Kaip išsirinkti tau tinkančius kvepalus?

„Net pačiai ištaigingiausiai aprangai būtinas nors lašelis kvepalų. Tik jie suteiks jam užbaigtumo ir tobulumo, o jums pridės šarmo ir žavesio“, – yra sakęs dizaineris Yves Saint Laurent. Tačiau nežinodama kaip išsirinkti aromatą ar neteisingai naudojant kvepalus, gali situaciją ir pabloginti. Tam, kad tokia nelaimė tavęs neištiktų, COSMO dalinasi įprastais, bet dar ne visoms žinomais patarimais.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Renkantis kvepalus svarbiausia:

* Netestuoti kvapo ant kito žmogaus kūno: kiekvienas iš mūsų turi įgimtą ir savitą cheminių savybių ir pH balansą. Dėl šios priežasties, pasipurškus tais pačiais kvepalais, kiekvienas žmogus gali kvepėti kiek skirtingai – juntamas intensyvesnis kurios nors sudedamosios dalies kvapas.

* Uostant skirtingus kvapus daryti „kavos pertraukėles“. Parfumerijos ir kosmetikos pardavimo vietose gausu skirtingų kvapų, kurie trukdo suprasti tikslų pasirinktų kvepalų kvapą. Todėl tarp skirtingų aromatų testavimo reikia šiek tiek pauostyti kavos pupeles: jų aitrus kvapas laikinai užgožia visus kitus, pašalinius kvapus. Juk ruošiantis pirkti kvepalus nesudėtinga į drobinį maišelį įsimesti kelias kavos pupeles, ar ne? Jei pupelių nešiotis vis dėlto nenori, tuomet tarp aromatų turėtum leisti uoslei pailsėti bent po penkias minutes.

Beje, nerekomenduojama testuoti daugiau nei keturių kvepalų rūšių – nuo aitraus kvapo uoslė apmiršta. Todėl purškiamus kvapus iš penkto ar šešto flakonėlio nosis interpretuoja kaip tik nori.

* Pirmas įspūdis – klaidingas. Kvepalų tikrąjį aromatą užuosti galima tik po penkiolikos minučių. Tikrojo kvapo susiformavimas skirstomas į viršutinę, širdies ir bazinę natas.

Viršutinė nata – tai pirmasis įspūdis užuodus kvapą, kuris trunka mažiau nei minutę, kadangi pagrindinės uoslės aptinkamos sudedamosios dalys nėra pačios aitriausios.

Širdies nata – tai antras etapas, kurio metu vyksta cheminė reakcija tarp tavo odos ir kvepalų.

Bazinė nata – paskutinis kvapo formavimosi etapas, kurio metu užuodžiamas tikrasis aromatas. Ties šia nata jaučiamos stipresnį kvapą turinčios aromatinės sudedamosios dalys. Tad elementaru: kuo stipriųjų aromatinių medžiagų kvepaluose daugiau, tuo jie aitresni, atitinkamai, kuo jų mažiau – tuo aromatas švelnesnis, lengvesnis.

Kvepalų naudojimo atmintinė

* Kvepalus purkšti reikia tose vietose, kuriose užčiuopiamas pulsas ir plona oda: taškuose už ausų, kaklo apačioje, vidinėje riešų ir alkūnių pusėje, netgi kelių linkimuose. Be abejo, kvepintis reikia tik ant švaraus kūno.

* Kvepinantis mažiau – reiškia daugiau. Nereikėtų kvepalų naudoti kelis kartus per dieną: jei kvepalai kokybiški ir tepami reikiamose vietose, aromatas išliks ilgai. Nors kvapo pačios nebeužuodžiame (dėl to, kad uoslė įpranta prie nuolatinės stimuliacijos), tačiau aplinkiniams, nesijaudink, tikrai kvepi. O stiprus aromatas – blogo tono ženklas.

* Vasaros sezonu, ypač karštomis dienomis, reikėtų vengti kvepalų. Esant saulėje ir prakaituojant, odą kvepalai gali ne tik sudirginti, bet ir sukelti paraudimus, spuoguotumą ar netgi paskatinti pigmentinių dėmių susidarymą. Be to, karštis suintensyvina aromato stiprumą, tačiau susimaišęs su kūno skleidžiamu kvapu jis gali būti ne toks ir malonus...

* Stenkis kvepalus purkšti taip, kad šie nepatektų ant aksesuarų, ypač jei jie sidabriniai ar dekoruoti perlais, gintarais. Papuošalai gali patamsėti.

* Temperatūrų pokyčiai keičia kvepalų koncentraciją, todėl buteliukų rekomenduojama nelaikyti vonios kambaryje, šaldytuve, ant palangės ar kitose vietose, kurias pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Grožis

Kaip tinkamai pasidažyti, turint raustančią veido odą

Kaip pasidaryti nepriekaištingą makiažą, jei turi į raudonį linkusią odą? Nepergyvenk, mes skubame tau į pagalbą!

Dermatologė papasakojo, kodėl rūgštinį veido valymą turėtum patikėti tik profesionalams

Dauguma merginų įsitikinusios, kad viena iš patikimiausių priemonių kovoje su akne – giluminis veido odos valymas. Internete galėtum atrasti daugybę patarimų, kaip atlikti šią procedūrą tiesiog namuose, tačiau neskubėk ir paskaityk, ką apie tai mano specialistai.

Pati madingiausia vasaros šukuosena - tiks kiekvienai ilgaplaukei

Ideali šukuosena yra ta, su kuria nereikia per daug vargti stovint prieš veidrodį. Ir dar - ji turi tikti visiems gyvenimo atvejams. „Žuvies uodega“ yra būtent tas variantas, kuris tiks tiek dieniniam, tiek vakariniam įvaizdžiui, o ir atrodo kur kas geriau kai nebūna super duper tvarkingai sušukuotas.

Štai kas gali nutikti, jei spuogelius naikinsi degindamasi saulėje

Tikriausiai ir tu jau pastebėjai, kad vasaros metu oda atrodo gaivesnė ir lygesnė, o taip varginantys spuogeliai, regis, užleidžia savo pozicijas. Saulė – geriausias būdas spręsti aknės problemas? Neapsigauk!

5 faktai, kurių turbūt nežinojai apie savo raustančius skruostus

Tikėtina, jog pažįsti bent keletą merginų, kurios raudonuoja gerokai dažniau nei kitos – netikėtas klausimas kolegų būryje ar kita nereikšminga smulkmena ir dega it raudonas šviesoforo signalas, o lengvas paraudimas jas lydi visą dieną. Didelė tikimybė, kad viena tų merginų esi tu – nuo rožinės Lietuvoje kenčia netgi vienas iš dešimties gyventojų!

Trys žingsniai raustančios veido odos priežiūrai

Turite jautrią ir raustančią veido odą? Jaučiate kaitimo, deginimo ar dilgčiojimo jausmą? Pateikiame tris žingsnius, kurie padės raudonio kankinamai veido odai.

Populiariausi aknės gydymo būdai: dermatologė pataria, kuriais tikėti neverta

Skiltelė česnako vos per naktį išnaikins kaip visuomet ne laiku iškilusį spuogą, o jei nori, kad oda mažiau riebaluotųsi – plauk ją ūkiniu muilu. Tokių patarimų nesunkiai atrasi panaršiusi internetiniuose forumuose, tik neskubėk to bandyti su savo oda.

Ievos istorija: sėkmingai atsikračiusi aknės, pakeičiau požiūrį į savo odos priežiūrą

Dažnai manoma, kad spuogeliai – tik paauglystės problema, tačiau aknė amžiaus ribų nepaiso. Mūsų istorijos herojė Ieva tai galėtų patvirtinti: paauglystėje atsiradę odos bėrimai taip ir neišnyko, o gydymasis savarankiškai norimų rezultatų nedavė. Tad sulaukusi pasiūlymo mergina nusprendė sudalyvauti kompanijos „Bioderma“ projekte.