„New Wave“ – senųjų gatvių garsas (video)

 (20)
To laikmečio jaunimo band’ai grojo kas antrame sename tėvų garaže. Jų kuriama muzika iš proto varė visus, vyresnius nei keturiasdešimties. Elektrinių gitarų decibelai sutrumpino ne vieno senolio gyvenimą... Bet ši kaina ne per didelė. Jei „new wave“ jiems nieko nereiškė – kam verta gyventi...
"The Cure"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kiek daugiau nei prieš trisdešimt metų pasaulio kultūrinis gyvenimas buvo sukrėstas. Naujoji jaunimo karta užaugo visiškai kitokia nei prieš tai gyvenusios.Jie buvo maištingi nutrūktgalviai. Taisyklių laužymas buvo jų duona. Šių vaikių pažaboti nesugebėjo niekas. Ir ačiū Dievui. 7-8 dešimtmečio jaunimas pasauliui padovanojo naują muziką, meną, stilių, požiūrį, madą ir gyvenimo būdą...Žodžių junginiu „new wave“ toks Seymoras Steinas, „Sire Records“ įrašų kompanijos vadovas, pavadino jaunų 7 dešimtmečio grupių muziką.

1
© Scanpix

„New wave“ atlikėjai (bene garsiausias vardas tarp jų – „Talking Heads“) nemėgo tuo metu populiaraus pankroko, jie buvo kritiški vartotojiškos visuomenės ir pigaus meno atžvilgiu. Klausytojai greitai pajuto skirtumą tarp „new wave“ ir punk muzikos atlikėjų kūrybos.Šis judėjimas pasižymėjo ne tik savita muzika, jie rengėsi visiškai kitaip. Disko blizgučius keitė kiek solidesni tamsios spalvos kostiumai, balti marškiniai, juodi kaklaraiščiai ir siauručiai džinsai. Anksčiau buvo sunkiai įsivaizduojama, kad atlikėjas vyras scenoje pasirodytų su makiažu. Šią madą (dabar perimtą emo) bene pirmieji pradėjo Davidas Bowies ir Robertas Smitas iš „The Cure“.

Manoma, kad „new wave“ stilius atsirado ne tik nusibodus disko/punk skambesiui, bet ir dėl kelių techninių priežaščių. Sintezatorius muzikoje atvėrė visiškai naujas galimybes, pakeitė supratimą apie muziką ir garso prigimtį.

Muzikinės kūrybos pagrindu tapo ne balsai, ne natos, o sintezatoriumi išgaunami elektriniai garsai bei boso partija. „Negyvos“ muzikos galimybėmis pasinaudojo tokios grupės kaip vokiečių „Kraftwerk“, pelnytai tituluojami techno muzikos pionieriais.Davidas Bowie's
© Reuters/Scanpix

Keistas svetimas sintezatoriaus garsas puikiai tiko prie to laikmečio dvasios. Vis garsiau kalbėta apie žmonių susvetimėjimą, svajota apie kosmines keliones, keistus, dar nepažintus pasaulius ir naujas technologijas…Tokios mintys buvo perteikiamos „new wave“ muzikos tekstuose. Juk pašnekesiams apie ateivius išgelbėtojus labiau tinka elektriniai garsai nei hipiškos gitarų baladės…Tačiau „new wave“ - tai ne tik elektrinė muzika... Tarp "new wave" gerbėjų buvo ir „sunkiąją“ muziką garbinančių žmonių. Vieni pradėjo nuo sintezatorių, kiti jo partijas pakeitė gitaros galimybėmis... Tačiau visus: ska, rockabilly, post punk, goth palietė „new wave“ dvasia…1
© Scanpix

Pavyzdžiui, grupė „Bauhaus“ laikoma pirmąją gotikinės muzikos grupe, nors patys muzikantai tada dar nesuvokė, besą naujos, stulbinančiai populiarios muzikos krypties pradininkais. Nuo „new wave" neatsiejamas ir vadinamasis „naujasis romantizmas“.

„New wave“ apytiksliai vyravo nuo 1978 iki 1988 metų. Apie to dešimtmečio įtaką šiuolaikinei kultūrai būtų galima prirašyti šimtus straipsnių, tačiau pakanka paminėti tik kelis pavyzdžius, kad paaiškėtų „new wave“ reikšimė pasaulio kultūrai.Grupės „The Cure“ ir „Depeche Mode“ tikriausiai yra ilgiausiai gyvuojantys „naujosios bangos“ atstovai, įrodę, kad savo unikalų stilių gali pritaikyti ir prie nūdienos muzikinių madų.

Daugiau nei prieš dešimt metų atsiradęs electro-pop evoliucionavo į electroclash, kurį dabar groja labai garsi grupė „Ladytron“, o geriausias elektroninės muzikos tradicijas tęsia kolektyvai „Underworld“ ir prancūzai „Daft Punk“.Lietuvoje bene garsiausi iš „new wave“ kilusio stiliaus house atlikėjai yra kauniečių duetas „RyRalio Djs“. Trumpai tariant, beveik kiekvieno šiuo metu populiaraus muzikinio stiliaus šaknys yra new wave.

DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Stilingai ir praktiškai - kokius batelius rinktis 2018 vasaros sezonui

Vasara – tai madingų vakarėlių ir įvairių švenčių metas, kai dažnai tenka sukti galvą, kokius batus išsirinkti, kad šie netrintų kojų, būtų patogūs, tačiau neatsiliktų nuo mados tendencijų.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę

„Mūzų būna daug, ir ne visad – moteris. Tai gali būti detalė, audinys, nauja diena, spalva, faktūra... Kartais kuriant vieną suknelę gimsta naujos idėja ir t. t. Šiandien, kai laikas kainuoja brangiai, kai gyvenimo tempas vis spartėja, net ir tarp dizainerių išskirtinis tampa rankų darbas, įmantrių ornamentų siuvinėjimas rankomis, nes vieno drabužio kūrimas trunka mėnesį ir ilgiau“, – mados namų „Silė“ (FB/ sileraimonda) dizainerė Raimonda Silė.

Vilniaus gatvės mada: ką pavyko pagauti šią savaitę

Kartais labai smagu per pietus prisėsti lauko kavinėje, užsisakyti puodelį kavos ir tiesiog žiūrėti į praeinančius žmones. Skubantys, besišypsantis, atsipalaidavę - įdomu iš šalies stebėti tą kunkuliuojantį gyvenimą su daugybe tokių skirtingų žmonių.

Mados namų INŽI dizainerė pataria, kaip tapti svajonių nuotaka

Panika, džiaugsmas, dvejonės – vestuvių išvakarėse nuotaką apima daugybė įvairiausių emocijų. O jeigu dar suknelė nevisiškai atitinka lūkesčius, jau išties katastrofa... Tad šį kartą - būtent apie tave ir tavo įvaizdį tą svarbiąją dieną.

Vilniaus gatvės mada: laisvė spalvoms ir stilių įvairovei (3)

Šis pavasaris tikrai ypatingas - gegužės mėnuo dar tik įpusėjo, o jau turėjome progą pasidžiaugti maloniai nuteikiančiais saulės spinduliais ir tikrai vasariškai karštais orais.

Naujas džinsų trendas - kainuoja nepigiai, bet dėmesio tikrai sulauksi

Jeigu esi iš tų merginų, kurios visais įmanomais būdais stengiasi atkreipti į save dėmesį - šis naujas džinsų modeliukas tau tikrai tiks!

Madingiausios basutės šiai vasarai

Radai puikią suknelę. Nusilakavai nagus šių metų madingiausia ultravioletine spalva, tad dabar tau reikalingos tik stilingos basutės, padėsiančios užkariauti gatves ryškiu stiliumi.

Pavasariniam įvaizdžiui gyvybės įkvėps stilinga ir praktiška kuprinė

Ilgą, šaltą žiemą iškentusios trokštame gaivumo bei lengvumo, ypač kalbant apie stilių. Storus megztinius aukštu kaklu keičia švelnios medžiagos palaidinės, ilgaaulius batus - sportiniai bateliai, o tamsias rankines - šviesūs krepšiai ar kuprinės.