Kiek kainuoja estų, latvių ir lenkų dizainerių vestuvinės suknelės?

© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pastaruosius kelerius metus lietuvaitės nuotakos vestuvinės suknelės pirkimo įpročius pakeitė ir joms nebeužtenka vien nuomos salono. Jos puikiai išanalizavo AliExpres.com, Lietuvos ir užsienio dizainerius, žino pagrindinius užsienio prekės ženklus, tačiau vienoje iš nuotakų grupių feisbuke pasidomėjus, ar žino ką nors apie latvių ar estų dizainerius, – tyla, nors apie pigius Lenkijos salonus jau sklando legendos, apie lenkų dizainerius taip pat tylima.

Tylą greitai nutrauks vienas renginys, nes 2017 m. sausio 18 dieną Vilniuje, „Kempinski Hotel Cathedral Square“ viešbutyje, susitiks Baltijos šalių dizaineriai, kuriantys nuotakoms. „L`Oréal Professionnel Baltic Bridal Fashion Show“. Jame savo kolekciją pristatys latviai Julija Bridal, estės Kristina Viirpalu, Hanna Korsar ir lenkaitė Agata WOJTKIEWICZ. Šios dizainerės žinomos daliai pasaulio nuotakų. Kas kuria Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje ir kodėl lietuvaitėms nuotakoms tai turėtų rūpėti?

Talentingosios estės Kristina Viirpalu ir Hanna Korsar

Kristina Viirpalu yra viena žymiausių estų dizainerių, kurianti ir nuotakoms. Jos išskirtinumas – juvelyriški rankų darbo mezginiai, kurie suderinti su įvairiomis medžiagomis virsta pasakiškomis vestuvinėmis suknelėmis. Jos ekstravagantiškos, jos mena gilias estų tradicijas, jos visos unikalios ir pritrenkiamos. Kol kas Lietuvoje tokio stiliaus kūrėjo nerasta. Naujausia Kristinos Viirpalu kolekcija yra tarsi mankšta akims – drąsesni peržiūrėję nuotraukas dar labiau atmerkia akis, santūresni greitai spaudžia kitą mygtuką. Nesižavėti šios estės kūryba neįmanoma. Ji užburianti.

2017 m. kolekcijos pristatymas Londone

Antroji estė – jaunoji Hanna Korsar. Ji mokėsi ne tik Estijoje, bet ir Suomijoje, tapo prizininke tarp jaunųjų kūrėjų įvairiuose konkursuose. Jos didžiausia aistra vakariniai ir vestuvių drabužiai. Pagrindinis kūrybos išskirtinumas: delikatūs siluetai, spalvinė gama ir medžiagos faktūros panaudojimas. Jos kūryba išraiškinga ir vestuvių suknelė skirta ypatingai prabangiai šventei.

Video kaip gimsta Hanna Korsar suknelės

Net dviejų butikų savininkai latviai Julija Bridal

Tai šeimos verslas, kurį valdo jau trečia karta nuo 1974 m. Viskas prasidėjo nuo skrybėlių gamybos, veliumų, nuotakų šukuosenų, kol užaugo iki šeimos verslo. Šiuo metu Rygoje atidaryti du butikai, kūrėjai dalyvauja mados savaitėse Latvijoje, Baltarusijoje, Lietuvoje, intensyviai dirba su tarptautine rinka. Daugiausia dėmesio sulaukė PLUS SIZE ir 2016 bei 2017 m. kolekcijos, kur pagrindiniu akcentu siekiama sukelti WOW efektą: išskirtiniai siluetai, nėrinių ir šilko derinimo detalės, įdomūs dekoro sprendimai, spalvotos suknelės, rankovės, naujausioje kolekcijoje rasite net suknelę besilaukiančiai nuotakai. Julija Bridal prekės ženklo atstovai laukia pasirodymo ant podiumo Vilniuje.

2016 - 2017 metų kolekcijos pristatymas

Londone apdovanota lenkaitė Agata WOJTKIEWICZ

Daugybės konkursų nugalėtoja Lenkijoje, Didžiojoje Britanijoje laimėjusi prizus Agata Wojtkiewicz yra pripažinta vestuvių ir vakarinės mados lenkų dizainerė. Jos suknelės skirtos drąsioms ir elegantiškoms nuotakoms. A. Wojtkiewicz moteris, kurioms skiria savo kolekcijas, apibūdina taip: „Neeilinė, žavi... Tegul vestuvės būna geriausias vakarėlis ir tegyvuoja ROKENROLAS!“ Jos suknelės superilgos, seksualios, tačiau nevulgarios, jomis žavisi nuotakos, kurios nori spindėti ir kerėti. Dizainerė žinoma dėl netradicinio vestuvių stiliaus kūrimo – ji gali nuotakai pasiūlyti net odinį švarką.

Agata WOJTKIEWICZ įvaizdinis video

Kiek kainuoja kaimyninių šalių dizainerių kūryba?

Nepatikėsite, tačiau kolekcinės jau sukurtos suknelės kaina svyruoja nuo 750 Eur iki 2500 Eur ir daugiau. Pagal asmeninius norus ir pageidavimus pačių nuotakų ir dizainerio kuriamos unikalios suknelės kainuoja nuo 2500 Eur. „Palyginę su Lietuvos dizainerių kainomis, galime drąsiai teigti, kad jos labai panašios ir kitose Baltijos šalyse. Lietuvos dizaineriai, dirbantys ne vienus metus, būsimoms nuotakoms siūlo sukneles už labai panašias kainas ir skirtumai prasideda derinant individualumus, pvz., kokia medžiaga – linas ar šilkas, kokie nėriniai, kokios dekoro detalės ir t. t.“, – pasakoja dizainerių suknelių salono savininkė Armina Staniulienė.

2017 m. sausio 18 d. Vilniuje, „Kempinski Hotel Cathedral Square“ viešbutyje, susitiks Baltijos šalių dizaineriai, kuriantys nuotakoms. „L`Oréal Professionnel Baltic Bridal Fashion Show“ vadinamas renginys įvyks pirmą kartą ne tik Lietuvos istorijoje, tačiau ir Baltijos šalių mastu. Tai pirmas tokio pobūdžio renginys šiame regione. Daugiau nei 150 kviestinių svečių bus pristatytos naujausios Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos suknelių kolekcijos, skirtos 2017 metų nuotakoms.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Vientisi maudymosi kostiumėliai, kurie padės išryškinanti figūros privalumus

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vientisus maudymosi kostiumėlius, ką pabrėžti, o ko vengti, kad jie geriausiai atitiktų Jūsų figūros tipą, ir kas dabar populiaru, pasakoja „Audimo“ dizainerė Gertrūda Ramūnaitė.

Stilingai ir praktiškai - kokius batelius rinktis 2018 vasaros sezonui

Vasara – tai madingų vakarėlių ir įvairių švenčių metas, kai dažnai tenka sukti galvą, kokius batus išsirinkti, kad šie netrintų kojų, būtų patogūs, tačiau neatsiliktų nuo mados tendencijų.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę

„Mūzų būna daug, ir ne visad – moteris. Tai gali būti detalė, audinys, nauja diena, spalva, faktūra... Kartais kuriant vieną suknelę gimsta naujos idėja ir t. t. Šiandien, kai laikas kainuoja brangiai, kai gyvenimo tempas vis spartėja, net ir tarp dizainerių išskirtinis tampa rankų darbas, įmantrių ornamentų siuvinėjimas rankomis, nes vieno drabužio kūrimas trunka mėnesį ir ilgiau“, – mados namų „Silė“ (FB/ sileraimonda) dizainerė Raimonda Silė.

Vilniaus gatvės mada: ką pavyko pagauti šią savaitę

Kartais labai smagu per pietus prisėsti lauko kavinėje, užsisakyti puodelį kavos ir tiesiog žiūrėti į praeinančius žmones. Skubantys, besišypsantis, atsipalaidavę - įdomu iš šalies stebėti tą kunkuliuojantį gyvenimą su daugybe tokių skirtingų žmonių.

Mados namų INŽI dizainerė pataria, kaip tapti svajonių nuotaka

Panika, džiaugsmas, dvejonės – vestuvių išvakarėse nuotaką apima daugybė įvairiausių emocijų. O jeigu dar suknelė nevisiškai atitinka lūkesčius, jau išties katastrofa... Tad šį kartą - būtent apie tave ir tavo įvaizdį tą svarbiąją dieną.

Vilniaus gatvės mada: laisvė spalvoms ir stilių įvairovei (3)

Šis pavasaris tikrai ypatingas - gegužės mėnuo dar tik įpusėjo, o jau turėjome progą pasidžiaugti maloniai nuteikiančiais saulės spinduliais ir tikrai vasariškai karštais orais.

Naujas džinsų trendas - kainuoja nepigiai, bet dėmesio tikrai sulauksi

Jeigu esi iš tų merginų, kurios visais įmanomais būdais stengiasi atkreipti į save dėmesį - šis naujas džinsų modeliukas tau tikrai tiks!

Madingiausios basutės šiai vasarai

Radai puikią suknelę. Nusilakavai nagus šių metų madingiausia ultravioletine spalva, tad dabar tau reikalingos tik stilingos basutės, padėsiančios užkariauti gatves ryškiu stiliumi.