Našlės Winchester prakeiksmas: nuo ko milžiniškame dvare slėpėsi garsioji turtuolė

© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1911 metais pastatytas aštuonių aukštų Sarah Winchester namas apgaubtas daugybe paslapčių. Vienas klausimas istorikus kankina iki šiol: nuo ko Sarah slėpėsi šiame name?

Našlės dalia

Apie merginą, vardu Sarah Lockwood Pardee, nežinoma praktiškai nieko, išskyrus tai, kad ji gimė 1840 metais ir būdama 22-jų ištekėjo už Williamo Winchesterio – amerikiečių ginklų kompanijos „Winchester Repeating Arms Company“ savininko ir šiaip labai turtingo žmogaus sūnaus.

Nežinome, kaip Sarah augo, kokie buvo jos santykiai su šeima ir vyru. Išliko tik dvi Sarah nuotraukos. Vienoje iš jų – jauna apskritaveidė, raudonskruostė mergina, tamsiais antakiais ir madinga tų laikų šukuosena. Ji palieka keistoką įspūdį. Žvilgsnis atrodo atitolęs, lūpos tvirtai suspaustos, o prie kaklo prigludusi apykaklė sudaro vienuolės įvaizdį.

Tais metais, kaip Sarah ištekėjo, jos vyro tėvas įkūrė ginklų kompaniją, kuri greitai ir užtikrintai pelnė jam ir visai Winchesterių šeimai didžiulius turtus.

Pirma Saros ir Williamo dukrelė gimė tik po ketverių metų, tačiau ji išgyveno vos du mėnesius. Daugiau vaikų sutuoktiniai nesusilaukė. 1880 metais mirė jos vyro tėvas Oliveris Winchesteris, o po 19 santuokinio gyvenimo metų, nuo tuberkuliozės mirė ir pats Williamas. Sarah tapo didžiulio palikimo paveldėtoja. Tačiau likusi viena, be vaikų ir vyro, su kuriuo nugyveno didžiąją gyvenimo dalį, Sarah pasimetė.

„Tu būsi gyva, kol aidės plaktukų dūžiai“.

Viskas, kas liečia tolimesnį moters gyvenimą, apgaubta paslaptimis. Sarah nuoširdžiai tikėjo, kad jos šeima prakeikta. Šią mintį jai pametėjo (arba galimai tik patvirtino ponios Winchester prielaidas) įžymus to laikotarpio spiritizmo žinovas. Ne kas kitas, o būtent jis įtikino Sarą, kad dėl visko kaltos dvasios tų žmonių, kurie buvo nušauti jos uošvio išrastu ginklu. Tereikia dvasioms ją pasiekti ir moterį ištiks tas pats likimas, kaip ir jos giminaičius.

Spiritizmo žinovas tikino Sarą, esą vienintelis būdas išgyventi - įtikti vaiduokliams: arba pasislėpti nuo jų, arba priversti juos žavėtis. „Tu būsi gyva, kol aidės plaktukų dūžiai“ - pasakė ekstrasensas ir taip prasidėjo garsiojo Winchesterių namo statybos.

Istorijos rašytiniuose šaltiniuose neišliko duomenų, kiek pinigų Sarah paklojo ekstrasensui, kuriuo aklai tikėjo, tačiau akivaizdu, kad jo žodžiai moteriai turėjo didelę įtaką. Kur kas proziškesnės versijos skelbia, kad norėdama išbristi iš užsitęsusios depresijos, našlė paprasčiausiai ieškojo sau naujo užsiėmimo, o namo statybos buvo puikus variantas. Viena iš namų ekonomių Janan Boehme, kuri paslaptingame dvare išdirbo keturiasdešimt metų, teigė, kad Sarah norėjo užsiimti įprasta veikla, tokia, kuri kažkada jai ir jos vyrui teikė didžiulį malonumą.

1884 metais Sarah su savo seserimi ir dukterėčia išsiruošė į Kaliforniją, kur nusipirko nediduką ūkinį pastatą. Jo pertvarkai moteris išleido 20 milijonų dolerių iš savo palikimo. Sarah buvo labai turtinga ir galėjo leisti sau bet kokią užgaidą. Iš vyro tėvo kompanijos ji gaudavo procentus, kurie sudarė tūkstantį dolerių per dieną. Lyginant su mūsų laikais, tai prilygtų 23 tūkstančiams dolerių.

Sarah atsisakė architekto paslaugų ir pati vadovavo samdytiems darbininkams, kurie dirbo dieną ir naktį – kad „plaktukų dūžiai nenutiltų“. Taip jie dirbo 38 metus ir sukūrė nuostabų, didžiulį septynių aukštų dvarą, kuriame buvo 161 kambarys (įskaitant 40 miegamųjų ir 2 pokylių sales), 47 židiniai, 2 sandėliai ir 3 liftai.

Jeigu Sarah iš tiesų norėjo įbauginti dvasias, kurios ėmėsi jos medžioklės, tikėtina, jog jai tai pavyko. Dauguma durų name vedė į niekur – jas atidarius, atsiremdavai į akliną sieną. Laiptai vedė į lubas, maži kambariukai buvo įrengti didesniuose (sudedamos lėlės „Matrioškos“ principu). Kai kurie balkonai nukreipti ne į išorę, o į vidų. Dūmtraukiai nesiekė lubų. Vienos durys, vedančios į kambarį – normalių išmatavimų, o kitos – miniatiūrinės.

Namas pilnas aliuzijų ir simbolių. Kai kas mano, kad name tiek daug architektūrinių „kliurkų“ dėl Saros neišmanymo statybose, todėl brėžiniuose ji pridarė daugybę klaidų. Tačiau žiūrint į kai kurias detales, sunku tuo patikėti.

Atrodo, kad Sarą įkvėpė „Alisa iš stebuklų šalies“. Pavyzdžiui, viena parketinė lenta pokylių salėje keičia savo spalvą priklausomai nuo apšvietimo: jeigu saulė šviečia tam tikru kampu, tamsūs parketo gabaliukai pašviesėja, o šviesūs – patamsėja. Vienas iš langų vaizdą apverčia aukštyn kojomis taip, kad atrodo, jog žiūrėtum į apverstą pasaulį.

1906 metais tuose kraštuose įvyko smarkus žemės drebėjimas. Jis sugriovė tris iš septynių aukštų. Dėl šios katastrofos Sarah kelioms valandoms liko įkalinta viename iš savo miegamųjų. Išėjusi iš ten, ji liepė statybininkams baigti darbus ir užkalti pastatą lentomis. Pasak legendos, Sarah pagalvojo, kad supykdė vaiduoklius perdėtomis namo puošybomis, tad daugelis pažeidimų taip ir liko neatstatyti.

Gandų apie Saros Winchester asmenybę sklandė daugybė: vieni ją laikė „spiritiste“, kiti tiesiog ekscentriškąja turtuole, dar kiti tvirtino, kad ji visa tai darė iš nuoširdžios meilės žmonėms, sukurdama jiems darbo vietas.

Ponios Winchester mirtis

Kiek tame yra tiesos, nežinia, bet atrodo, kad Sarah vaiduokliams įtiko. Ji mirė miegodama, sulaukusi 83 metų. Ją palaidojo šalia vyro ir dukros. Sarah paliko testamentą, suskirstytą į 13 skyrių ir 13 kartų jį pasirašė. Pagal testamentą viskas, išskyrus namą, atiteko jos dukterėčiai Marianai. Ši visus baldus pardavė aukcione.

Kadangi apie namą testamente nebuvo nieko parašyta, jį aukcione iš varžytinių nupirko dosnūs mecenatai, kurie dvaro duris turistams atvėrė vos jį nupirkę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Zimbabvėje vyko kitoks grožio konkursas: išrinkta „Mis Albinosė“

Zimbabvėje pirmą kartą surengtas labai neįprastas grožio konkursas. Šalis išsirinko gražiausią moterį albinosę. Ja tapo 22 metų Sithembiso Mutukura, įveikusi 12 kitų kandidačių.

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.