Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę

„Mūzų būna daug, ir ne visad – moteris. Tai gali būti detalė, audinys, nauja diena, spalva, faktūra... Kartais kuriant vieną suknelę gimsta naujos idėja ir t. t. Šiandien, kai laikas kainuoja brangiai, kai gyvenimo tempas vis spartėja, net ir tarp dizainerių išskirtinis tampa rankų darbas, įmantrių ornamentų siuvinėjimas rankomis, nes vieno drabužio kūrimas trunka mėnesį ir ilgiau“, – mados namų „Silė“ (FB/ sileraimonda) dizainerė Raimonda Silė.
© Natalia Koinova

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiemetės tendencijos: ilga, midi, trumpa suknelė ar kelnių derinys?

Griežtos suknelių ilgių tendencijos, manyčiau, nėra. Ilgį dažnai nulemia nuotakos ir vestuvių stilius. Taip pat nuotakos charakteris. Mada šiais laikais tarnauja stiliui, todėl yra ypač lanksti. Svarbiausia – išlaikyti stilistikos darną ir vientisumą.

Nuotakos įvaizdžio „atvirumo“ riba, t. y. ką ir kiek padoru apnuoginti?

Tai labai priklauso nuo nuotakos įsitikinimų, moralės principų, estetikos pojūčio. Žinoma, labai svarbu atsižvelgti į bažnyčios aprangos etiketą. Nevertėtų jo laužyti. Jei ceremonijos su dvasininkais atsisakyta, nuotaka gali sau leisti daugiau atvirumo. Tačiau ribos, kai moteriškumas virsta seksualumu, o šis – vulgarumu, labai trapios. Pastarojo reikėtų vengti labiausiai, todėl šiek tiek per daug pridengti visad yra mažesnė blogybė, nei šiek tiek per daug atidengti ir apnuoginti tai, kas neturėtų būti matoma.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę
© Natalia Koinova

Jei kalbėtume apie nuotakos apdarų spalvas ir jų derinius, kas būtų tabu? Pvz., ar verta rinktis juodą, skaisčiai geltoną?

Juoda mūsų krašte labiau yra gedulo spalva. Per vestuves ją net ir viešnios renkasi retai. Tačiau jei stilius, žmonių įsitikinimai ar šventės tematika to reikalauja, kodėl gi ne? Juoda gali būti ne tik liūdesio, bet ir labai elegantiška spalva, o per vestuves ji gali tapti netgi ir konceptuali.

Kas apskritai nuotakai jau būtų akibrokštas arba neskoningumo viršūnė?

Ko gero, tai būtų intymių vietų, kurias, mūsų visuomenės normomis, priimta prisidengti, apnuoginimas. Tai būtų ypač neskoninga ir netinkama.

Koks siluetas ar kokia detalė nepatartina net idealios figūros nuotakai?

Idealios figūros nuotakai nei blogo silueto, nei netinkamos detalės nebūna, tačiau patarčiau nesistengti visko sudėti į vieną suknelę. Kai tinka viskas, dažnai būna sunku apsispręsti, kyla rizika persistengti.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę
© Natalia Koinova

O ką patartumėte pagal standartinius figūros tipus? Kriaušė, obuolys, smėlio laikrodis, pieštukas, apverstas trikampis…

Esmė ta, kad visus figūrų tipus pasitelkus suknelės siluetą reikėtų stengtis artinti prie smėlio laikrodžio tipo. Kažkodėl manoma, kad drabužis turėtų mažinti visas moters apimtis. O iš tiesų kartais kai kurias reikia optiškai padidinti, kad išryškėtų talija. Pvz., kriaušei reikėtų didinti viršutinę dalį, o apverstam trikampiui – apatinę, ir t. t.

Kaip išsirinkti audinį? Audinio charakteristikos, į kurias būtina atkreipti dėmesį (pluoštas, jo gramatūra ir t. t.). Koks audinys niekaip gražiai nekris?

Pirmiausia reikia aiškios suknelės vizijos, kad būtų aišku, kokio rezultato tikimasi. Paskui jau galima kibti į audinio paieškas. Konkrečiam suknelės modeliui – konkretus audinys. Taigi gali tikti ir plazdantis, plonas, ir standus, storas, ir lygus, ir raštuotas; ir kritus, ir status... Tai priklauso nuo idėjos, todėl nurodyti konkrečius audinio tinkamumo kriterijus labai sudėtinga.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę
© Natalia Koinova

Kiekviena nuotaka nori būti nepakartojama, tik ne kiekvienai galimybės leidžia kreiptis į dizainerį. Kokia papildoma detalė, aksesuaras suteiktų savitumo net išsinuomotai ar parduotuvėje pirktai suknelei?

Tokiu atveju rekomenduočiau rinktis kuo mažiau dekoruotą suknelę. Kokybiškas, suknelei tikros prabangos suteikiantis, dekoras kainuoja daug, o pigus išduoda nedidelę suknelės kainą. Geriau jo visiškai atsisakyti ir rinktis lygaus audinio apdarą be pigių blizgučių. Tokį įvaizdį galima papildyti juvelyriniais (bižuterijos nuotakai dažnu atveju taip pat rekomenduočiau vengti), išraiškinga puokšte, galbūt rinktis įspūdingesnį nuometą ar plaukų aksesuarą.

Mažiausia suma, kurią būsima nuotaka išleistų jūsų salone. Kiek įprastai trunka pasiūti suknelę?

Jei esamu metu suknelė būtų siuvama tik vienai nuotakai ir ši jos pasimatuoti atvyktų iškart, užtruktume nuo 2 savaičių iki kelių mėnesių. Tačiau taip nebūna, todėl suknelę kuriu nuo sausio iki pat tos dienos, kai nuotaka nori ją pasiimti. Jei domina mažiausia įmanoma kaina, ko gero, turėčiau kalbėti apie išparduodamas sukneles. Kai vyksta akcijos, suknelę galima įsigyti simboline kaina, dažnai pigiau, nei kainavo jos audinys, už 200–300 eurų... Tačiau tokių progų tenka palaukti.

NATALIOS KOINOVOS nuotr., vizažistė DARIJA EDEN, modelis RŪTA BUMBLYTĖ

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Vientisi maudymosi kostiumėliai, kurie padės išryškinanti figūros privalumus

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vientisus maudymosi kostiumėlius, ką pabrėžti, o ko vengti, kad jie geriausiai atitiktų Jūsų figūros tipą, ir kas dabar populiaru, pasakoja „Audimo“ dizainerė Gertrūda Ramūnaitė.

Stilingai ir praktiškai - kokius batelius rinktis 2018 vasaros sezonui

Vasara – tai madingų vakarėlių ir įvairių švenčių metas, kai dažnai tenka sukti galvą, kokius batus išsirinkti, kad šie netrintų kojų, būtų patogūs, tačiau neatsiliktų nuo mados tendencijų.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę

„Mūzų būna daug, ir ne visad – moteris. Tai gali būti detalė, audinys, nauja diena, spalva, faktūra... Kartais kuriant vieną suknelę gimsta naujos idėja ir t. t. Šiandien, kai laikas kainuoja brangiai, kai gyvenimo tempas vis spartėja, net ir tarp dizainerių išskirtinis tampa rankų darbas, įmantrių ornamentų siuvinėjimas rankomis, nes vieno drabužio kūrimas trunka mėnesį ir ilgiau“, – mados namų „Silė“ (FB/ sileraimonda) dizainerė Raimonda Silė.

Vilniaus gatvės mada: ką pavyko pagauti šią savaitę

Kartais labai smagu per pietus prisėsti lauko kavinėje, užsisakyti puodelį kavos ir tiesiog žiūrėti į praeinančius žmones. Skubantys, besišypsantis, atsipalaidavę - įdomu iš šalies stebėti tą kunkuliuojantį gyvenimą su daugybe tokių skirtingų žmonių.

Mados namų INŽI dizainerė pataria, kaip tapti svajonių nuotaka

Panika, džiaugsmas, dvejonės – vestuvių išvakarėse nuotaką apima daugybė įvairiausių emocijų. O jeigu dar suknelė nevisiškai atitinka lūkesčius, jau išties katastrofa... Tad šį kartą - būtent apie tave ir tavo įvaizdį tą svarbiąją dieną.

Vilniaus gatvės mada: laisvė spalvoms ir stilių įvairovei (3)

Šis pavasaris tikrai ypatingas - gegužės mėnuo dar tik įpusėjo, o jau turėjome progą pasidžiaugti maloniai nuteikiančiais saulės spinduliais ir tikrai vasariškai karštais orais.

Naujas džinsų trendas - kainuoja nepigiai, bet dėmesio tikrai sulauksi

Jeigu esi iš tų merginų, kurios visais įmanomais būdais stengiasi atkreipti į save dėmesį - šis naujas džinsų modeliukas tau tikrai tiks!

Madingiausios basutės šiai vasarai

Radai puikią suknelę. Nusilakavai nagus šių metų madingiausia ultravioletine spalva, tad dabar tau reikalingos tik stilingos basutės, padėsiančios užkariauti gatves ryškiu stiliumi.