Atskleista šacho sugulovių paslaptis: tikrosios žmonos visai ne tokios, kokios atrodė

 (10)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Internete jau ilgą laiką klaidžioja nuotraukos, kuriose tariamai įamžintos Irano monarcho Nasero al Din Shaho Qajaro haremo damos. Ir kaskart šios nuotraukos sukelia audringas diskusijas: nejaugi Rytų gražuolės atrodė būtent taip? Paaiškėjo, kad ne visai...

Šacho Nasero al Din Shaho Qajaro žmonos
Šacho Nasero al Din Shaho Qajaro žmonos
© Stopkadras

Šachas Qajaras fotografija domėjosi dar nuo vaikystės, ir kai tik atėjo į valdžią, įkūrė savo rūmuose fotografijos studiją. Rūmų fotografu tapo rusas Antonas Sevriuginas, kuris aštuntajame devyniolikto amžiaus dešimtmetyje įsteigė Teherane foto ateljė. A. Sevriuginas buvo apdovanotas garbės titulu už indėlį į Irano meną, bet jis turėjo teisę fotografuoti tik patį šachą, dvariškius ir valstybės vadovo svečius. Teisę fotografuoti haremą turėjo tik pats šachas. Pasakojama, kad jis asmeniškai ryškindavo nuotraukas rūmų laboratorijoje ir saugojo jas savo asmeninėse menėse, niekam nerodė, bet jokių tokio fakto įrodymų nėra.

Šariato įstatymai draudė fotografuoti žmonių, ypač moterų veidus. Šachas, būdamas valstybės vadovu, galėjo sau leisti pažeisti šį įstatymą savo paties ar dvariškių atžvilgiu, bet ne haremo.

Atskleista šacho sugulovių paslaptis: tikrosios žmonos visai ne tokios, kokios atrodė
© Stopkadras

Tad iš kur atsirado jo sugulovių nuotraukos? Ir kodėl moterys šiose nuotraukose taip skiriasi nuo etaloninių tų laikų gražuolių, kurių mes negalėjome matyti, bet apie kurias galėjome perskaityti?

Pasirodo, tai visai ne Irano princesės, ne šacho žmonos ir... apskritai ne moterys! Šiose nuotraukose užfiksuoti pirmojo valstybinio teatro, įsteigto šacho Nasreddino, kuris buvo didelis Europos kultūros gerbėjas, aktoriai.

Ši trupė vaidino satyrinėse pjesėse, skirtose tik dvariškiams ir kilmingiesiems. Šį teatrą organizavo Mirza Ali Akbaras Khanas Naggashbashis, kuris yra laikomas vienu iš šiuolaikinio Irano teatro įsteigėjų. Tuo laikotarpiu pjesėse vaidindavo tik vyrai, nes iki 1917 m. Irano moterims buvo draudžiama pasirodyti scenoje. Štai ir visa „Irano princesių“ paslaptis: taip, tai šacho haremas, bet suvaidintas teatre.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją