Reklama

Plastikos chirurgų patarimai, norinčioms tobulo pilvo

 (6)
Ką dažniausiai tiek vyrai, tiek moterys stengiasi pridengti paplūdimyje? Atspėjai – pilvą. Šiais sportiško kūno kulto laikais stangrus, plokščias pilvas yra daugelio svajonė. Deja, kai kuriems – sunkiai pasiekiama, nes sutvarkyti šią zoną savo pastangomis ne visada įmanoma. Ką daryti tokiu atveju, pataria plastinės chirurgijos klinikos „Vitkus Clinic“ specialistai.
© fotolia.com

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pilvas – tai vieta, kur riebalai labai mėgsta kauptis ir sunkiai tirpsta. Regis, kojos – dailios, rankos – raumeningos, o pilvukas pūpso, ir jokie atsilenkimai ar kiti fiziniai pratimai šios kalvelės nepajėgia ištirpdyti. Tuo pasirūpino gamta – riebalų sluoksnis šioje vietoje padeda apsaugoti pilvo ertmėje slypinčius gyvybiškai svarbius organus. Aišku, kai tas sluoksnis tampa per didelis, organai ne saugomi, o priešingai – apkraunami, taip pat akies vaizdas nedžiugina.

Formoms padailinti – riebalų nusiurbimas

Kai antsvoris nėra labai didelis, bet erzina šiek tiek atsikišęs pilvukas ar lokalios riebalų sankaupos ant juosmens, viršutinėje klubų dalyje, gali pakakti tiesiog riebalų nusiurbimo. Jo metu specialios kaniulės įkišamos per nedidelius 0,5–2 mm pjūvius odoje. „Neseniai riebalams nusiurbti pradėjome naudoti aparatą „Euromi EVA“, kuris skleidžia žemus dažnius. Jie riebalus paverčia skysta tyrele, tad kaniulė slysta lengvai tarsi smuiko smičius per stygas. Riebalinės ląstelės lengviau atidalijamos, galima pašalinti didesnį jų kiekį, mažiau traumuojami aplinkiniai audiniai“,– pasakoja chirurgas Gintaras Papečkys. Šis metodas taip ištobulintas, kad juo netgi galima iš riebalų sumodeliuoti raumeningą, skalbimo lentą primenantį pilvo presą! Aišku, jei raumenukų jau yra, to daryti nereikia – nusiurbus riebalus, jie išryškės natūraliai...

Visi specialistai vieningai laikosi nuomonės, kad šis metodas nėra skirtas svoriui mesti. Rekomenduojama, kad nusiurbiamų riebalų kiekis neviršytų 5 litrų. „Būna, žmogus ateina pas chirurgą ir sako norįs įtilpti į tam tikro dydžio drabužius, tad reikėtų pašalinti tiek ir tiek riebalų. Su tokiais atvejais dažniau tekdavo susidurti dirbant Amerikoje, – pastebi chirurgas profesorius Kęstutis Vitkus. – Deja, jei žmogus nutukęs, riebalų gausu ir poodyje, ir už pilvaplėvės, ir prie vidaus organų. Kaip tokiu atveju nusiurbsi? Tai būtų labai rizikinga operacija, didelis trombozių pavojus. Tokiems pacientams pirmiausia siūlome numesti svorio.“ Riebalų nusiurbimas labai veiksmingas, jei oda jauna, elastinga. Tokia po procedūros gražiau susitraukia.

Numečiau svorį, pilvas liko

Numetus daug svorio, kartais – ir po didesnio riebalų nusiurbimo, tenka šalinti vadinamąją „prijuostę“. Tai – žemiau bambos nukarusi odos ir poodžio dalis. „Tokios operacijos vadinamos dalinėmis, jas paprastai darome moterims ir vyrams po svorio metimo, skrandžio mažinimo, kai netenkama po 40–50 kg, – sako chirurgas Tautrimas Aštrauskas. – Tiek suliesėjus, oda negali susitraukti pati, tad tenka ją nupjauti.“ Pjūvis daromas ties bikinio plaukų juosta, tad paprastai yra nematomas ir lengvai pridengiamas kelnaitėmis. Beje, pilvo sienos operacijos padeda iš dalies atsikratyti ir kitos dažnos gimdžiusių moterų ar daug antsvorio turėjusių žmonių bėdos – strijų. Dalis jų išsipjauna su oda, likusios pasitempia, todėl pašviesėja, tampa mažiau matomos. Neretai tokia operacija derinama su riebalų nusiurbimu – patempus pilvo odą matyti, kur liko nedailių riebalų sankaupų, tad jos pašalinamos.

Jaunų mamyčių bėdos

Bene daugiausia pilvo zonos operacijų atliekama dėl tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimo po nėštumo ir gimdymo. Taip nutikti gali visoms. „Ar išsiskirs pilvo raumenys, priklauso nuo genetikos, jungiamojo audinio elastingumo, – sako prof. Kęstutis Vitkus. – Moterų audiniai elastingesni. Tai padeda joms išnešioti kūdikį, bet yra ir kitas lazdos galas – tokie raumenys sunkiau grįžta į pradinę padėtį, neretai susiformuoja išvaržų. Kartais jos yra tokios didelės, kad apžiūrinėdamas gali tarp tiesiųjų raumenų net delną įkišti. Tai jau ne tik negražu, bet ir pavojinga.“ Dažnai taip nutinka dėl daugiavaisių nėštumų – laukiantis dvynukų, trynukų.

Pasak chirurgo T. Aštrausko, nutylimi ir cezario pjūvių padariniai. „Šie pjūviai atliekami pernelyg dažnai, kartais vien dėl tariamo patogumo, bet svarbu žinoti, kad atliekant šiuos pjūvius neretai pažeidžiami tiesiųjų raumenų nervai, todėl raumenys negali susitraukti“, – atkreipia dėmesį chirurgas. Joks sportas tokiu atveju nepadės, tad tenka atlikti vieną sudėtingiausių operacijų – visos pilvo sienos plastinę operaciją, per kurią susiuvami tiesieji pilvo raumenys. Kartais, kad būtų tvirčiau, dedamas specialus tinklelis. Pjūvis neretai apima zoną nuo krūtinkaulio iki gaktos. Jei reikia, pašalinamas ir odos bei poodžio perteklius. Pasak profesoriaus K. Vitkaus, per šią operaciją bamba perkeliama į kitą vietą ar netgi suformuojama nauja. Ar tai nepavojinga? „Ne, nes bamba yra rudimentas, likęs nupjovus virkštelę, ji jokios funkcijos neatlieka. Beje, bambos operacijas neretai darosi ir tie, kurie nuo vaikystės turi jas ne itin gražias, išvirtusias. Po operacijos bambytės būna labai gražios“, – teigia chirurgas K.Vitkus.

Ką reikia žinoti apie pilvo plastines operacijas?
*Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą, trunka 2–4 valandas.
* Pirmos dvi pooperacinės paros paprastai praleidžiamos klinikoje.
* Į darbą galima grįžti maždaug po 2 savaičių.
* Apie 6 savaites tenka segėti specialų korsetą.
*Apie 2 mėnesius juntamas tempimo jausmas.
* Sportuoti ar kelti sunkius daiktus galima maždaug po 3 mėnesių.

Ar po operacijos galėsiu išnešioti kūdikį?
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas prof. Kęstutis Vitkus:

„Siūlai, kuriais siuvami pilvo raumenys, yra tokie stiprūs, kad stipriai verždamas gali jais pirštinę prapjauti. Ir kartu jie yra pakankamai elastingi. Jei moteris ateityje vėl pastotų, pilvas be problemų išsitemptų, o pagimdžius grįžtų į vietą.“

O jei riebalai ataugs?
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Tautrimas Aštrauskas:

„Nei nusiurbti, nei išpjauti riebalai neatauga, riebalų ląstelės pašalinamos visiems laikams. Neišsigąskite, iškart po operacijos audiniai būna patinę, todėl žmogus gali ir netilpti į tuos dtabužius, kuriuos vilkėjo prieš ją. Rezultatas ima džiuginti po 4–6 mėnesių.“

Gal pakaktų tiesiog pasportuoti?
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Renaldas Vaičiūnas:

„Mitas, kad pilvo plastinės operacijos atliekamos tinginiams. Niekas nepuola guldyti ant operacinio stalo, jei problemą įmanoma išspręsti kitais būdais. Deja, joks sportas nepadės susitraukti po gimdymo išsiskyrusiems raumenims ir nesustangrins odos netekus daug svorio.“

O jei nusiurbus riebalų liks duobučių?
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Gintaras Papečkys:

„Duobelių atsiranda, jei riebalai nusiurbiami netolygiai. Nelygumams paslėpti kai kurie chirurgai neretai palieka apie 1,5 cm riebalinį sluoksnį. Laimė, mūsų naudojamas aparatas „Euromi EVA“ leidžia taip gražiai ir tolygiai pašalinti riebalų ląsteles, kad duobelių nesusidaro.“

Ar verta taip kankintis vien dėl estetikos?
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Jelena Romanova:

„Išsiskyrus raumenims, pro išvaržą gali imti lįsti pilvo turinys. „Prijuostė“ taip pat kelia nepatogumų – galimi iššutimai, trynimas, net žaizdos. Be to, ir estetika svarbi. Žmogus varžosi ne tik nusirengti paplūdimyje, bet ir apsivilkti patinkančių drabužių: siauro kostiumo ar prigludusios suknelės.“

Užsakymo nr.: PT_68084322

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Grožis

Grožio receptas tiesiai iš lietuvės, kuri konkurse „Miss Europe World“ iškovojo karūną

Vilnietė Julija Krekšina (22 metai) praeitą savaitę Beirute vykusiame konkurse „Miss Europe World 2018“ laimėjo pirmosios vicemis karūną ir titulą. Ši mergina atkreipė į konkursą atvykusių žiniasklaidos atstovų dėmesį.

5 neįtikėtinos gudrybės, kaip panaudoti kokosų aliejų

Dar neišbandei kokosų aliejaus grožiui puoselėti? Pats metas skirti laiko sau, gal jau net šiandien vakare, grįžus iš varginančių darbų.

Juoda modelių industrijos pusė: garsiausios manekenės, kurios yra pernelyg lieknos

Mados pasaulyje jos - nepralenkiamos. Demonstruoja garsiausias dizainerių kolekcijas, pasižymi išlavintu stiliaus pojūčiu, o socialinėse medijose šias merginas seka milijonai sekėjų. Nežinia, kodėl šių žymiausių šiandienos manekenių modelių agentūrų vadovai užsimerkia prieš akivaizdų faktą: jos yra per lieknos net podiumui. Kodėl mados insdustrijoje toks lieknumas vis dar toleruojamas?

Mažos žudikės: pavojingiausios lieknėjimo piliulės

Nemažai moterų tiki: antsvoriui įveikti tinka visos priemonės. O dar taip gundo tie pažadai – sulieknėsi greitai, nevargdama sporto salėje, be jokių dietų ir kitų kančių... Tiesiog geri piliules – ir kilogramai nyksta savaime. Deja, dažniausiai tie preparatai sukelia labai rimtų sveikatos sutrikimų. Ir netgi gali tapti ekspreso bilietu į Anapus.

Meghan Markle žavesio paslaptis? Šios 6 grožio taisyklės (5)

Kuomet kalbama apie moterišką žavesį, dažnai minima genetika. Vis dėlto ne vien ji lemia odos skaistumą, plaukų purumą ar dailius kūno linkius. Būsimoji karališkosios šeimos atstovė, princo Harry sužadėtinė, aktorė Meghan Markle žino, jog išvaizdos puoselėjimas neatsiejamas nuo profesinių bei asmeninių santykių sėkmės siekimo. Ji prasitarė apie šešias svarbiausias grožio taisykles, kurių laikosi nuo ankstyvos jaunystės.

Į kelionę po vitaminų šalį – su „Novis“

Žmogus iš prigimties linkęs eksperimentuoti: jam neužtenka nusiskinti obuolį ir jį suvalgyti. Jis nori iš obuolio išspausti sultis, paskui obuolį sutrinti su bananu. Po obuolio laukia apelsinas, po apelsino – kriaušė. Jeigu ir jūs esate iš tų, kurie paprastame sodo vaisiuje ieško nepaprastų naujosios eros galimybių, tuomet sveikiname: gamtos galia ir technologinis progresas susitinka šveicariškoje virtuvės technikoje „Novis“.

Aktorė Austėja Lukaitė: 5 svarbiausios jos grožio taisyklės

Aktorei ir dainininkei Austėjai Lukaitei – 30 metų, tačiau ji labiau primena studijas pradėjusią mergaičiukę nei suaugusią moterį. Tad ir teiraujasmės: kokios yra šios nuostabiai švytinčios odos paslaptys?