Kaip teisingai prižiūrėti džinsus

Džinsų priežiūra – kur kas daugiau dėmesio reikalaujanti veikla, nei tai gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Anot „Pando Wear“ įkūrėjo Mariaus Bieliausko, tikri džinsų entuziastai pastaruosius skalbia ne dažniau nei kartą per metus, to priežastis ne apsileidimas, bet priešingai – itin kruopšti rūbo priežiūra.
© Gamintojo

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

M. Bieliauskas atskleidžia daugiau išskirtinių džinso priežiūros metodų, o norinčius susipažinti su denimo ypatybėmis ir išskirtinio dizaino gaminiais, kviečia į naujos „Pando Wear“ rūbų kolekcijos pristatymą, vyksiantį šį šeštadienį.

Džinsinių gaminių pasirinkimas prasideda nuo paprasčiausio veiksmo – pačio rūbo ir medžiagos, iš kurios jis padarytas, atrinkimo. M. Bieliausko teigimu, šiuo metu egzistuojanti itin plati rūbų pasiūla gali šį, atrodo, paprastą procesą apsunkinti, todėl pirmiausia reikia žinoti, ką konkrečiai perkate. „Džinsus galime išskirti į dvi pagrindines rūšis – apdorotus ir neapdorotus džinsus, dar vadinamus „raw denim“. Neapdorotos medžiagos džinsas yra ypatingas tuo, kad paskutinėje gamybos stadijoje jis nėra skalbiamas, ištrinamas ar įplėšiamas. Dėl šios priežasties pastarieji yra stangrūs, sodresnės spalvos. Renkantis džinsus svarbu atkreipti dėmesį ir į vidinę siūlę – uždaros siūlės džinsai, geriau žinomi kaip „selvedge“, dažniausiai tarnauja ilgiau“, – pasakojo M. Bieliauskas.

Gamintojo nuotr.

Džinso priežiūra priklauso nuo to, ar šis yra apdorotas, ar ne. Pavyzdžiui, neapdoroti džinsai daug stangresni, pastariesiems reikia daugiau rūpesčio. Jie ilgiau prisitaiko prie žmogaus kūno linijų, kai „raw denim“ džinsai galiausiai prisitaiko prie žmogaus, jie tampa tarsi antrąja oda. „Kuo dažniau mūvėsite džinsus – tuo greičiau jie taps patogūs. Neapdorotas džinsas – itin asmeniškas rūbas, tokie išsitrina ir nublunka pagal konkrečius žmogaus įpročius, tai priklaus nuo to, kurioje kišenėje laikomas telefonas ar piniginė. „Raw denim“ medžiagos rūbais turėtų susidomėti tie, kas nenori, jog džinsų gamykla nuspręstų už juos, kurioje vietoje išsitrins ar susiplėšys džinsas. Taip pat svarbu ne tik rūbo nešiojimas, bet ir tai, kur pastarąjį sandėliuojate. Kadangi neapdorotų džinsų audinys yra nudažytas tik paviršiuje, jo spalva yra ypatingai sodri, liečiantis su kitais audiniais rizikuojama džinso spalva nudažyti ir juos“, – pasakojo M. Bieliauskas.

Gamintojo nuotr.

Labai svarbu nepamiršti, jeigu tai neapdoroti džinsai, pirmasis dalykas, kurį turite padaryti norėdami tinkamai jais pasirūpinti – pamiršti skalbimo mašiną. Priešingu atveju, neteksite sodrios denimo spalvos ir ištrauksite iš skalbyklės net per kelis dydžius mažesnį džinso gaminį. „Ypatingą dėmesį džinsų priežiūrai skiriantiems žmonėms, vietoje skalbimo skalbyklėje džinsus derėtų įdėti į šaldymo kamerą ar ištrinti sniege – žema temperatūra sunaikina bakterijas ir pašalina blogą kvapą, bei mažiau kenkia pačiam audiniui. Kitas sprendimas – skalbimas rankomis, tačiau kuo aukštesnės temperatūros vandenį naudosite, tuo labiau rizikuojate, kad jūsų rūbas nubluks. Skalbti pastaruosius reikėtų ne dažniau, nei kartą per 2-3 mėnesius. Neapdorotą džinsą rekomenduojama skalbti dar rečiau – kartą per pusę metų“, – teigė M. Bieliauskas.

Gamintojo nuotr.

Dar vienas svarbus aspektas – raukšlės. Jos gali reikšti greitesnį besiraukšlėjančių medžiagos vietų nublukimą. Šiais laikais retas kuris po skalbimo lygina savo džinsus, tačiau jei norite ilgiau išlaikyti originalią ir vientisą rūbo spalvą, vertėtų bent kartas nuo karto džinsus išlyginti. Tam, kad išvengtumėte audinio blizgėjimo, juos lyginkite tik išverstus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Vientisi maudymosi kostiumėliai, kurie padės išryškinanti figūros privalumus

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vientisus maudymosi kostiumėlius, ką pabrėžti, o ko vengti, kad jie geriausiai atitiktų Jūsų figūros tipą, ir kas dabar populiaru, pasakoja „Audimo“ dizainerė Gertrūda Ramūnaitė.

Stilingai ir praktiškai - kokius batelius rinktis 2018 vasaros sezonui

Vasara – tai madingų vakarėlių ir įvairių švenčių metas, kai dažnai tenka sukti galvą, kokius batus išsirinkti, kad šie netrintų kojų, būtų patogūs, tačiau neatsiliktų nuo mados tendencijų.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę

„Mūzų būna daug, ir ne visad – moteris. Tai gali būti detalė, audinys, nauja diena, spalva, faktūra... Kartais kuriant vieną suknelę gimsta naujos idėja ir t. t. Šiandien, kai laikas kainuoja brangiai, kai gyvenimo tempas vis spartėja, net ir tarp dizainerių išskirtinis tampa rankų darbas, įmantrių ornamentų siuvinėjimas rankomis, nes vieno drabužio kūrimas trunka mėnesį ir ilgiau“, – mados namų „Silė“ (FB/ sileraimonda) dizainerė Raimonda Silė.

Vilniaus gatvės mada: ką pavyko pagauti šią savaitę

Kartais labai smagu per pietus prisėsti lauko kavinėje, užsisakyti puodelį kavos ir tiesiog žiūrėti į praeinančius žmones. Skubantys, besišypsantis, atsipalaidavę - įdomu iš šalies stebėti tą kunkuliuojantį gyvenimą su daugybe tokių skirtingų žmonių.

Mados namų INŽI dizainerė pataria, kaip tapti svajonių nuotaka

Panika, džiaugsmas, dvejonės – vestuvių išvakarėse nuotaką apima daugybė įvairiausių emocijų. O jeigu dar suknelė nevisiškai atitinka lūkesčius, jau išties katastrofa... Tad šį kartą - būtent apie tave ir tavo įvaizdį tą svarbiąją dieną.

Vilniaus gatvės mada: laisvė spalvoms ir stilių įvairovei (3)

Šis pavasaris tikrai ypatingas - gegužės mėnuo dar tik įpusėjo, o jau turėjome progą pasidžiaugti maloniai nuteikiančiais saulės spinduliais ir tikrai vasariškai karštais orais.

Naujas džinsų trendas - kainuoja nepigiai, bet dėmesio tikrai sulauksi

Jeigu esi iš tų merginų, kurios visais įmanomais būdais stengiasi atkreipti į save dėmesį - šis naujas džinsų modeliukas tau tikrai tiks!

Madingiausios basutės šiai vasarai

Radai puikią suknelę. Nusilakavai nagus šių metų madingiausia ultravioletine spalva, tad dabar tau reikalingos tik stilingos basutės, padėsiančios užkariauti gatves ryškiu stiliumi.