Bėgikai susivienys dėl krūties vėžiu sergančių moterų

© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Spalio 1 dieną Kauno senamiestis sutiks rožine spalva pasipuošusių bėgikų minią. Ji susirinks į tradicinį, ketvirtą kartą organizuojamą „Pink run su BENU“ bėgimą, skirtą paremti krūties vėžiu sergančias moteris ir paskatinti atkreipti visuomenės dėmesį į šią klastingą ligą.

„Skelbiama, kad Lietuvoje per metus krūties vėžys yra diagnozuojamas 1,5 tūkst. moterų. Tai yra labai daug. Bet net ir išgirdus diagnozę gyvenimas nesibaigia. Su šia liga gyvena ir kovoja apie 20 tūkstančių lietuvaičių. Visgi, kuo ankščiau aptinkama liga, tuo lengviau ją išgydyti. Tad šiuo renginiu norime, ne tik surinkti paramą jau sergančioms moterims, pasikviesti jas į šventę, bet ir paskatinti visas merginas ir moteris pasitikrinti dėl krūties vėžio. Taip pat ir priminti vyrams, kad reikia skatinti mylimas moteris rūpintis savo sveikata. Nustebtumėte kiek rožinėmis barzdomis ar plaukais pasipuošusių vyrų bėga už savo mylimąsias ir kaip noriai dalijasi renginio informacija“, - pasakojo renginio iniciatorius Algirdas Pukis.

Bėgikai susivienys dėl krūties vėžiu sergančių moterų
© Organizatorių archyvas

Skaičiuojama, kad per ankstesnių renginių metu surinktą paramą į sanatoriją reabilitacijos jau išvyko apie 60 įvairaus amžiaus moterų, ką tik ištvėrusių intensyvų gydymo kursą. Dar 70 moterų, patenkančių į rizikos grupę, pasitikrino moderniu magnetinio rezonanso tomografu. Keletui šis patikrinimas padėjo iš anksto nustatyti artėjančias sveikatos problemas.

„Dažnai apie tokią klastingą ligą kaip krūties vėžys nenorime nė galvoti. Įsisukame į kasdienybę, džiaugiamės, kad šalia yra artimi žmonės, kartais vis pažadame pasirūpinti savimi. Bet liga nelaukia, kada atrasite laiko, ir skaudžiai užklumpa tiek mus pačias, tiek mylimas moteris: mamas, seses ar bičiules. Todėl „Pink Run su BENU“ bėgimu siekiame priminti krūties vėžio prevencijos reikšmę: kaip svarbu laiku pasitikrinti, užkirsti kelią ligai ir tai priminti artimiesiems. Žinoma, taip pat norime įkvėpti, kovai su liga padrąsinti sergančias moteris, kad jos išvystų, kiek mylinčių, palaikančių žmonių turi šalia“, – teigia „BENU vaistinės“ tinklo vadovė Rasa Marcinkevičienė.

Bėgikai susivienys dėl krūties vėžiu sergančių moterų
© Organizatorių archyvas

Į renginį noriai atvyksta ir krūties vėžiu sergančios moterys su šeimomis ir artimaisiais. Kai kurios pačios įveikia 5 kilometrų distanciją, kitos tiesiog skatina ir džiaugiasi visų bėgančių 5 ar 10 km dalyvių šypsenomis. Aktyviai prie renginio prisideda krūties vėžiu sergančių moterų draugijos „Alma“ bei „Eivena“. Jų narės renginyje dalyvauja ir bendrauja, pataria organizatoriams dar nuo pirmojo renginio.

„Visa mūsų sergančių moterų bendruomenė šios šventės laukia visus metus. Tiesiog nuostabus jausmas matyti, kad dėl mūsų ligos susirenka tiek daug gerų ir nuoširdžių žmonių. Renginio atmosfera padeda ir skausmus visus pamiršti, pasikrauti jėgų ir nepasiduoti. Ne vienai ir ašara išbėga iš džiaugsmo“, - pasakojo draugijos „Alma“ vadovė Regina Malžinskienė.

Bėgikai susivienys dėl krūties vėžiu sergančių moterų
© Organizatorių archyvas

Prieš metus visi renginio dalyviai gavo rožinės spalvos kaspinėlius, ant kurių surašė palinkėjimus. Jie buvo sukabinti ant specialaus stendo, kuris visus metus stovėjo Kauno onkologijos ligoninėje. Kaip pasakojo Regina, čia gulinčios ir besilankančios moterys perskaitė visus palinkėjimus. Ir ne po vieną kartą. Kai kurios sau labiausiai patikusius kaspinėlius pasiimdavo ir užsirišdavo ant rankos. Su jais ir leisdavo dienas. Tai tapdavo joms priminimu, kad už ligoninės sienų yra žmonių, kuriems jos rūpi.

„Pink run su BENU“ bėgimo renginys spalio 1 d. tradiciškai vyks Kauno senamiestyje, Rotušės aikštėje. Dalyviai gali rinktis bėgti 5 arba 10 kilometrų distancijas. Visi dalyviai kviečiami paaukoti sergančių moterų reabilitacijai. Paaukoję gali įsigyti ir specialius renginio marškinėlius.

Bėgikai susivienys dėl krūties vėžiu sergančių moterų
© Organizatorių archyvas

Į renginį noriai atvyksta ir greičiausi Lietuvos bėgikai. Prieš metus bėgime dalyvavo maratonininkai olimpiečiai Remigijus Kančys, Vladas Dopolskas, Vaida Žūsinaitė. Tarp bėgančių galima išvysti ir daug puikiai pažįstamų verslo bei pramogų pasaulio atstovų.

Daugiau informacijos pinkrun.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

4 vaikų mama parodė savo pilvą po gimdymo (1)

Iš Malaizijos kilusiai Doreen Ching dar tik 23 metai, tačiau kartu su vyru jiedu jau augina keturis vaikus. Socialiniuose tinkluose Doreen pasidalino nuotrauka, sulaukusia išskirtinio dėmesio.

Žuvims metas pradėti naują etapą, o Ožiaragiams...

Dienos horoskopas jau čia! Paskaityk, kas šiandien laukia tavo Zodiako ženklo.

Į kokį rojų pateks tavo Zodiako ženklas (1)

Visi Zodiako ženklai pateks į rojų, tik vieniems jis primins realų gyvenimą, o kiti pagaliau galės iš širdies atsipūsti. Paskaityk, kur keliausi tu!

Geriausios 2018 metų komedijos – puikiai tiks šiam vakarui

Kas gali būti geriau savaitgalio vakarą, nei geras filmas? Šį kartą atrinkome tau tris geriausias komedijas iš 2018 metų filmų repertuaro. Žiūrisi lengvai, tad sekmadienio vakarui tiks idealiai!

Mergina pasidalino savo selfiu, bet dėmesį patraukė tikrai ne jos figūra... (1)

Nuobodžiaujantiems socialinių tinklų vartotojams aptarinėti svetimas nuotraukas - vienas malonumas! Ši mergina tikriausiai tikėjosi būti pastebėta dėl įspūdingai atrodančių kūno linijų, bet... Vonios kambarys pasirodo kur kas įdomesnis nei ji pati.

Birželio mėnesio HOROSKOPAS

Kalendorinė vasara jau beveik atėjo, o mes skubame dalintis karštuoju Birželio mėnesio horoskopu! Paskaityk, ką žvaigždės žada tavo Zodiako ženklui.

COSMOPOLITAN kino vakare – filmas KOL DAR NEATĖJO AUDRA

Gegužės 31 d. per COSMOPOLITAN kino vakarą – pagal tikrą istoriją pastatytos jausmingos istorijos KOL DAR NEATĖJO AUDRA premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms. Pamatyk pirmoji!

Pažvelk į savo papuošalus - galbūt nežinojai, kad nešioji meilės ar laimės akmenį

Senovės egiptiečiai, graikai, romėnai, kinai, majai ir inkai įvairiems skausmams malšinti, tikslui pasiekti ar nuo blogos akies apsiginti naudojo tauruosius mineralus. Pagonis lietuvius nuo negandų saugojo gintaro amuletai.

Festivalis „Vegfest LT“ stebins augalinio maisto įvairove ir skoniais

Veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos, filmų peržiūros, muzikinė programa – visa tai siūlo birželio 9 d. Vilniuje vyksiantis „Vegfest LT“ vasaros festivalis.

Oksana Pikul paviešino vyro žinutes: necenzūriniai žodžiai ir raginimas susikrovus daiktus su vaiku dingti iš jo namo (5)

Nuolatiniai išgėrinėjimai, nuo kelių dienų iki kelių savaičių trunkantys pasilinksminimai gyvenant ne šeimos namuose, o viešbučiuose arba pas draugus, trumpalaikiai romanai su kitomis moterimis – taip apie kitą, nematomą santuokos pusę su garsiu krepšininku Simu Jasaičiu jau šį pirmadienio vakarą 20.30 val. LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ pasakos 33-ejų grupės „Naujosios pupytės“ lyderė Oksana Pikul.