8 kg sveriančios rankinės, 10 kg - drabužiai, 30 metų senumo audiniai ir kiti negirdėti faktai iš "Mados infekcijos"

Šiuolaikinio meno centre mados kerus skleidė jau devyniolikta „Mados infekcija“. Didžiausio šalies mados festivalio metu buvo pristatyta 18 kolekcijų, kurias specialiai šiam renginiui sukūrė Lietuvos dizaineriai bei svečiai iš užsienio.
© Tautvydo Stuko nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Šių metų festivalio įvaizdžio įkvėpimas – Bauhaus meno mokykla, kurios bendruomenėje ekspromtu gimusios idėjos tapdavo įkvėpimu vėliau kuriamiems darbams, spektakliams, pasirodymams. Akcentuojama visų kūrybinių industrijų priklausomybė viena nuo kitos, nes tik bendradarbiaujant galima sukurti didingą meninį rezultatą.

2. Renginio erdvių scenografijoje dominavo trys spalvos (geltona, raudona, mėlyna), trys formos (trikampis, kvadratas, apskritimas), trys tūriai (kubas, kamuolys, piramidė). Įrengimui sunaudotos medžiagos skaičiuojamos šimtais kilogramų, kilometrais ir penkiomis paromis nenutrūkstamo darbo.

T. Stuko nuotr.

3. Festivalyje netrūko šviežio kraujo ir jaunatviškų idėjų. Naujausias kolekcijas pristatė 6 rudenį vykusiame konkurse „Injekcija“ nugalėję dizaineriai: 2RU2RA, Nikė Kotryna Kvedarauskaitė, Vaida Januškevičiūtė, Patricija Regesaitė, Pauliaus Leono ir Viktorijos Rosenberg tandemas bei Živilė Aleknavičiūtė.

4. Nuosekliai kūrybinį kelią tęsiantys dizaineriai – Thom Bara, Ugnė Martinaitytė, Morta Nakaitė, Liucija Kvašytė – parodė jau ne pirmą kolekciją ant „Mados infekcijos“ podiumo.

5. Per dvi festivalio dienas renginio svečiai išvydo ir žinomų Lietuvos dizainerių kolekcijas. Ovacijų sulaukė dizaineriai Laura Dailidėnienė, Kristina Kruopienytė, Diana Paukštytė, Lina Gudanavičiūtė, Sandra Straukaitė.

T. Stuko nuotr.

6. Pirmą renginio dieną pristatyta paskutinė Egidijaus Sidaro kolekcija. Artimiausi dizainerio draugai sudėliojo paskutinius taškus, kad ji būtų pademonstruota festivalio metu.

T. Stuko nuotr.

7. Parodytos dvi kolekcijos iš Lenkijos, kurias sukūrė dizaineriai Jaroslaw Evert ir Klaudia Markiewicz.

8. 2RU2RA kolekcijos pristatymo metu modeliai nešėsi keturis stiklinius lagaminus, sukurtus specialiai šiam pasirodymui. Kiekviename jų buvo po 3 litrus juodo rašalo. Vieno lagamino svoris – apie 8 kg. Suknelėms buvo panaudota daugiau nei 1000 vardinių kniedžių, kurių bendras svoris – virš 10 kg.

9. Paulius Leonas ir Viktorija Rosenberg visą kolekciją „anti.Mas“ siuvo patys. Prieš masinę madą nusiteikę dizaineriai norėjo, kad šie drabužiai būtų tik jų rankų darbo. Nemažą dalį medžiagų jie taip pat sukūrė patys.

10. Dalis Vaidos Januškevičiūtės kolekcijos „Boredom“ modelių sukurti iš draugų suneštų ar senienų parduotuvėse rastų audinių (kai kuriems jų – per 30 metų). Kurdama vyriškus modelius dizainerė panaudojo savo senelio kostiumą, jo detales. Kolekcijoje taip pat buvo panaudota virš 200 ženkliukų, pirktų iš Klaipėdos ir Kauno antikvariatų bei atvežtų draugo iš Čekijos, kuriuos jo šeima rinko daugiau nei 40 metų.

12. Ugnės Martinaitytės kolekcijos „Data – Paranoia“ svarbus akcentas – kuprinės, kurios buvo pagamintos iš vienspalvio ir kolekcijos raštu marginto fūrinio tento.

13. Kristina Kruopienytė skatina naudoti ir kurti atsakingai. Savo kolekcijoje ji naudojo kutus, kuriuos dizainerės komanda karpė iš likusių nuo gamybos trikotažo atraižų.

T. Stuko nuotr.

14. 18 kolekcijų demonstravo virš 300 modelių. Daugumą jų dizaineriai atsirinko prieš festivalį.

15. Šiame festivalyje populiariu modeliu buvo dainininkas Gabrielius Vagelis. Per abi festivalio dienas jis pademonstravo 4 dizainerių kolekcijas. Ant podiumo žiūrovai išvydo ir smuikininkę Lorą Kmieliauskaitę, pasaulinio garso modelį Rasą Žukauskaitę.

16. Šių metų festivalio makiažo tendencija – natūralumas. Meistrai dažydami modelius dažniausiai rankose laikė kreminę pudrą ir lūpų blizgesį.

17. Per pertraukas tarp kolekcijų demonstravimo renginio svečiai suvalgė 1500 porcijų ledų.

18. Balandį „Mados infekcija“ kviečia į POP UP parduotuvę, kur bus galima iš arti pamatyti ir įsigyti ant podiumo matytus drabužius bei dar daugiau dizainerių kūrinių.

Tautvydo Stuko nuotraukos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvaizdis

Vientisi maudymosi kostiumėliai, kurie padės išryškinanti figūros privalumus

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vientisus maudymosi kostiumėlius, ką pabrėžti, o ko vengti, kad jie geriausiai atitiktų Jūsų figūros tipą, ir kas dabar populiaru, pasakoja „Audimo“ dizainerė Gertrūda Ramūnaitė.

Stilingai ir praktiškai - kokius batelius rinktis 2018 vasaros sezonui

Vasara – tai madingų vakarėlių ir įvairių švenčių metas, kai dažnai tenka sukti galvą, kokius batus išsirinkti, kad šie netrintų kojų, būtų patogūs, tačiau neatsiliktų nuo mados tendencijų.

Šių metų nuotakos įvaizdis pagal dizainerę Raimondą Silę

„Mūzų būna daug, ir ne visad – moteris. Tai gali būti detalė, audinys, nauja diena, spalva, faktūra... Kartais kuriant vieną suknelę gimsta naujos idėja ir t. t. Šiandien, kai laikas kainuoja brangiai, kai gyvenimo tempas vis spartėja, net ir tarp dizainerių išskirtinis tampa rankų darbas, įmantrių ornamentų siuvinėjimas rankomis, nes vieno drabužio kūrimas trunka mėnesį ir ilgiau“, – mados namų „Silė“ (FB/ sileraimonda) dizainerė Raimonda Silė.

Vilniaus gatvės mada: ką pavyko pagauti šią savaitę

Kartais labai smagu per pietus prisėsti lauko kavinėje, užsisakyti puodelį kavos ir tiesiog žiūrėti į praeinančius žmones. Skubantys, besišypsantis, atsipalaidavę - įdomu iš šalies stebėti tą kunkuliuojantį gyvenimą su daugybe tokių skirtingų žmonių.

Mados namų INŽI dizainerė pataria, kaip tapti svajonių nuotaka

Panika, džiaugsmas, dvejonės – vestuvių išvakarėse nuotaką apima daugybė įvairiausių emocijų. O jeigu dar suknelė nevisiškai atitinka lūkesčius, jau išties katastrofa... Tad šį kartą - būtent apie tave ir tavo įvaizdį tą svarbiąją dieną.

Vilniaus gatvės mada: laisvė spalvoms ir stilių įvairovei (3)

Šis pavasaris tikrai ypatingas - gegužės mėnuo dar tik įpusėjo, o jau turėjome progą pasidžiaugti maloniai nuteikiančiais saulės spinduliais ir tikrai vasariškai karštais orais.

Naujas džinsų trendas - kainuoja nepigiai, bet dėmesio tikrai sulauksi

Jeigu esi iš tų merginų, kurios visais įmanomais būdais stengiasi atkreipti į save dėmesį - šis naujas džinsų modeliukas tau tikrai tiks!

Madingiausios basutės šiai vasarai

Radai puikią suknelę. Nusilakavai nagus šių metų madingiausia ultravioletine spalva, tad dabar tau reikalingos tik stilingos basutės, padėsiančios užkariauti gatves ryškiu stiliumi.