Musulmoniško šydo paslaptys: arabės nebe tokios, kaip anksčiau

 (107)
Rytai – subtili ir intriguojanti tema. Nors ir priblokšti musulmonų pasaulio kontraversiškumo ir neigiamų žinių apie islamo pasekėjus, Vakarų žmonės vis dar labai menkai težino apie musulmonų kultūrą, o ypač – madą.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Įtikėję stereotipu, kad musulmonų moterys nuolat įsivyniojusios į juodus apdarus, nežinome, kad iš tikrųjų jos rengiasi nė kiek ne mažiau ryškiai bei madingai nei vakarietės. „ Islamo religija nedraudžia moteriai būti gražiai. Stilingi drabužiai bei gausybė papuošalų – neatimama moteriškos būtybės dalis“ - sako Melor Wati Darus, kuriantis madingus drabužius musulmonėms.

Dauguma islamo moterų šiandien neužsidengia viso veido. Įprasčiau jas matyti su čadra, skara, apvyniota apie galvą ir kaklą.

Istoriškai šydas atsirado daugeliu šimtmečių anksčiau nei islamas. “ Artimuosiuose Rytuose Asirijos karaliai pirmieji įsakė moteris uždaryti karališkajame hareme ir sugalvojo šydus… Po Artimųjų Rytų veido dangstymas paplito klasikinėje Graikijoje, krikščioniškajame Bizantijos pasaulyje, Persijoje ir Indijoje tarp aukštesnės kastos moterų. Pirmojo šimtmečio metu musulmonai nekreipė dėmesio į moters aprangą… Kai islamas pasiekė kitus kraštus, vietiniai įpročiai, tarp jų ir moterų dangstymas, buvo perimti ankstyvojo laikotarpio musulmonų. Ir tik antrajame islamo šimtmetyje šydas tapo įprastiniu, pirmiausia dėvimas galingųjų ir turtingųjų kaip valdžios simbolis. Šydo dėvėjimas kaip visuotinė taisyklė įsigalėjo tik apie dešimtąjį dešimtmetį.

Daugiau apie tai, ką slepia musulmoniškas šydas, gali paskaityti puikiame DELFI GYVENIMAS straipsnyje, na o mes siūlome pasižiūrėti, kaip rengiasi šiuolaikinės Rytų pasaulio moterys!

A photo posted by @seymatje on Dec 16, 2015 at 10:26am PST


A photo posted by Priya Khan (@priyakhan1392) on Dec 15, 2015 at 12:56am PST

A photo posted by @liliseera on Dec 6, 2015 at 8:50pm PST

A photo posted by @hijabinstastyle on Dec 5, 2015 at 2:14am PST

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

4 džinsų modeliai, kurie privalo atsirasti kiekvienos stilingos moters spintoje

Sakoma, kad džinsų spintoje niekada nebus per daug, tačiau jei pasirinksi stilingus, bet jau laiko patikrintus modelius, tau užteks vos kelių porų. Nuo figūrą formuojančių džinsų iki džinsų aukštu liemeniu – šios keturios poros turėtų būti kiekvienos moters spintoje.