Avinėlių tylėjimas: kas slėpėsi už garsiojo filmo apie Hanibalą scenų

Filmas „Avinėlių tylėjimas“
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jaunoji FTB agentė Clarice Starling siunčiama į psichiatrijos kliniką. Jos užduotis - sudaryti žmogieną valgančio maniako Hannibalo Lecterio psichologinį portretą. Visai netrukus Clarise supranta tikrąją savo užduoties misiją: FTB reikia pagalbos gaudant maniaką Buffalo Billį, medžiojantį jaunas, apkūnias moteris. Hanibalas Lecteris, profesionalus psichiatras, ne kartą padėjo policijai sučiupti pavojingus nusikaltėlius. Galėtų padėti ir šį kartą, juk niekas kitas taip gerai nesupras maniako motyvų, kaip pats maniakas. Bet uždarytas Lecteris ištiesti pagalbos rankos neskuba, juk jį pagavo tas pats agentas, kuriam Hanibalas tariamai padėdavo narplioti savo paties įvykdytus nusikaltimus, meistriškai vedžiodamas agentą už nosies.

Filmas „Avinėlių tylėjimas“
Filmas „Avinėlių tylėjimas“
© Vida Press

Filmas „Avinėlių tylėjimas“ (The silence of the lambs) pastatytas pagal 1988 metais išleistą Thomo Harriso novelę, kino ekranuose pasirodė 1991 metais ir tapo tikra sensacija. Maniaką Hanibalą Lecterį suvaidinęs Anthony Hopkinsas šiam filmui ruošėsi itin atsakingai: aktorius įdėmiai analizavo vieno žymiausių JAV ir pasaulio nusikaltėlių Charleso Mansono video įrašus. Hopkinsas atkreipė dėmesį, kad labiausiai Mansono elgesyje baugina jo įprotis žiūrėti tiesiai į akis praktiškai nemirksint. Įsikūnydamas į vaidmenį, Hopkinsas panaudojo šį elementą. Taip pat būtent jis nusprendė, kad pagrindinis herojus filme vilkės baltai - taip Hopkinsas sužaidė su daugelio žiūrovų pasąmonėje užsifiksavusia vaikystės baime daktarams.

Filmas „Avinėlių tylėjimas“
Filmas „Avinėlių tylėjimas“
© Vida Press

Iš tiesų visai ne Anthony Hopkinsas turėjo atlikti Hanibalo Lecterio vaidmenį. Pirmiausia vaidmuo buvo pasiūlytas Jackui Nicholsonui, tačiau aktorius ignoravo jam siunčiamas žinutes. Antras eilėje buvo Seanas Connery - perskaitęs scenarijų jis kategoriškai atsisakė leistis į kalbas apie filmą. Tuomet režisierius prisiminė Hopkinsą, nors ši idėja studijai nelabai patiko - britų aktoriaus karjera tuo metu buvo duobėje, tad kviesti jį atlikti pagrindinį vaidmenį buvo rizikinga. O pats Hopkinsas iš pradžių manė, kad turės vaidinti filme vaikams ir labai nustebo sužinojęs, kokį vaidmenį teks atlikti.

Aktorės Clarice Starling vaidmeniui ieškoti nereikėjo. Perskaičiusi knygą Jodie Foster pati užsimanė suvaidinti FTB agentę. Ji pradėjo ieškoti režisieriaus, norinčio statyti knygos ekranizaciją ir sužinojo, kad studija Orion jau ėmėsi šio darbo ir renkasi aktorius. Tuo metu Foster jau buvo žinoma, tad studija neprieštaravo ir vaidmenį atidavė būtent jai. Nepatenkintas buvo tik režisierius, kuris Clarice vaidmenyje matė Michelle Pfeiffer. Bet kuriuo atveju, jo planas nebūtų išdegęs, mat aktorė atsisakė.

Filmas „Avinėlių tylėjimas“
Filmas „Avinėlių tylėjimas“
© Vida Press

Bandydama įsigyventi į vaidmenį, Foster lankė specialius FTB kursus, padėjusius jai labiau suprasti šio darbo specifiką. Filmavimo komanda buvo pritrenkta tokio aktorės profesionalumo: kameroms įsijungus, Foster tą pačią minutę persijungdavo ir tapdavo Clarice be jokių repeticijų ir pasirengimo.

Filmavimo darbai vyko labai sklandžiai, tačiau santykiai tarp pagrindinių herojų - Anthony Hopkinso ir Jodie Foster - klostėsi prastai. Hopkinsas taip įtikinamai vaidino, kad Jodie Foster jo nuoširdžiai bijojo ir vengė. Kuomet po filmavimų aktorius priėjo prie savo partnerės, norėdamas jai padėkoti už bendrą darbą, ši tikrąja ta žodžio prasme atšoko. Hopkinsas į tai sureagavo su humoru ir pasakė, kad pats jos prisibijo. Nors atrodo, kad visas filmas persmelktas šių dviejų aktorių tarpusavio chemijos, iš tiesų visame filme tėra keturios scenos, kuriose dalyvauja abu personažai. Pati Foster prisimena, kad šis vaidmuo patraukė jos dėmesį dėl neeilinio moters paveikslo: pagaliau moteris buvo ne auka, kurią reikia gelbėti, o herojė, gelbėjanti aukas.

Filmas „Avinėlių tylėjimas“
Filmas „Avinėlių tylėjimas“
© Vida Press

FTB nuolatos domėjosi filmavimo procesais ir padėdavo pasiruošti visai aktorių komandai. Tai atrodė kiek neįprasta, tačiau FTB tikėjo šio filmo sėkme ir vylėsi, kad tai padės pritraukti į jų gretas daugiau moterų. Beje, būtent taip ir nutiko - filmui pasirodžius, kitame kurse merginų buvo gerokai daugiau, nei iki tol.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

COSMOPOLITAN kino vakare – filmas KOL DAR NEATĖJO AUDRA

Gegužės 31 d. per COSMOPOLITAN kino vakarą – pagal tikrą istoriją pastatytos jausmingos istorijos KOL DAR NEATĖJO AUDRA premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms. Pamatyk pirmoji!

Pažvelk į savo papuošalus - galbūt nežinojai, kad nešioji meilės ar laimės akmenį

Senovės egiptiečiai, graikai, romėnai, kinai, majai ir inkai įvairiems skausmams malšinti, tikslui pasiekti ar nuo blogos akies apsiginti naudojo tauruosius mineralus. Pagonis lietuvius nuo negandų saugojo gintaro amuletai.

Festivalis „Vegfest LT“ stebins augalinio maisto įvairove ir skoniais

Veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos, filmų peržiūros, muzikinė programa – visa tai siūlo birželio 9 d. Vilniuje vyksiantis „Vegfest LT“ vasaros festivalis.

Oksana Pikul paviešino vyro žinutes: necenzūriniai žodžiai ir raginimas susikrovus daiktus su vaiku dingti iš jo namo (5)

Nuolatiniai išgėrinėjimai, nuo kelių dienų iki kelių savaičių trunkantys pasilinksminimai gyvenant ne šeimos namuose, o viešbučiuose arba pas draugus, trumpalaikiai romanai su kitomis moterimis – taip apie kitą, nematomą santuokos pusę su garsiu krepšininku Simu Jasaičiu jau šį pirmadienio vakarą 20.30 val. LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ pasakos 33-ejų grupės „Naujosios pupytės“ lyderė Oksana Pikul.

SAVAITĖS HOROSKOPAS: gegužės 21-27 d.

Smalsu, ką gi šiai savaitei tau parengė žvaigždės? Dvynių ženklo atstovės gali atsipalaiduoti - ateina gerasis periodas, o Žuvytėms pats metas keisti gyvenimą. Paskaityk, ką savaitės horoskopas žada tavo Zodiako ženklui.

Simo Jasaičio meiluže vadinama Arūnė atskleidė, už ką Oksana Pikul jai neva siūlė pinigus

Lietuvoje ir toliau netyla Jasaičių šeimos skandalas. Išskirtiniame interviu LNK laidai KK2 šį pirmadienio vakarą 19.30 val. su Simu Jasaičiu poruojama panevėžietė Arūnė Dapkė teigia, kad Oksana Pikul galimai jai siūlė pinigus, kad ši prisipažintų esant Simo meiluže.

Norėdama nusiųsti sužadėtuvių nuotrauką artimiesiems, mergina netyčia parodė labai pikantiškų vaizdelių...

Nerealią šio vyro sužadėtuvių idėją pamatė milijonai žmonių visame pasaulyje. Tačiau ne visai dėl tos priežasties, kurią tu įsivaizduoji.

Žmona pagal Zodiako ženklą: kurios pačios geidžiamiausios?

Vyrai neabejotinai pasakytų, kad su visomis moterimis gyventi sunku. Vis dėl to su kai kuriomis šiek tiek sunkiau...

Pats nerealiausias maskarponės sūrio tortas su braškėmis - pavyks kiekvienai! (1)

Kai rytas prasideda su skaniausiu pasaulyje pyragu - žinok, diena tikrai bus gera. Šis rytas prasidėjo būtent taip: pasivaišinusios kolegės atneštu braškių ir sūrio pyragu tiesiog susilydėm. Pasirodo, pagaminti šį gėrį ne taip jau ir sudėtinga. Dalinamės receptu ir šiandien vakare būtinai bandysime pačios!

SAVAITĖS HOROSKOPAS: gegužės 14 - 20 d.

Nori sužinoti, kokių staigmenų žvaigždės tau paruošė šiai savaitei? Tuomet skaityk mūsų parengtą savaitės horoskopą!