Trumpai apie gotus. Gotų stiliaus šakos (nuotraukų albumas)

 (110)
Apie gotus trumpai ir paprastai kalbėti sunku, o ir patiems gotams nebūdinga būti paprastiems. Atvirkščiai - jų sunku nepastebėti. Nors tikrieji gotai tvirtina, kad nemėgsta dėmesio ir drabužių stiliumi nesiekia šokiruoti, - visgi jų apranga kaip magnetas traukia aplinkinių akis. Ne tikslas, bet pasiektas!

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Išvaizda

Beveik visi gotai rengiasi juodais drabužiais daugelis jų ryškiai ir įspūdingai nusigrimavę. Vos ne 100 procentų gotų keičia plaukų spalvą - tradiciškai į juodą.

Istoriniai koresetai, viduramžių ar baroko stiliaus drabužiai, juodi apsiaustai, odiniai lietpalčiai, vėduoklės - tai klasikiniai gotiško įvaizdžio atributai.

Yra gotų, kurie rengiasi ir domisi viena istorine epocha, pvz.: Viktorijos laikais. Yra gotų, kurie vengia identifikuotis su savo lytimi, todėl ją maskuoja, stengiasi atrodyti "belyčiai".

Gotai grimuoja veidą balta blyškia spalva. Išvaizdą modeliuoja, kad būtų panašūs į vampyrus ar mirusius, bekraujus žmones. Dominuojančios spalvos - juoda ir raudona.Gotikinė kultūra pastaraisiais metais taip išplito, kad dabar sunku kalbėti tik apie klasikines gotų šakas kaip vampyre goth arba mid ages goth. Atsirado daugybė šiuolaikinių gotų šakų. Yra gotų, kurie savo stiliumi priartėja prie kaubojų išvaizdos, klausosi elektronikos, dievina šamanišką atributiką, jaučia nostalgiją pankų laikams arba vertina kičą.Daugelis gotikinės kultūros išpažinėjų mūvi džinsus, kadangi kasdienis gyvenimas ir darbas skatina maskuoti pompastišką įvaizdį.

Vertybės

Didžiausia gotų vertybė - sudvasinta ramybė. Pasaulis gotų supratimu yra liūdnas nykus, tamsus. Pasaulis valdomas magiškų dėsnių, todėl jiems priešintis yra beprasmiška. Galima tik susitaikyti su tuo, kas vyksta. Tačiau pasyvus vartojamas gotų yra niekinamas.

Gotai meldžiasi menui ir grožiui. Gotai aukština ir estetizuoja anapusinį pasaulį ir mirtį.

Gyvenimo būdas

Gotų subkultūros pagrindas - muzika. Gotų muzika turi itin platų stilių spektrą - tai tradicinis gotikinis rokas, metalas, neofolkrokas, industrinė muzika, šokių, electro - pop ir ethereal... Kai kas gotikinei subkultūrai priskiria ir "į viešumą išėjusių tamsuolių" kaip Marilyn Mansonas muziką.

"Depeche Mode" ir Nikas Keivas yra didžiai gerbiami gotų atlikėjai.

Labiausiai mėgstami XX amžiaus pradžios siaubo filmai: "Nosferatu", "The cabinet of Dr. Caligari", "Dracula", "Countess Dracula". Mėgstami japonų animaciniai filmai anime.

Gotikinį stilių veikia ir vampyrų estetika. Bene pirmuoju gotikiniu kūriniu laikomas "Bela Lugosi's Dead" apie kultinį Drakulos vaidmens atlikėją Belą Lugosį.

Gotų subkultūros tyrinėtojai teigia, kad negalima gotų tapatinti su vampyrais ar jų kultūros ištakų ieškoti Drakulos kulte.

Ne ką mažiau už vampyrus, gotus traukia kapinės. Kapinių vaizdas - itin dažnas peizažas ant gotikinės muzikos albumų viršelių.

Gotai yra į depresiją linkę, melancholiškos asmenybės, tačiau reikia atsisakyti stereotipų, kad gotai nesišypso. Jie juokiasi, bet niekada to nedaro veidmainiškai - todėl ir šypsosi rečiau.DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Stilingai ir praktiškai - kokius batelius rinktis 2018 vasaros sezonui

Vasara – tai madingų vakarėlių ir įvairių švenčių metas, kai dažnai tenka sukti galvą, kokius batus išsirinkti, kad šie netrintų kojų, būtų patogūs, tačiau neatsiliktų nuo mados tendencijų.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę

„Mūzų būna daug, ir ne visad – moteris. Tai gali būti detalė, audinys, nauja diena, spalva, faktūra... Kartais kuriant vieną suknelę gimsta naujos idėja ir t. t. Šiandien, kai laikas kainuoja brangiai, kai gyvenimo tempas vis spartėja, net ir tarp dizainerių išskirtinis tampa rankų darbas, įmantrių ornamentų siuvinėjimas rankomis, nes vieno drabužio kūrimas trunka mėnesį ir ilgiau“, – mados namų „Silė“ (FB/ sileraimonda) dizainerė Raimonda Silė.

Vilniaus gatvės mada: ką pavyko pagauti šią savaitę

Kartais labai smagu per pietus prisėsti lauko kavinėje, užsisakyti puodelį kavos ir tiesiog žiūrėti į praeinančius žmones. Skubantys, besišypsantis, atsipalaidavę - įdomu iš šalies stebėti tą kunkuliuojantį gyvenimą su daugybe tokių skirtingų žmonių.

Mados namų INŽI dizainerė pataria, kaip tapti svajonių nuotaka

Panika, džiaugsmas, dvejonės – vestuvių išvakarėse nuotaką apima daugybė įvairiausių emocijų. O jeigu dar suknelė nevisiškai atitinka lūkesčius, jau išties katastrofa... Tad šį kartą - būtent apie tave ir tavo įvaizdį tą svarbiąją dieną.

Vilniaus gatvės mada: laisvė spalvoms ir stilių įvairovei (3)

Šis pavasaris tikrai ypatingas - gegužės mėnuo dar tik įpusėjo, o jau turėjome progą pasidžiaugti maloniai nuteikiančiais saulės spinduliais ir tikrai vasariškai karštais orais.

Naujas džinsų trendas - kainuoja nepigiai, bet dėmesio tikrai sulauksi

Jeigu esi iš tų merginų, kurios visais įmanomais būdais stengiasi atkreipti į save dėmesį - šis naujas džinsų modeliukas tau tikrai tiks!

Madingiausios basutės šiai vasarai

Radai puikią suknelę. Nusilakavai nagus šių metų madingiausia ultravioletine spalva, tad dabar tau reikalingos tik stilingos basutės, padėsiančios užkariauti gatves ryškiu stiliumi.

Pavasariniam įvaizdžiui gyvybės įkvėps stilinga ir praktiška kuprinė

Ilgą, šaltą žiemą iškentusios trokštame gaivumo bei lengvumo, ypač kalbant apie stilių. Storus megztinius aukštu kaklu keičia švelnios medžiagos palaidinės, ilgaaulius batus - sportiniai bateliai, o tamsias rankines - šviesūs krepšiai ar kuprinės.