Atskleista šacho sugulovių paslaptis: tikrosios žmonos visai ne tokios, kokios atrodė

 (10)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Internete jau ilgą laiką klaidžioja nuotraukos, kuriose tariamai įamžintos Irano monarcho Nasero al Din Shaho Qajaro haremo damos. Ir kaskart šios nuotraukos sukelia audringas diskusijas: nejaugi Rytų gražuolės atrodė būtent taip? Paaiškėjo, kad ne visai...

Šacho Nasero al Din Shaho Qajaro žmonos
Šacho Nasero al Din Shaho Qajaro žmonos
© Stopkadras

Šachas Qajaras fotografija domėjosi dar nuo vaikystės, ir kai tik atėjo į valdžią, įkūrė savo rūmuose fotografijos studiją. Rūmų fotografu tapo rusas Antonas Sevriuginas, kuris aštuntajame devyniolikto amžiaus dešimtmetyje įsteigė Teherane foto ateljė. A. Sevriuginas buvo apdovanotas garbės titulu už indėlį į Irano meną, bet jis turėjo teisę fotografuoti tik patį šachą, dvariškius ir valstybės vadovo svečius. Teisę fotografuoti haremą turėjo tik pats šachas. Pasakojama, kad jis asmeniškai ryškindavo nuotraukas rūmų laboratorijoje ir saugojo jas savo asmeninėse menėse, niekam nerodė, bet jokių tokio fakto įrodymų nėra.

Šariato įstatymai draudė fotografuoti žmonių, ypač moterų veidus. Šachas, būdamas valstybės vadovu, galėjo sau leisti pažeisti šį įstatymą savo paties ar dvariškių atžvilgiu, bet ne haremo.

Atskleista šacho sugulovių paslaptis: tikrosios žmonos visai ne tokios, kokios atrodė
© Stopkadras

Tad iš kur atsirado jo sugulovių nuotraukos? Ir kodėl moterys šiose nuotraukose taip skiriasi nuo etaloninių tų laikų gražuolių, kurių mes negalėjome matyti, bet apie kurias galėjome perskaityti?

Pasirodo, tai visai ne Irano princesės, ne šacho žmonos ir... apskritai ne moterys! Šiose nuotraukose užfiksuoti pirmojo valstybinio teatro, įsteigto šacho Nasreddino, kuris buvo didelis Europos kultūros gerbėjas, aktoriai.

Ši trupė vaidino satyrinėse pjesėse, skirtose tik dvariškiams ir kilmingiesiems. Šį teatrą organizavo Mirza Ali Akbaras Khanas Naggashbashis, kuris yra laikomas vienu iš šiuolaikinio Irano teatro įsteigėjų. Tuo laikotarpiu pjesėse vaidindavo tik vyrai, nes iki 1917 m. Irano moterims buvo draudžiama pasirodyti scenoje. Štai ir visa „Irano princesių“ paslaptis: taip, tai šacho haremas, bet suvaidintas teatre.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Jaučiams - netikėtumai santykiuose, o Ožiaragiams...

Dienos horoskopas: paskaityk, kas žadama tavo Zodiako ženklui

Kaip realybėje atrodo seksualioji mergina iš garsiųjų komiksų

Istorijos apie porelės iš Tel Avivo gyvenimą išpopuliarėjo visame pasaulyje. Matyt dėl to, kad situacijos, kurias savo komiksuose atvaizduojamas Yehuda Deviro ir jo sutuoktinės gyvenimas, tikrai pažįstamos kiekvienai porai.

Įdomios laisvalaikio idėjos magiškiausiai metų šventei

Joninės arba Rasos – tai bene giliausias tradicijas turinti lietuvių šventė.

4 vaikų mama parodė savo pilvą po gimdymo (1)

Iš Malaizijos kilusiai Doreen Ching dar tik 23 metai, tačiau kartu su vyru jiedu jau augina keturis vaikus. Socialiniuose tinkluose Doreen pasidalino nuotrauka, sulaukusia išskirtinio dėmesio.

Į kokį rojų pateks tavo Zodiako ženklas (1)

Visi Zodiako ženklai pateks į rojų, tik vieniems jis primins realų gyvenimą, o kiti pagaliau galės iš širdies atsipūsti. Paskaityk, kur keliausi tu!

Geriausios 2018 metų komedijos – puikiai tiks šiam vakarui

Kas gali būti geriau savaitgalio vakarą, nei geras filmas? Šį kartą atrinkome tau tris geriausias komedijas iš 2018 metų filmų repertuaro. Žiūrisi lengvai, tad sekmadienio vakarui tiks idealiai!

Mergina pasidalino savo selfiu, bet dėmesį patraukė tikrai ne jos figūra... (1)

Nuobodžiaujantiems socialinių tinklų vartotojams aptarinėti svetimas nuotraukas - vienas malonumas! Ši mergina tikriausiai tikėjosi būti pastebėta dėl įspūdingai atrodančių kūno linijų, bet... Vonios kambarys pasirodo kur kas įdomesnis nei ji pati.

Birželio mėnesio HOROSKOPAS

Kalendorinė vasara jau beveik atėjo, o mes skubame dalintis karštuoju Birželio mėnesio horoskopu! Paskaityk, ką žvaigždės žada tavo Zodiako ženklui.

COSMOPOLITAN kino vakare – filmas KOL DAR NEATĖJO AUDRA

Gegužės 31 d. per COSMOPOLITAN kino vakarą – pagal tikrą istoriją pastatytos jausmingos istorijos KOL DAR NEATĖJO AUDRA premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms. Pamatyk pirmoji!

Pažvelk į savo papuošalus - galbūt nežinojai, kad nešioji meilės ar laimės akmenį

Senovės egiptiečiai, graikai, romėnai, kinai, majai ir inkai įvairiems skausmams malšinti, tikslui pasiekti ar nuo blogos akies apsiginti naudojo tauruosius mineralus. Pagonis lietuvius nuo negandų saugojo gintaro amuletai.