Po vyro netekties prabilusi Rimantė Šalaševičiūtė: labiausiai ilgiuosi mūsų bendravimo

 (2)
© LRT

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Su vyru pragyvenome 43-ejus metus. Tai – beveik du trečdaliai mano gyvenimo, todėl buvo labai sunku, kai jis mirė“, – sėdėdama prieš LRT laidos „Gyvenimas“ kameras pirmą kartą apie skaudžią netektį prakalbo parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė.

Sutuoktinis Ivanas moteriai buvo tikras ramstis – jie viską darydavo kartu: rūpindavosi namais ir vaikais, įveikdavo sunkias akimirkas ir mėgaudavosi kelionių įspūdžiais. Šalia jo R. Šalaševičiūtė sako visada jausdavusis saugi ir mylima.

„Labiausiai ilgiuosi mūsų bendravimo. Būdavo tokia tradicija: kasmet rugpjūčio 31-ąją, mūsų vestuvių metinių rytą nubudusi ant pagalvės rasdavau rožę. O šiemet rožės nebuvo. Sėdome į automobilį ir nuvežėme jam ant kapo dvi rožytes. Dukros pasakė: „Mama, dabar tavo pareiga bus kasmet vestuvių dieną dovanoti tėčiui rožę“, – sunkiai tvardydama jaudulį pasakojo R. Šalaševičiūtė. Nors moteris stengiasi negalvoti apie vyro netektį, net mažiausia smulkmena jai netikėtai gali atgaivinti prisiminimus, kurie suspaudžia širdį.

„Mudu mėgdavome grybauti ir turėjome tokį susitarimą: kai grįžtame iš miško, aš pasiilsiu, o vyras valo grybus. Paskui aš pradedu plauti, virti, konservuoti, marinuoti. O šiemet viską teko daryti pačiai. Kadangi grybų buvo daug, tvarkiausi gal iki penkių ryto. Bet net ir atsigulus negalėjau užmigti, galvojau, kaip man trūksta jo šalia...“ – laidos „Gyvenimas“ kūrėjams prisipažino moteris.

Po vyro netekties jai teko visiškai keisti gyvenimą. Septynerius metus automobilio nevairavusi parlamentarė darbo savaitei iš užmiesčio turėjo persikelti gyventi į miestą. Seimo viešbutyje jai buvo skirtas vieno kambario butukas.

„Prabangos, kaip kai kurie įsivaizduoja, čia tikrai nerasite. Viskas paprasta, bet tvarkinga ir švaru, o man daugiau nieko ir nereikia“, – atvėrusi laikinųjų namų duris šypsojosi moteris.

Jau šį vakarą 19:30 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“ – itin atviras Rimantės Šalaševičiūtės pasakojimas apie gyvenimo iššūkius po vyro netekties. Vedėjas Edvardas Žičkus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.