Lietuvaitės kuriami papuošalai pavergia prabangiu minimalizmu

© Roko Darulio nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Juvelyrika, dedikuota žemei ir ypatingiausiems jos kūriniams – taip naujausią savo papuošalų kolekciją „EARTH“ (ang. Žemė) pristato juvelyrė Simona Samojauskaitė. Atpažįstama dėl išskirtinai grakštaus ir proporcingo minimalistinio braižo, kūrėja savo idėjas sujungė į vientisą deimantais puoštą papuošalų liniją, tapusią didžiausiu ir simboliškiausiu jos projektu.

Kaip teigia pati juvelyrė, naujoji kolekcija yra duoklė tiek žemei, tiek ilgas tradicijas puoselėjančiam juvelyro amatui - žemė žmogui dovanoja deimantus, auksą bei sidabrą, o juvelyras juos sujungia į naują visumą, paverčia prasmę turinčiu meno kūriniu. „Apie šią kolekciją galvojau jau nuo pirmų prisilietimų prie juvelyrikos, – pasakoja S. Samojauskaitė. – Kai rankose laikai gabalėlį aukso ar deimantą, jauti didelę atsakomybę – tai medžiagos, kurioms tūkstančiai metų, kurios įprasmina svarbiausias akimirkas, tampa šeimos vertybių simboliu.“

R. Darulio nuotr.

Kurdama kolekciją S. Samojauskaitė naudojo geltoną bei baltą 750 prabos auksą, sidabrą, baltus ir juodus deimantus, kurie pavirto žiedais, auskarais, grandinėlėmis bei apyrankėmis. Kiekvienas kolekcijoje naudotas deimantas yra atsakingai atrinktas rankomis Antverpene, Belgijoje, bei atitinka „Conflict Free Diamonds“ standartus. Juvelyrė pasakoja, kad Lietuvoje nėra populiaru pristatyti vientisas bei didesnes juvelyrikos kolekcijas – ypač puoštas deimantais -, todėl per metus sukurta kolekcija tapo nemažu asmeniniu ir profesiniu iššūkiu.

R. Darulio nuotr.

Estetiškai naujoji kolekcijai įsilieja į S. Samojauskaitės kūrybinę visatą – išlaikomas Lietuvoje bei už jos ribų atpažįstamas grakštus, švarus minimalistinis braižas, sudėliojami tik patys svarbiausi akcentai. Šios kolekcijos papuošalais galima žaisti, juos derinti tarpusavyje arba su kitais juvelyriniais dirbiniais – tai papuošalai, kurie skirti gyventi ir tapti asmenybės detale, o ne laukti tinkamos progos.

R. Darulio nuotr.

R. Darulio nuotr.

Duoklę laikui bei vertybėms perpasakoja ir kolekcijos fotosesija, kurią S. Samojauskaitė patikėjo mados fotografui Rokui Daruliui. Nuotraukose modelis pozuoja su žirgais Miledi bei Epu, kurių spalvų kontrastas atitinka ir kolekcijai naudotus juodus bei baltus deimantus.

R. Darulio nuotr.

S. Samojauskaitės papuošalai yra kuriami naudojant senas tradicines juvelyrikos technikas. Kūrybai juvelyrė naudoja tik geriausias medžiagas – 750 prabos auksą, 925 prabos sidabrą, deimantus, jūrinius perlus ir natūralų šilką.

R. Darulio nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Stilingai ir praktiškai - kokius batelius rinktis 2018 vasaros sezonui

Vasara – tai madingų vakarėlių ir įvairių švenčių metas, kai dažnai tenka sukti galvą, kokius batus išsirinkti, kad šie netrintų kojų, būtų patogūs, tačiau neatsiliktų nuo mados tendencijų.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę

„Mūzų būna daug, ir ne visad – moteris. Tai gali būti detalė, audinys, nauja diena, spalva, faktūra... Kartais kuriant vieną suknelę gimsta naujos idėja ir t. t. Šiandien, kai laikas kainuoja brangiai, kai gyvenimo tempas vis spartėja, net ir tarp dizainerių išskirtinis tampa rankų darbas, įmantrių ornamentų siuvinėjimas rankomis, nes vieno drabužio kūrimas trunka mėnesį ir ilgiau“, – mados namų „Silė“ (FB/ sileraimonda) dizainerė Raimonda Silė.

Vilniaus gatvės mada: ką pavyko pagauti šią savaitę

Kartais labai smagu per pietus prisėsti lauko kavinėje, užsisakyti puodelį kavos ir tiesiog žiūrėti į praeinančius žmones. Skubantys, besišypsantis, atsipalaidavę - įdomu iš šalies stebėti tą kunkuliuojantį gyvenimą su daugybe tokių skirtingų žmonių.

Mados namų INŽI dizainerė pataria, kaip tapti svajonių nuotaka

Panika, džiaugsmas, dvejonės – vestuvių išvakarėse nuotaką apima daugybė įvairiausių emocijų. O jeigu dar suknelė nevisiškai atitinka lūkesčius, jau išties katastrofa... Tad šį kartą - būtent apie tave ir tavo įvaizdį tą svarbiąją dieną.

Vilniaus gatvės mada: laisvė spalvoms ir stilių įvairovei (3)

Šis pavasaris tikrai ypatingas - gegužės mėnuo dar tik įpusėjo, o jau turėjome progą pasidžiaugti maloniai nuteikiančiais saulės spinduliais ir tikrai vasariškai karštais orais.

Naujas džinsų trendas - kainuoja nepigiai, bet dėmesio tikrai sulauksi

Jeigu esi iš tų merginų, kurios visais įmanomais būdais stengiasi atkreipti į save dėmesį - šis naujas džinsų modeliukas tau tikrai tiks!

Madingiausios basutės šiai vasarai

Radai puikią suknelę. Nusilakavai nagus šių metų madingiausia ultravioletine spalva, tad dabar tau reikalingos tik stilingos basutės, padėsiančios užkariauti gatves ryškiu stiliumi.

Pavasariniam įvaizdžiui gyvybės įkvėps stilinga ir praktiška kuprinė

Ilgą, šaltą žiemą iškentusios trokštame gaivumo bei lengvumo, ypač kalbant apie stilių. Storus megztinius aukštu kaklu keičia švelnios medžiagos palaidinės, ilgaaulius batus - sportiniai bateliai, o tamsias rankines - šviesūs krepšiai ar kuprinės.