Inkvizicijos košmarai: kaip senais laikais žalodavo moteris, įtariamas raganavimu

 (19)
© COSMOPOLITAN montažas / Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiuolaikinės moterys gali laisvai pasirinkti aprangą, darbą ar socialinį statusą, tačiau taip buvo ne visada. Prieš kelis šimtus metų moterys, nors kažkuo išsiskyrusios iš visuomenės, galėjo būti apkaltintos raganavimu, o už šį nusikaltimą laukė košmariškos kančios.

Inkvizicijos kėdė

Dauguma kaltinamųjų raganavimu būdavo apklausiamos būtent ant tokios kėdės, vadintos raganos arba inkvizicijos kėde. Tai buvo geležinė konstrukcija su spygliais ir antrankiais. Auka būdavo sodinama tiesiai ant aštrių spyglių, iš karto pradurdavusių minkštuosius audinius.

Išliko netgi rašytinis tokios kėdės naudojimo patvirtinimas. 1693 m. Austrijoje moteris buvo apkaltina raganavimu ir stojo prieš inkvizicijos teismą. Nurodyta ją pasodinti ant kėdės su spygliais, ant kurios ji praleido 11 parų. Dar ji kankinta įkaitinta geležimi. Nelaimėlė mirė nuo skausmo, bet taip ir neprisipažino raganavusi.

Gandras

Taip vadintas kankinimų įrankis, visiškai sukaustydavęs aukos judesius. Kaltinamos raganavimu moters kūnas buvo įkalinamas tokioje padėtyje, kad keliai liestų krūtinę. Kaltinamoji negalėdavo pajudinti galvos, negalėjo ištiesti kojų ar rankų. Po kelių minučių galūnės pradėdavo tirpti, o dubens srityje atsirasdavo skausmas, vėliau pasklisdavęs po visą kūną. Nuo šio skausmo moterys dažnai išprotėdavo.

Kankinimas vandeniu

Vienas labiausiai paplitusių pasityčiojimo būdų, taikytų kaltinamosioms, tai kankinimas vandeniu. Moteris nugara būdavo guldoma ant tiesaus arba išgaubto paviršiaus. Burna būdavo prikemšama šiaudų arba medžio drožlių, įstatomas piltuvas, pro kurį būdavo pilamas vanduo. Auka negalėdama užčiaupti burnos būdavo priversta springdama ryti vandenį. Po ilgai trunkančių kankinimų moteris stipriai ištindavo. Jei kildavo poreikis greitai išgauti prisipažinimą, kankintojas pašokinėdavo ant aukos pilvo, tokiu būdu sukeldamas siaubingus skausmus.

Dar baisesnius siaubus tekdavo iškęsti toms „raganoms“, kurioms piltuvėlis būdavo įstatomas ne į burną, o į tarpvietę. Tokiais atvejais būdavo pilamas ne vanduo, o leidžiami vabzdžiai ir kitokie parazitai. Iš skausmo auka prisipažindavo dėl bet kokių jai taikomų nusikaltimų, bet palengvėjimo jau nebūdavo lemta sulaukti.

Kriaušė

Ypatingai pavojingoms nusikaltėlėms būdavo taikomas „kriaušės“ metodas. Šis įrankis savo forma primindavo kriaušę, bet turėdavo keturis lapelius. Kai kankintojas įgrūsdavo šį daiktą į pačias intymiausias vietas ir pradėdavo sukti sraigtą, „kriaušės“ lapeliai pradėdavo judėti į skirtingas puses ir išdraskydavo audinius.

Raganų krėslas maudynėms

Raganavimu kaltinama moteris būdavo pririšama prie kėdės ir įleidžiama į upę ar ežerą. Paprastai prisirinkdavo minia smalsuolių, trokšdavusių pasityčioti iš „raganos“. Didžiausią susidomėjimą šis reginys keldavo rudenį arba žiemą. Kaltinamoji ne tik springdavo vandeniu, bet ir pasidengdavo ledo sluoksniu. Tokie kankinimai galėdavo trukti kelias dienas.

Kai kurie kankinimų metodai nepalikdavo kūne regimų sužalojimų. Žmones kankindavo druska, virta mėsa ar nemiga. Visa tai sukeldavo lėtą mirtį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Zimbabvėje vyko kitoks grožio konkursas: išrinkta „Mis Albinosė“

Zimbabvėje pirmą kartą surengtas labai neįprastas grožio konkursas. Šalis išsirinko gražiausią moterį albinosę. Ja tapo 22 metų Sithembiso Mutukura, įveikusi 12 kitų kandidačių.

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.