Kelias nuo mergaitės iki moters

 (11)
© Instagram

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kurdama nuotraukų ciklą „Wild Born“ fotografė Allegra Alli praleido 4 metus atokiausiuose pasaulio kampeliuose, stebėdama tikrąjį genčių gyvenimą. Šios nuotraukos skirtos šiaurinėje Namibijos dalyje esančios Himba genties moterims. Nuotraukomis Allegra stengėsi perteikti tradicinius kelius ir šventus ritualus, gaubiančius kiekvienos moters svarbiausias akimirkas - nėštumą, gimdymą ir virsmą moterimi.

Anot fotografės, moters vaidmuo šioje gentyje itin svarbus. Kol vyrai dirba (netgi palikdami savo gentį ir išvažiuodami į miestą), jų seserys, žmonos ir moterys lieka auginti vaikų ir rūpinasi kasdiene buitimi. Moterys čia - tradicijų puoselėtojos ir saugotojos. Fiksuodama kasdienes šių moterų gyvenimo akimirkas, fotografė kelia klausimą: ar gali derėti tradicinis ir šiuolaikinis gyvenimo būdas? Ar Vakarų kultūros vėjai gali pagelbėti šioms moterims, nesunaikindami jų tapatybės ir vertybių? O galbūt mums patiems verta atsigręžti atgalios ir bent šiek tiek atsiriboti nuo nesustabdomo gyvenimo tempo. Siūlome bent akies krašteliu pažvelgti į šios genties moterų kasdienybę.

Pagal tradicijas, mažos Himba genties mergaitės pina plaukus į dvi kasytes galvos priekyje. Kuomet mergaitė sulauks lytinės brandos, jos plaukai bus sušukuoti atgalios, supinti į kelias sruogas ir sutepti riebalų bei ochros (pigmentas) mišiniu.

Šį mišinį moterys kasdien naudoja ne tik plaukams, bet ir odai. Šioje sausringoje vietovėje, kurioje nuolatos jaučiamas vandens stygius, moterys retai turi galimybę nusiprausti, o tokia pačių pasigaminta kaukė padeda apsaugoti plaukus ir odą bei sumažina nemalonius kvapus.

Genties moterų drabužiai pasiūti iš ožkų odos. Šis gyvūnas čia labai svarbus - vietiniai geria ožkų pieną, siuvasi iš odos drabužius bei aksesuarus ir valgo ožkų mėsą.

Poilsis tradicinėje molio trobelėje po ožkų melžimo ir vandens surinkimo.

Genties moterys susirenka ypatingai ceremonijai, kuomet vienai iš jaunųjų genties merginų prasideda pirmosios mėnesinės. Ceremonijos metu jos degina skirtingas šaknis ir žoleles, taip sukurdamos aromatingus dūmus, turinčius iškvėpinti kūnus. Lytinės brandos sulaukusioms merginoms ant galvos uždedama odinė karūna. Dabar visi genties nariai žinos, kad ši mergina pasiruošusi suaugusiųjų gyvenimui.

Odinės apyrankės puošia genties moterų kojas ir saugo nuo nuodingų gyvių įkandimų. Kuomet miršta merginos motina, kairės kojos apyrankė nuimama metams laiko, taip išreiškiant gedulą.

Intymi akimirka po gimdymo

Himba gentyje vyrauja poligamijos tradicijos, todėl vienas vyras gali turėti ir kelias žmonas.

Daugiau apie šį kvapą gniaužiantį projektą gali sužinoti wildbornproject.com svetainėje

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

COSMOPOLITAN kino vakare – filmas KOL DAR NEATĖJO AUDRA

Gegužės 31 d. per COSMOPOLITAN kino vakarą – pagal tikrą istoriją pastatytos jausmingos istorijos KOL DAR NEATĖJO AUDRA premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms. Pamatyk pirmoji!

Pažvelk į savo papuošalus - galbūt nežinojai, kad nešioji meilės ar laimės akmenį

Senovės egiptiečiai, graikai, romėnai, kinai, majai ir inkai įvairiems skausmams malšinti, tikslui pasiekti ar nuo blogos akies apsiginti naudojo tauruosius mineralus. Pagonis lietuvius nuo negandų saugojo gintaro amuletai.

Festivalis „Vegfest LT“ stebins augalinio maisto įvairove ir skoniais

Veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos, filmų peržiūros, muzikinė programa – visa tai siūlo birželio 9 d. Vilniuje vyksiantis „Vegfest LT“ vasaros festivalis.

Oksana Pikul paviešino vyro žinutes: necenzūriniai žodžiai ir raginimas susikrovus daiktus su vaiku dingti iš jo namo (5)

Nuolatiniai išgėrinėjimai, nuo kelių dienų iki kelių savaičių trunkantys pasilinksminimai gyvenant ne šeimos namuose, o viešbučiuose arba pas draugus, trumpalaikiai romanai su kitomis moterimis – taip apie kitą, nematomą santuokos pusę su garsiu krepšininku Simu Jasaičiu jau šį pirmadienio vakarą 20.30 val. LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ pasakos 33-ejų grupės „Naujosios pupytės“ lyderė Oksana Pikul.

SAVAITĖS HOROSKOPAS: gegužės 21-27 d.

Smalsu, ką gi šiai savaitei tau parengė žvaigždės? Dvynių ženklo atstovės gali atsipalaiduoti - ateina gerasis periodas, o Žuvytėms pats metas keisti gyvenimą. Paskaityk, ką savaitės horoskopas žada tavo Zodiako ženklui.

Simo Jasaičio meiluže vadinama Arūnė atskleidė, už ką Oksana Pikul jai neva siūlė pinigus

Lietuvoje ir toliau netyla Jasaičių šeimos skandalas. Išskirtiniame interviu LNK laidai KK2 šį pirmadienio vakarą 19.30 val. su Simu Jasaičiu poruojama panevėžietė Arūnė Dapkė teigia, kad Oksana Pikul galimai jai siūlė pinigus, kad ši prisipažintų esant Simo meiluže.

Norėdama nusiųsti sužadėtuvių nuotrauką artimiesiems, mergina netyčia parodė labai pikantiškų vaizdelių...

Nerealią šio vyro sužadėtuvių idėją pamatė milijonai žmonių visame pasaulyje. Tačiau ne visai dėl tos priežasties, kurią tu įsivaizduoji.

Žmona pagal Zodiako ženklą: kurios pačios geidžiamiausios?

Vyrai neabejotinai pasakytų, kad su visomis moterimis gyventi sunku. Vis dėl to su kai kuriomis šiek tiek sunkiau...

Pats nerealiausias maskarponės sūrio tortas su braškėmis - pavyks kiekvienai! (1)

Kai rytas prasideda su skaniausiu pasaulyje pyragu - žinok, diena tikrai bus gera. Šis rytas prasidėjo būtent taip: pasivaišinusios kolegės atneštu braškių ir sūrio pyragu tiesiog susilydėm. Pasirodo, pagaminti šį gėrį ne taip jau ir sudėtinga. Dalinamės receptu ir šiandien vakare būtinai bandysime pačios!

SAVAITĖS HOROSKOPAS: gegužės 14 - 20 d.

Nori sužinoti, kokių staigmenų žvaigždės tau paruošė šiai savaitei? Tuomet skaityk mūsų parengtą savaitės horoskopą!