Klaidos, kenkiančios riebiai odai

Prižiūrėti riebią odą nėra taip jau sudėtinga, kaip kartais gali atrodyti. Tereikia žinoti keletą svarbių taisyklių!
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Per uoliai valai
Veido odą visada reikia valyti, tačiau pernelyg intensyviai šveičiama ir prausiama (daugiau kaip 2–3 kartus per dieną) ji tik skatinama išskirti dar daugiau riebalų.

Per uoliai šveiti
Pakanka odą šveisti (priemonėmis be alkoholio) 1–2 kartus per savaitę. Priešingu atveju bus kaip ir pernelyg intensyviai valant: oda ims gaminti dar daugiau riebalų.

Grožio priemones perki chaotiškai
Jei kankina spuogai, turi peržiūrėti gražinimosi rutiną. Kad pajustum naujos priemonės poveikį, kartais gali prireikti net iki 6 savaičių, todėl apsišarvuok kantrybe, užuot terorizavusi veido poras vis kitokiomis priemonėmis.

Vengi aliejaus
Klysti manydama, kad aliejaus pagrindo priemonės odą dar labiau riebina. Atvirkščiai – aliejaus pagrindo valikliams būdinga natūralių antibakterinių savybių. Be to, jie puikiai subalansuoja sebumo gamybą, drauge ramindami ir puoselėdami odą.

Vengi drėkiklių
Lygiai taip pat kaip valikliai veikia ir drėkikliai, tik rinkis juos lengvos konsistencijos.

Vartoji per mažai riebalų rūgščių
Venk sočiųjų rūgščių pilno (t. y. kepto ir apdoroto) maisto, daugiau vartok Omega 3 riebalų rūgščių, kurių gausu riebiose žuvyse, sėklose ir riešutuose.

Nuolat naudoji ilgai laikančią pudrą
Spuogus ir riebų veido blizgesį slepi ilgai išliekančia kremine pudra ar maskuokliais? Deja, šios makiažo priemonės gali tik pabloginti situaciją. Leisk kas kelias dienas veido odai pailsėti – netepk jos jokia pudra. Ir niekada (girdi – niekada!!!) neik miegoti nenusivaliusi makiažo.

Rūkai ir deginiesi
Šie nesveiki įpročiai užkemša veido poras – laba diena, spuogai! Be to, karščio ir drėgmės veikiama oda atrodo riebesnė, nei yra iš tiesų.

Naudoji per daug pudros
Storas pudros (kalbame ir apie kompaktinę, ir apie birią) sluoksnis gal ir paslepia veido blizgesį, tačiau drauge užkemša ir poras. Verčiau naudok specialias servetėles riebalams sugerti. Dažydamasi pirmiausia padenk veidą makiažo pagrindu be aliejaus – šis vizažistų triukas taip pat padės prislopinti riebų blizgesį.

Daugiau apie tai, kaip išvengti spuogų, skaityk sausio numerio COSMO!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Grožis

Geriausios priemonės, padedančios sudrėkinti ir atgaivinti veido odą

Ar žinote, koks patikimiausias ginklas kovojant su sausa oda?

Kaip tavo odoje susiformuoja aknė

Su aknės problema susiduria maždaug 85 procentai paauglių, tačiau aknė – ir suaugusiųjų problema. Negydoma aknė stiprėja ir palieka nemalonius pėdsakus, su kuriais gali tekti kovoti visą likusį gyvenimą.

Krūtų didinimas: ar turi įtakos amžius?

Krūtų estetinės operacijos daugelį metų išlieka populiariausiųjų TOP. Nepaisant to, jos vis dar dažnai siejamos su ekstremaliais formų pokyčiais ir perdėtų dėmesiu išvaizdai.

Žinoma blogerė pasidalino raustančios odos priežiūros patarimais

Visuomet mišrią ir į spuogelius linkusią odą turėjusi blogerė Ramunė Tumasonytė odos pokyčius pastebėjo jai pradėjus rausti ir tapus jautresnei. Visą gyvenimą kovojusi su bėrimais, Ramunė pajuto lyg per vieną naktį jos oda visiškai pakeitė tipą. Kad turės gyventi su rožine moteris sužinojo Bioderma projekto „Pažink savo raustančius skruostus“ metu.

Makiažas keliaujant: patarimai, kurie padės suspindėti ir sutaupyti laiko

Visos žinome, kad kelionėse labai svarbu tinkamai rūpintis savo oda. Bet juk mums rūpi ne vien odos būklė – svečiuojantis užsienyje norime bent minimaliai pasiryškinti, naudojant ir dekoratyvinę kosmetiką.

Ar žinai, kuri tavo veido pusė gražesnė?

Veidotyros specialistai, pažvelgę į tave, galėtų labai daug pasakyti apie tai, kokia esi, ir kas tavęs laukia ateityje. JAV mokslininkai nusprendė išsiaiškinti kitą svarbų dalyką – kuri žmogaus veido pusė yra gražesnė.

Vizažistės patarimai: kaip susikurti keturis skirtingus įvaizdžius

Vasara ir festivalių sezonas jau čia pat, todėl nenuostabu, kad kiekviena mergina svajoja apie spindinčią ir švytinčią veido odą.

Vasaros plaukų tendencijos - nerealios spalvos ir drąsios formos

Užupyje įsikūrusio kultinio Vilniaus plaukų salono „Hair Cocktail Bar” koloristė Giedrė Grinkevičiūtė pristatė savo pirmąją asmeninę vasaros plaukų tendencijų kolekciją, skirtą individualumo ieškantiems drąsiems miestiečiams.

COSMO testas: ar atspėsi, kurias iš šių merginų patobulino plastikos chirurgai

Nustebtum sužinojusi, kiek iš tiesų moterų kreipiasi į plastikos chirurgus, norėdamos patobulinti vienas ar kitas kūno vietas.

4 visoms tinkantys akių kontūrai ir dažniausios klaidos, kurias darome

Nusibrėžti tobulą akių kontūrą - tikras iššūkis! O gal viskas ne taip jau sudėtinga, kai žinai, kaip tiksliai viską reikia daryti? Šį kartą trumpa dažniausiai naudojamų akių kontūrų apžvalga ir esminės klaidos, kurias darome.