Tavo mada internetiniame puslapyje (nuotraukų albumai)

 (9)
Nenustebk, jei kada ramiai tipendamas gatve būsi sustabdytas ir paprašytas nusifotografuoti. Tikrai netapai žvaigžde – tiesiog tavo stilius traukia internetinių madų gerbėjus…
© Reuters/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tokiu būdu kuriama pasaulyje vyraujanti tendencija – gatvės mada. Kuo čia dėta Lietuva? Negi mūsų kieme galima rasti kažką įdomesnio, nei „mados aukų“, fyfų, marozų, gotų ar taip išpopuliarėjusių – emo?

Pasirodo Lietuvos miestų gatvės turi spalvos! Kaip jas pamatyti, pasakoja DELFI gatvė.

Idėja fotografuoti gatvės madą Lietuvoje dega dvi personos – Jakaterina Lavrinec bei Julius Narkūnas, sukūrę internetinį portalą laimikis.lt.

Viskas prasidėjo nuo jų profesijų ir pomėgių. Mergina užsiima miesto, medijos ir antropologijos studijomis, na o vaikinas – architektūra bei fotografija.

Kaip patys teigė, jie nėra profesionalūs fotografai, išėjimas į gatves jiems – ne tik pomėgis ir aistra, bet bendravimas su žmonėmis bei pažintis su mados pasauliu.

Vos metus fotografuodami gatvės madą, jie jau spėjo įsitraukti į stilingiausių miestų dvikovą („Street Clash“), kurioje atstovavo Vilnių.

Dabar gatvės madų fotografavimas jaunuoliams – tik malonus užsiėmimas. Nors jie sužino daug, tačiau pašvęsti gyvenimą tik tam nežada. Mesti darbą dėl internetinio puslapio Lietuvoje kiek per rizikinga.

Užsienio patirtis kitokia. Ten daugelis žmonių, susidomėjusių panašiais gatvės mados projektais, nutraukia darbus ir bando užsidirbti tik iš šios veiklos.

Kaip tai veikia?

Išėjęs pasivaikščioti laimikis.lt, gatves šluoja akimis nelyginant podiumą. Dėmesys kreipiamas į žmonių nuotaikas, stilių… Jei nori tapti laimikis.lt veidu, eik išsišiepęs iki ausų ir gal sužavėsi fotografų komandą.

Gatvės stiliaus medžioklė kartais būna nevykusi. Kodėl? Visi kaip susitarę būna nuobodūs ir pilki.

Kaip kokie jonvabaliai gatvės „stileivos“ daugiausia spindi naktį, bet, deja, dėl netinkamų sąlygų fotografuoti, jie taip ir netampa dienos laimikiu...(C‘mon eikit į gatves, kai šviesu, aš ir noriu pamatyti kaip jūs atrodot!)

Bet negi visi leidžiasi fotografuojami? Negi mada foto objektyve neišniekinama?

Jaunieji madų medžiotojai teigia, kad per visą laimikio egzistavimo laiką nusifotografuoti atsisakė tik keli žmonės. Bet žinant lietuvių kuklumą - ne viskas taip paprasta: pirmiausia reikia užmegzti pokalbį, nupinti draugystės giją, tik vėliau galima ir „papleškint“ .

Vieni teigia, kad kuklumas – dorybė. Nežinau. Laimikiai sakė, kad Kaune net mamytės veržte veržiasi fotografuotis. Pasirodo kartą laimikiui.lt pasisvečiavus laikinojoje sostinėje, Cinamoną(Julių) apspito mamos, kišdamos savo veidus ir vaikus į foto objektyvą.

Laimikio formatas

Laimikis.lt sukurpęs savo formatą (nuotraukas + žmogaus pomėgiai + jo klausoma muzika) dar įgyvendino „keliaujančių daiktų“ idėją. Jaunuoliai internetiniame puslapyje pristato įvairių daiktų kūrėjus, kurie padovanoja vieną savo šedevrą gatvės laimikiui.

Pasak laimikio.lt, „daiktas tampa nepažįstamus žmones jungiančia grandimi.“

Mados nemados ir bemados

Pasak laimikis.lt, Lietuvoje žmonės mažiau linkę eksperimentuoti spalvomis ir proporcijomis. Jie yra linkę dėvėti siluetus išryškinančius drabužius, renkasi „jautrias“ faktūras ir yra dėmesingi smulkioms detalėms.

Tai visiškai skirtinga gatvės mada nei Londone ar Tokijuje. Londono mados vis dar drastiškai pankiškos, na o Tokijuje vyrauja Harajuku banga.

Harajuku vadinamas pramogų ir prekybos centrų rajonas. Čia japonai rengiasi ypač iššaukiančiai. Vyrauja ryškios spalvos, įvairūs teatriniai atributai: plastmasiniai šautuvai ar cilindrai.

 • Nuotraukas galite pamatyti čia.

  Vieni jaunuoliai rengiasi taip, kad taptų panašūs į animacinius herojus (kartais net ne vieno kilogramo „špakliaus“ prireikia įgyvendinti šį sumanymą), kiti atrodo lyg iš televizijos serialų vaikams…

 • Nuotraukas galite pamatyti čia.

  Na, o dabar atkreipkime dėmesį į senjorus. Tiek Lietuvos, tiek užsienio. Mūsų gimtojoje žemėje senjorai dažnai atrodo lyg kiekvieną dieną vaikščiotų į teatrą. Užsienyje, seneliai labiau linkę žaisti spalvomis ir kartais bando konkuruoti su jaunimu. Visiem gerai žinomos Rožytės stilius - Lietuvoje išimtis.

 • Nuotraukas galite pamatyti čia.

  O dabar trumpai apžvelkime kelių miestų gavės madas. Pamąstykim, ar mums trūksta fantazijos, ar ji tiesiog kitokia…

 • BERLYNO, PARYŽIAUS, BUKAREŠTO, MILANO GATVĖS MADOS.

 • AMERIKOS GATVĖS MADOS.

 • MINSKO GATVĖS MADA.

 • LIETUVOS GATVĖS MADA.

 • DELFI
  Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Įvaizdis

  Be išimties visiems: vakarėlio aprangos kodas - perregimi audiniai

  Ošiant Milano mados savaitei, garsenybės vos spėja suktis šokinėdamos nuo vieno vakarėlio prie kito. Po kiekvienos kolekcijos pristatymo jos ūžia uždarymo šventėse, o kur dar prabangios garsių žurnalų ir papuošalų gamintojų vakarienės...

  TURĖTŲ PAMATYTI KIEKVIENA STILINGA MERGINA: svarbiausios Milano mados savaitės kolekcijos

  Mados savaitė, praūžusi Milane, persikelia į kitą stileivų sostinę - Paryžių. Apie laukiamiausias Paryžiaus dizainerių kolekcijas dar papasakosime, o dabar peržvelk, ką 2018 m. pavasario ir vasaros sezonui siūlo garsiausi italų mados namai.

  Princesė Charlene pasipuošė suknele, apie kokią padorioji Kate Middleton nė nedrįstų pagalvoti (3)

  Monako princesė Charlene - viena patraukliausių karališkųjų šeimų narių visame pasaulyje. Ji lankosi kiekvienoje Milano mados savaitėje, nepraleidžia savo mėgstamiausių kūrėjų pristatymų.

  45-metį peržengusios manekenės "Versace" šou nušluostė nosį jauniems supermodeliams (1)

  Milano mados savaitėje pristatyta bene svarbiausia kolekcija - tai mados namų "Versace" šou. Šįmet jau 20-osios mados genijaus Gianni Versace mirties metinės, tad naujoji 2018 m. pavasario ir vasaros kolekcija dedikuota būtent Gianni įnašui į mados pasaulį.

  Savaitės stiliaus nesėkmės

  Pastaruoju metu žvaigždutės, rodos, pakvaišo dėl kūną vos tepridengiančių drabužėlių. Tiek perregimų apdarų matėme jau seniai, ypač išpopuliarėjo kombinezonai, pabrėžiantys kiekvieną kūno linkį. Nors už lango ruduo, garsenybių vakarėliuose temperatūra tik kyla!

  Ar pastebėsi, kur šioje nuotraukoje slypi suktybė? (9)

  Mada ne pirmus metus švaistosi beprotiškomis idėjomis. Šią vasarą išpopuliarėjo nuogasis maudymosi kostiumėlis, kurio raštas atkartoja plaukuotą nuogo vyro krūtinę. Dabar atėjo metas naujam iššaukiančiam aksesuarui.

  Nauja suknelių kolekcija norinčioms jaustis moteriškai ir būti savimi

  Laikui ir vietai nepavaldi elegancija. Tokį teiginį šį sezoną akcentuoja naujausią 2017 metų rudens-žiemos kolekciją pristatęs lietuviškas prekių ženklas UNDRESS.