Likimo pasmerkta, bet nepalaužta: tikroji Ellos Harper istorija

 (2)
© Cosmo.ru

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ella Harper gimė 1870 metais, Tenesio valstijoje. Mergaitė sirgo reta genetine liga, dėl kurios jos keliai buvo išsukti į kitą pusę ir vaikščioti mergaitė galėjo tik keturiomis. Ella turėjo tik vieną gyvenimo kelią - dirbti cirke.

Harper šeimoje jau augo 4 vaikai: trys seserys ir vienas brolis. Ella pasaulį išvydo kartu su savo broliu dvyniu Eliotu. Tėvai iškart pastebėjo, kad su mažyle kažkas ne taip. Gali būti, kad tą patį genetinį susirgimą turėjo ir Eliotas, tačiau apie jį jokių oficialių duomenų nėra likę. Ellos kojos atrodė keistai ir veikė priešingai, nei turėtų - vietoje to, kad keliai lenktųsi į priekį, jie linko į priešingą pusę.

Likimo pasmerkta, bet nepalaužta: tikroji Ellos Harper istorija
© Cosmo.ru

Vaikystėje Ella dar galėjo vaikščioti kaip įprasti žmonės, tačiau šiek tiek paaugus kojos nebeatlaikydavo kūno svorio ir imdavo linkti per kelius, todėl mergaitė buvo priversta vaikščioti keturiomis, remdamasi į žemę rankomis. Ella buvo pasmerkta visą gyvenimą būti kitokia, tačiau būtent šis likimo smūgis jai suteikė galimybę praturtėti: už pasirodymus cirke Ellai mokėdavo 200 dolerių per savaitę, o pavertus tų laikų pinigus į šiandienines realijas, sumelė iš tiesų nemenka - maždaug 5000 dolerių.

Ella gavo „Mergaitės-kupranugario“ pravardę - taip ją vadindavo žiūrovai, taip ji buvo pristatoma reklaminiuose plakatuose. Simpatiška mergina, primenanti kupranugarį - tais laikais cirko keistuoliai sutraukdavo tūkstantines smalsuolių minias.

1886 metais Ella pozavo garsiam Niujorko fotografui Charlesui Eisenmannui, kuris išgarsėjo būtent neįprastų žmonių nuotraukomis. Būtent šios fotosesijos kadrai yra paskutiniai išlikę Ellos atvaizdai.

Likimo pasmerkta, bet nepalaužta: tikroji Ellos Harper istorija
© Cosmo.ru

Būta gandų, esą Ellą cirke išnaudojo, o pažiūrėti į keistuolę mergaitę susirinkę žiūrovai tyčiodavosi ir žemindavo ją, tačiau tai ne visai tiesa. Smalsuolių minios iš tiesų traukdavo jos pažiūrėti, tačiau Ella nebuvo išnaudojama - ji buvo nepriklausoma ir galėjo pasitraukti, kada tik panorėjusi. Galiausiai, pavargusi nuo nuolatinių cirko kelionių, mergina paliko šou pasaulį. Savo pasitraukimą Ella komentavo taip: „Mane pavadinimo mergaite kupranugariu, nes mano keliai išlenkti į priešingą pusę. Galiu vaikščioti tik keturiomis, ką galite pamatyti nuotraukose. Pastaruosius ketverius metus daug keliavau, dalyvavau pasirodymuose, tačiau dabar, 1886 metais, aš pasirengusi palikti cirką ir eiti mokytis. Noriu užsiimti nauja veikla".

Likimo pasmerkta, bet nepalaužta: tikroji Ellos Harper istorija
© Cosmo.ru

1903 metais Ella ir jos mama persikėlė gyventi į Nešvilį. Vos po dvejų metų mergina ištekėjo už mokytojo Roberto ir pagimė jam dukrą, kuri netrukus mirė. Tikėtina, kad Ella bandė susilaukti ir daugiau vaikų, tačiau norams nebuvo lemta išsipildyti ir Ella su vyru įsivaikino mergytę. Vis tik ir čia laukė tragiška lemtis - sulaukusi vos 3 mėnesių, mergaitė mirė. 1921 metais nuo storosios žarnos vėžio mirė ir pati Ella.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Liūtams - ypatinga diena, o Vandeniams...

Dienos horoskopas: paskaityk, kas žadama tavo Zodiako ženklui

Jaučiams - netikėtumai santykiuose, o Ožiaragiams...

Dienos horoskopas: paskaityk, kas žadama tavo Zodiako ženklui

Kaip realybėje atrodo seksualioji mergina iš garsiųjų komiksų

Istorijos apie porelės iš Tel Avivo gyvenimą išpopuliarėjo visame pasaulyje. Matyt dėl to, kad situacijos, kurias savo komiksuose atvaizduojamas Yehuda Deviro ir jo sutuoktinės gyvenimas, tikrai pažįstamos kiekvienai porai.

Įdomios laisvalaikio idėjos magiškiausiai metų šventei

Joninės arba Rasos – tai bene giliausias tradicijas turinti lietuvių šventė.

4 vaikų mama parodė savo pilvą po gimdymo (1)

Iš Malaizijos kilusiai Doreen Ching dar tik 23 metai, tačiau kartu su vyru jiedu jau augina keturis vaikus. Socialiniuose tinkluose Doreen pasidalino nuotrauka, sulaukusia išskirtinio dėmesio.

Į kokį rojų pateks tavo Zodiako ženklas (1)

Visi Zodiako ženklai pateks į rojų, tik vieniems jis primins realų gyvenimą, o kiti pagaliau galės iš širdies atsipūsti. Paskaityk, kur keliausi tu!

Geriausios 2018 metų komedijos – puikiai tiks šiam vakarui

Kas gali būti geriau savaitgalio vakarą, nei geras filmas? Šį kartą atrinkome tau tris geriausias komedijas iš 2018 metų filmų repertuaro. Žiūrisi lengvai, tad sekmadienio vakarui tiks idealiai!

Mergina pasidalino savo selfiu, bet dėmesį patraukė tikrai ne jos figūra... (2)

Nuobodžiaujantiems socialinių tinklų vartotojams aptarinėti svetimas nuotraukas - vienas malonumas! Ši mergina tikriausiai tikėjosi būti pastebėta dėl įspūdingai atrodančių kūno linijų, bet... Vonios kambarys pasirodo kur kas įdomesnis nei ji pati.

Birželio mėnesio HOROSKOPAS

Kalendorinė vasara jau beveik atėjo, o mes skubame dalintis karštuoju Birželio mėnesio horoskopu! Paskaityk, ką žvaigždės žada tavo Zodiako ženklui.

COSMOPOLITAN kino vakare – filmas KOL DAR NEATĖJO AUDRA

Gegužės 31 d. per COSMOPOLITAN kino vakarą – pagal tikrą istoriją pastatytos jausmingos istorijos KOL DAR NEATĖJO AUDRA premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms. Pamatyk pirmoji!