Paskutinės Irano imperatorienės gyvenimas

Kiekvienos karalienės istorija unikali. Šį kartą kviečiame bent akies krašteliu pažvelgti į neeilinę moterį - paskutiniąją Irano imperatorienę Farah Pahlavi.
© COSMOPOLITAN montažas / Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Farah gimė 1938 metų spalio 14 dieną. Mergaitė buvo kilusi iš turtingos šeimos, tačiau mirus tėvui jų šeimai teko persikelti iš vilos sostinėje į giminaičių namus. Pabaigusi licėjų gimtajame krašte, Farah nusprendė studijuoti architektūrą prestižinėje Prancūzijos mokykloje. Nežinia, kaip būtų susiklostęs merginos likimas ir ar apie ją kada nors būtume išgirdę, jei ne šis sprendimas.

Irano šeichas Mohammadas Reza Pahlavi būsimą savo žmoną Farah sutiko 1959 metais, vieno priėmimo metu Prancūzijoje. Simpatija buvo abipusė, tad nepraėjus nė metams jiedu žengė prie altoriaus. Šeichui, tuo metu įžengusiam į penktąją dešimtį, tai buvo trečioji santuoka. Galbūt apie dar vienas vestuves jis nebūtų svarstęs, tačiau su pirmosiomis žmonomis Mohammadas taip ir nesusilaukė vyriškosios lyties palikuonių: pirmoji žmona padovanojo jam dukterį, o su antrąją teko skirtis - kalbama, kad šeichas ją labai mylėjo, tačiau jiedu nesusilaukė vaikų.

Savo naujajai išrinktajai šeichas užsakė įspūdingo grožio ir išskirtinės prabangos tiarą, kuria Farah Pahlavi pasipuošė savo vestuvių dieną. Juvelyras Harry Winstonas panaudojo net 325 skirtingus deimantus - tiara svėrė kone 2 kilogramus.

Paskutinės Irano imperatorienės gyvenimas
© Vida Press

Vestuvės praėjo sėkmingai, o ir palikuonių ilgai laukti nereikėjo - savo mylimajam Farah pagimdė keturis vaikus: du berniukus ir dvi mergaites. Faros populiarumas šalyje sparčiai augo. Šeicho žmona visais įmanomais būdais stengėsi padėti kitoms savo šalies moterims - ji buvo tikras pavyzdys ir įkvėpimas. Išsilavinusi, mokanti kelias užsienio kalbas, elegantiška...

Faros pastangos neliko be atpildo: palaipsniui Irano moterys nustojo laikytis itin griežtų reikalavimų ir vis dažniau atidengdavo savo veidus, pirkdavo Vakarų pasauliui įprastus drabužius ir išsikovojo teisę leisti vaikus mokytis į užsienio šalis. Laikai keitėsi, o Faros dėka keitėsi ir požiūris į laisvę. Tik įsivaizduok, konservatoriškame Irane buvo išleistas žurnalas Playboy!

Paskutinės Irano imperatorienės gyvenimas
© Vida Press

1967 metais šeichas nutarė karūnuoti savo išrinktąją ir suteikti jai imperatorienės titulą. Tai buvo labai drąsus žingsnis - paskutinį kartą tokį titulą Irane moteris buvo gavusi tik VII amžiuje. Specialiai šiai ceremonijai buvo pagaminta moteriška karūna. Daugybė juvelyrinių kompanijų troško imtis šio darbo ir tapti istorinio įvykio dalimi, tačiau šeichas pasirinko Van Cleef & Arpels juvelyrikos namus.

Juvelyras Pierre Arpels pats ėmėsi šio projekto. Karūnai jis naudojo Iranui priklausančius brangakmenius, o tai reiškė, kad jų buvo nevalia kur nors išgabenti. Tad Pierre savo dirbtuves teko įsirengti Centrinio banko rūsyje. Karūnos gamyba truko pusmetį: šį meno kūrinį papuošė pusantro tūkstančio deimantų ir įspūdingo dydžio smaragdai bei kiti brangieji akmenys. Įvaizdžiui papildyti buvo pagamintas ne mažiau akį traukiantis vėrinys.

Paskutinės Irano imperatorienės gyvenimas
© Vida Press

Deja, 1979 metais viskas apsivertė aukštyn kojomis. Irane prasidėjus revoliucijai, šeichui ir jo šeimai teko skubiai bėgti iš šalies. „Pats stipriausias ir skaudžiausias prisiminimas iš tų dienų - tai mano vyro ašaros akyse, kuomet paskutines minutes stovėjome Teherano oro uoste. Pamenu, kaip vienas mus lydintis pareigūnas puolė ant žemės ir maldavo jo neišvykti. Tai buvo pats sunkiausias momentas mano gyvenime“ - savo prisiminimais jau vėliau dalinosi imperatorienė.

Šeichas su visa savo šeima nuolatos keitė gyvenamąją vietą: iš pradžių atvyko į Egiptą, tuomet keliavo į Maroką, Bahamus ir Meksiką. Irano valdžia reikalavo sugrąžinti šeichą į šalį, o Mohammado sveikata vis labiau prastėjo. Mirė šeichas praėjus vos metams po išvykimo iš savo šalies. Egipto prezidentas šeicho našlei ir jos šeimai išskyrė dvarą, tačiau po šalies prezidento nužudymo Farah nusprendė trauktis. Sulaukusi Ronaldo Reagano kvietimo, Farah kartu su vaikais persikraustė į JAV, kur gyvena iki šiol.

Paskutinės Irano imperatorienės gyvenimas
© Vida Press

Gyvenimas šiai moteriai nepagailėjo nei laimės akimirkų, nei skausmo. Farah neteko dviejų vaikų: duktė Leila žuvo, o sūnus Ali pats pasitraukė iš gyvenimo. Farah gyvena tarp Paryžiaus ir Vašingtono ir kaip pati juokauja, tiesiog rūpinasi savo šeima. Nors iš tiesų ši žavinga šviesaus proto moteris ir toliau aktyviai dalyvauja socialinėje veikloje. Šių metų spalio mėnesį paskutiniajai Irano imperatorienei sukaks 80 metų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Geriausi filmai: 10 komedijų, kurias verta pamatyti

Oi, kaip mes mėgstame jaukius filmų vakarus! Ypatingai tomis dienomis, kai už lango kapsi lietaus lašai ir niekur nesinori kišti nosies iš namų. Tad šį kartą geriausių komedijų sąrašas ateičiai - kai norėsis kažko lengvo ar prireiks išvaikyti netikėtai užklupusį liūdesiuką.

Jaučių laukia meilės nuotykiai, o Žuvims...

Dienos horoskopas! Paskaityk, ką tavo Zodiako ženklui žada žvaigždės.

Dienos horoskopas: Vėžiams - tobula diena, o Vandeniams...

Dienos horoskopas! Paskaityk, ką tavo Zodiako ženklui žada žvaigdžės.

Šio vyro meilė atminties netekusiai žmonai sujaudino mus iki ašarų

Jeffo Hartungo ir Angelos Sartin-Hartung meilės istorija viena iš tų, apie kurias gali būti rašomos knygos. Po 12 metų trukusio laimingo gyvenimo kartu, likimas jiems atsiuntė išbandymą - Angela papuolė į avariją ir neteko atminties, tačiau Jeffas neketino pasiduoti ir paleisti savo mylimos moters.

Vyrai tikrai apsidžiaugtų, jei merginos bikinius dėvėtų štai taip... (1)

Kaip juokauja modelis Valentina Fradegrada, jos sugalvotas bikinio dėvėjimo metodas - alternatyva plastinei chirurgijai.

Paskutinės Irano imperatorienės gyvenimas

Kiekvienos karalienės istorija unikali. Šį kartą kviečiame bent akies krašteliu pažvelgti į neeilinę moterį - paskutiniąją Irano imperatorienę Farah Pahlavi.

Ši mergina turi gražiausias krūtis Britanijoje

Oi, karštą konkursiuką suorganizavo britų dienraštis The Sun! Daugiau nei 1400 merginų panoro varžytis dėl gražiausios krūtinės titulo - natūralios, silikoninės... jokio skirtumo! Svarbu, kad skaitytojams patiktų.

Liepos mėnesio HOROSKOPAS

Pirmasis vasaros mėnuo prabėgo nepastebėtas, bet vasara dar tikrai nesibaigia ir žvaigždės tau parengė ne vieną staigmeną! Paskaityk, ką tavo Zodiako ženklui žada mėnesio horoskopas.

3 geriausi serialai, pasiilgusioms jausmingų išgyvenimų

Ką gi veikti vėlais vakarais namuose? Žinoma, kad žiūrėti serialus! Šį kartą trys variantai toms, kurios pasiilgo jausmų ir romantiškų išgyvenimų.