Kelias nuo mergaitės iki moters

 (11)
© Instagram

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kurdama nuotraukų ciklą „Wild Born“ fotografė Allegra Alli praleido 4 metus atokiausiuose pasaulio kampeliuose, stebėdama tikrąjį genčių gyvenimą. Šios nuotraukos skirtos šiaurinėje Namibijos dalyje esančios Himba genties moterims. Nuotraukomis Allegra stengėsi perteikti tradicinius kelius ir šventus ritualus, gaubiančius kiekvienos moters svarbiausias akimirkas - nėštumą, gimdymą ir virsmą moterimi.

A post shared by Wild Born Project (@wildbornproject) on Jan 16, 2016 at 12:09am PST

Anot fotografės, moters vaidmuo šioje gentyje itin svarbus. Kol vyrai dirba (netgi palikdami savo gentį ir išvažiuodami į miestą), jų seserys, žmonos ir moterys lieka auginti vaikų ir rūpinasi kasdiene buitimi. Moterys čia - tradicijų puoselėtojos ir saugotojos. Fiksuodama kasdienes šių moterų gyvenimo akimirkas, fotografė kelia klausimą: ar gali derėti tradicinis ir šiuolaikinis gyvenimo būdas? Ar Vakarų kultūros vėjai gali pagelbėti šioms moterims, nesunaikindami jų tapatybės ir vertybių? O galbūt mums patiems verta atsigręžti atgalios ir bent šiek tiek atsiriboti nuo nesustabdomo gyvenimo tempo. Siūlome bent akies krašteliu pažvelgti į šios genties moterų kasdienybę.

Pagal tradicijas, mažos Himba genties mergaitės pina plaukus į dvi kasytes galvos priekyje. Kuomet mergaitė sulauks lytinės brandos, jos plaukai bus sušukuoti atgalios, supinti į kelias sruogas ir sutepti riebalų bei ochros (pigmentas) mišiniu.

Šį mišinį moterys kasdien naudoja ne tik plaukams, bet ir odai. Šioje sausringoje vietovėje, kurioje nuolatos jaučiamas vandens stygius, moterys retai turi galimybę nusiprausti, o tokia pačių pasigaminta kaukė padeda apsaugoti plaukus ir odą bei sumažina nemalonius kvapus.

Genties moterų drabužiai pasiūti iš ožkų odos. Šis gyvūnas čia labai svarbus - vietiniai geria ožkų pieną, siuvasi iš odos drabužius bei aksesuarus ir valgo ožkų mėsą.

Poilsis tradicinėje molio trobelėje po ožkų melžimo ir vandens surinkimo.

Genties moterys susirenka ypatingai ceremonijai, kuomet vienai iš jaunųjų genties merginų prasideda pirmosios mėnesinės. Ceremonijos metu jos degina skirtingas šaknis ir žoleles, taip sukurdamos aromatingus dūmus, turinčius iškvėpinti kūnus. Lytinės brandos sulaukusioms merginoms ant galvos uždedama odinė karūna. Dabar visi genties nariai žinos, kad ši mergina pasiruošusi suaugusiųjų gyvenimui.

Odinės apyrankės puošia genties moterų kojas ir saugo nuo nuodingų gyvių įkandimų. Kuomet miršta merginos motina, kairės kojos apyrankė nuimama metams laiko, taip išreiškiant gedulą.

Intymi akimirka po gimdymo

Himba gentyje vyrauja poligamijos tradicijos, todėl vienas vyras gali turėti ir kelias žmonas.

Daugiau apie šį kvapą gniaužiantį projektą gali sužinoti wildbornproject.com svetainėje

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Praūžė pirmoji diena grožio, mados ir stiliaus parodoje

Šiandien Klaipėdos „Švyturio“ arenoje po vienu stogu prasidėjo XIII-oji Tarptautinė grožio industrijos paroda „GROŽIS 2017“ ir mados paroda „STILIUZ 2017“. Tris dienas grožiu, stiliumi ir mada šturmuoti Klaipėdos miestą pasiruošęs renginys žada ne tik nuolaidas profesionalioms grožio priemonėms ar madingiems daiktams, bet specializuotus seminarus, parodas ir užsiėmimus.

Suktas likimo vingis gražuolę madam de Brinvilliers pavertė žudike

Nežinia, kaip būtų susiklostęs madam de Brinvilliers gyvenimas, jei jos tėvas nebūtų uždraudęs matytis su mylimuoju. Deja, gražuole tituluojamos merginos gyvenimo istorija baigėsi labai liūdnai.

COSMO kino vakaras su komedijos KAIP IŠSIRINKTI VYRĄ premjera

Spalio COSMOPOLITAN kino vakare – romantinės komedijos KAIP IŠSIRINKTI VYRĄ premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms!