Reklama

Viskas, ką turėtum žinoti apie lūpų putlinimą

 (3)
Raudonos, sultingos, vos pravertos, minkštos ir putlios, laukiančios bučinio, besijuokiančios... Nieko keista, kad vyrų žvilgsnis nuo moters akių išsyk leidžiasi prie lūpų. Neretai ten ir pasilieka. Ką daryti, jei gamta neapdovanojo išraiškingomis lūpomis, pataria plastinės chirurgijos klinikos „Vitkus Clinic“ specialistai.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Lūpos – kaip vyšnios, kokios jos ryškios. Prisirpusios uogos – tavo lūpos man patinka labai“, – dainuoja viena lietuvių grupė. Apdainuoti vertų lūpų norėtų kiekviena, bet ne visoms gamta jas duoda. Laimė, šį trūkumą galima labai lengvai pakoreguoti. Pasak „Vitkus Clinic“ gydytojos dermatovenerologės Julijos Mozūraitienės, lūpų putlinimas – viena paprasčiausių ir greičiausių procedūrų.

Noriu putlesnių!

Pasak gydytojos, lūpų didinti dažniausiai ateina jaunos merginos. Daugumos jų lūpos iš prigimties pernelyg siauros, tad norisi šią gamtos klaidą ištaisyti. Storinti ir taip putlias lūpas dažniau ryžtasi pramogų pasaulio atstovės, modeliai.

„Dauguma merginų nori, kad pakoreguotos lūpos atrodytų kuo natūraliau. Būna, net vyrai nepastebi, kad buvo atlikta procedūra“, – teigia J. Mozūraitienė. Pasitaiko klienčių, kurių lūpos normalaus dydžio, bet oda suglebusi, su daug raukšlelių. Arba viena lūpa pernelyg maža, lyginant su kita. Dėl šios procedūros kreipiasi vis daugiau vyresnio amžiaus moterų, nes metams bėgant lūpos siaurėja, tarsi sulenda į vidų, o tai labai sendina.

„Populiariausias lūpų putlinimo metodas – hialurono rūgšties užpildai, – sako J. Mozūraitienė. – Sušvirkštus hialurono rūgšties, lūpos tampa sultingesnės, oda išsilygina. Poveikis išlieka maždaug metus, paskui procedūrą reikia kartoti. Rezultatas priklauso ne tik nuo užpildo klampumo, tankumo, bet ir nuo individualių organizmo savybių. Pasitaiko, kai lūpos išlieka putlios dvejus metus ar ilgiau. Beje, jei organizmas linkęs greitai skaidyti hialurono rūgštį, šis lūpų didinimo metodas netinka. “

Jei pageidaujama ilgiau išliekančio poveikio ir natūralesnių metodų, galima rinktis lūpų didinimą savais riebalais. Tai sudėtingesnė procedūra, įprastai ją atlieka plastikos chirurgai. Iš pilvo ar kitos zonos paimama riebalų, jie specialiai apdorojami ir sušvirkščiami į lūpas. Procedūros minusas – ne visi riebalai vienodai prigyja, dalis ištirpsta, tad gali tekti operaciją kartoti. Trečias būdas – silikono implantai. Šis metodas Lietuvoje taikomas palyginti retai, tai – jau rimtesnė operacija: tenka daryti pjūvius ir dėti implantus.

Gelbėkit, dingo kontūras!

Putlumas – dar ne viskas. Ne mažiau svarbi ir daili lūpų forma – primenanti širdelę, gundanti. Deja, ne visos gali tokia pasidžiaugti. Pasak gydytojos, kontūras gali būti neryškus iš prigimties, jį gali sudarkyti dažnos herpeso infekcijos. Vis dėlto dažniausiai kontūrą išblunkina laikas. Maža to, odai senstant aplink lūpas susimeta daug smulkių raukšlelių, ypač – rūkančioms moterims.

„Tokiais atvejais hialurono rūgšties švirkščiama į lūpų kontūrą, – aiškina J. Mozūraitienė. – Jis iškart iškyla, išryškėja. Kartu išsilygina ir raukšlelės. Moteris atjaunėja mažiausiai 5 metais.“
Lūpų kontūras gali būti ryškinamas ir kosmetiniais siūlais. Jie laiko dvejus trejus metus. Siūlams tirpstant, toje vietoje susidaro kolageno sankaupų, tad dar kurį laiką kontūrą palaiko jos.

Ar labai skauda? Juk lūpos – tokios jautrios... J. Mozūraitienė sako, kad dauguma jos pacienčių dūrių pojūtį lygina su uodo įkandimu. Prieš procedūrą lūpos patepamos tepaliuku skausmui malšinti. Be to, hialurono užpilduose yra stipriai skausmą malšinančio lidokaino, tad kiekvienas dūris vis mažiau juntamas.

Lūpų korekcijos procedūra trunka 15–30 minučių, iškart po jos galima eiti namo. Dažniausia komplikacija – kraujosruvos, bet ir jų susidaro ne visoms. Pirmomis dienomis lūpos gali būti linkusios džiūti, tad reikėtų jas kartkartėmis patepti vazelinu ar higieniniu pieštuku. Pudruoti ir dažyti galima jau kitą dieną. Pirmąją savaitę rekomenduojama vengti soliariumų, pirčių, intensyviai nesportuoti. Galutiniu rezultatu bus galima džiaugtis po savaitės ar dviejų, kai patinimas atslūgs ir gražiai pasiskirstys hialuronas.

O jeigu...

… susiformuoja ančiuko lūpos? „Taip nutinka, kai į viršutinės lūpos centrą sušvirkščiama per daug užpildo ir ji užsiriečia. Taip pat kai pernelyg paryškinamas kontūras, – sako gydytoja J.Mozūraitienė. – Kaskart reikia įvertinti moters anatominę lūpų formą. Būna, iškart matai, kad suleidus daugiau užpildo lūpa bus linkusi riestis.“

… nori lūpų kaip Angelinos Jolie? Labai nutolti nuo gamtos duotų formų nepatartina, tad geriau nenešti gydytojui savo svajonių lūpų nuotraukų. Naujų nesukursi, reikia tobulinti tas, kurias turi.

… susidarė gumulėlių? „Jų gali susidaryti, kai užpildas sušvirkščiamas per arti paviršiaus arba suskyla hialuronas. Mūsų klinikoje naudojami labai geros kokybės užpildai, tad tokių dalykų nenutinka“, – pabrėžia J. Mozūraitienė. Tokius gumuliukus siūloma atsargiai pamasažuoti, kad tolygiau pasiskirstytų hialuronas. Tik nepainiok – sukietėjimai gali būti ir tiesiog organizmo reakcija į dūrius. Tokie patinimai atslūgsta savaime.

… lūpos atrodo asimetriškos? „Absoliuti simetrija gamtoje neegzistuoja, – teigia J. Mozūraitienė. – Suleidus užpildų, toji įgimta anatominė asimetrija gali išryškėti. Jei tai labai matyti, galima į vieną pusę leisti kiek daugiau preparato.“

… tikėjaisi visai ko kita? Pirmiausia reikėtų bent porą savaičių palaukti, tik tada bus matyti tikrasis rezultatas. Galiausiai hialuronas pamažu absorbuosis, tad šie pokyčiai nėra amžini. Kritiniais atvejais galima suleisti hialuronidazės – už HA rūgšties skilimą atsakingo fermento, kurį natūraliai gamina žmogaus organizmas.

… bijai nebejausti bučinio skonio? J. Mozūraitienės tikinimu, lūpos jautrumo tikrai nepraranda, tik kartais tampa šiek tiek tankesnės, kietesnės. Tai gali būti naujas, tačiau nebūtinai nemalonus pojūtis.

Kas patinka labiausiai?

Plastinės chirurgijos klinikos „Vitkus Clinic“ specialistai atvirauja, kokias operacijas labiausiai mėgsta jų pacientės ir... jie patys.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas profesorius Kęstutis Vitkus:
„Man labiausiai patinka atlikti veido patempimo operacijas. Pašalinti trūkumus nepakeičiant veido bruožų – ir medicina, ir menas. Tai – viena sudėtingiausių plastinių operacijų, bet ir rezultatas labiausiai džiugina ir mane, ir mano pacientes.“

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Renaldas Vaičiūnas:
„Dažniausiai tenka operuoti vokus ir krūtis, tikriausiai dėl to, kad krūtys siejamos su moteriškumu, o užkritę vokai kuria nuovargio įspūdį. Man labiausiai patinka operuoti nosis, taip pat – krūtis, pilvą. Labai nemėgstu siurbti riebalų.“

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Gintaras Papečkys:
„Labiausiai man patinka persodinti riebalus. Tai – plastinės chirurgijos ateitis, žmogus natūraliai atjaunėja mažiausiai 10 metų. Naudojama labai plačiai – ir krūtinei, ir blauzdoms, ir lyties organams koreguoti, bet dažniausiai šitaip tobulinamas veidas.“

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Tautrimas Aštrauskas:
„Daugiausia atlieku krūtų ir veido atjauninimo riebalais operacijų, o labiausiai mėgstu krūtų didinimą implantais ar savais riebalais, krūtų atkūrimo operacijas dėl įgimtų trūkumų arba kai jų netenkama dėl onkologinių ligų.“

Užsakymo nr.: PT_69808074

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Grožis

Įdomu: kaip Lietuvoje pasikeitė požiūris į kosmetiką

Šviesios atminties rašytojo Ričardo Gavelio žmona Nijolė Gavelienė daugybę metų dirbo Lietuvos kongresų ir parodų centre „Litexpo“. Ji stovėjo ir prie šiandien vienos didžiausių grožio industrijos parodų Baltijos šalyse „Pelenė“ pradžių pradžios. Kokia anuomet buvo šiandien 25-erių metų jubiliejų švenčianti grožio paroda?

Blakstienų tušo paslaptys – kaip sukurti nepamirštamą žvilgsnį?

Niekas kitas žvilgsniui nesuteikia tiek gyvumo kaip nepriekaištingai paryškintos blakstienos. Kai ateina laikas išsirinkti labiausiai tinkantį blakstienų tušą, dažnai paklystame didžiulėje jų įvairovėje.

Grožio receptas tiesiai iš lietuvės, kuri konkurse „Miss Europe World“ iškovojo karūną

Vilnietė Julija Krekšina (22 metai) praeitą savaitę Beirute vykusiame konkurse „Miss Europe World 2018“ laimėjo pirmosios vicemis karūną ir titulą. Ši mergina atkreipė į konkursą atvykusių žiniasklaidos atstovų dėmesį.

5 neįtikėtinos gudrybės, kaip panaudoti kokosų aliejų

Dar neišbandei kokosų aliejaus grožiui puoselėti? Pats metas skirti laiko sau, gal jau net šiandien vakare, grįžus iš varginančių darbų.

Juoda modelių industrijos pusė: garsiausios manekenės, kurios yra pernelyg lieknos

Mados pasaulyje jos - nepralenkiamos. Demonstruoja garsiausias dizainerių kolekcijas, pasižymi išlavintu stiliaus pojūčiu, o socialinėse medijose šias merginas seka milijonai sekėjų. Nežinia, kodėl šių žymiausių šiandienos manekenių modelių agentūrų vadovai užsimerkia prieš akivaizdų faktą: jos yra per lieknos net podiumui. Kodėl mados insdustrijoje toks lieknumas vis dar toleruojamas?

Mažos žudikės: pavojingiausios lieknėjimo piliulės

Nemažai moterų tiki: antsvoriui įveikti tinka visos priemonės. O dar taip gundo tie pažadai – sulieknėsi greitai, nevargdama sporto salėje, be jokių dietų ir kitų kančių... Tiesiog geri piliules – ir kilogramai nyksta savaime. Deja, dažniausiai tie preparatai sukelia labai rimtų sveikatos sutrikimų. Ir netgi gali tapti ekspreso bilietu į Anapus.

Meghan Markle žavesio paslaptis? Šios 6 grožio taisyklės (5)

Kuomet kalbama apie moterišką žavesį, dažnai minima genetika. Vis dėlto ne vien ji lemia odos skaistumą, plaukų purumą ar dailius kūno linkius. Būsimoji karališkosios šeimos atstovė, princo Harry sužadėtinė, aktorė Meghan Markle žino, jog išvaizdos puoselėjimas neatsiejamas nuo profesinių bei asmeninių santykių sėkmės siekimo. Ji prasitarė apie šešias svarbiausias grožio taisykles, kurių laikosi nuo ankstyvos jaunystės.

Į kelionę po vitaminų šalį – su „Novis“

Žmogus iš prigimties linkęs eksperimentuoti: jam neužtenka nusiskinti obuolį ir jį suvalgyti. Jis nori iš obuolio išspausti sultis, paskui obuolį sutrinti su bananu. Po obuolio laukia apelsinas, po apelsino – kriaušė. Jeigu ir jūs esate iš tų, kurie paprastame sodo vaisiuje ieško nepaprastų naujosios eros galimybių, tuomet sveikiname: gamtos galia ir technologinis progresas susitinka šveicariškoje virtuvės technikoje „Novis“.

Aktorė Austėja Lukaitė: 5 svarbiausios jos grožio taisyklės

Aktorei ir dainininkei Austėjai Lukaitei – 30 metų, tačiau ji labiau primena studijas pradėjusią mergaičiukę nei suaugusią moterį. Tad ir teiraujasmės: kokios yra šios nuostabiai švytinčios odos paslaptys?