Reklama

Štai kas gali nutikti, jei spuogelius naikinsi degindamasi saulėje

Tikriausiai ir tu jau pastebėjai, kad vasaros metu oda atrodo gaivesnė ir lygesnė, o taip varginantys spuogeliai, regis, užleidžia savo pozicijas. Saulė – geriausias būdas spręsti aknės problemas? Neapsigauk!
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Teigiamas saulės poveikis kovoje su akne – vienas populiariausių mitų, kurį mes skubame paneigti. Kurį laiką gali pastebėti iš tiesų pagerėjusią situaciją: spuogeliai užsitraukia, oda atrodo lygesnė. Tačiau vos tik vasara praeina, aknė sugrįžta ir kovoti su ja būna dar sudėtingiau.

„Veikiamos saulės, odoje esančios riebalinės liaukos prislopsta ir ne taip aktyviai gamina sekretą. Oda pasausėja, be to, įdegus mažiau pastebima pigmentacija, oda atrodo lygesnė. Tačiau jau po kokio mėnesio riebalinės liaukos gauna signalą, kad oda pernelyg sausa, todėl ima gaminti dar daugiau sekreto. Neretai aknė sugrįžta dar stipresnė, nei buvo iki tol, tad saulės efektas yra labai apgaulingas“ – pasakoja dermatologė Dailė Malinauskaitė.

Tiems, kuriems paskirtas medikamentinis aknės gydymas, saulė gali sukelti dar daugiau problemų. Kai kurie aknės gydymui skirti vaistai reaguoja su saule, tad gali iškilti įvairių komplikacijų – pasireikšti alergijos ar kitos organizmo reakcijos, kurios dar labiau pablogina esamą situaciją ir prailgina gydymosi procesą. Kad šių komplikacijų išvengtum, itin svarbu naudoti tinkamas saulės apsaugos priemones ir saugoti veidą nuo žalingų UVA/UVB spindulių kiekvieną dieną.

Deginimosi saulėje taip pat turėtų vengti tie, kurių odoje linkę formuotis uždari komedonai. Į odos paviršių neiškylančius giluminius spuogelius saulė užmaskuoja, tačiau jų vietoje gali susidaryti randeliai ar pigmentinės dėmės, kurias panaikinti tikrai nelengva.

MĖGAUKIMĖS SAULE, TAČIAU RŪPINKIMĖS ODA

Bijoti saulės tikrai nereikia, tačiau saugoti savo odą nuo kenksmingo jos poveikio būtina. Dermatologė Dailė Malinauskaitė pataria savo kosmetinėje turėti dvi svarbiausias priemones – drėkinamąjį ir apsauginį kremą nuo saulės, kurį naudoti reikia pradėti jau tuomet, kai išlenda pirmieji saulės spinduliai.

„Jeigu oda linkusi į aknę, vasaros metu reikėtų naudoti specialius aknės pažeistos odos poreikiams pritaikytus drėkinamuosius kremus. Ir, žinoma, kiekvieną rytą nepamiršti veido patepti riebiai odai skirtu apsauginiu kremu su SPF50 filtru. Jeigu spuogeliai atsiranda ne tik veido, bet ir krūtinės ar nugaros srityje, eidami degintis šias kūno dalis patepkite apsauginiu kremu su SPF30 filtru. Rinkitės tik nekomedogenines ir porų nekemšančias priemones, skirtas specialiai į aknę linkusiai odai“ – pataria dermatologė.

Apsauginį kremą nuo saulės gali naudoti ryte, o vakare veido odą palepink drėkinamuoju kremu. Į aknę linkusios odos priežiūrai skirtas priemones nesunkiai atpažinsi pagal pakuotės spalvą – dauguma gamintojų šios linijos produktus žymi žalia spalva. Dar viena pagalba tavo odai vasaros metu – purškiamas vanduo, kuris padės atgaivinti odą, ją papildomai sudrėkins.

Sužinok daugiau apie savo odą ir teisingą jos priežiūrą: www.aknespotas.lt

Užsakymo nr.: PT_77954385

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Grožis

Kaip tinkamai pasidažyti, turint raustančią veido odą

Kaip pasidaryti nepriekaištingą makiažą, jei turi į raudonį linkusią odą? Nepergyvenk, mes skubame tau į pagalbą!

Dermatologė papasakojo, kodėl rūgštinį veido valymą turėtum patikėti tik profesionalams

Dauguma merginų įsitikinusios, kad viena iš patikimiausių priemonių kovoje su akne – giluminis veido odos valymas. Internete galėtum atrasti daugybę patarimų, kaip atlikti šią procedūrą tiesiog namuose, tačiau neskubėk ir paskaityk, ką apie tai mano specialistai.

Pati madingiausia vasaros šukuosena - tiks kiekvienai ilgaplaukei

Ideali šukuosena yra ta, su kuria nereikia per daug vargti stovint prieš veidrodį. Ir dar - ji turi tikti visiems gyvenimo atvejams. „Žuvies uodega“ yra būtent tas variantas, kuris tiks tiek dieniniam, tiek vakariniam įvaizdžiui, o ir atrodo kur kas geriau kai nebūna super duper tvarkingai sušukuotas.

Štai kas gali nutikti, jei spuogelius naikinsi degindamasi saulėje

Tikriausiai ir tu jau pastebėjai, kad vasaros metu oda atrodo gaivesnė ir lygesnė, o taip varginantys spuogeliai, regis, užleidžia savo pozicijas. Saulė – geriausias būdas spręsti aknės problemas? Neapsigauk!

5 faktai, kurių turbūt nežinojai apie savo raustančius skruostus

Tikėtina, jog pažįsti bent keletą merginų, kurios raudonuoja gerokai dažniau nei kitos – netikėtas klausimas kolegų būryje ar kita nereikšminga smulkmena ir dega it raudonas šviesoforo signalas, o lengvas paraudimas jas lydi visą dieną. Didelė tikimybė, kad viena tų merginų esi tu – nuo rožinės Lietuvoje kenčia netgi vienas iš dešimties gyventojų!

Trys žingsniai raustančios veido odos priežiūrai

Turite jautrią ir raustančią veido odą? Jaučiate kaitimo, deginimo ar dilgčiojimo jausmą? Pateikiame tris žingsnius, kurie padės raudonio kankinamai veido odai.

Populiariausi aknės gydymo būdai: dermatologė pataria, kuriais tikėti neverta

Skiltelė česnako vos per naktį išnaikins kaip visuomet ne laiku iškilusį spuogą, o jei nori, kad oda mažiau riebaluotųsi – plauk ją ūkiniu muilu. Tokių patarimų nesunkiai atrasi panaršiusi internetiniuose forumuose, tik neskubėk to bandyti su savo oda.

Ievos istorija: sėkmingai atsikračiusi aknės, pakeičiau požiūrį į savo odos priežiūrą

Dažnai manoma, kad spuogeliai – tik paauglystės problema, tačiau aknė amžiaus ribų nepaiso. Mūsų istorijos herojė Ieva tai galėtų patvirtinti: paauglystėje atsiradę odos bėrimai taip ir neišnyko, o gydymasis savarankiškai norimų rezultatų nedavė. Tad sulaukusi pasiūlymo mergina nusprendė sudalyvauti kompanijos „Bioderma“ projekte.