Kaip tatuiruotė veikia žmogaus gyvenimą?

 (57)

Tatuiruotė šiandien – visai nestebinantis dalykas. Kai kurie psichologai pomėgį tatuiruoti savo kūną lygina su priklausomybe narkotikams ir vadina ją „mėlynąja liga“.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Savo kūną tatuiruotėmis puošia įvairiausio rango ir amžiaus žmonės: nuo jaunų iki pagyvenusių, nuo turtingų iki vargšų, nuo vadovų iki paprastų darbininkų ar studentų. Darydami tatuiruotę, kai kurie iš jų kartais net nežino ką reiškia vienas ar kitas piešinys ant jų kūno.

Dauguma žmonių į tatuiruotes žiūri kaip į puošmeną. Tačiau yra visiškai kitaip. Tatuiruotė – tai tam tikros informacijos, tiek atviros, tiek paslėptos, skleidėja. Anksčiau jūreiviai tatuiruodavosi savo kūnus vardan atminimo uostų, kuriuose pabuvojo, kaliniai turi savo sutartinius ženklus, reiškiančius bausmės atlikimo laiką ir padaryto nusikaltimo pobūdį. Atliekantys karinę tarnybą ar po demobilizacijos, išsitatuiruoja dalinio, kuriame tarnavo, numerį, metus, o taip pat ir šalis, kuriose yra tekę kariauti.

Šiuolaikinė masinė tatuiruočių darymo mada įgavo kitokį pobūdį. Tatuiruotės dažnai daromos be jokios prasmės, tiesiog tam, kad būtų ant kūno. Astrologų nuomone, sprendimą pasidaryti tatuiruotę, reikia priimti labai atsakingai, nes tai nėra paprasta puošmena ant kūno ar savito skonio kažkam išraiška. Tatuiruotė, kaip ir apgamėlis, daro tiesioginę įtaką jos savininko likimui. Todėl labai svarbu atidžiai rinktis patį vaizdą ir jo vietą ant kūno.

Tatjana Solovjova, knygos „Apgamai, likimo ženklai“ autorė teigia: „Tatuiruotės, kaip ir apgamėliai, esančios tose kūno vietose, kur jas pamatyti gali tik kiti žmonės, o pats savininkas – tik su veidrodėlio pagalba, laikomos geru ženklu“. Taigi sėkmę nešanti tatuiruotė turėtų būti tokioje kūno vietoje, kurios tu pati negalėtum matyti: ant veido, kaklo, sprando, nugaros ar apatinės sėdmenų dalies.

Pavyzdžiui, tatuiruotė apatinėje pilvo dalyje gali sužadinti tokias neigiamas žmogaus charakterio savybes kaip godumą ir despotiškumą. Neigiamai veikia tatuiruotės, esančios bambos srityje, manoma, kad jos padeda išsilaisvinti tokiems jausmams kaip pavydui, geismui, troškimui žeminti kitus žmones. Tatuiruotė saulės rezginyje sustiprina baimės pojūtį ir pastūmėja į niekšybę. Tatuiruotė ant krūtinės gali sukelti nepagrįstų baimių, o taip pat sutrikdyti dvasinę žmogaus pusiausvyrą. Ant kairės rankos padaryta tatuiruotė skatina žmogų veikti pagal standartinį modelį, tarsi atima iš jo gebėjimą laviruoti situacijoje, o tatuiruotė ant dešinės rankos suteikia ryžtingumo, atkaklumo, deja, dažnai visa tai perauga į nelankstumą ir nenorą ieškoti kompromisų.

Vis tik, tatuiruotės, padarytos „neteisingoje“ vietoje, neigiamai veikti gali tik tuo atveju, jei žmonės jas darosi nesąmoningai. Jei vieta piešiniui bus pasirinkta apgalvotai, tuomet priešingai, tatuiruotė gali nuslopinti daugelį neigiamų dalykų ir suaktyvinti teigiamas jos savininko savybes. Pavyzdžiui, tatuiruotė širdies plote gali suteikti pasitikėjimo, nusiraminimo, gerumo, o pasidarius tatuiruotę po raktikauliu, ji suteiks kūrybinių galių, pakraus emociškai, leis atitrūkti nuo sumaišties. Yra vietų, kur tatuiruotės visiškai nepageidautinos, tai – vieta tarp antakių ir kakta.

Ką daryti, jeigu tatuiruotė vis tik buvo padaryta neapgalvotai, vadovaujantis principu „noriu, nes gražu“ ir jaučiamas jos neigiamas poveikis? Išeitis visada yra. Kaip yra tatuiruočių darymo specialistų, taip yra ir jų šalinimo.

Šiandien tatuiruotes galima šalinti neskausmingai, naudojant lazerines technologijas. Tai pareikalaus didelių pinigų ir nemažai laiko. Tačiau, jei tavo jaunystės klaida neteikia jokio gyvenimo džiaugsmo, tai padaryti verta. Todėl, prieš darant tatuiruotę visada verta pagalvoti ir apie jos pasekmes.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.