Kitokia juvelyrika: sidabriniai papuošalai, užrakinantys patirtis ir saugantys troškimus

© Vaidas Jokubauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiuolaikiniame pasaulyje, kur nebelieka aiškios ribos tarp juodos ir baltos, moteriškumo ir vyriškumo, kyla poreikis išsiskirti ne derinantis prie tam tikrų grupių, o išgryninant savo unikalumą. Jei anksčiau vaikytasi tam tikro stiliaus, sakyta „tai madinga, juk tai turi visi“, šiandien esame skatinami ne madingai suvienodėti, o pamiršti kitų vertinimus ir būti savimi.

Tokia filosofija kuria ir prekių ženklas MELLOW by Melita Rus, kaskart naujoje kolekcijoje pateikiantis kažką kitokio, patinkančio tiems, kurie nebijo eiti priešinga kryptimi. Šioje konceptualios juvelyrikos laboratorijoje papuošalai gimsta ne iš tradicinių elementų, o iš tų, kuriuos priešiname su glamūru – statybinių medžiagų.

V. Jokubausko nuotr.

V. Jokubausko nuotr.

Iki šiol Melitos Rus kuriami papuošalai traukdavo žvilgsnius ne tik naudojamomis medžiagomis, bet ir masyvumu, ant moterų kūnų gebančiu priglusti netikėtai gracingai. „Noriu atverti visų vaizduotes kuo plačiau ir sujungti skirtingas patirtis į vieną, nes tai ir kuria unikalią kiekvieno visumą. Paimu tai, kas tvirčiausia, ir sukuriu šių patirčių užraktą: kas pagaminta iš cemento, metalo ar varžtų išliks amžinai ir saugos mūsų patirtis“, – yra sakiusi papuošalų dizainerė.

V. Jokubausko nuotr.

Šiandien MELLOW patirčių užraktai keičiasi, pasak Melitos, naujieji darbai atspindi jos kūrybinę ir asmeninę brandą. Naujai papuošalų kolekcijai dizainerė pasirinko kryptį, kurią anksčiau atmetė, šį kartą rėmėsi tradicine juvelyrika. Kolekcija „Oldnewme’18“ pagaminta iš sidabro (925), delikati, švelni ir priešinga prieš tai vyravusiam grubumui. Visgi papuošalų dizainas primena, kad jie sukurti būtent MELLOW juvelyrikos laboratorijoje. Šalta stilistika, griežtos formos ir varžtus imituojančios detalės vis dar byloja apie skirtingų potyrių spynas.

V. Jokubausko nuotr.

Papuošalų kolekciją „Oldnewme’18“ sudaro 21 sidabrinis aksesuaras, nuo auskarų, pakabukų, žiedų iki apyrankių. Tiek maži, tiek didesni papuošalai palieka įspūdį, tačiau nėra agresyvūs, žybčioja kukliai – tai prabangus ir charakteringas minimalizmas. Prie kiekvieno jų teko paplušėti ne vieną vakarą, darbas pasirėmus į juvelyro stalą Melitai nauja patirtis.

Pagaminusi ir ištobulinusi papuošalus, mergina sako atradusi juvelyriką: ji reikalauja daug kantrybės, atsidavimo, bet kartu ir labai džiugina. Melita, būdama diplomuota ir ne kartą konkursuose apdovanota kostiumo dizainerė, didžiausią kūrybinį pasitenkinimą jaučia kurdama aksesuarus ir konceptualią juvelyriką. Dabar ji pagaliau susipažino ir su giliausias tradicijas puoselėjančiais prabangių papuošalų gamybos metodais.

V. Jokubausko nuotr.

Asketiškus papuošalus dizainerė siūlo segėti ar nešioti po kelis – atkartodami vienas kito formas jie atsiskleidžia visu grožiu. Būtent taip papuošalai buvo įamžinti ir šios kolekcijos fotosesijoje, kurios veidu tapo išraiškingų bruožų tapytoja Gia Ram.

V. Jokubausko nuotr.

Nauja kūrybinė patirtis – tik vienas iššūkis, kurio Melitai nepakako. Mergina nusprendė pirmą kartą su papuošalų kolekcija sudalyvauti „Mados infekcijos“ organizuojamoje „Injekcijoje“. Žengusi drąsų žingsnį nepasigailėjo, jos kolekcija buvo atrinkta „Injekcijos“ finalui. Ką pamatysime ant podiumo, telieka laukti, bet akivaizdu, kad tai bus netikėta ir daugeliui neįprasta. Juk ne kiekvienas minioje išdrįsta eiti atbulomis.

V. Jokubausko nuotr.

V. Jokubausko nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Stilingai ir praktiškai - kokius batelius rinktis 2018 vasaros sezonui

Vasara – tai madingų vakarėlių ir įvairių švenčių metas, kai dažnai tenka sukti galvą, kokius batus išsirinkti, kad šie netrintų kojų, būtų patogūs, tačiau neatsiliktų nuo mados tendencijų.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę

„Mūzų būna daug, ir ne visad – moteris. Tai gali būti detalė, audinys, nauja diena, spalva, faktūra... Kartais kuriant vieną suknelę gimsta naujos idėja ir t. t. Šiandien, kai laikas kainuoja brangiai, kai gyvenimo tempas vis spartėja, net ir tarp dizainerių išskirtinis tampa rankų darbas, įmantrių ornamentų siuvinėjimas rankomis, nes vieno drabužio kūrimas trunka mėnesį ir ilgiau“, – mados namų „Silė“ (FB/ sileraimonda) dizainerė Raimonda Silė.

Vilniaus gatvės mada: ką pavyko pagauti šią savaitę

Kartais labai smagu per pietus prisėsti lauko kavinėje, užsisakyti puodelį kavos ir tiesiog žiūrėti į praeinančius žmones. Skubantys, besišypsantis, atsipalaidavę - įdomu iš šalies stebėti tą kunkuliuojantį gyvenimą su daugybe tokių skirtingų žmonių.

Mados namų INŽI dizainerė pataria, kaip tapti svajonių nuotaka

Panika, džiaugsmas, dvejonės – vestuvių išvakarėse nuotaką apima daugybė įvairiausių emocijų. O jeigu dar suknelė nevisiškai atitinka lūkesčius, jau išties katastrofa... Tad šį kartą - būtent apie tave ir tavo įvaizdį tą svarbiąją dieną.

Vilniaus gatvės mada: laisvė spalvoms ir stilių įvairovei (3)

Šis pavasaris tikrai ypatingas - gegužės mėnuo dar tik įpusėjo, o jau turėjome progą pasidžiaugti maloniai nuteikiančiais saulės spinduliais ir tikrai vasariškai karštais orais.

Naujas džinsų trendas - kainuoja nepigiai, bet dėmesio tikrai sulauksi

Jeigu esi iš tų merginų, kurios visais įmanomais būdais stengiasi atkreipti į save dėmesį - šis naujas džinsų modeliukas tau tikrai tiks!

Madingiausios basutės šiai vasarai

Radai puikią suknelę. Nusilakavai nagus šių metų madingiausia ultravioletine spalva, tad dabar tau reikalingos tik stilingos basutės, padėsiančios užkariauti gatves ryškiu stiliumi.

Pavasariniam įvaizdžiui gyvybės įkvėps stilinga ir praktiška kuprinė

Ilgą, šaltą žiemą iškentusios trokštame gaivumo bei lengvumo, ypač kalbant apie stilių. Storus megztinius aukštu kaklu keičia švelnios medžiagos palaidinės, ilgaaulius batus - sportiniai bateliai, o tamsias rankines - šviesūs krepšiai ar kuprinės.