Haremo paslaptys - pikantiškos įdomybės iš sugulovių gyvenimo

 (11)
Asociatyvinė nuotr.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Į haremą ėjo laisva valia

Dauguma žemo luomo žmonių savo gražuoles dukras parduodavo, išsiųsdami jas į haremą. Mergaitės nuo mažens girdėdavo lopšinę su žodžiais: „Kai tapsi sultono žmona, žėrėsi deimantuose visada...“. Sudarydami pardavimo sandėrį, tėvai pasirašydavo dokumentą, kuriuo visam laikui išsižadėdavo savo teisių į dukrą. Jeigu būdavo pastebėti nors menkiausi mergaitės fiziniai trūkumai ar prastos elgesio manieros, jos kaina ženkliai krisdavo ir tėvams būdavo išmokėta kur kas mažesnė pinigų suma, nei šie tikėjosi.

Hareme gaudavo išsilavinimą

Haremo aplinka buvo panaši į švietimo centrą. Sugulovės buvo mokomos rašto, teologijos, šokių, grojimo muzikos instrumentais, etikos, iškalbos ir gebėjimo palaikyti pokalbį įgūdžių. Be visų šių ir kitų mokomų dalykų bene svarbiausias buvo malonumo vyrui suteikimo menas.
Pačioms gražiausioms sugulovėms, kurias sultonas galėdavo išsirinkti į žmonas, tekdavo ypač daug mokytis: išlikę sultonų žmonų laiškai liudija apie aukštą jų išsilavinimą. Įgijusios žmonos statusą, jos užsiimdavo labdaringa veikla ar net vadovaudavo mečečių statybai.

Seksas su sultonu būdavo retenybė

Dauguma sugulovių hareme praleisdavo visą savo gyvenimą, taip ir nesusitikę su savo valdovu. Nepaisant to, kad apie sultono vyrišką galią buvo kuriamos legendos, jis buvo viso labo paprastas vyras ir patenkinti gausybę savo globotinių nebūtų galėjęs net labai to norėdamas. Pasitaikydavo ir tokių atvejų, kai sultonas apskritai nerodė susidomėjimo priešinga lytimi. Tuomet visas haremas privalėjo laikytis priverstinio celibato.

Gyvenimas hareme buvo griežtai reglamentuotas

Hareme buvo laikomasi griežtos hierarchijos ir dar griežtesnės drausmės. Sugulovės kasdien gaudavo atlygį. Jomis labai gerai rūpinosi, bet ir negailestingai bausdavo už nusižengimus. Sprendžiant iš pareigybių sąrašo, haremas labai panašėjo į šiuolaikinę biurokratinę įstaigą, kur buvo protokolo tarnybos skyrius, rakto nuo iždo ir pagrindinio didžiojo sultono antspaudo saugojimo tarnyba, taip pat atsakingi už vyno rūsius žmonės. XVIII amžiuje vienokios ar kitokios už ūkį atsakingos pareigos buvo patikėtos 320 haremo gyventojų ir vos 15 vergių buvo laikomos oficialiomis sultono favoritėmis.

Seksas penktadieniais – tik su žmona!

Baudžiamumo teisė galiojo ir tokiai neformaliai sričiai, kaip seksas. Nors sultonas galėjo sau leisti linksmintis su ko nori ir kada nori (vėl gi, laikantis nustatytos tvarkos ir biurokratinių formalumų), bet tik ne penktadieniais. Naktį iš penktadienio į šeštadienį sultonas privalėjo praleisti tik su viena iš savo žmonų. Jeigu valdovas paeiliui tris penktadienius neatlikdavo savo vyriškų pareigų, žmona turėjo teisę kreiptis į teismą.

Žinant, kad sultonas įstatymiškai gali turėti keturias – aštuonias žmonas, kiekviena iš jų buvo suinteresuota kuo dažniau praleisti naktį su sultonu, todėl ir čia buvo laikomasi tvarkos, kuomet viena iš žmonų buvo atsakinga už „žurnalo pildymą“, kuriame buvo kruopščiai fiksuojami visi žmonų pasimatymai su valdovu.

Iš haremo galima buvo išeiti savo noru

Sugulovė, kurios sultonas taip ir nepasirinko, po devynerių buvimo hareme metų, turėjo teisę pateikti prašymą išėjimui savo noru iš haremo. Sultonas duodavo jai kraitį, namą, taip pat padėdavo surasti vyrą ir išduodavo laisvo žmogaus statusą patvirtinantį dokumentą.

Reikia pastebėti, kad ne visos sugulovės norėdavo pasinaudoti šia teise nerūpestingą gyvenimą hareme iškeisti į galimus sunkumus laisvėje. O kai kurios, vis tik pasiryžusios ištekėti sugulovės, po kurio laiko skirdavosi su savo vyrais.

Haremas buvo dalis valstybės aparato

Haremas buvo svarbus, nors ir neformalus, valstybės organas. Yra žinoma, kad haremo moterų įtaka sultonams būdavo tokia stipri, jog tai atsiliepdavo ir valstybiniuose reikaluose. O laikotarpis nuo 1550 iki 1656 metų į istoriją įėjo kaip „moterų sultonatas“, nes tuo metu visa eilė moterų darė didelę įtaką valstybės valdyme.

Grožio standartus hareme nustatydavo sultonas

Štai sultonas Ibrahimas I (1640–1648) jautė silpnybę apkūnioms moterims. Įspūdingų kūno formų merginos buvo ieškomos visoje imperijoje ir gabenamos į haremą, kur jos buvo verčiamos kuo mažiau judėti ir valgyti daug saldumynų, kad dar labiau nutuktų. Ibrahimo haremo gražuolių kūno svoris siekė 114–220 kilogramų. Mylimiausia Ibrahimo sugulovė, pravarde „Cukriukas“, buvo įtakinga 230 kilogramų sverianti dama.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Liūtams - ypatinga diena, o Vandeniams...

Dienos horoskopas: paskaityk, kas žadama tavo Zodiako ženklui

Jaučiams - netikėtumai santykiuose, o Ožiaragiams...

Dienos horoskopas: paskaityk, kas žadama tavo Zodiako ženklui

Kaip realybėje atrodo seksualioji mergina iš garsiųjų komiksų

Istorijos apie porelės iš Tel Avivo gyvenimą išpopuliarėjo visame pasaulyje. Matyt dėl to, kad situacijos, kurias savo komiksuose atvaizduojamas Yehuda Deviro ir jo sutuoktinės gyvenimas, tikrai pažįstamos kiekvienai porai.

Įdomios laisvalaikio idėjos magiškiausiai metų šventei

Joninės arba Rasos – tai bene giliausias tradicijas turinti lietuvių šventė.

4 vaikų mama parodė savo pilvą po gimdymo (1)

Iš Malaizijos kilusiai Doreen Ching dar tik 23 metai, tačiau kartu su vyru jiedu jau augina keturis vaikus. Socialiniuose tinkluose Doreen pasidalino nuotrauka, sulaukusia išskirtinio dėmesio.

Į kokį rojų pateks tavo Zodiako ženklas (1)

Visi Zodiako ženklai pateks į rojų, tik vieniems jis primins realų gyvenimą, o kiti pagaliau galės iš širdies atsipūsti. Paskaityk, kur keliausi tu!

Geriausios 2018 metų komedijos – puikiai tiks šiam vakarui

Kas gali būti geriau savaitgalio vakarą, nei geras filmas? Šį kartą atrinkome tau tris geriausias komedijas iš 2018 metų filmų repertuaro. Žiūrisi lengvai, tad sekmadienio vakarui tiks idealiai!

Mergina pasidalino savo selfiu, bet dėmesį patraukė tikrai ne jos figūra... (2)

Nuobodžiaujantiems socialinių tinklų vartotojams aptarinėti svetimas nuotraukas - vienas malonumas! Ši mergina tikriausiai tikėjosi būti pastebėta dėl įspūdingai atrodančių kūno linijų, bet... Vonios kambarys pasirodo kur kas įdomesnis nei ji pati.

Birželio mėnesio HOROSKOPAS

Kalendorinė vasara jau beveik atėjo, o mes skubame dalintis karštuoju Birželio mėnesio horoskopu! Paskaityk, ką žvaigždės žada tavo Zodiako ženklui.

COSMOPOLITAN kino vakare – filmas KOL DAR NEATĖJO AUDRA

Gegužės 31 d. per COSMOPOLITAN kino vakarą – pagal tikrą istoriją pastatytos jausmingos istorijos KOL DAR NEATĖJO AUDRA premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms. Pamatyk pirmoji!