Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Batų praavėtoja

Nauji batai visada yra gerai, tačiau kol jie prisitaiko prie kojos ir tampa tikrai patogūs, kartais tenka net ir šiek pasikankinti. Jos Didenybė Elžbieta II nuo tų nemalonių pojūčių apsaugota: viena iš dvariškių specialiai pasamdyta monarchės naujiems batams pratampyti, kad ši, per oficialius renginius juos avėdama, nenuvargintų kojų ir nepritrintų pūslių.

2. Karališkasis laikrodininkas

Šio žmogaus pareiga – prižiūrėti daugiau kaip 1000 laikrodžių Bekingemo rūmuose ir kitose karališkosiose rezidencijose. Jis atsakingas už tai, kad visi šie laikrodžiai būtų prisukti, tiksėtų, rodytų vienodą ir tikslų laiką. Aha, tūkstančiai tiksinčių laikrodžių geriau negu paprasti skaitmeniniai.

3. Kilmingieji pažai

Būtų naivu manyti, kad Jos Didenybė pati kiloja savo ilgas, sunkias sukneles per oficialias ceremonijas. Be abejo, ir šiuo atveju kas nors atskuba jai į pagalbą. Ilgų proginių apdarų šleifus įprastai neša kilmingųjų šeimų arba karališkosios šeimos narių sūnūs paaugliai.

4. Karališkasis astronomas

Pirmąjį karališkąjį astronomą paskyrė karalius Karolis II dar 1675-aisiais. Šios pareigos neprarado aktualumo bei svarbos ir mūsų, moderniųjų technologijų, laikais: karališkojo astronomo profesija tebėra tokia pat prestižinė kaip anuomet. Šis dvariškis yra atsakingas už naujausios astronominio turinio informacijos pateikimą Jos Didenybei.

5. Vėliavos seržantas

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad užduotis nuleisti ir pakelti vėliavą virš karališkosios rezidencijos – juokų darbas, tačiau iš tiesų yra ne visai taip. Nuo 1997 metų vėliavos seržantas buvo atsakingas už Jungtinės Karalystės vėliavos pakėlimą ir nuleidimą priklausomai nuo to, yra ar nėra rūmuose Jos Didenybė. Kai žuvus princesei Dianai kilo visuotinis pasipiktinimas dėl to, kad vėliava virš rūmų tada nebuvo pusiau nuleista, vėliavos seržanto užduotis buvo pakeista: nuo tol vėliava visiškai nuleidžiama, kai karalienės nėra rezidencijoje, ir pusiau nuleidžiama, kai miršta karališkosios šeimos narys arba kai šalyje skelbiamas gedulas.

6. Gulbių žymėtojas ir prižiūrėtojas

Pagrindinės dvi užduotys, tenkančios šias pareigas atliekančiam žmogui, yra surinkti karalienės paukščius, patikrinti jų sveikatą ir juos sužymėti. Karalienės gulbių žymėtojas taip pat atsakingas už kasmet vykstančią „Swan-Upping“ ceremoniją, per kurią gulbės yra gaudomos, žieduojamos ir vėl paleidžiamos į laisvę.

7. Mėsos pjaustytojas

Pasirodo, yra asmuo, atsakingas net už Jos Didenybei patiekiamos keptos mėsos supjaustymą ypatingomis progomis! Ir tuo pjaustytoju tapti gali ne bet kas. Šios pareigos yra paveldimos, nes akivaizdu – reikia ypatingų genų tokiam sudėtingam ir atsakingam darbui atlikti.

8. Karalienės paveikslų prižiūrėtojas

Elžbieta II pagrindinėse karališkosiose rezidencijose sukaupusi įspūdingą meno kolekciją – maždaug 7000 aliejiniais dažais tapytų paveikslų ir 3000 miniatiūrų. Kas nors juk turi prižiūrėti šias neįkainojamas meno vertybes ir deramai jomis rūpintis!

9. Vyriausiasis rūmų arklininkas

Šios pareigos buvo labai atsakingos tais laikais, kai monarchai keliaudavo karietomis. Mūsų amžiuje karališkųjų arklidžių valdytojas yra labiau ceremoninė figūra. Tačiau jis vis tiek atsakingas už arklides ir turi lydėti monarchę tomis retomis progomis, kai ji nusprendžia pajodinėti arkliu ar važiuoja karieta.

10. Dvaro rūmų sargybiniai (angl. Yeomen Warders)

Na, o štai jie iš esmės yra ekskursijų gidai, lydintys turistų grupes ir besifotografuojantys su jais prie Londono Tauerio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Zimbabvėje vyko kitoks grožio konkursas: išrinkta „Mis Albinosė“

Zimbabvėje pirmą kartą surengtas labai neįprastas grožio konkursas. Šalis išsirinko gražiausią moterį albinosę. Ja tapo 22 metų Sithembiso Mutukura, įveikusi 12 kitų kandidačių.

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.