„New Wave“ – senųjų gatvių garsas (video)

 (20)
To laikmečio jaunimo band’ai grojo kas antrame sename tėvų garaže. Jų kuriama muzika iš proto varė visus, vyresnius nei keturiasdešimties. Elektrinių gitarų decibelai sutrumpino ne vieno senolio gyvenimą... Bet ši kaina ne per didelė. Jei „new wave“ jiems nieko nereiškė – kam verta gyventi...
"The Cure"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kiek daugiau nei prieš trisdešimt metų pasaulio kultūrinis gyvenimas buvo sukrėstas. Naujoji jaunimo karta užaugo visiškai kitokia nei prieš tai gyvenusios.Jie buvo maištingi nutrūktgalviai. Taisyklių laužymas buvo jų duona. Šių vaikių pažaboti nesugebėjo niekas. Ir ačiū Dievui. 7-8 dešimtmečio jaunimas pasauliui padovanojo naują muziką, meną, stilių, požiūrį, madą ir gyvenimo būdą...Žodžių junginiu „new wave“ toks Seymoras Steinas, „Sire Records“ įrašų kompanijos vadovas, pavadino jaunų 7 dešimtmečio grupių muziką.

1
© Scanpix

„New wave“ atlikėjai (bene garsiausias vardas tarp jų – „Talking Heads“) nemėgo tuo metu populiaraus pankroko, jie buvo kritiški vartotojiškos visuomenės ir pigaus meno atžvilgiu. Klausytojai greitai pajuto skirtumą tarp „new wave“ ir punk muzikos atlikėjų kūrybos.Šis judėjimas pasižymėjo ne tik savita muzika, jie rengėsi visiškai kitaip. Disko blizgučius keitė kiek solidesni tamsios spalvos kostiumai, balti marškiniai, juodi kaklaraiščiai ir siauručiai džinsai. Anksčiau buvo sunkiai įsivaizduojama, kad atlikėjas vyras scenoje pasirodytų su makiažu. Šią madą (dabar perimtą emo) bene pirmieji pradėjo Davidas Bowies ir Robertas Smitas iš „The Cure“.

Manoma, kad „new wave“ stilius atsirado ne tik nusibodus disko/punk skambesiui, bet ir dėl kelių techninių priežaščių. Sintezatorius muzikoje atvėrė visiškai naujas galimybes, pakeitė supratimą apie muziką ir garso prigimtį.

Muzikinės kūrybos pagrindu tapo ne balsai, ne natos, o sintezatoriumi išgaunami elektriniai garsai bei boso partija. „Negyvos“ muzikos galimybėmis pasinaudojo tokios grupės kaip vokiečių „Kraftwerk“, pelnytai tituluojami techno muzikos pionieriais.Davidas Bowie's
© Reuters/Scanpix

Keistas svetimas sintezatoriaus garsas puikiai tiko prie to laikmečio dvasios. Vis garsiau kalbėta apie žmonių susvetimėjimą, svajota apie kosmines keliones, keistus, dar nepažintus pasaulius ir naujas technologijas…Tokios mintys buvo perteikiamos „new wave“ muzikos tekstuose. Juk pašnekesiams apie ateivius išgelbėtojus labiau tinka elektriniai garsai nei hipiškos gitarų baladės…Tačiau „new wave“ - tai ne tik elektrinė muzika... Tarp "new wave" gerbėjų buvo ir „sunkiąją“ muziką garbinančių žmonių. Vieni pradėjo nuo sintezatorių, kiti jo partijas pakeitė gitaros galimybėmis... Tačiau visus: ska, rockabilly, post punk, goth palietė „new wave“ dvasia…1
© Scanpix

Pavyzdžiui, grupė „Bauhaus“ laikoma pirmąją gotikinės muzikos grupe, nors patys muzikantai tada dar nesuvokė, besą naujos, stulbinančiai populiarios muzikos krypties pradininkais. Nuo „new wave" neatsiejamas ir vadinamasis „naujasis romantizmas“.

„New wave“ apytiksliai vyravo nuo 1978 iki 1988 metų. Apie to dešimtmečio įtaką šiuolaikinei kultūrai būtų galima prirašyti šimtus straipsnių, tačiau pakanka paminėti tik kelis pavyzdžius, kad paaiškėtų „new wave“ reikšimė pasaulio kultūrai.Grupės „The Cure“ ir „Depeche Mode“ tikriausiai yra ilgiausiai gyvuojantys „naujosios bangos“ atstovai, įrodę, kad savo unikalų stilių gali pritaikyti ir prie nūdienos muzikinių madų.

Daugiau nei prieš dešimt metų atsiradęs electro-pop evoliucionavo į electroclash, kurį dabar groja labai garsi grupė „Ladytron“, o geriausias elektroninės muzikos tradicijas tęsia kolektyvai „Underworld“ ir prancūzai „Daft Punk“.Lietuvoje bene garsiausi iš „new wave“ kilusio stiliaus house atlikėjai yra kauniečių duetas „RyRalio Djs“. Trumpai tariant, beveik kiekvieno šiuo metu populiaraus muzikinio stiliaus šaknys yra new wave.

DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Klaipėdoje prasidėjo grožio, mados ir stiliaus paroda (video)

Klaipėdoje jau prasidėjo tris dienas vyksianti grožio, mados ir stiliaus parodos "Grožis 2017" ir "Stiliuz 2017". Šiemet pačių įvairiausių sričių specialistai ras dar daugiau įvairių mokymų ir seminarų.

Rankinių tendencijos: tinkamą stilių sau išsirinks kiekviena (1)

Be kokio aksesuaro neišsiverstų nei viena moteris? Be abejo, kad stilingos ir talpios rankinės. Kasmet dizaineriai pluša ties naujais rankinių dizainais tam, kad kiekviena moteris galėtų atrasti ne tik sau tinkamą, bet ir gražų aksesuarą. Gal jau pats laikas atrasti sau naują numylėtinę? NS KING parduotuvėse galite išsirinkti stilingą bei kokybišką rankinę, o mes jums siūlome kelis variantus, kaip juos priderinti prie savo mėgstamo stiliaus.

Mada, skatinanti galvoti ir apie save, ir apie pasaulį (1)

"Babe Universe" - naujas atsakingos mados prekių ženklas, kviečiantis moteris susivienyti kovai už ekologiją, meilę sau, planetai ir bekompromisį žaismingą moteriškumo šlovinimą.