Lietuvaitės kuriami papuošalai pavergia prabangiu minimalizmu

© Roko Darulio nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Juvelyrika, dedikuota žemei ir ypatingiausiems jos kūriniams – taip naujausią savo papuošalų kolekciją „EARTH“ (ang. Žemė) pristato juvelyrė Simona Samojauskaitė. Atpažįstama dėl išskirtinai grakštaus ir proporcingo minimalistinio braižo, kūrėja savo idėjas sujungė į vientisą deimantais puoštą papuošalų liniją, tapusią didžiausiu ir simboliškiausiu jos projektu.

Kaip teigia pati juvelyrė, naujoji kolekcija yra duoklė tiek žemei, tiek ilgas tradicijas puoselėjančiam juvelyro amatui - žemė žmogui dovanoja deimantus, auksą bei sidabrą, o juvelyras juos sujungia į naują visumą, paverčia prasmę turinčiu meno kūriniu. „Apie šią kolekciją galvojau jau nuo pirmų prisilietimų prie juvelyrikos, – pasakoja S. Samojauskaitė. – Kai rankose laikai gabalėlį aukso ar deimantą, jauti didelę atsakomybę – tai medžiagos, kurioms tūkstančiai metų, kurios įprasmina svarbiausias akimirkas, tampa šeimos vertybių simboliu.“

R. Darulio nuotr.

Kurdama kolekciją S. Samojauskaitė naudojo geltoną bei baltą 750 prabos auksą, sidabrą, baltus ir juodus deimantus, kurie pavirto žiedais, auskarais, grandinėlėmis bei apyrankėmis. Kiekvienas kolekcijoje naudotas deimantas yra atsakingai atrinktas rankomis Antverpene, Belgijoje, bei atitinka „Conflict Free Diamonds“ standartus. Juvelyrė pasakoja, kad Lietuvoje nėra populiaru pristatyti vientisas bei didesnes juvelyrikos kolekcijas – ypač puoštas deimantais -, todėl per metus sukurta kolekcija tapo nemažu asmeniniu ir profesiniu iššūkiu.

R. Darulio nuotr.

Estetiškai naujoji kolekcijai įsilieja į S. Samojauskaitės kūrybinę visatą – išlaikomas Lietuvoje bei už jos ribų atpažįstamas grakštus, švarus minimalistinis braižas, sudėliojami tik patys svarbiausi akcentai. Šios kolekcijos papuošalais galima žaisti, juos derinti tarpusavyje arba su kitais juvelyriniais dirbiniais – tai papuošalai, kurie skirti gyventi ir tapti asmenybės detale, o ne laukti tinkamos progos.

R. Darulio nuotr.

R. Darulio nuotr.

Duoklę laikui bei vertybėms perpasakoja ir kolekcijos fotosesija, kurią S. Samojauskaitė patikėjo mados fotografui Rokui Daruliui. Nuotraukose modelis pozuoja su žirgais Miledi bei Epu, kurių spalvų kontrastas atitinka ir kolekcijai naudotus juodus bei baltus deimantus.

R. Darulio nuotr.

S. Samojauskaitės papuošalai yra kuriami naudojant senas tradicines juvelyrikos technikas. Kūrybai juvelyrė naudoja tik geriausias medžiagas – 750 prabos auksą, 925 prabos sidabrą, deimantus, jūrinius perlus ir natūralų šilką.

R. Darulio nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Monique: esu visiška batų maniakė

„Batai yra mano visiškas guilty pleasure – negaliu praeiti pro gražius batus ir nepriglausti jų pas save spintoje“, – pisipažįsta Monika Pundziūtė - Monique.

Pavasario - vasaros TOP avalynės gidas pagal stilistę Viktoriją Šaulytę

2018 m. pavasario/vasaros avalynės tendencijos kontrastingos kaip niekada: nuo puošnių, bet subtilių espadrilių, iki grubių sportinių batelių ar 1980-ųjų įkvėptos avalynės smailiu kulniuku. Nuo švelnių pastelinių spalvų, iki ryškių ir akį rėžiančių atspalvių ar tekstūrų – šį pavasarį derinsime nesuderinama.

4 džinsų modeliai, kurie privalo atsirasti kiekvienos stilingos moters spintoje

Sakoma, kad džinsų spintoje niekada nebus per daug, tačiau jei pasirinksi stilingus, bet jau laiko patikrintus modelius, tau užteks vos kelių porų. Nuo figūrą formuojančių džinsų iki džinsų aukštu liemeniu – šios keturios poros turėtų būti kiekvienos moters spintoje.