5 dalykai, kurių jokiu būdu negalima daryti po valgio

 (14)
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Skaniai pavalgei pietus, o kas toliau? Rūkančios merginos tikriausiai vadovausis posakiu „Kas po maisto neparūko – tas didžiausias tinginys“, o nerūkančios pasigardžiuos puodeliu kavos ar arbatos. Arba, jei tik bus galimybė, kris į sofutę ir šiek tiek nusnūs. Kad maistas geriau susivirškintų... Pasirodo, mūsų sveikatą veikia ne tik tai, ką ir kiek valgome, bet ir tai, ką veikiame po valgio. Skaityk įdėmiai!

1. Rūkyti iš karto po maisto griežtai draudžiama. Vietoje to, kad susitelktų į virškinimo procesus, tavo organizmas visu pajėgumu pradeda ginti kraujo ląsteles ir smegenis nuo toksinų, kurie užplūsta su įkvepiamais cigarečių dūmais. O čia dar vienas įdomus faktas - cigaretės „vagia“ vitaminus: paskaičiuota, jog viena surūkyta cigaretė organizme sunaikina 25-100 mg vitamino C. Rūkaliai iš maisto pasisavina žymiai mažiau vitaminų A, E, B12, beta karotino, folio rūgšties, seleno, kalcio bei cinko.

2. Nors vaisiai labai naudingi organizmui, vis dėlto po pagrindinio maisto jų reikėtų atsisakyti. Vaisiai sutrikdys virškinimo procesą ir išpūs pilvą. Valgyk vaisius likus valandai iki pietų arba praėjus 2-3 valandoms po pietų.

3. Sočiai pavalgei, o dabar metas „nuplauti“ maistą? Tavo virškinimo sistema tikrai nebus laiminga. Maistas iki galo nesusivirškins, jausiesi apsunkusi, tikėtinas ir pilvo pūtimas. Specialistai rekomenduoja atsigerti 15-20 minučių prieš valgymą. Beje, jei manai, kad visa tai tėra pramanai, siūlome pažvelgti į gyvūnus, kurių elgesį diktuoja instinktai: įprastai gyvūnai pirmiausia atsigeria, o tik tuomet valgo.

Kada gi tuomet gerti? Suvalgius „lėtųjų“ angliavandenių (duona, košės, makaronai ir pan.) rekomenduojama gerti praėjus 2-3 val. Suvalgius sunkaus baltyminio maisto, kurį organizmas virškina dar ilgiau, gerti reikėtų po 4-5 valandų. Vargu, ar visuomet pavyks laikytis šių taisyklių, bet pavalgiusi leisk skrandžiui pavirškinti bent pusę valandos.

4. Po maisto nereikėtų maudytis duše ar vonioje. Maudynės paskatina kraujotaką rankose, kojose ir visame kūno paviršiuje, todėl kraujo pratekėjimas į pilvą sumažėja.

5. Pavalgius reikėtų šiek tiek ramiai pasėdėti, o ne vaikščioti. Einant virškinimo procesas sulėtėja ir organizmas įsisavina mažiau jam reikalingų medžiagų. Miegoti pavalgius taip pat ne pats geriausias įprotis, nes gulint sutrikdomas virškinimo procesas. Todėl šiek tiek pasėdėk, o tuomet ramiai, niekur neskubėdama pasivaikščiok.

Šaltinis

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Liūtams - ypatinga diena, o Vandeniams...

Dienos horoskopas: paskaityk, kas žadama tavo Zodiako ženklui

Jaučiams - netikėtumai santykiuose, o Ožiaragiams...

Dienos horoskopas: paskaityk, kas žadama tavo Zodiako ženklui

Kaip realybėje atrodo seksualioji mergina iš garsiųjų komiksų

Istorijos apie porelės iš Tel Avivo gyvenimą išpopuliarėjo visame pasaulyje. Matyt dėl to, kad situacijos, kurias savo komiksuose atvaizduojamas Yehuda Deviro ir jo sutuoktinės gyvenimas, tikrai pažįstamos kiekvienai porai.

Įdomios laisvalaikio idėjos magiškiausiai metų šventei

Joninės arba Rasos – tai bene giliausias tradicijas turinti lietuvių šventė.

4 vaikų mama parodė savo pilvą po gimdymo (1)

Iš Malaizijos kilusiai Doreen Ching dar tik 23 metai, tačiau kartu su vyru jiedu jau augina keturis vaikus. Socialiniuose tinkluose Doreen pasidalino nuotrauka, sulaukusia išskirtinio dėmesio.

Į kokį rojų pateks tavo Zodiako ženklas (1)

Visi Zodiako ženklai pateks į rojų, tik vieniems jis primins realų gyvenimą, o kiti pagaliau galės iš širdies atsipūsti. Paskaityk, kur keliausi tu!

Geriausios 2018 metų komedijos – puikiai tiks šiam vakarui

Kas gali būti geriau savaitgalio vakarą, nei geras filmas? Šį kartą atrinkome tau tris geriausias komedijas iš 2018 metų filmų repertuaro. Žiūrisi lengvai, tad sekmadienio vakarui tiks idealiai!

Mergina pasidalino savo selfiu, bet dėmesį patraukė tikrai ne jos figūra... (2)

Nuobodžiaujantiems socialinių tinklų vartotojams aptarinėti svetimas nuotraukas - vienas malonumas! Ši mergina tikriausiai tikėjosi būti pastebėta dėl įspūdingai atrodančių kūno linijų, bet... Vonios kambarys pasirodo kur kas įdomesnis nei ji pati.

Birželio mėnesio HOROSKOPAS

Kalendorinė vasara jau beveik atėjo, o mes skubame dalintis karštuoju Birželio mėnesio horoskopu! Paskaityk, ką žvaigždės žada tavo Zodiako ženklui.

COSMOPOLITAN kino vakare – filmas KOL DAR NEATĖJO AUDRA

Gegužės 31 d. per COSMOPOLITAN kino vakarą – pagal tikrą istoriją pastatytos jausmingos istorijos KOL DAR NEATĖJO AUDRA premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms. Pamatyk pirmoji!