Kodėl Japonijos mokyklose tikrinama, ar mergaitės dėvi apatines kelnaites

 (157)
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dažnai internete klaidžiojančius keistus vaizdelius lydi prierašas „Tai gali būti tik Rusijoje“, bet Japonija savo keistenybėmis tikrai nenusileidžia. Viena iš tokių mums sunkiai suprantamų, o Japonijoje visai įprastų keistenybių - moksleivių uždarbiavimas pardavinėjant savo padėvėtas apatines kelnaites.

Jaunų mergaičių kultas Japonijoje masiškai paplitęs. Dar prieš dešimt metų čia legaliai veikdavo specializuotos parduotuvės (angliškai Burusera shops), kuriose buvo pardavinėjama viskas, kas susiję su moksleivėmis - nuotraukos, kuriose jaunutės japonės vilki trumputes mokyklines uniformas, pačios padėvėtos uniformos, kojinės, maudymosi kostiumėliai, liemenukai, kelnaitės... Žodžiu, viskas, kas tik glaudėsi prie moksleivės kūno. Negana to, Japonijoje buvo galima rasti ir tam reikalui skirtų pardavimų automatų. Pas mus į tokį įmetus monetą gali nusipirkti šokoladą, sumuštinį ar gėrimą, o ten už tam tikrą sumą galėjai įsigyti padėvėtas kelnaites...

Dar 1999 metais vadžia bandė kovoti su šiomis parduotuvėmis, tačiau teisiškai kažką pakeisti buvo sunku, mat parduodamų daiktų nebuvo galima įvardinti kaip vaikų pornografijos. Vis tik 2004 metais šį masiškai paplitusį verslą pavyko pažaboti bent iš dalies - buvo uždrausta pardavinėti daiktus, priklausančius jaunesniems nei 18 metų asmenims. Galų gale, tiek parduotuvės, tiek pardavimų automatai ir šiaip prarado savo prasmę, mat viską tą patį dabar galima nusipirkti internete.

Tačiau padėvėtų apatinių fetišas niekur nedingo. Priešingai - moksleivės suprato, kad pardavinėti savo apatinius tiesiogiai apsimoka kur kas labiau, o tuo pačiu ir greičiau. Prekyba įprastai vyksta metro ar autobusų stotelių tualetuose. „Pirkėjai moka papildomus pinigus, jeigu kelnaites nusimauni tiesiai prieš juos ir jie gali įsitikinti, kad jos tikrai tavo. Tokios kelnaitės kainuoja apie 40-55 eurus. Kuo ilgiau vilkėtos kelnaitės, tuo daugiau jos kainuoja“ - viename forume atviravo mergina, tokiu versliuku užsiėmusi kelerius metus.

Štai kodėl kai kuriose mokyklose buvo imtasi labai jau drastiškos priemonės - kilus įtarimams paprašyti mergaičių parodyti ar jos vilki apatines kelnaites. Iš vienos pusės skamba tikrai absurdiškai, iš kitos pusės - o kaip kitaip su tuo kovoti?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.