5 sukrečiantys biografiniai filmai, kuriuos verta pamatyti kiekvienam

 (6)
© Stopkadras

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nerandi, ką veikti vakarais ar lietingais savaitgaliais, kuomet nesinori kelti kojos iš namų? Geras filmas visuomet išvaduos tave iš nuobodulio. Šį kartą siūlome tau 5 biografinius filmus, kurie labiausiai įsiminė mums. O tavo rekomendacijų kaip ir visuomet lauksime komentarų skiltyje.

I'm Not Ashamed (2016)

1999 metų balandžio 20 diena. Į vieną Amerikos mokyklą įsiveržę du vyresniųjų klasių moksleiviai - Ericas Harrisas ir Dylanas Kleboldas - ėmė šaudyti į niekuo dėtus mokinius bei darbuotojus. 21 žmogus buvo sužeistas, dar 3 susižeidė bandydami pasprukti iš tragedijos vietos, o 13 žuvo - jų tarpe dvylika moksleivių ir vienas mokytojas. Kaltininkai nusišovė patys. Ši tragedija vadinama Kolumbaino mokyklos žudynėmis (Columbine High School massacre). Filmas „I'm not ashamed“ sukurtas remiantis mokinės Rachel Joy Scott dienoraščio užrašais. Ji buvo viena iš 13.

Christine (2016)

Filmas atgaivina kraupius 1974 metų liepos 15 dienos prisiminimus, bene tragiškiausią eterį žurnalistikos istorijoje. Naujienų vedėja Christine Chubbuck tiesioginio eterio metu išsitraukė revolverį ir nusižudė. Filmo režisierius sau pačiam ir žiūrovams kelia klausimą: ar buvo įmanoma išvengti šios tragedijos? Tai filmas apie asmeninę palūžusio žmogaus tragediją ir nelengvą žurnalisto darbą, kuriame visuomet reikalaujama „duonos ir žaidimų“.

Amy / Amy (2015)

2011 metų liepos 23 dieną namuose buvo rastas Amy Winehouse kūnas. Narkotikai, alkoholis, bulimija... Šios moters gyvenime klystkelių ir nuopolių buvo tikriausiai daugiau, nei šviesių akimirkų. Ir vis dėlto nepaprastą dainavimo talentą turinčios Amy žvaigždė užgeso pernelyg anksti. Filmo režisierius pasakojimą montuoja iš videokamerų, mobiliųjų telefonų, žinių laidų ir televizijos šou medžiagos. Tai intymus dienoraštis apie vieną ryškiausių žvaigždžių, kuri dar ilgai žibės mūsų atmintyje.

Danų mergina / The Danish Girl (2015)

Filme pasakojama apie vieną pirmųjų lyties keitimo operacijų pasaulyje. Nors dramoje vaizduojami įvykiai vyko prieš šimtą metų, šio filmo tema yra ne mažiau aktuali ir šiomis dienomis. Ką išgyvena tas, kuris nesijaučia esantis savame kūne? O kaip su nemalonia realybe susitaikyti šalia esančiai žmonai, kuri iki šiol manė esanti laimingai ištekėjusi? Filmas įtraukia ir verčia užduoti sau neišvengiamą klausimą: „O ką aš daryčiau tokioje situacijoje?“

Klivlendo kalinės / Cleveland Abduction (2015)

Ji viena turi pasirūpinti savo mažu sūneliu, vos suduria galą su galu, tačiau neturėdama išsilavinimo Michelle negali rasti darbo. Po ilgų paieškų sėkmė pagaliau nusišypso, tačiau ryte jauna mergina darbe taip ir nepasirodo - ji tampa pagrobimo auka. Iš pažiūros draugiškas ir meilus Arielis Kastro atskleidžia savo tamsiąją pagrobėjo ir prievartautojo pusę, apgaule įviliodamas Mišelę į savo namus, kuriame ji prievarta prabūna ilgus metus. Čia ji kalės ne viena, o dar su dvejomis jaunomis merginomis... Tikrieji šį košmarą išgyvenusių merginų vardai - Michelle Knight, Amanda Berry ir Gina DeJesus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Praūžė pirmoji diena grožio, mados ir stiliaus parodoje

Šiandien Klaipėdos „Švyturio“ arenoje po vienu stogu prasidėjo XIII-oji Tarptautinė grožio industrijos paroda „GROŽIS 2017“ ir mados paroda „STILIUZ 2017“. Tris dienas grožiu, stiliumi ir mada šturmuoti Klaipėdos miestą pasiruošęs renginys žada ne tik nuolaidas profesionalioms grožio priemonėms ar madingiems daiktams, bet specializuotus seminarus, parodas ir užsiėmimus.

Suktas likimo vingis gražuolę madam de Brinvilliers pavertė žudike

Nežinia, kaip būtų susiklostęs madam de Brinvilliers gyvenimas, jei jos tėvas nebūtų uždraudęs matytis su mylimuoju. Deja, gražuole tituluojamos merginos gyvenimo istorija baigėsi labai liūdnai.

COSMO kino vakaras su komedijos KAIP IŠSIRINKTI VYRĄ premjera

Spalio COSMOPOLITAN kino vakare – romantinės komedijos KAIP IŠSIRINKTI VYRĄ premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms!