Metalas. Sulaužyto pasaulio skambesys (nuotraukų albumas)(video)

 (60)
Pasaulis atsigręžė į metalą tada, kai "Lordi" nuskynė "Eurovizijos dainų konkurso" laurus. Vieni šaukė iš pasibaisėjimo, kiti ėmė kratyti dar neatžėlusius plaukus. Pasaulį metalas išvydo prieš pusamžį, šiandien senasis metalas merdi, o naujosios sukomercintos jo formos triumfuoja ant didžiųjų scenų.
Adreasas Kisseris iš grupės „Sepultura“

Atsisiųskite mobiliąją programėlęKokia yra metalo muzika ir apie ką ji kalba savo klausytojams DELFI Gatvė pasakoja be užuolankų ir nutylėjimų.

Metalo muziką pradėjo jaunimas, gimęs Šaltojo karo metais. Pasaulis, nugalėjęs fašizmą, nacionalizmą ir kitas senojo pasaulio šmėklas, davė individui laisvę mąstyti savarankiškai ir išreikšti save. Prie ko tai privedė? Prie tamsiausio ir brutaliausio muzikos žanro gimimo - metalo.Šio laikotarpio žmogus vadino save progresyviu, peržengusiu primityvius „akis už akį, dantis už dantį“ gyvenimo lozungus. Pakito tai, ką žmonės vadino tiesa, teisingumu ir morale. Individas triumfavo prieš gamtos dėsniais besiremiantį pasaulį. Buvo stengiamasi išvengti ankstesnių kartų „blogybių“, buvo atsisakoma seno mąstymo, senų žinių, stereotipų, madų…Šio amžiaus žmonės negalėjo pasigirti ryšiu su gamta, kaip jų bendraamžiai hipiai. Prekyba, moderni medicina ir ekonomika sukūrė pasaulį, kuris rūpinosi visais žmogaus poreikiais. Jiems nebereikėjo galvoti, žmonės pradėjo prarasti ryšį su pasauliu, jiems nebereikėjo jo pažinti. Viskas, ko galima buvo norėti, buvo parduotuvių lentynose, viskas, kuo reikėjo tikėti, buvo sukuriama ir pateikta jau “sukramtyta”.

Po antrojo pasaulinio karo pasauliui suskilus į „geruosius“ ir „bloguosius“, o Vietnamo karui atskleidus tuometinio pasaulio žiaurumą ir neteisybes, žmonės tapo nihilistiškais, nusivylusiais gyvenimu, sistema, valstybe ir valdžia .

Metalas kaip naujoji muzikos banga kalbėjo apie mirtį ir šlovino senovės civilizacijas bei jų herojų kovas. Metalas apjungė gotikinį ir progresyvų roką.

Svarbiausia metalo idėja - visi esame mirtingi ir ne visada galime kontroliuoti savo gyvenimą. Toks mąstymas buvo priešprieša tiek hipiams, tiek religiniams judėjimams.

Tai akistata su „bedugne“, kurią pirmasis aprašė F. W. Nyčė. Metalistai žino, kad gyvenimas yra ribotas, kad mes esame ir aukos, ir grobuonys, kad negalime kontroliuoti savo gyvenimo ir mirties.F. W. Nyčė skelbė nihilizmą - tikėjimą, kad nėra jokios tvarkos, išskyrus gamtos dėsnius. Nihilistas nepripažįsta moralės ar vertybių, jam nesvarbūs materialūs dalykai, jis nesibodi smurto, kančios, bjaurumo…F. Nyčė siūlė naująją moralę: jis teisino kerštą, instinktų galią, pyktį, jis vaizdavo žmogų kaip žvėrį, tapusį žiauriu grobuonimi dėl pasaulio kvailybės.

Sunkusis metalas labiausiai žavisi pasaulio pabaiga ir dvasine kančia, gėrio ir blogio priešybėmis.8000 metų prieš Kristų šiaurės Indijoje egzistavo religija, kuri buvo labai panaši į metalistų gyvenimo kodeksą. Buvo tikima, kad gyvenimą žmonės pažįsta per savo pojūčius (akis, ausis, skonį, uoslę, lytėjimą). Šioje religijoje buvo aiškiai jaučiama Fausto dvasia, buvo klausiama, dėl ko verta gyventi.Taigi, buvo prasmė ir buvo mirtis, tačiau nebuvo jokio absoliuto, tokio kaip Dievas ar Rojus, kuris sutaikytų gėrį ir blogį. Kiekvienas individualiai suprato vertybes, dėl kurių verta gyventi ir mirti. Tokios buvo senovės herojinių civilizacijų šaknys.Muzika išreiškia žmogaus vidinį pasaulį. Joje atsiskleidžia tai, kuo žmogus tiki, kas jį kankina ir ko jis iš gyvenimo tikisi arba nesitiki. Metalas skelbė karą banaliems popmuzikos “gabalams”, kurie neturi prasmės ir atkartoja tik materializmą ir vartotojiškumą.

Metalas atgaivino muziką, kuri atspindi herojines vertybes. Metalo šūkis - „dabar, kai niekuo nebetiki, atrask ką nors, kuo verta tikėti“. Metalas atsisako grožio, jis nebijo to, kas yra bjauru ir tamsu.

DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Stilingai ir praktiškai - kokius batelius rinktis 2018 vasaros sezonui

Vasara – tai madingų vakarėlių ir įvairių švenčių metas, kai dažnai tenka sukti galvą, kokius batus išsirinkti, kad šie netrintų kojų, būtų patogūs, tačiau neatsiliktų nuo mados tendencijų.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę

„Mūzų būna daug, ir ne visad – moteris. Tai gali būti detalė, audinys, nauja diena, spalva, faktūra... Kartais kuriant vieną suknelę gimsta naujos idėja ir t. t. Šiandien, kai laikas kainuoja brangiai, kai gyvenimo tempas vis spartėja, net ir tarp dizainerių išskirtinis tampa rankų darbas, įmantrių ornamentų siuvinėjimas rankomis, nes vieno drabužio kūrimas trunka mėnesį ir ilgiau“, – mados namų „Silė“ (FB/ sileraimonda) dizainerė Raimonda Silė.

Vilniaus gatvės mada: ką pavyko pagauti šią savaitę

Kartais labai smagu per pietus prisėsti lauko kavinėje, užsisakyti puodelį kavos ir tiesiog žiūrėti į praeinančius žmones. Skubantys, besišypsantis, atsipalaidavę - įdomu iš šalies stebėti tą kunkuliuojantį gyvenimą su daugybe tokių skirtingų žmonių.

Mados namų INŽI dizainerė pataria, kaip tapti svajonių nuotaka

Panika, džiaugsmas, dvejonės – vestuvių išvakarėse nuotaką apima daugybė įvairiausių emocijų. O jeigu dar suknelė nevisiškai atitinka lūkesčius, jau išties katastrofa... Tad šį kartą - būtent apie tave ir tavo įvaizdį tą svarbiąją dieną.

Vilniaus gatvės mada: laisvė spalvoms ir stilių įvairovei (3)

Šis pavasaris tikrai ypatingas - gegužės mėnuo dar tik įpusėjo, o jau turėjome progą pasidžiaugti maloniai nuteikiančiais saulės spinduliais ir tikrai vasariškai karštais orais.

Naujas džinsų trendas - kainuoja nepigiai, bet dėmesio tikrai sulauksi

Jeigu esi iš tų merginų, kurios visais įmanomais būdais stengiasi atkreipti į save dėmesį - šis naujas džinsų modeliukas tau tikrai tiks!

Madingiausios basutės šiai vasarai

Radai puikią suknelę. Nusilakavai nagus šių metų madingiausia ultravioletine spalva, tad dabar tau reikalingos tik stilingos basutės, padėsiančios užkariauti gatves ryškiu stiliumi.

Pavasariniam įvaizdžiui gyvybės įkvėps stilinga ir praktiška kuprinė

Ilgą, šaltą žiemą iškentusios trokštame gaivumo bei lengvumo, ypač kalbant apie stilių. Storus megztinius aukštu kaklu keičia švelnios medžiagos palaidinės, ilgaaulius batus - sportiniai bateliai, o tamsias rankines - šviesūs krepšiai ar kuprinės.