Naujoje lietuvių kolekcijoje - miesto ritmai ir tautiškumo elementai

Naujos kolekcijos dizaino sprendimai sujungia svarbias senąsias lietuviškos tautosakos tradicijas ir dabartį, kurioje gyvename.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Atsikeli ir mieste” – taip vadinasi nauja dizainerės Aušros Šeduikytės 2017/2018 metų rudens-žiemos kolekcija. Lietuviško mados prekių ženklo „atsikeli ir varai” kūrėja naujoje kolekcijoje tyrinėja ir savitai interpretuoja dabartinio jauno, laisvo žmogaus tapatybę per praeities keliamus sentimentus ir įkvepiančią architektūrą. Miesto greitis, modernus gyvenimas lieka dizainerės kūrybos lauko centre.

Gamintojo nuotr.

„Praeitis mums svarbi ir ja didžiuojamės, ypač ta lietuviškąja, bet neneigiam, nesigėdijam, negalim pakeisti ir kitos – sovietinio paveldo – pusės, kuri šiandien bene labiausiai pastebima miesto architektūroje. Tai istorijos artefaktai, kuriantys miesto aplinką tokią, kokioje mes išaugome. Mums miestas yra gyvenimas, neatsiejamas nuo architektūros”, – teigia dizainerė.

Gamintojo nuotr.

Rudens-žiemos kolekcijoje pristatomi minimalistinio stiliaus rūbai, puošti lietuviško audimo raštų motyvais ir pasirinktais miesto architektūros simboliais. Pasak dizainerės, kuriant drabužius, visada galvojama apie žmogų, kuris juos dėvės. Kolekcija sukurta nepriklausomos kartos atstovui, kuris nebėra kolektyvo dalis, jis pats renkasi, ką jam daryti ir kaip jaustis. Tokiam žmogui svarbu kokybė, idėja ir neginčijamas jausmas būti savimi, todėl nauja kolekcija mažo tiražo.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Kolekciją sudaro šaltajam sezonui skirti moteriški ir vyriški džemperiai, golfai, megztukai, suknelės, švarkai ir paltai, atlaikysiantys lietuviško oro anomalijas. Miesto uniformos – šiltos džemperinės, tiesaus kirpimo ir marškininės suknelės kurtos taip, kad būtų tinkamos puoštis kasdien.

Gamintojo nuotr.

Kolekcijoje dominuoja tamsios spalvos: juoda, pilka, mėlyna ir žalia, tačiau drabužius pagyvina 7 dešimtmečiui būdingos spalvų paletės siuvinėjimai – prigesinta geltona, žalia, raudona, jūrine ir balta spalvomis marginti tautiniai raštai.

Gamintojo nuotr.

Šį lietuvišką prekių ženklą visada įkvėpė dirbantys žmonės, kasdienis gyvenimas, lietuviška tautosaka ir gatvės kultūra. Tai 13-oji kolekcija, kuri švenčia nepriklausomą Lietuvą. Visi drabužiai kuriami iš aukštos kokybės ir kruopščiai atrinktų audinių, medvilninio trikotažo ir vilnos, pagaminti Lietuvoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Ar pastebėsi, kur šioje nuotraukoje slypi suktybė? (6)

Mada ne pirmus metus švaistosi beprotiškomis idėjomis. Šią vasarą išpopuliarėjo nuogasis maudymosi kostiumėlis, kurio raštas atkartoja plaukuotą nuogo vyro krūtinę. Dabar atėjo metas naujam iššaukiančiam aksesuarui.

Nauja suknelių kolekcija norinčioms jaustis moteriškai ir būti savimi

Laikui ir vietai nepavaldi elegancija. Tokį teiginį šį sezoną akcentuoja naujausią 2017 metų rudens-žiemos kolekciją pristatęs lietuviškas prekių ženklas UNDRESS.

Gintarė Gurevičiūtė: vien sveiko gyvenimo būdo odos jaunystei nepakanka (3)

Įprasta manyti, kad veido oda pradeda senti nuo 25 ar 30 metų, bet penktadalis Lietuvos moterų pirmuosius odos senėjimo požymius pastebi kur kas anksčiau – iki 25 metų. Vis dėlto nors oda sensta anksti, net ketvirtadalis šalies moterų į tai nekreipia dėmesio.

Rudens spalvos ir audiniai: ką madingo įsigyti?

Dangų gaubiant rudeniškai darganai ir atslenkant tamsiems vakarams mes jau ieškome šiltesnių drabužių, minkštesnių audinių ir blankesnių spalvų. Tad kokius audinius ir spalvas įsileidę į savo spintas būsime madingos?

Žada atskleisti dar daugiau grožio ir stiliaus paslapčių

Klaipėdoje netrukus vyks didžiausias grožio, mados ir stiliaus industrijos renginys Vakarų Lietuvoje "Grožis 2017" ir "Stiliuz 2017". Šiemet pačių įvairiausių sričių specialistai ras dar daugiau įvairių mokymų ir seminarų.

Dėl per siaurų kelnių į ligoninę: kokie pavojai tyko už skinny džinsų (1)

Turėtume būti atsargesni sprausdamiesi į labai aptemptus džinsus, pasirodo, skinny kelnės gali sukelti labai rimtų problemų.

10 stiliaus nelaimėlių apdovanojimuose EMMY 2017

Kino industrijos apdovanojimuose "Emmy" šįmet buvo itin daug blizgesio ir sodrių karališkų spalvų, būtent taip pasipuošusios garsenybės pripažintos stilingiausiomis.