Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Batų praavėtoja

Nauji batai visada yra gerai, tačiau kol jie prisitaiko prie kojos ir tampa tikrai patogūs, kartais tenka net ir šiek pasikankinti. Jos Didenybė Elžbieta II nuo tų nemalonių pojūčių apsaugota: viena iš dvariškių specialiai pasamdyta monarchės naujiems batams pratampyti, kad ši, per oficialius renginius juos avėdama, nenuvargintų kojų ir nepritrintų pūslių.

2. Karališkasis laikrodininkas

Šio žmogaus pareiga – prižiūrėti daugiau kaip 1000 laikrodžių Bekingemo rūmuose ir kitose karališkosiose rezidencijose. Jis atsakingas už tai, kad visi šie laikrodžiai būtų prisukti, tiksėtų, rodytų vienodą ir tikslų laiką. Aha, tūkstančiai tiksinčių laikrodžių geriau negu paprasti skaitmeniniai.

3. Kilmingieji pažai

Būtų naivu manyti, kad Jos Didenybė pati kiloja savo ilgas, sunkias sukneles per oficialias ceremonijas. Be abejo, ir šiuo atveju kas nors atskuba jai į pagalbą. Ilgų proginių apdarų šleifus įprastai neša kilmingųjų šeimų arba karališkosios šeimos narių sūnūs paaugliai.

4. Karališkasis astronomas

Pirmąjį karališkąjį astronomą paskyrė karalius Karolis II dar 1675-aisiais. Šios pareigos neprarado aktualumo bei svarbos ir mūsų, moderniųjų technologijų, laikais: karališkojo astronomo profesija tebėra tokia pat prestižinė kaip anuomet. Šis dvariškis yra atsakingas už naujausios astronominio turinio informacijos pateikimą Jos Didenybei.

5. Vėliavos seržantas

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad užduotis nuleisti ir pakelti vėliavą virš karališkosios rezidencijos – juokų darbas, tačiau iš tiesų yra ne visai taip. Nuo 1997 metų vėliavos seržantas buvo atsakingas už Jungtinės Karalystės vėliavos pakėlimą ir nuleidimą priklausomai nuo to, yra ar nėra rūmuose Jos Didenybė. Kai žuvus princesei Dianai kilo visuotinis pasipiktinimas dėl to, kad vėliava virš rūmų tada nebuvo pusiau nuleista, vėliavos seržanto užduotis buvo pakeista: nuo tol vėliava visiškai nuleidžiama, kai karalienės nėra rezidencijoje, ir pusiau nuleidžiama, kai miršta karališkosios šeimos narys arba kai šalyje skelbiamas gedulas.

6. Gulbių žymėtojas ir prižiūrėtojas

Pagrindinės dvi užduotys, tenkančios šias pareigas atliekančiam žmogui, yra surinkti karalienės paukščius, patikrinti jų sveikatą ir juos sužymėti. Karalienės gulbių žymėtojas taip pat atsakingas už kasmet vykstančią „Swan-Upping“ ceremoniją, per kurią gulbės yra gaudomos, žieduojamos ir vėl paleidžiamos į laisvę.

7. Mėsos pjaustytojas

Pasirodo, yra asmuo, atsakingas net už Jos Didenybei patiekiamos keptos mėsos supjaustymą ypatingomis progomis! Ir tuo pjaustytoju tapti gali ne bet kas. Šios pareigos yra paveldimos, nes akivaizdu – reikia ypatingų genų tokiam sudėtingam ir atsakingam darbui atlikti.

8. Karalienės paveikslų prižiūrėtojas

Elžbieta II pagrindinėse karališkosiose rezidencijose sukaupusi įspūdingą meno kolekciją – maždaug 7000 aliejiniais dažais tapytų paveikslų ir 3000 miniatiūrų. Kas nors juk turi prižiūrėti šias neįkainojamas meno vertybes ir deramai jomis rūpintis!

9. Vyriausiasis rūmų arklininkas

Šios pareigos buvo labai atsakingos tais laikais, kai monarchai keliaudavo karietomis. Mūsų amžiuje karališkųjų arklidžių valdytojas yra labiau ceremoninė figūra. Tačiau jis vis tiek atsakingas už arklides ir turi lydėti monarchę tomis retomis progomis, kai ji nusprendžia pajodinėti arkliu ar važiuoja karieta.

10. Dvaro rūmų sargybiniai (angl. Yeomen Warders)

Na, o štai jie iš esmės yra ekskursijų gidai, lydintys turistų grupes ir besifotografuojantys su jais prie Londono Tauerio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Jaučiams - tobula diena, o Mergelėms...

Daugumai Zodiako ženklų šiandien žadama puiki diena, o ar tarp jų esi ir tu... Siūlome paskaityti!

4 vaikų mama parodė savo pilvą po gimdymo (1)

Iš Malaizijos kilusiai Doreen Ching dar tik 23 metai, tačiau kartu su vyru jiedu jau augina keturis vaikus. Socialiniuose tinkluose Doreen pasidalino nuotrauka, sulaukusia išskirtinio dėmesio.

Į kokį rojų pateks tavo Zodiako ženklas (1)

Visi Zodiako ženklai pateks į rojų, tik vieniems jis primins realų gyvenimą, o kiti pagaliau galės iš širdies atsipūsti. Paskaityk, kur keliausi tu!

Geriausios 2018 metų komedijos – puikiai tiks šiam vakarui

Kas gali būti geriau savaitgalio vakarą, nei geras filmas? Šį kartą atrinkome tau tris geriausias komedijas iš 2018 metų filmų repertuaro. Žiūrisi lengvai, tad sekmadienio vakarui tiks idealiai!

Mergina pasidalino savo selfiu, bet dėmesį patraukė tikrai ne jos figūra... (1)

Nuobodžiaujantiems socialinių tinklų vartotojams aptarinėti svetimas nuotraukas - vienas malonumas! Ši mergina tikriausiai tikėjosi būti pastebėta dėl įspūdingai atrodančių kūno linijų, bet... Vonios kambarys pasirodo kur kas įdomesnis nei ji pati.

Birželio mėnesio HOROSKOPAS

Kalendorinė vasara jau beveik atėjo, o mes skubame dalintis karštuoju Birželio mėnesio horoskopu! Paskaityk, ką žvaigždės žada tavo Zodiako ženklui.

COSMOPOLITAN kino vakare – filmas KOL DAR NEATĖJO AUDRA

Gegužės 31 d. per COSMOPOLITAN kino vakarą – pagal tikrą istoriją pastatytos jausmingos istorijos KOL DAR NEATĖJO AUDRA premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms. Pamatyk pirmoji!

Pažvelk į savo papuošalus - galbūt nežinojai, kad nešioji meilės ar laimės akmenį

Senovės egiptiečiai, graikai, romėnai, kinai, majai ir inkai įvairiems skausmams malšinti, tikslui pasiekti ar nuo blogos akies apsiginti naudojo tauruosius mineralus. Pagonis lietuvius nuo negandų saugojo gintaro amuletai.

Festivalis „Vegfest LT“ stebins augalinio maisto įvairove ir skoniais

Veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos, filmų peržiūros, muzikinė programa – visa tai siūlo birželio 9 d. Vilniuje vyksiantis „Vegfest LT“ vasaros festivalis.

Oksana Pikul paviešino vyro žinutes: necenzūriniai žodžiai ir raginimas susikrovus daiktus su vaiku dingti iš jo namo (5)

Nuolatiniai išgėrinėjimai, nuo kelių dienų iki kelių savaičių trunkantys pasilinksminimai gyvenant ne šeimos namuose, o viešbučiuose arba pas draugus, trumpalaikiai romanai su kitomis moterimis – taip apie kitą, nematomą santuokos pusę su garsiu krepšininku Simu Jasaičiu jau šį pirmadienio vakarą 20.30 val. LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ pasakos 33-ejų grupės „Naujosios pupytės“ lyderė Oksana Pikul.