5 užburiantys serialai, kuriuos verta pažiūrėti

 (6)
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pastarieji keleri metai buvo neįtikėtinai dosnūs istorinių bei realiais faktais paremtų serialų gausa: tolimos šalys, užburiantys peizažai, nepakartojami kostiumai - maloniai praleisi laiką ir bent iš dalies prisiliesi prie istorijos.

Svetimšalė / Outlander (2014 - ...)

Visai atsitiktinai medicinos sesuo Kler persikelia laiku į 1743 metus. Mylintis vyras ir įprastas gyvenimas lieka nežinia kur, mat Kler nežino kaip čia pateko ir kaip jai sugrįžti atgal. Tenka prisitaikyti prie aplinkybių ir kurti naują gyvenimą. Kler išteka už škotų kario Džeimso, tačiau senojo gyvenimo nepamiršta. Serialas nominuotas 4 „Auksiniams gaubliams“ ir 3 „Emmy“ apdovanojimams.

Bordžijos / The Borgias (2011 ­- 2013)

Serialas pasakoja apie garsią Bordžijų šeimą, garsėjusią savo intrigomis kovoje dėl valdžios. Rodrigas Bordžia tampa popiežiumi, tačiau šventumu čia net nekvepia - viskas sukasi aplink politiką ir pinigus. Puiki aktorių komanda, įtraukiantis siužetas, puikios scenos - serialas turėtų patikti visiems istorinių dramų gerbėjams.

Karūna / The Crown (2016 - ...)

Serialas pasakoja karalienės Elžbietos II gyvenimo istoriją. Pirmojo sezono įvykiai prasideda 1947 metais, kuomet būsimoji karalienė išteka už savo mylimojo Filipo. Vos po kelerių metų miršta karalius Georgas VI ir jaunai mergina tenka iššūkis valdyti šalį. Kalbama, kad šis serialas bus pats brangiausias Netflix istorijoje, nes viena pirmojo sezono filmavimas kainavo 156 milijonus dolerių.

Medičiai, Florencijos valdovai / Medici: Masters of Florence (2016 - ...)

Medičių šeimos vardas istorijos puslapiuose linksniuojamas ne tik iš gerosios pusės. Šiai šeimai pavyko prasibrauti į valdžią ir tapti galingiausia Florencijos politine jėga net ir neturint jokių titulų. Įtakinga Medičių šeima išdrįsta nepaklusti Vatikano įstatymams ir įsteigia savo banką. Kai klastingo sąmokslo metu žūsta tėvas, pelningą verslą perima jo sūnūs. Tačiau jie paveldi ne tik didžiulę įtaką, bet ir būrį priešų.

Didingasis amžius / Muhteşem Yüzyıl (2011 — 2014)

Sultonas Nuostabusis buvo dešimtasis Osmanų imperijos Sultonas, valdęs šalį nuo 1520–ųjų iki pat savo mirties 1566–aisiais. Seriale persipina nuostabi meilės istorija, valdžios troškimas bei rūmų intrigos. Pagrindinė serialo veikėja - į vergovę paimta mergina, kuri dėl susiklosčiusių aplinkybių priimama į Sultono rūmus. Laužydamas Osmanų imperijos tradicijas, sultonas veda krikščionę merginą ir pavadina ją Hürrem Sultan. Tačiau rūmuose taip gyvena ne tik valdinga Sultono motina, bet ir pirmoji Sultono žmona.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Zimbabvėje vyko kitoks grožio konkursas: išrinkta „Mis Albinosė“

Zimbabvėje pirmą kartą surengtas labai neįprastas grožio konkursas. Šalis išsirinko gražiausią moterį albinosę. Ja tapo 22 metų Sithembiso Mutukura, įveikusi 12 kitų kandidačių.

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.