūsų gyvenimas panašus į nesibaigiančias rungtynes - varžomės dėl grožio, pasiekimų, pinigų ar įtakos... Su konkurencija viskas tvarkoje, bet matyti, kaip į visą tą sūkurį įtraukiami vaikai, tiesiog kraupu.

Kartą teko matyti laidą Toddlers & Tiaras. Kažkas baisaus ir sunkiai suvokiamo protu. Kokia konkurencija, kokia arši kova, lipimas viena kitai per galvas, atrodytų, dėl laimėjimo ir gerklę perkąsti galima. Ir tai vyksta ne tarp tų mažų mergaičių, dalyvaujančių konkursuose, o tarp jų mamų. O kol mamos ardosi vardan garbės, vienos mažosios misės verkia pasikūkčiodamos, nes nenori eiti ant scenos, kitos išpaikintos dėmesio kelia skandalus, trečios sėdi kaip lėlės ir laukia naujų nurodymų.

Protu nesuvokiama, ką galvoja šių mergaičių mamos
© Vida Press
Protu nesuvokiama, ką galvoja šių mergaičių mamos
© Vida Press

Suprantu, laikai keičiasi, bet ribos juk turi būti. Prieš kokį dešimtmetį vaikų grožio konkursuose vaikus ir matydavome. Kas lipa ant scenos dabar - vieni dievai težino. Kai kurių konkursų dalyvių suknelės, veido mimikos ir savęs pateikimas sukelia tikrai dviprasmiškas mintis, o prie visko pridėjus makiažą, kuriuo „pasipuošti“ išdrįstų toli gražu ne kiekviena moteris... Mamos savo 5-7 metų dukroms balina dantis ar deda specialias dantų juosteles, teplioja dirbtiniu įdegiu ir net verčia eiti į soliariumą. Ant scenos užlipusios mažylės vaikiškumo nelieka nė lašo, o tai juk vaikų konkursas...

Protu nesuvokiama, ką galvoja šių mergaičių mamos
© Vida Press
Protu nesuvokiama, ką galvoja šių mergaičių mamos
© Vida Press

Neegzistuoja jokios ribos. Štai JAV neseniai nuskambėjo istorija apie mamą, kuri savo septynmetei dukrai suleido botokso. Moteris dirba kosmetologe ir mano, kad tame nėra nieko bloga. Vienintelis klausimas: kam? Vaikai ir be jokių botoksų turi tobulą odą, o mimikuoti ir tokiu būdu rodyti savo emocijas jų amžiuje - visiškai normalu.

Protu nesuvokiama, ką galvoja šių mergaičių mamos
© Vida Press
Protu nesuvokiama, ką galvoja šių mergaičių mamos
© Vida Press

Aktyvistai visame pasaulyje jau seniai kalba apie tokių grožio konkursų uždraudimą. Pavyzdžiui, Prancūzijoje tai jau įsigaliojusi tvarka. Yra kitų būtų, kaip galima išreikšti savo talentus ir pasigalynėti, kas geresnis. Ir apskritai, kaip galima leisti savo vaikui dalyvauti grožio konkurse? O jeigu tu nelaimėsi - esi nepakankamai graži, prastesnė, nei kitos? Kaip mažai mergaitei tą suprasti? Psichologai kone vieningai tikina, kad įvairūs Amerikoje itin populiarūs vaikų grožio konkursai - ne kas kita, kaip aklos tėvų ambicijos ir bandymas realybe paversti savo pačių neįgyvendintas svajones. Tik ar tikrai vardan to reikia aukoti savo vaiką?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Dienos horoskopas: Jaučiams idealus laikas pagerinti santykius, o Vandeniams...

Astrologinė prognozė liepos 21-ajai, šeštadieniui.

Dienos horoskopas tavo Zodiako ženklui

Šiandien daugumai Zodiako ženklų žadama nelengva diena - gali kilti įvairiausių nesusipratimų, tad geriau išlikti ramiems ir neskubinti įvykių.

Geriausi filmai: 10 komedijų, kurias verta pamatyti

Oi, kaip mes mėgstame jaukius filmų vakarus! Ypatingai tomis dienomis, kai už lango kapsi lietaus lašai ir niekur nesinori kišti nosies iš namų. Tad šį kartą geriausių komedijų sąrašas ateičiai - kai norėsis kažko lengvo ar prireiks išvaikyti netikėtai užklupusį liūdesiuką.

Jaučių laukia meilės nuotykiai, o Žuvims...

Dienos horoskopas! Paskaityk, ką tavo Zodiako ženklui žada žvaigždės.

Šio vyro meilė atminties netekusiai žmonai sujaudino mus iki ašarų

Jeffo Hartungo ir Angelos Sartin-Hartung meilės istorija viena iš tų, apie kurias gali būti rašomos knygos. Po 12 metų trukusio laimingo gyvenimo kartu, likimas jiems atsiuntė išbandymą - Angela papuolė į avariją ir neteko atminties, tačiau Jeffas neketino pasiduoti ir paleisti savo mylimos moters.

Vyrai tikrai apsidžiaugtų, jei merginos bikinius dėvėtų štai taip... (1)

Kaip juokauja modelis Valentina Fradegrada, jos sugalvotas bikinio dėvėjimo metodas - alternatyva plastinei chirurgijai.

Paskutinės Irano imperatorienės gyvenimas

Kiekvienos karalienės istorija unikali. Šį kartą kviečiame bent akies krašteliu pažvelgti į neeilinę moterį - paskutiniąją Irano imperatorienę Farah Pahlavi.

Ši mergina turi gražiausias krūtis Britanijoje

Oi, karštą konkursiuką suorganizavo britų dienraštis The Sun! Daugiau nei 1400 merginų panoro varžytis dėl gražiausios krūtinės titulo - natūralios, silikoninės... jokio skirtumo! Svarbu, kad skaitytojams patiktų.