Kai ši mergina pastojo, visi gydytojai buvo šokiruoti tikrosios tiesos apie jos vaikus

 (21)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kadaise tokių vaikų kaip Josephine Myrtle Corbin tiesiog atsikratydavo - jie buvo laikomi prakeiktaisiais ar apsėstaisiais. Šiais laikais visi puikiai suprantame, kad prakeiksmai ir apsėdimai čia niekuo dėti...

Anksčiau bet kokie apsigimimai ar išvaizdos nukrypimai nuo normos buvo laikomi apsėdimo ženklu. Tik pagalvok, juk net ir moterų menstruacijos buvo laikomos savotišku prakeiksmu, todėl tomis dienomis joms tekdavo tūnoti užsidarius nuo visuomenės, neduok Dieve ką nors užkrės. Ką tuomet galima kalbėti apie mergaitę, kuri gimė su keturiomis kojomis...

Kai ši mergina pastojo, visi gydytojai buvo šokiruoti tikrosios tiesos apie jos vaikus
© Vida Press

Tais metais, kuomet gimė Josephine Myrtle Corbin, vieninteliu išsigelbėjimu jai buvo dirbti cirke. Būtent ten visą savo gyvenimą ir praleido mūsų straipsnio herojė, įprastai vadinta tiesiog „keturkoje moterimi“. Savaime suprantama, dvi mažesniosios kojos priklausė visai ne Myrtle, tiesiog tais laikais apie parazitinius dvynius dar nebuvo girdėta. Parazitiniai dvyniai atsiranda kuomet embrionai vystosi normaliai, tačiau laiku neatsiskiria. Vienas iš dvynių pradeda dominuoti, o kito vystymasis sustoja. Myrtle atveju prie jos kūno prisitvirtino neišsivysčiusios dvynės apatinės galūnės ir urogenitalinė sistema.

Nuo trylikos metų mergaitė buvo priversta dalyvauti itin populiariuose „cirko keistuolių“ pasirodymuose. Pasižiūrėti į neeilinius žmones susirinkdavo masės žmonių, o Myrtle pasirodymas buvo toks populiarus, kad konkuruojantys cirkai pradėjo skleisti žinią, esą keturkojė mergaitė tėra akių dūmimas ir apgaulė.

Galbūt kiti tokios gyvenimo neteisybės tiesiog nebūtų galėję pakelti, bet Myrtle visuomet mokėjo džiaugtis gyvenimu ir stengėsi optimistiškai žiūrėti į esamą situaciją. Gydytojai reguliariai atlikdavo įvairius tyrimus ir bandė suvokti šį „gamtos nesusipratimą“. Fiziškai mergina buvo stipri ir sveika, bet vaikščioti iš esmės galėjo tik viena koja, mat dvi parazitinio dvynio kojos buvo pernelyg trumpos (nors ji galėjo jas valdyti ir judinti), o dešinioji pačios Myrtle koja buvo deformuota.

Kai ši mergina pastojo, visi gydytojai buvo šokiruoti tikrosios tiesos apie jos vaikus
© Vida Press

Vis tik didžiausias netikėtumas laukė ateityje: 19-metė Myrtle ištekėjo už gydytojo ir pagimdė penkis vaikus: vieną sūnų bei keturias dukteris. Visi vaikai gimė sveiki ir stiprūs. O pati keturkojė moteris mirė sulaukusi 60 metų, apsupta didelio draugų rato ir visų savo vaikų bei būrio anūkų.

Myrtle išgarsėjo ne tiek dėl keturių savo kojų, kiek dėl neįprastų aplinkybių gimdymo metu. Kalbama, kad tik du vaikus iš tiesų pagimė pati Myrtle, o fiziologiškai likusių trijų vaikų mama - jos parazitinė dvynė. Kaip ten bebūtų, nepaisant gyvenimo iššūkio būti kitokia, Myrtle pragyveno gana ilgą ir laimingą gyvenimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.