Reklama

Moterų grožis po 10 metų - kas mūsų laukia

 (12)
Grožio standartai nuolat keičiasi, o kartu su jais – ir plastinė chirurgija. Žinoti, kur link viskas juda, tikrai verta. Juk kūnas – ne suknelė, kurią pasikeitus mados tendencijoms gali tiesiog išmesti: ką darysi, jei tai, kas šiandien yra grožio viršūnė, po 10 metų atrodys juokingai? Atskleisti, kas vyksta grožio pasaulyje, mielai sutiko plastinės chirurgijos klinikos „Vitkus Clinic“ specialistai.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

I tendencija. Prieinama visiems

Plastinė chirurgija šiais laikais nėra vien žvaigždžių ar turtingųjų įgeidis. Nebelieka aiškių ir griežtų amžiaus, lyties, profesijos ar turtinės padėties ribų. Vis dažniau klinikos duris praveria vyrai, jauni žmonės. Ir visai nebūtina būti įmonės vadove ar turtingo vyro žmona, kad galėtum sau leisti patobulinti išvaizdą. Išsimokėtinai atlikti operacijas vis dažniau ryžtasi net studentės. Nieko nebestebina ir grožio klinikų dovanų kuponai mylimajai ar mylimajam, draugei ar dukrai. Tokių, beje, siūlo ir „Vitkus Clinic“. Sako, kad norinčių jų įsigyti netrūksta.

II tendencija. Mažiau paslapčių

Plastinė chirurgija, tapusi prieinama kone kiekvienam, nusimetė paslapties, mitų ir tabu skraistę. Daugėja žmonių, kurie nesivaržo atvirai pasakyti pasitobulinę vieną ar kitą kūno dalį. „Jei nesigėdijame taisyti ar protezuoti dantis, dažyti plaukus, kodėl turėtume gėdytis grožio operacijų?“ – klausia šiuolaikinės moterys. Atviresni tapo ir chirurgai. Jie noriai pasakoja, kaip atliekamos operacijos, ką plastinė chirurgija gali, o kur ji yra bejėgė, kokių pavojų kelia kiekviena procedūra. Toks atvirumas leidžia pasidalinti atsakomybe su pacientu, apsaugo nuo nusivylimų, kai lūkesčiai neatitinka galimybių.

III tendencija. Išsaugoti savitumą ir natūralumą

„O, kokia puiki nosis! Ar tik ne chirurgas X darė? O krūtys?.. Atpažįstu Y braižą“, – turbūt ne kartą yra tekę girdėti, kaip filmų ir serialų herojės svaidosi tokiomis replikomis. Jokia paslaptis – kiekvienas plastikos chirurgas turi savitą skonį, kuris kartais atsispindi jo kūriniuose. Vis dėlto žmogus – ne tuščia drobė, kurioje gali tapyti, ką įsigeidęs, o grožio klinikos – ne cechai, kuriuose gaminamos vienodos plastikinės barbės. Būti savitam pastaruoju metu tapo taip svarbu, kad puolama į kitą kraštutinumą – štai japonės tyčia kreivinasi dantis, kad atrodytų įdomesnės. Lietuviai – santūresni. Jų ir profesionalių chirurgų siekiai atitinka pasaulines tendencijas – išsaugoti tai, ką gražaus davė gamta, ir stengtis, kad skalpelio prisilietimas liktų nematomas. Pasak prof. Kęstučio Vitkaus, ypač atsakingai derėtų elgtis su veidu. „Veido bruožai yra tai, kas mus pirmiausia išskiria iš kitų, padaro atpažįstamus. Pašalinti trūkumus nepakeičiant veido bruožų – ir medicina, ir menas“, – teigia chirurgas.

IV tendencija. Matyti visumą

„Suleiskite man čia, čia ir čia!“ – sakydavo pacientės prieš 20 metų. Todėl netrūkdavo groteskiškų situacijų, kai moters veidas tapdavo kaip 30-metės, o kaklas likdavo 50-metės... Dabar pacientams rekomenduojama pirmiausia su specialistais pasitarti, ar konkreti problema išties yra... problema. Profesionalus žvilgsnis iš šalies padeda įvertinti, ar tiktų prie kitų esamų bruožų išsvajotoji riesta nosytė, kiek įmanoma padidinti lūpas, kad neatrodytų dirbtinės, ir kur dėti nuo pilvo nusiurbtus riebalus. Prognozuojama, kad ateityje grožio klinikos aprėps dar daugiau – jose dirbs ne tik plastikos chirurgai ir dermatologai, bet ir dietologai, sporto treneriai, stilistai, kurie kiekvienam pacientui bendromis pastangomis sukurs individualų gražinimosi planą.

V tendencija. Savi audiniai

Dažnai tarptautinėse konferencijose dalyvaujantis plastinės chirurgijos gydytojas Tautrimas Aštrauskas sako, kad pastaruoju metu visi kalba vien apie riebalus. Mat jie yra puiki įvairiausių grožio procedūrų žaliava. „Nusiurbę jų iš probleminių vietų ir tinkamai apdoroję, galime suleisti kur tik norime – į krūtis, sėdmenis ar blauzdas, ir taip suformuoti trokštamą smėlio laikrodžio figūrą, – sako jau 20 metų šioje srityje besispecializuojantis chirurgas Gintaras Papečkys. – Ne mažiau svarbu ir tai, kad jų kamieninės ląstelės skatina natūralius organizmo atsinaujinimo procesus. Tad, suleisti į veidą, iškirptės sritį ar kitas raukšlėtis itin linkusias vietas, jie veikia ne tik kaip užpildai, bet ir kaip odos jauninamasis veiksnys.“ Didžiausias riebalų pranašumas – natūralumas. Didžiausias iššūkis – pasiekti, kad kuo daugiau jų prigytų. „Prieš porą metų pradėta taikyti nauja metodika – persodinti paruošti riebalai prisotinami trombocitais papildytos kraujo plazmos, – sako T. Aštrauskas. – Prieš metus patvirtinta: šiuo būdu riebalai geriau prigyja, dar labiau skatinami audinių atsinaujinimo procesai.“

VI tendencija. Naujausios technologijos

Itin daug vilčių dedama į naujausias technologijas, kurios, tikima, leis daugeliu atvejų atsisakyti chirurginių operacijų. Jau ne pirmi metai eksperimentuojama su kamieninėmis ląstelėmis, gebančiomis virsti tuo audiniu, į kurio aplinką patenka. Tokiu būdu ateityje turėtų būti ne tik gydomos traumos, atjauninami esami audiniai, bet ir išauginami nauji organai. Kita naujovė – 3D spausdintuvai. Neatmetama tikimybė 3D spausdintuvais gaminti ne tik dantų protezus ir dirbtinius sąnarius, bet ir odos ar raumenų audinius. Tiesa, skalpelio išsižadėti chirurgai vis dėlto neskuba. „Kol kas nėra išrasto būdo be pjūvio pašalinti odos perteklių“, – sako prof. Kęstutis Vitkus. „Audiniai irgi liks gyvi, o jų gijimo procesai ne visada nuspėjami. Chirurgija – ne matematika, kur dukart du – visada keturi“, – šypteli Renaldas Vaičiūnas.

Kam priklauso ateitis?

Apie naujausias tendencijas kalba „Vitkus Clinic“ plastinės chirurgijos specialistai.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas prof. Kęstutis Vitkus:
„Naujausios technologijos sparčiai veržiasi į plastinę chirurgiją. Štai prarastą veidą jau galima atkurti 3D spausdintuvu. Kamieninės ląstelės padeda atauginti organus, raumenis. Tai – ateities medicina, bet kol ji taps prieinama visiems, dar reikės palaukti. Neseniai naudojant nanotechnologijas sukurti amžinais vadinami silikono implantai, bet masiškai naudoti jie dar yra per brangūs.“

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Renaldas Vaičiūnas:
„Kalbant apie operacijų techniką, didelių pokyčių nepastebiu. Dabar populiari liposkulptūra – kai iš kurios nors vienos kūno vietos paimti riebalai apdorojami ir sušvirkščiami kitur. Ateityje turbūt daugiausia pokyčių įvyks pacientų informavimo srityje. Galimybė procesą vizualizuoti jau dabar leidžia iš anksto pamatyti tikėtiną rezultatą, ir tai padeda apsispręsti, apsaugo nuo baimių ir nusivylimų.“

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Gintaras Papečkys:
„Ateitis priklauso riebalams. Jie leidžia modeliuoti kūną, o iš jų išskirtos medžiagos atjaunina žmogų tikrąja to žodžio prasme – būdamas 45 metų, jis gali atrodyti kaip 20-ies. Ir, svarbiausia, atrodyti natūraliai! Maža to, tokios procedūros poveikis ilgalaikis. Beje, anksčiau veido patempimą siūlydavome jau 40-mečiams, o dabar jis dažniausiai rekomenduojamas sulaukusiems 50–55 metų.“

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Tautrimas Aštrauskas:
„Ateitis priklauso riebalų persodinimui ir nanotechnologijoms. Mokslo laimėjimai leis maksimaliai panaudoti savus riebalus, kraują, kamienines ląsteles, kitus organizmo išteklius. Girdėjau, kad Kauno technologijos universiteto mokslininkai jau yra sukūrę matricą, kuri gali padaryti perversmą medicinos pasaulyje.“

Užsakymo nr.: PT_70368684

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Grožis

Kaip tinkamai pasidažyti, turint raustančią veido odą

Kaip pasidaryti nepriekaištingą makiažą, jei turi į raudonį linkusią odą? Nepergyvenk, mes skubame tau į pagalbą!

Dermatologė papasakojo, kodėl rūgštinį veido valymą turėtum patikėti tik profesionalams

Dauguma merginų įsitikinusios, kad viena iš patikimiausių priemonių kovoje su akne – giluminis veido odos valymas. Internete galėtum atrasti daugybę patarimų, kaip atlikti šią procedūrą tiesiog namuose, tačiau neskubėk ir paskaityk, ką apie tai mano specialistai.

Pati madingiausia vasaros šukuosena - tiks kiekvienai ilgaplaukei

Ideali šukuosena yra ta, su kuria nereikia per daug vargti stovint prieš veidrodį. Ir dar - ji turi tikti visiems gyvenimo atvejams. „Žuvies uodega“ yra būtent tas variantas, kuris tiks tiek dieniniam, tiek vakariniam įvaizdžiui, o ir atrodo kur kas geriau kai nebūna super duper tvarkingai sušukuotas.

Štai kas gali nutikti, jei spuogelius naikinsi degindamasi saulėje

Tikriausiai ir tu jau pastebėjai, kad vasaros metu oda atrodo gaivesnė ir lygesnė, o taip varginantys spuogeliai, regis, užleidžia savo pozicijas. Saulė – geriausias būdas spręsti aknės problemas? Neapsigauk!

5 faktai, kurių turbūt nežinojai apie savo raustančius skruostus

Tikėtina, jog pažįsti bent keletą merginų, kurios raudonuoja gerokai dažniau nei kitos – netikėtas klausimas kolegų būryje ar kita nereikšminga smulkmena ir dega it raudonas šviesoforo signalas, o lengvas paraudimas jas lydi visą dieną. Didelė tikimybė, kad viena tų merginų esi tu – nuo rožinės Lietuvoje kenčia netgi vienas iš dešimties gyventojų!

Trys žingsniai raustančios veido odos priežiūrai

Turite jautrią ir raustančią veido odą? Jaučiate kaitimo, deginimo ar dilgčiojimo jausmą? Pateikiame tris žingsnius, kurie padės raudonio kankinamai veido odai.

Populiariausi aknės gydymo būdai: dermatologė pataria, kuriais tikėti neverta

Skiltelė česnako vos per naktį išnaikins kaip visuomet ne laiku iškilusį spuogą, o jei nori, kad oda mažiau riebaluotųsi – plauk ją ūkiniu muilu. Tokių patarimų nesunkiai atrasi panaršiusi internetiniuose forumuose, tik neskubėk to bandyti su savo oda.

Ievos istorija: sėkmingai atsikračiusi aknės, pakeičiau požiūrį į savo odos priežiūrą

Dažnai manoma, kad spuogeliai – tik paauglystės problema, tačiau aknė amžiaus ribų nepaiso. Mūsų istorijos herojė Ieva tai galėtų patvirtinti: paauglystėje atsiradę odos bėrimai taip ir neišnyko, o gydymasis savarankiškai norimų rezultatų nedavė. Tad sulaukusi pasiūlymo mergina nusprendė sudalyvauti kompanijos „Bioderma“ projekte.