8 kg sveriančios rankinės, 10 kg - drabužiai, 30 metų senumo audiniai ir kiti negirdėti faktai iš "Mados infekcijos"

Šiuolaikinio meno centre mados kerus skleidė jau devyniolikta „Mados infekcija“. Didžiausio šalies mados festivalio metu buvo pristatyta 18 kolekcijų, kurias specialiai šiam renginiui sukūrė Lietuvos dizaineriai bei svečiai iš užsienio.
© Tautvydo Stuko nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Šių metų festivalio įvaizdžio įkvėpimas – Bauhaus meno mokykla, kurios bendruomenėje ekspromtu gimusios idėjos tapdavo įkvėpimu vėliau kuriamiems darbams, spektakliams, pasirodymams. Akcentuojama visų kūrybinių industrijų priklausomybė viena nuo kitos, nes tik bendradarbiaujant galima sukurti didingą meninį rezultatą.

2. Renginio erdvių scenografijoje dominavo trys spalvos (geltona, raudona, mėlyna), trys formos (trikampis, kvadratas, apskritimas), trys tūriai (kubas, kamuolys, piramidė). Įrengimui sunaudotos medžiagos skaičiuojamos šimtais kilogramų, kilometrais ir penkiomis paromis nenutrūkstamo darbo.

T. Stuko nuotr.

3. Festivalyje netrūko šviežio kraujo ir jaunatviškų idėjų. Naujausias kolekcijas pristatė 6 rudenį vykusiame konkurse „Injekcija“ nugalėję dizaineriai: 2RU2RA, Nikė Kotryna Kvedarauskaitė, Vaida Januškevičiūtė, Patricija Regesaitė, Pauliaus Leono ir Viktorijos Rosenberg tandemas bei Živilė Aleknavičiūtė.

4. Nuosekliai kūrybinį kelią tęsiantys dizaineriai – Thom Bara, Ugnė Martinaitytė, Morta Nakaitė, Liucija Kvašytė – parodė jau ne pirmą kolekciją ant „Mados infekcijos“ podiumo.

5. Per dvi festivalio dienas renginio svečiai išvydo ir žinomų Lietuvos dizainerių kolekcijas. Ovacijų sulaukė dizaineriai Laura Dailidėnienė, Kristina Kruopienytė, Diana Paukštytė, Lina Gudanavičiūtė, Sandra Straukaitė.

T. Stuko nuotr.

6. Pirmą renginio dieną pristatyta paskutinė Egidijaus Sidaro kolekcija. Artimiausi dizainerio draugai sudėliojo paskutinius taškus, kad ji būtų pademonstruota festivalio metu.

T. Stuko nuotr.

7. Parodytos dvi kolekcijos iš Lenkijos, kurias sukūrė dizaineriai Jaroslaw Evert ir Klaudia Markiewicz.

8. 2RU2RA kolekcijos pristatymo metu modeliai nešėsi keturis stiklinius lagaminus, sukurtus specialiai šiam pasirodymui. Kiekviename jų buvo po 3 litrus juodo rašalo. Vieno lagamino svoris – apie 8 kg. Suknelėms buvo panaudota daugiau nei 1000 vardinių kniedžių, kurių bendras svoris – virš 10 kg.

9. Paulius Leonas ir Viktorija Rosenberg visą kolekciją „anti.Mas“ siuvo patys. Prieš masinę madą nusiteikę dizaineriai norėjo, kad šie drabužiai būtų tik jų rankų darbo. Nemažą dalį medžiagų jie taip pat sukūrė patys.

10. Dalis Vaidos Januškevičiūtės kolekcijos „Boredom“ modelių sukurti iš draugų suneštų ar senienų parduotuvėse rastų audinių (kai kuriems jų – per 30 metų). Kurdama vyriškus modelius dizainerė panaudojo savo senelio kostiumą, jo detales. Kolekcijoje taip pat buvo panaudota virš 200 ženkliukų, pirktų iš Klaipėdos ir Kauno antikvariatų bei atvežtų draugo iš Čekijos, kuriuos jo šeima rinko daugiau nei 40 metų.

12. Ugnės Martinaitytės kolekcijos „Data – Paranoia“ svarbus akcentas – kuprinės, kurios buvo pagamintos iš vienspalvio ir kolekcijos raštu marginto fūrinio tento.

13. Kristina Kruopienytė skatina naudoti ir kurti atsakingai. Savo kolekcijoje ji naudojo kutus, kuriuos dizainerės komanda karpė iš likusių nuo gamybos trikotažo atraižų.

T. Stuko nuotr.

14. 18 kolekcijų demonstravo virš 300 modelių. Daugumą jų dizaineriai atsirinko prieš festivalį.

15. Šiame festivalyje populiariu modeliu buvo dainininkas Gabrielius Vagelis. Per abi festivalio dienas jis pademonstravo 4 dizainerių kolekcijas. Ant podiumo žiūrovai išvydo ir smuikininkę Lorą Kmieliauskaitę, pasaulinio garso modelį Rasą Žukauskaitę.

16. Šių metų festivalio makiažo tendencija – natūralumas. Meistrai dažydami modelius dažniausiai rankose laikė kreminę pudrą ir lūpų blizgesį.

17. Per pertraukas tarp kolekcijų demonstravimo renginio svečiai suvalgė 1500 porcijų ledų.

18. Balandį „Mados infekcija“ kviečia į POP UP parduotuvę, kur bus galima iš arti pamatyti ir įsigyti ant podiumo matytus drabužius bei dar daugiau dizainerių kūrinių.

Tautvydo Stuko nuotraukos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Monique: esu visiška batų maniakė

„Batai yra mano visiškas guilty pleasure – negaliu praeiti pro gražius batus ir nepriglausti jų pas save spintoje“, – pisipažįsta Monika Pundziūtė - Monique.

Pavasario - vasaros TOP avalynės gidas pagal stilistę Viktoriją Šaulytę

2018 m. pavasario/vasaros avalynės tendencijos kontrastingos kaip niekada: nuo puošnių, bet subtilių espadrilių, iki grubių sportinių batelių ar 1980-ųjų įkvėptos avalynės smailiu kulniuku. Nuo švelnių pastelinių spalvų, iki ryškių ir akį rėžiančių atspalvių ar tekstūrų – šį pavasarį derinsime nesuderinama.

4 džinsų modeliai, kurie privalo atsirasti kiekvienos stilingos moters spintoje

Sakoma, kad džinsų spintoje niekada nebus per daug, tačiau jei pasirinksi stilingus, bet jau laiko patikrintus modelius, tau užteks vos kelių porų. Nuo figūrą formuojančių džinsų iki džinsų aukštu liemeniu – šios keturios poros turėtų būti kiekvienos moters spintoje.