Kokią įtaką tavo gyvenimui daro plaukų spalva

 (6)
Tavo plaukų spalva, nesvarbu, natūrali ar dirbtinė, formuoja aplinkinių požiūrį į tave. Maža to, ji lemia net tai, kaip pati save vertini. Tuojau atskleisime, kodėl taip yra.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jei perfrazuotume vieną anekdotą, moters plaukų spalva nėra tik spalva. Tai – gyvenimo būdas. Ir jos stereotipinė nuomonė apie ją nesusidarė be pagrindo: tavo sruogų tonai, tegul ir iš dalies, bet tikrai lemia, kaip į tave bus reaguojama, kaip būsi vertinama.

Apklausus 1 000 moterų išaiškėjo: blondinės – smagios flirtuotojos, brunetės – protingos rimtuolės, o ugniaplaukės – stiprios užsispyrėlės. Beje, nereikia manyti, jog tai – palyginti nauji stereotipai: antropologai surinko ganėtinai įrodymų, leidžiančių daryti prielaidą, jog mūsų protėviai jau senų senovėje mėgino keisti plaukų spalvą žolelėmis, augalais, mineralais, net metalų mišiniais. Senovės graikai, egiptiečiai, persai, žydai, kitos senosios kultūros – visi buvo išmąstę, kaip paryškinti ar pakeisti natūralų sruogų toną. Kodėl? Nes plaukų spalva turi tikti ne tik prie odos spalvos ar veido bruožų: ji turi derėti su žmogaus asmenybe, požiūriu ir įvaizdžiu, kurį jis nori deklaruoti aplinkai.

Specialistai įrodė: odos bei plaukų spalva turi įtakos kraujospūdžiui. Taip pat – adrenalinui, stipriai veikiančiam emocinę būseną. Nejaugi nauja plaukų spalva gali pakeisti ir tavo elgesį? Gal nusidažiusi plaukus raudonai imsi trykšti temperamentu? Ironiška, bet nuomonę apie save formuojame remdamiesi aplinkinių požiūriu, todėl taip ir būna: kas nors į tave kaip nors kitaip reaguoja, nes tapai, tarkim, raudonplauke. Savo ruožtu tu, jausdama tą kitokią reakciją, iš karto pradedi keisti požiūrį į save ir elgtis pagal stereotipus.

Bent jau taip aiškina psichologijos profesorė Judith Waters, daugybę metų tyrinėjanti plaukų spalvos įtaką žmogaus charakteriui. Taigi tai tiesa: pakeitusi plaukų spalvą gali leisti atsiskleisti kokioms nors naujoms savo savybėms. Nes kasdien žvelgdama į save veidrodyje gauni tam tikrų signalų, lemiančių tavo elgesį. Žodžiu, patinka tau tai ar ne, kartu su nauja plaukų spalva nesąmoningai išsirenki ir nuo jos neatsiejamą požiūrį bei įvaizdį. Taigi ką aplinkiniams sufleruoja tavo sruogų tonai?

Tu – brunetė

“Esu natūrali blondinė, tačiau jaučiuosi brunetė. Dabar, kai nusitamsinau plaukus, žmonės su manimi elgiasi taip, kaip dera. Anksčiau, kai buvau blondinė, juos šokiruodavo, kad nesu kvaila”, – aktorė Olivia Wilde.

Jessicos Simpson ir Jennifer Lopez plaukus dažiusi stilistė Rita Hazan prisimena atvejį, kai viena jos klientė paprašė nudažyti ją tamsiai, nes norėjo atrodyti rafinuotesnė, rimtesnė. „Ta mergina ketino pradėti dirbti advokatų kontoroje, kur dauguma darbuotojų – vyrai. Ji nenorėjo būti traktuojama kaip tiesiog gražus veidukas. Bent jau ne darbo klausimais.“ Psichologai tokiam merginos žingsniui pritartų: brunetės atrodo stabilesnės, solidesnės. Kodėl? Todėl kad tamsesni tonai reiškia tvirtumą, šviesesni – lengvabūdiškumą.

Apskritai brunetės laikomos geromis mergaitėmis. Prancūzų specialistai net suskaičiavo: tarp Nobelio premijos laureatų daugiausia buvo brunetų. Nejaugi šios spalvos atstovai iš tiesų protingesni? Be abejo, ne. Tačiau, skirtingai nei kitos spalvos plaukų atstovai, jie linkę daugiau ir sunkiau dirbti. Specialistai net sukūrė tobulų darbuotojų grupes, suskirstę žmones pagal plaukus: raudonplaukiai labiausiai tinka idėjoms kurti, brunetai – joms įgyvendinti, o blondinams lieka jas pateikti publikai.

Kodėl brunetai tokie darbingi? Veikiausia dėl to, kad jų plaukų spalva primena žemės tonus, tad jie ir patys ant jos stovi itin tvirtai. Dar, pasak specialistų, brunetai yra patikimi, stabilūs, inteligentiški, nelinkę panikuoti. Vis dėlto nepamirškime, kad didžioji žmonijos dalis – tamsiaplaukiai.

Brunetės dažnai laikomos ir kur kas rafinuotesnėmis nei blondinės. Neįmanoma įsivaizduoti stiliaus deivių Audrey Hepburn, Jacqueline Kennedy, Halle Berry ar Catherine Zeta-Jones kitokiais nei tamsiais plaukais. Žodžiu, jei trokšti atrodyti subalansuota, rafinuota ir inteligentiška, neprašausi išsirinkusi brunetės įvaizdį.

Faktas. 60 % moterų gimsta brunetės, 33 % tamsina plaukus namie ar grožio salone.

Tu – blondinė

„Jei turiu tik vieną gyvenimą, leiskite man jį nugyventi kaip blondinei!“ – iš plaukų dažų reklamos.

Natūralūs šviesūs plaukai – tai senų senovėje įvykusio ir išplitusio genetinio sutrikimo padarinys. Jau nuo urvinių žmonių laikų blondinės laikomos sekso bombomis (na, gal išskyrus renesansą, kai jos staiga tapo angeliško tyrumo, nekaltumo įsikūnijimu). Net senovės graikai plaukus šviesindavo šafranu.

1880 metais į rinką įžengė nepakeičiamasis peroksidas. Trečiojo bei ketvirtojo dešimtmečio kino ekrano žvaigždės Jean Harlow, Greta Garbo ir Marlene Dietrich sutvirtino šviesių plaukų ir sekso simbolio statuso ryšį. Kad ir kaip ten būtų buvę, šviesiaplaukes lydi ir prabangos mėgėjų, turtingų vyrų medžiotojų, tuštučių etiketės. Žinoma, pliusų blondinėms neprideda nei Britney Spears, nei Paris Hilton, nei mūsų vietinės pupos. Vis dėlto blondinės ne tokios kvailos, kaip įprasta manyti. Na, pažiūrėk į Reese Witherspoon, Gwen Stefani, Kirsten Dunst ar Madonną!

Taigi pasistenk atsiriboti nuo visų kvailų juokelių ir klišių apie blondines, kurias sukūrė joms populiarumo pavydintys piktavaliai. Nes ši plaukų spalva – populiariausia, jos moterys geidžia dažniausiai. Plaukų stilistė R.Hazan net pastebėjo tendenciją: paprastai blondinėmis nusprendžia tapti brunetės, išgyvenančios... skyrybas. Kodėl? Todėl kad nori atrodyti valiūkės, spinduliuojančios energiją, seksualumą. “Moterys taip ir sako: paversk mane gundytoja. Be to, šviesi spalva asocijuojasi su laime, primena saulėtą dieną paplūdimyje.” Blondinės anksčiau išteka nei jų bendraamžės kitokios spalvos plaukais.

Kodėl gi šviesiaplaukės taip žavi vyrus? Ši plaukų spalva jiems asocijuojasi su moteriškumu. O šviesaus plauko minusas žinomas visiems: blondinės atrodo smagios, jaunatviškos, tačiau drauge kažkodėl iš karto mažesnio IQ... Be abejo, tai – visiška nesąmonė. Nors šviesiaplaukės atrodo lengvabūdės, iš tiesų joms dažnai būdinga bene stipriausia savimonė, puiki atmintis, turtingas žodynas, geras humoro jausmas, puikiai sekasi matematika. Bet jeigu jau sumanei tapti blondine, būk pasirengusi kartkartėmis įrodinėti, jog žinai, kuo, tarkim, Venera skiriasi nuo Afroditės.

Moterys šviesinasi plaukus, nes tiki: blondinių gyvenimas kur kas smagesnis. Vis dėlto jei esi itin drovi ir susikausčiusi, gerai pamąstyk, ar ši plaukų spalva tau tinka: aplinkiniai juk tikėsis, kad būsi smagi ir komunikabili!

Faktas. 19 % moterų yra natūralios blondinės, 30 % moka pinigus plaukų stilistams už galimybę mėgautis šia spalva.

Tu – raudonplaukė

„Bent kartą per gyvenimą kiekvienas vyras privalo pamesti galvą dėl gražios raudonplaukės“, – aktorė Lucille Ball.

Natūralių šios plaukų spalvos atstovių pasaulyje itin reta, todėl taip besidažančios moterys nori ir išsiskirti iš minios, ir atkreipti dėmesį. Tūkstančius metų žmonės mėgino visomis įmanomomis priemonėmis pasiraudoninti plaukus. Senovės egiptiečiai ir šiaurės afrikiečiai šiuo tikslu pasitelkė chna ir natūralius mineralus. Vakarų kultūroje natūraliems raudonplaukiams teko daug kančios: ši spalva buvo prakeiksmo, demoniškumo ženklas, raganų medžioklės laikais raudoni plaukai buvo tiesiausias kelias ant laužo. Kol galop šią spalvą įteisino Holivudo gražuolė Rita Hayworth.

Mokslininkų nuomone, akį traukianti raudona spalva primityviu lygmeniu atrodo kur kas įdomesnė potencialiems partneriams. Štai iš kur tas jos populiarumas.

Raudonplaukėms taip pat taikomi stereotipai: manoma, kad jos – karštos ir užsispyrusios, tvirtos nuomonės, geidulingos, kūrybingos, iki beprotybės jausmingos, lengvai suirztančios ir nepaprastai aistringos. Jautrios, atkaklios asmenybės, nebijančios jokio darbo. Joms neegzistuoja žodis neįmanoma, savo mintis jos dažniausia rėžia neįjungusios vidinės cenzūros. Dauguma raudonplaukių – atkakliai tikslo siekiančios moterys: laisvos, linksmos, besimėgaujančios gyvenimu. Tokios kietos merginos. Net prestižinio Harvardo universiteto mokslininkai patvirtina: raudonplaukių antistreso hormonų lygis kur kas žemesnis, tad jos nuolat gyvena padidėjusio jaudrumo režimu. Vis dėlto ši unikalia ir kitokia laikoma spalva pastaruoju metu sparčiai populiarėja.

Raudonplaukėms patariama aktyviau reikštis verslo klausimais – jų prisibijoma. O dauguma moterų, paklaustos, kurią plaukų spalvą rinktųsi, jei galėtų pakeisti ją vos vienai dienai, nė nedvejoja: tik ugninę. Jei ir tu sumanysi suliepsnoti, pagalvok, ar gebėsi atitikti šiai spalvai keliamus reikalavimus: būti aistringa kiekvienos kompanijos siela.

Faktas. Tik 9 % pasaulio moterų yra natūralios rudaplaukės, 26 % moterų plaukus šia spalva nusidažo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Grožis

Kaip atgaivinti nagus po gelinio lako nuėmimo

Gelinis lakavimas - tikras išsigelbėjimas norinčioms tvarkingai atrodančiais nagais džiaugtis bent porą savaičių. Tačiau visos puikiai žinome, kad nusivalius gelinį laką vaizdas gali nedžiuginti - nagai susilpnėja, lengviau lūžinėja, sluoksniuojasi.

Specialistės atskleidė ką daryti, kad plaukai neslinktų ir neskilinėtų

Plaukų slinkimas ir bendras silpnumas gali kankinti dėl labai įvairių priežasčių – streso, sveikatos sutrikimų, vitaminų trūkumo ir taip pat dėl dirginamo skalpo, prastos galvos odos būklės.

Testas: ką apie tave sako tavo kasdienė grožio rutina

Nagi, pažiūrėkime, ar moki visą dieną išlikti graži ir gaivi!

Ką valgyti, kad oda būtų lygi ir švelni

Nes svarbu ne tik tai, kuo ją tepi, bet ir tai, ką dedi į burną!

Katažina Zvonkuviene kvietė prisidėti prie labdaringos grožio misijos

„Dabar pažvelgusi į veidrodį sau atrodau kur kas jaunesnė, žvalesnė. Esu tikrai patenkinta naujuoju savo įvaizdžiu“, – sakė atlikėja Katažina Zvonkuvienė, grožio industrijos renginyje visus nustebinusi išvaizdos pasikeitimais. Žavi moteris ne tik pasitrumpino plaukus, bet ir juos gerokai pašviesino.

Jei turi odos problemų, atkreipk dėmesį į šiuos maisto produktus

Aknės atsiradimą skatina daugybė faktorių – stresas, hormonų disbalansas, skydliaukės ligos, netinkama odos priežiūra. Ne paskutinėje vietoje yra ir mityba.

Grožio ir sveikos odos puoselėtojams – naujas edukacinis interneto projektas AkneSpotas.lt

Kaip atsikratyti spuogų ar suvaldyti odos blizgėjimą? Kaip iš gausybės produktų išsirinkti sau tinkamą? Kada kreiptis pas dermatologą ir kur rasti geriausią specialistą? – į šiuos ir kitus aktualius klausimus apie sveikos odos paieškas atsako naujas edukacinis interneto projektas AkneSpotas.lt

Grožio priemonės, kurias gali pasigaminti pati

Prieš savaitę pasibaigė skystas akių kontūras, o naują nusipirkti ir vėl pamiršai! Nieko baisaus, kai kurias grožio priemones galima susikurti pačiai!

Garsios Lietuvos moterys mėgavosi grožio pusryčiais su charizmatiškąja Saphira Greenberg

Plaukų priežiūros priemonių linija „Saphira“ švenčia 3 metų gimtadienį Lietuvoje. Šia proga, ankstų trečiadienio rytą, parduotuvių tinklas „Cascada“ surengė grožio pusryčius, kurių metu garsios Lietuvos moterys susirinko padiskutuoti apie plaukų priežiūrą bei mokėsi plaukų formavimo subtilybių. Specialiai šiam renginiui į Lietuvą atvyko ir pati „Saphira“ prekės ženklo įkūrėja Saphira Greenberg.

Kasdienės klaidos, kurios riebią odą daro dar riebesne

Paradoksalu: kuo labiau stengiesi pašalinti odos riebalų perteklių, tuo daugiau problemų iššauki! Tad šias klaidas turėtų įsidėmėti kiekviena, turinti riebią veido odą.