„Visual kei“ – svarbiausia gerai atrodyti (nuotraukų albumas)(video)

 (51)
Imkime ir pasiginčykime. Aš sakau, kad dabartinis laikmetis nėra palankus naujam muzikos stiliui atsirasti. Nemanai? Nauja mada yra ne kas kita, kaip senų muzikos atradimų kopijavimas bei įvairių stilių maišalynė. Anksčiau ar vėliau naujasis muzikinis šedevras pavadinamas popsu, pelnytai ar ne, niekam nepavyksta išvengti tokios baigties.

© AFP/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jeigu kokia nors jauna grupė gauna „Manson'o vaikų“ pravardes, įsisvaizduojame, kad jie – gerokai makiažo „padauginę“ nebrendylos, kurtinančiu balsu spiegiantys apie gyvenimo beprasmybę, kraują ir skausmą.

Jau jaučiu, kaip nepilnametės mergaitės smeigia peilį man į nugarą už tokį „banalų“ palyginimą. Būtent nepilnametės mergaitės ir keli makiažo nevengintys jų draugeliai sudaro didžiausią dalį grupės „D’epairs Ray“ gerbėjų. Kas jie? Lietuva dar jų negirdėjo...

Pakalbėkime plačiau apie tuos velnio neštus ir pamestus japonus. Kolektyvą „D’espairs Ray“ 1999-aisiais įkūrė keturi muzikantai: Hizumi, Karyu, Zero ir Tsukasa. Nuo to grupės sudėtis nepasikeitė. Be dešimties singlų grupė yra išleidusi du studijinius darbus, kurie susilaukė didžiulio dėmesio.Mada, stilius, „Visual kei“
© AFP/Scanpix

Dabar grupė ketina keliauti ir užkariauti Ameriką. Tikriausiai naujasis „D’epairs Ray“ įvaizdis pakerės bent šią naujovių ištroškusią šalį.Kuo jie tokie ypatingi? Viena mažutė smulkmena. Grupė priskiriama „visual kei“ stiliui. Tai reiškia, kad visai nesvarbu, kokią muziką šie asmenys groja, išskirtinumą garantuoja ne muzika, o išvaizda. Tai ir yra „visual kei“ stiliaus esmė.Vien geros muzikos jau nepakanka. Garsus Malaizijos atlikėjas Pete Teo viename interviu apgailestavo, kad daug puikių muzikantų taip ir „neišlenda iš pogrindžio“, nes neatitinka TV kuriamų išvaizdos lozungų. Na, ir kas, kad gerai groji...atrodai ne kaip, reiškia neturi, ką parodyti...

Tie, kurie taip gerai groja, kaip ir atrodo, dažnai būna ne tik naujo muzikos, bet ir naujo aprangos stiliaus pradininkai. Pavyzdžiui, apie juodai lakuotus Jurgio Didžiulio pėdų nagus jau sklando legendos ir tikriausiai koks nors kvaištelėjęs gerbėjas taip pat juos nusilakuos…

Be to, Vilniaus gatvėse vis dažniau pamatysi emo: juodas makiažias, tamsūs, tvarkingai suvelti plaukai, siauručiai džinsai ir aptriušę sportbačiai. Tad tokios grupės kaip „Tokyo Hotel“ ar „My Chemical Romance“ gali girtis ne tik naujo muzikinio, bet ir savito aprangos stiliaus atradimu.Tačiau kartais būna atvirkščiai. Pirma pasirodo muzika, tik po to jos simboliais tampa aprangos detalės. Standartiniai grunge stiliaus aprangos atributai – languoti flaneliniai marškiniai, aptrinti mėlyni džinsai, sportbačiai ir aišku - ilgi plaukai. Šis „standartas“ paplito tada, kai išpopuliarėjo grupė „Nirvana“. Mat tokį stilių gerbėjai kopijavo, žiūrėdami į Kurtą Cobainą.

Mada, stilius, „Visual kei“
© AFP/Scanpix

Tiesa, reikia pripažinti, kad jis visiškai nesirūpino savo išvaizda ir, pasak gandų, mokykloje apsirengdavo visus turimus rūbus vien tam, kad atrodytų didesnis ir piktesnis. Tačiau tai nesutrukdė „Nirvanai“ tapti žymiausia devinto dešimtmečio grupe.Nors dauguma atlikėjų teigia, kad šiuolaikinei muzikos žvaigždei išvaizda tokia pat svarbi kaip ir muzika, tai nevisiška tiesa. Dabar net nešvarūs dažytojo marškiniai yra stilius. Viskas, kas atrodo kitaip - tinka scenai. Pakanka prisiminti, kad Los Andželo pankus „Red Hot Chili Peppers“. Viename koncerte jie grojo ant savo „pasididžiavimų“ užsitempę kojines, o kitame užsimovę milžiniškas gumines pirštines…

DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Vientisi maudymosi kostiumėliai, kurie padės išryškinanti figūros privalumus

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vientisus maudymosi kostiumėlius, ką pabrėžti, o ko vengti, kad jie geriausiai atitiktų Jūsų figūros tipą, ir kas dabar populiaru, pasakoja „Audimo“ dizainerė Gertrūda Ramūnaitė.

Stilingai ir praktiškai - kokius batelius rinktis 2018 vasaros sezonui

Vasara – tai madingų vakarėlių ir įvairių švenčių metas, kai dažnai tenka sukti galvą, kokius batus išsirinkti, kad šie netrintų kojų, būtų patogūs, tačiau neatsiliktų nuo mados tendencijų.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę

„Mūzų būna daug, ir ne visad – moteris. Tai gali būti detalė, audinys, nauja diena, spalva, faktūra... Kartais kuriant vieną suknelę gimsta naujos idėja ir t. t. Šiandien, kai laikas kainuoja brangiai, kai gyvenimo tempas vis spartėja, net ir tarp dizainerių išskirtinis tampa rankų darbas, įmantrių ornamentų siuvinėjimas rankomis, nes vieno drabužio kūrimas trunka mėnesį ir ilgiau“, – mados namų „Silė“ (FB/ sileraimonda) dizainerė Raimonda Silė.

Vilniaus gatvės mada: ką pavyko pagauti šią savaitę

Kartais labai smagu per pietus prisėsti lauko kavinėje, užsisakyti puodelį kavos ir tiesiog žiūrėti į praeinančius žmones. Skubantys, besišypsantis, atsipalaidavę - įdomu iš šalies stebėti tą kunkuliuojantį gyvenimą su daugybe tokių skirtingų žmonių.

Mados namų INŽI dizainerė pataria, kaip tapti svajonių nuotaka

Panika, džiaugsmas, dvejonės – vestuvių išvakarėse nuotaką apima daugybė įvairiausių emocijų. O jeigu dar suknelė nevisiškai atitinka lūkesčius, jau išties katastrofa... Tad šį kartą - būtent apie tave ir tavo įvaizdį tą svarbiąją dieną.

Vilniaus gatvės mada: laisvė spalvoms ir stilių įvairovei (3)

Šis pavasaris tikrai ypatingas - gegužės mėnuo dar tik įpusėjo, o jau turėjome progą pasidžiaugti maloniai nuteikiančiais saulės spinduliais ir tikrai vasariškai karštais orais.

Naujas džinsų trendas - kainuoja nepigiai, bet dėmesio tikrai sulauksi

Jeigu esi iš tų merginų, kurios visais įmanomais būdais stengiasi atkreipti į save dėmesį - šis naujas džinsų modeliukas tau tikrai tiks!

Madingiausios basutės šiai vasarai

Radai puikią suknelę. Nusilakavai nagus šių metų madingiausia ultravioletine spalva, tad dabar tau reikalingos tik stilingos basutės, padėsiančios užkariauti gatves ryškiu stiliumi.