5 sukrečiantys biografiniai filmai, kuriuos verta pamatyti kiekvienam

 (6)
© Stopkadras

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nerandi, ką veikti vakarais ar lietingais savaitgaliais, kuomet nesinori kelti kojos iš namų? Geras filmas visuomet išvaduos tave iš nuobodulio. Šį kartą siūlome tau 5 biografinius filmus, kurie labiausiai įsiminė mums. O tavo rekomendacijų kaip ir visuomet lauksime komentarų skiltyje.

I'm Not Ashamed (2016)

1999 metų balandžio 20 diena. Į vieną Amerikos mokyklą įsiveržę du vyresniųjų klasių moksleiviai - Ericas Harrisas ir Dylanas Kleboldas - ėmė šaudyti į niekuo dėtus mokinius bei darbuotojus. 21 žmogus buvo sužeistas, dar 3 susižeidė bandydami pasprukti iš tragedijos vietos, o 13 žuvo - jų tarpe dvylika moksleivių ir vienas mokytojas. Kaltininkai nusišovė patys. Ši tragedija vadinama Kolumbaino mokyklos žudynėmis (Columbine High School massacre). Filmas „I'm not ashamed“ sukurtas remiantis mokinės Rachel Joy Scott dienoraščio užrašais. Ji buvo viena iš 13.

Christine (2016)

Filmas atgaivina kraupius 1974 metų liepos 15 dienos prisiminimus, bene tragiškiausią eterį žurnalistikos istorijoje. Naujienų vedėja Christine Chubbuck tiesioginio eterio metu išsitraukė revolverį ir nusižudė. Filmo režisierius sau pačiam ir žiūrovams kelia klausimą: ar buvo įmanoma išvengti šios tragedijos? Tai filmas apie asmeninę palūžusio žmogaus tragediją ir nelengvą žurnalisto darbą, kuriame visuomet reikalaujama „duonos ir žaidimų“.

Amy / Amy (2015)

2011 metų liepos 23 dieną namuose buvo rastas Amy Winehouse kūnas. Narkotikai, alkoholis, bulimija... Šios moters gyvenime klystkelių ir nuopolių buvo tikriausiai daugiau, nei šviesių akimirkų. Ir vis dėlto nepaprastą dainavimo talentą turinčios Amy žvaigždė užgeso pernelyg anksti. Filmo režisierius pasakojimą montuoja iš videokamerų, mobiliųjų telefonų, žinių laidų ir televizijos šou medžiagos. Tai intymus dienoraštis apie vieną ryškiausių žvaigždžių, kuri dar ilgai žibės mūsų atmintyje.

Danų mergina / The Danish Girl (2015)

Filme pasakojama apie vieną pirmųjų lyties keitimo operacijų pasaulyje. Nors dramoje vaizduojami įvykiai vyko prieš šimtą metų, šio filmo tema yra ne mažiau aktuali ir šiomis dienomis. Ką išgyvena tas, kuris nesijaučia esantis savame kūne? O kaip su nemalonia realybe susitaikyti šalia esančiai žmonai, kuri iki šiol manė esanti laimingai ištekėjusi? Filmas įtraukia ir verčia užduoti sau neišvengiamą klausimą: „O ką aš daryčiau tokioje situacijoje?“

Klivlendo kalinės / Cleveland Abduction (2015)

Ji viena turi pasirūpinti savo mažu sūneliu, vos suduria galą su galu, tačiau neturėdama išsilavinimo Michelle negali rasti darbo. Po ilgų paieškų sėkmė pagaliau nusišypso, tačiau ryte jauna mergina darbe taip ir nepasirodo - ji tampa pagrobimo auka. Iš pažiūros draugiškas ir meilus Arielis Kastro atskleidžia savo tamsiąją pagrobėjo ir prievartautojo pusę, apgaule įviliodamas Mišelę į savo namus, kuriame ji prievarta prabūna ilgus metus. Čia ji kalės ne viena, o dar su dvejomis jaunomis merginomis... Tikrieji šį košmarą išgyvenusių merginų vardai - Michelle Knight, Amanda Berry ir Gina DeJesus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.