5 dalykai, kurių jokiu būdu negalima daryti po valgio

 (14)
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Skaniai pavalgei pietus, o kas toliau? Rūkančios merginos tikriausiai vadovausis posakiu „Kas po maisto neparūko – tas didžiausias tinginys“, o nerūkančios pasigardžiuos puodeliu kavos ar arbatos. Arba, jei tik bus galimybė, kris į sofutę ir šiek tiek nusnūs. Kad maistas geriau susivirškintų... Pasirodo, mūsų sveikatą veikia ne tik tai, ką ir kiek valgome, bet ir tai, ką veikiame po valgio. Skaityk įdėmiai!

1. Rūkyti iš karto po maisto griežtai draudžiama. Vietoje to, kad susitelktų į virškinimo procesus, tavo organizmas visu pajėgumu pradeda ginti kraujo ląsteles ir smegenis nuo toksinų, kurie užplūsta su įkvepiamais cigarečių dūmais. O čia dar vienas įdomus faktas - cigaretės „vagia“ vitaminus: paskaičiuota, jog viena surūkyta cigaretė organizme sunaikina 25-100 mg vitamino C. Rūkaliai iš maisto pasisavina žymiai mažiau vitaminų A, E, B12, beta karotino, folio rūgšties, seleno, kalcio bei cinko.

2. Nors vaisiai labai naudingi organizmui, vis dėlto po pagrindinio maisto jų reikėtų atsisakyti. Vaisiai sutrikdys virškinimo procesą ir išpūs pilvą. Valgyk vaisius likus valandai iki pietų arba praėjus 2-3 valandoms po pietų.

3. Sočiai pavalgei, o dabar metas „nuplauti“ maistą? Tavo virškinimo sistema tikrai nebus laiminga. Maistas iki galo nesusivirškins, jausiesi apsunkusi, tikėtinas ir pilvo pūtimas. Specialistai rekomenduoja atsigerti 15-20 minučių prieš valgymą. Beje, jei manai, kad visa tai tėra pramanai, siūlome pažvelgti į gyvūnus, kurių elgesį diktuoja instinktai: įprastai gyvūnai pirmiausia atsigeria, o tik tuomet valgo.

Kada gi tuomet gerti? Suvalgius „lėtųjų“ angliavandenių (duona, košės, makaronai ir pan.) rekomenduojama gerti praėjus 2-3 val. Suvalgius sunkaus baltyminio maisto, kurį organizmas virškina dar ilgiau, gerti reikėtų po 4-5 valandų. Vargu, ar visuomet pavyks laikytis šių taisyklių, bet pavalgiusi leisk skrandžiui pavirškinti bent pusę valandos.

4. Po maisto nereikėtų maudytis duše ar vonioje. Maudynės paskatina kraujotaką rankose, kojose ir visame kūno paviršiuje, todėl kraujo pratekėjimas į pilvą sumažėja.

5. Pavalgius reikėtų šiek tiek ramiai pasėdėti, o ne vaikščioti. Einant virškinimo procesas sulėtėja ir organizmas įsisavina mažiau jam reikalingų medžiagų. Miegoti pavalgius taip pat ne pats geriausias įprotis, nes gulint sutrikdomas virškinimo procesas. Todėl šiek tiek pasėdėk, o tuomet ramiai, niekur neskubėdama pasivaikščiok.

Šaltinis

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Laisvalaikis

Kovo COSMOPOLITAN kino vakare – pavasariška romantika alsuojantis filmas VIDURNAKČIO SAULĖ

Kovo 30 d. per COSMOPOLITAN kino vakarą – pavasariška romantika alsuojantčio filmo VIDURNAKČIO SAULĖ premjera bei staigmenos šauniausioms žiūrovėms. Pamatyk filmą pirmoji, net visa savaite anksčiau nei kiti!

Zimbabvėje vyko kitoks grožio konkursas: išrinkta „Mis Albinosė“

Zimbabvėje pirmą kartą surengtas labai neįprastas grožio konkursas. Šalis išsirinko gražiausią moterį albinosę. Ja tapo 22 metų Sithembiso Mutukura, įveikusi 12 kitų kandidačių.

Savaitgalį keliaujame į Kino pavasarį: trys pasakojimai maištininkėms

Tikrasis pavasaris kasmet ateina ne nutirpus sniegui ar atgal į spintą padėjus kumštines pirštines – jį, šįkart daugiau nei … filmų pavidalu, atneša tarptautinis kino festivalis Kino pavasaris. Asmeniškai, pats svarbiausias dvi savaites trunkančios kino šventės bruožas – laisvė. Laisvė kalbėti apie tai, kas džiugina, skaudina ar… retkarčiais verčia sukelti revoliuciją. Taigi, artėjančio pavasario proga, trumpai apie tris filmus-festivalio favoritus, pasakojančius įsimintinas maištininkių istorijas

Ruoškis savaitgaliui - 12 tabu prie pietų stalo

Artėja savaitgalis, kuomet daugelis iš mūsų sės prie pietų stalo ne tik savo namuose, bet ir svetur - pas giminaičius, draugus ar vyro artimuosius. Sutik, valgymas prie stalo - savotiška patikra, ar moki tinkamai elgtis ir išmanai etiketo taisykles. Paskaityk, koks elgesys prie stalo rodo, jog stokoji kultūros ir yra griežtai draudžiamas.

Pasitikrink, ar moki valgyti: auksinės taisyklės prie pietų stalo

Nė viena negimstame žinodama, kaip atskirti taurę vynui nuo taurės vandeniui, kur padėti šakutę ir peilį baigus valgyti, – tai būtina išmokti. Tikrai būtina, nes net savaitgalio pietūs su draugais jau būna ne vien pica ir vienkartinės lėkštutės, o geros manieros – ne tik mandagumo ženklas: jos ramina kitus svečius, susitikimas tampa malonesnis, nes nebūgštaudama pasirodyti nemokša atsipalaiduoji ir visą dėmesį sutelki į bendravimą. Be to, tai puikus būdas padaryti įspūdį. Taigi kartojame ir įsisaviname esmines etiketo taisykles!

Paskelbtos laimingiausios ir nelaimingiausios šalys pasaulyje

Ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai, parodė, kad laimingiausi pasaulyje yra suomiai.

2018 m. horoskopas pagal Vedų astrologiją

Šis Vedų astrologijos horoskopas yra skirtas Mėnulio ženklams. Mėnulio ženklo horoskopas skiriasi nuo daugumai įprasto horoskopo pagal Saulės ženklą.

Neįtikimos, bet vis dar egzistuojančios karališkos profesijos

Tikriausiai smagu priklausyti karališkajai šeimai – pirštu tik pamojai, ir jau įgyvendintas kiekvienas noras. Šiuo metu Bekingemo rūmuose, oficialiojoje Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II rezidencijoje, dirba apie 1200 žmonių. Daugumos jų pareigos palyginti tipinės, tačiau esama ir labai neįprastų profesijų atstovų. Pristatome keisčiausiųjų dešimtuką.