Vintage stilius - naujiena, kurios trūksta Lietuvai (nuotraukų albumas)(video)

 (28)
© DELFI

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Atrodo, kad mada yra tiesiog didelė painiava. Kažkoks dizaineris pareiškia, kad taip rengtis yra gražu, o kita jau nebegražu, ir visi turi tuo tikėti…Nuomonių šiuo klausimu yra be galo daug, ir vienos tiesos besiginčydami neatrasime. Tačiau šiuolaikinė mada gimsta tada, kai visiškai netikėtai pažiūrima į senas tradicijas, grožio idealus. Senienos perkeliamos į šiuolaikinį mados moderną.Pasivaikščiojus po bohemiško Londono gatves, matomos Vintage mados tendencijos.Akiniai, mada
© AFP/Scanpix

Atkreipus dėmesį, kaip jaunimas puošiasi vienoje mados sostinių, galima spręsti, jog jie labiausiai prijaučia šešto, aštunto ir devinto dešimtmečio madai.

Pūsti sijonai su kyšančiu tiuliu (tinkliniu audiniu, laikančiu formą), minimalistiniai “aukšto liemens” siluetai, išryškinantys moteriškas formas, kontrastuojančios spalvos – tai šešiasdešimtųjų įvaizdis.

Skarelės, rišamos ant galvos, “crazy” šukuosenos, siaurėjantys džinsai,“punk” ir “rave” stiliaus elementai, dideli akiniai yra tai, ką mūsų tėvai dėvėjo aštuoniasdešimtaisiais. Nostalgišką ašarą išspaudžia ir tie iki skausmo per dideli raštuoti megztiniai, liemenės ir švarkai, dėvimi prie trikotažinių prigludusių kelnių.Sportinio stiliaus užuominos bei blizgančios detalės mums turbūt dar nepamiršti 9-tojo dešimtmečio atributai. O jei šio laikotarpio neprisimenate, užtenka peržvelgti senus grupės Run DMC klipus…

Londono mada
© DELFI

Vintage stilius dabar vyrauja visur – tiek namų interjere, tiek gatvės madoje. Originalia išvaizda išsiskirti norintys paaugliai į savo aprangą “įšvirkščia” šiek tiek senovės.Kas Lietuvoje vadinama padėvėtų drabužių, arba “second hand” parduotuvėmis, Londone įgauna pagarbų bei viliojančiai skambantį Vintage pavadinimą. Tokiose boutiques galima rasti drabužių ir aksesuarų iš bet kurio dešimtmečio, o jų kainos – kaip ir už laiko subrandintą vyną – gerokai didesnės nei naujų rūbų parduotuvėje.Kodėl originalumą vertinantys žmonės renkasi padėvėtus drabužius bei aksesuarus? Taikomojo meno studentė Julie, Londone gyvenanti ketvirtus metus, sako, jog “dvigubai daugiau mokėdama už senovinę stilingą rankinę jaučiasi įsigijusi daiktą, turintį laiko vertę”. Ji tiki, kad nauja rankinė “neatrodys taip stilingai – juk natūraliai “sena” oda atrodo originaliau”. Beje, tokie daiktai nėra serijiniai.Londono mada
© DELFI

Jei ir jūs nusprendėte pasivaikščioti po “second hand” parduotuves ir paieškoti ko nors originalaus, nepamirškite, jog nebūtina “apsirėdyti” senoviškai nuo galvos iki kojų. Tuomet tikrai atrodysite lyg nužengęs/-usi iš seno filmo.

Jums pakaks prie savo stiliaus priderinti kelis Vintage aksesuarus, pavyzdžiui, senovišką apyrankę, akinius ar rankinę. Tada atrodysite ypač originaliai.

Vintage ir šiuolaikinių drabužių stiliaus derinimo būdų yra neapsakomai daug - pasitelkite savo fantaziją ir nebijokite eksperimentuoti. Būkite madingi, tačiau neprisiriškite prie stereotipų, nes tik taip galime pakeisti Lietuvoje jau gerokai per ilgai “užsisėdėjusias” madas!

DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Klaipėdoje prasidėjo grožio, mados ir stiliaus paroda (video)

Klaipėdoje jau prasidėjo tris dienas vyksianti grožio, mados ir stiliaus parodos "Grožis 2017" ir "Stiliuz 2017". Šiemet pačių įvairiausių sričių specialistai ras dar daugiau įvairių mokymų ir seminarų.

Šio sezono TOP: stilingų ir šiltų parkų tendencija (2)

Artėjant šalčiausiam metų laikui drabužių parduotuvės siūlo įvairiausių modelių striukes, tad labai sunku apsispręsti, kokio stiliaus kasdienį drabužį pasirinkti. Šį sezoną žinomi dizaineriai siūlo ne tik puošnius klasikinius paltus, bet ir laisvalaikio stiliaus pūkines striukes. Ryškiaspalvės, dygsniuotos, trumpos pūkinės arba ilgos sportinės – šią žiemą patinkančią striukę sau ras kiekviena.